FIFA/Coca-Cola World Ranking

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

Avatar
Amarkony
Postovi: 425
Pridružen/a: 08 apr 2009, 17:13
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Amarkony » 08 apr 2009, 17:38

Adnane, mislim da si pogrijesio.. taj link koji si postavio je UEFA-ina lista za evropsko prvenstvo i kvalifikacije za isto.. Moje je misljenje da ta lista nije povezana sa FIFA-inom Coca Cola rang listom, sto mozes vidjeti i po apsolutno razlicitim bodovima kada ih uporedis... Isto mislim da je previse rano za kalkulacije oko toga koje ce ekipe biti drugoplasirane u grupama(npr. Svicarska ili Grcka...), ali svaki bosanac tesko da ne dodje u to iskusenje ;)
evo ovako su plasirane ekipe, potencijalni konkurenti u barazu:

8. Croatia 1151
9. Russia 1117
10. France 1074
13./18. Greece/Switzerland 927/883
24. Scotland 815
27. Northern Ireland 795
34. Rep. of Ireland 761
*38. Be i Ha 737 (porasli za 208 u odnosu na prosli mjesec)
44. Hungary 662

Ako bi Svicarci bili drugi u svojoj grupi, mi bi prakticno morali "gadjati" njih da budemo medju 4 ekipe, koliko je to tesko procijenite sami(Grke bi bilo jos teze, a Grci gostuju Svicarskoj :) ). U svakom slucaju moramo dobiti ove "unaprijed dobijene" tekme na strani i Tursku kuci(sigurno da bi onda jos napredovali na rang listi), onda ce biti vrijeme za kalkulacije, mozda i Spanija kiksa u medjuvremenu hehe... Belgija je ranjena, smijenili su selektora, mozda bude neki pozitivni sok... U svakom slucaju, nasi momci trebaju da nastave igrati odlicno u svojim timovima od tekme do tekme, a kad bude okupljanje, nas cirkony ce ih pripremat za svaku tekmu posebno, a sa pravim pristupom i kvalitetom koju posjedujemo doci ce i rezultati, a hrabre i sreca prati... Imamo pravo za optimizam... A koliko mi se cini da ciro ovu euforiju korece u pravom smjeru, tako da jedva cekam nastavak price...

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la harishp » 08 apr 2009, 17:44

LFCBiH je napisao/la:Pa neznam opet kazem nisam siguran ali eto na tom link pogledaj da je Engleska 5 Hrvatska 6 kako su se onda nasli u istoj grupi kad su obje trebale biti nosioci grupa !
Svaki mijesec se tabela mijenja.zavisno od usijeha i neuspijeha.
Kad dodze vrijeme za baraz ili zrijeb tada se uzimaju trenutne pozicije.Pa kome opanci kome obojci.
Ili jednostavnije za vas.Sad smo u drugi u grupi.Ako budemo lose igrali a Turci dobro oni ce ici u baraz a ne mi.
Hrvati su prosli put igrali dobro englezi lose i bili su bolje plasirani na toj tabeli.
E sad je obrnuto.
Nego ovo nije neinformisanost nego lijenost.Postoji Googl,Fifa web sa milion jezika.Na kojoj sve ima crno na bijelo. :roll:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Amarkony
Postovi: 425
Pridružen/a: 08 apr 2009, 17:13
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Amarkony » 08 apr 2009, 17:45

Pardon Ado, izgleda da ipak mora biti povezano.. moja greska .. pozz

Avatar
insider
Moderator
Postovi: 5049
Pridružen/a: 27 mar 2008, 20:30
Lokacija: Tu negdje okolo.
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la insider » 08 apr 2009, 17:56

Prijatelji, vjerujte da bih ja bio (pre)sretan i ako ostane sve na Baražu, jer kako god da okreneš, to je rekord ove reprezentacije, i nadasve, naredni ciklus za EP će biti, siguran sam, u velikoj dominaciji zlatnih momaka iz zlatne države!
Moje su slutnje bile uvijek malo čudne, tesko je mene preći je l' znaš?

T@rrikk
Postovi: 9
Pridružen/a: 08 apr 2009, 19:44
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la T@rrikk » 08 apr 2009, 20:03

adnan_hz je napisao/la:ma samo da doguramo do baraza.. izbjecicemo francuze aBd...
MOIzemo mi i francuze izbacit :D :D :D :D :D :oops:
TAxx is back Skyman is died
Comeck from death

Avatar
LFCBiH
Postovi: 570
Pridružen/a: 14 mar 2009, 18:02
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la LFCBiH » 08 apr 2009, 20:04

harishp je napisao/la:
LFCBiH je napisao/la:Pa neznam opet kazem nisam siguran ali eto na tom link pogledaj da je Engleska 5 Hrvatska 6 kako su se onda nasli u istoj grupi kad su obje trebale biti nosioci grupa !
Svaki mijesec se tabela mijenja.zavisno od usijeha i neuspijeha.
Kad dodze vrijeme za baraz ili zrijeb tada se uzimaju trenutne pozicije.Pa kome opanci kome obojci.
Ili jednostavnije za vas.Sad smo u drugi u grupi.Ako budemo lose igrali a Turci dobro oni ce ici u baraz a ne mi.
Hrvati su prosli put igrali dobro englezi lose i bili su bolje plasirani na toj tabeli.
E sad je obrnuto.
Nego ovo nije neinformisanost nego lijenost.Postoji Googl,Fifa web sa milion jezika.Na kojoj sve ima crno na bijelo. :roll:
Pratim ja to sve samo o nekim stvarima sam mislio da drugacije hodaju ali eto ocito pogrijesio pa sta ljudski je grijesit nisam tvrdio to samvec napisao ....

Avatar
sanelmasetic
Postovi: 366
Pridružen/a: 03 apr 2009, 10:07
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la sanelmasetic » 08 apr 2009, 20:57

moramo racunat sa tim da ce do ostatka kvalifikacija i ostali pobjedjivat, kako bi inace bili drugi u grupi a samim tim i napredovat, skupljat bodove... od mogucih protivnika u barazu, najbolje bi bilo izbjeci Hrvatsku, ja bi radije na Francuze iso ;)u svakom slucaju trebamo biti ponosni na ove nase zlatne momke, kako god da se zavrsi mi idemo u sesir vise akoBogda:)
Jᴜᴠᴇ, sᴛᴏʀɪᴀ ᴅɪ ᴜɴ ɢʀᴀɴᴅᴇ ᴀᴍᴏʀᴇ

T@rrikk
Postovi: 9
Pridružen/a: 08 apr 2009, 19:44
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la T@rrikk » 08 apr 2009, 20:58

prwo u sesir a onda i u JAR
TAxx is back Skyman is died
Comeck from death

adnan_hz
Postovi: 509
Pridružen/a: 20 mar 2008, 21:10
Lokacija: Capital City
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la adnan_hz » 08 apr 2009, 21:37

ma imamo velike sanse to treba iskoristiti.. jos ako bi pobijedili tursku i spaniju koje su bolje plasirane na rang listi dobili bi bruku poena... jer dobijes vise bodova protiv jacih ekipa..
F.K. Sarajevo - Reprezentacija BiH - Internazionale - Liverpool FC

armin
Postovi: 1862
Pridružen/a: 05 okt 2008, 17:19
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la armin » 08 apr 2009, 23:43

Bitne su i prijateljske utakmice, i tu se može doći do skoka na rang listi.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 62022
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Virtu4l » 09 apr 2009, 00:55

Veoma lijepa rasprava. Napokon smo mi dosli do ovih kalkulacija, napokon se borimo za nesto vise, pravimo svoje tabele, razne kombinacije, ovo mi je prije godinu dana djelovalo nedostizno... ali, vremena se mijenjaju...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Tarik14
Postovi: 2328
Pridružen/a: 27 sep 2008, 22:05
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Tarik14 » 09 apr 2009, 01:30

Treba samo da odrzimo dobru formu i rezultate. Ako to uradimo onda cemo uskoro biti medu 30 najboljih reprezentacija na svijetu (ako to uopste nesto znaci s obzirom kako je rang. lista smotana!). :roll:

Neutral
Postovi: 37987
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Neutral » 09 apr 2009, 01:45

Zaista je u nekim trenucima bilo teško biti uz repku, koliko smo čekali da dođe i red na nas, ali ko čeka taj i dočeka , prije ili kasnije, lijepo je da pišemo napokon o eventualnim protivnicima, ali prije svega moramo naše utakmice dobiti, pa onda da u dvije utakmice izborimo napokon to dugo očekivano prvenstvo.

Avatar
Gistro_Bancho
Postovi: 121
Pridružen/a: 03 apr 2009, 21:35
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Gistro_Bancho » 15 apr 2009, 13:46

Jesmo Bošnje prave, ima još 4 tekme do kraja kvalifikacija a mi već kontamo ko će nam biti u baražu. A šta ako se ni ne plasiramo u baraž????

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Ponos Torina » 15 apr 2009, 21:37

Ovo je Fudbal i sve je moguce u ovom sportu tako da ja ocekujem sve i svasta,i sta da nam dodje Francuska to nije nikakav problem mozes imati tim iz snova kad on nefunkcionise sto je sad stvar sa Francuzima oni nigdje nece stici pogotovo sa onim trenerom koji veze nema o zivotu,mene neinteresuje ko ce nam doci u Barazu ako dodjemo tamo,a blizu smo.Svi su timovi **** na svoj nacin tako da me protivnik neinteresuje :mrgreen:

Volio bi Italiju da dobijemo da im poderemo guzove zgadili su mi se
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Tarik14
Postovi: 2328
Pridružen/a: 27 sep 2008, 22:05
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Tarik14 » 16 apr 2009, 03:50

Gistro_Bancho je napisao/la:Jesmo Bošnje prave, ima još 4 tekme do kraja kvalifikacija a mi već kontamo ko će nam biti u baražu. A šta ako se ni ne plasiramo u baraž????
Iskreno da ti kazem, tesko ce biti promasiti baraz. 8-)

Avatar
Gistro_Bancho
Postovi: 121
Pridružen/a: 03 apr 2009, 21:35
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Gistro_Bancho » 16 apr 2009, 12:36

Tarik, daBogda se mi direktno plasirali, ali me strah da igrači ne podlegnu pritisku javnosti. Ovo što mi trenutno radimo je vršenje pritiska na igrače. Ne znam da li si primjetio, ali mi smo u Zenici na jedovite jade dobili. Igrači nisu ništa pokazali jer su podlegli pritisku. Koliko god su se belgijanci prepali atmosfere na BP i naši su isto toliko. za mene je ta tekma bila guzovača teža, jer da te neko onako stisne i to sa igračem manje na tvom terenu pred najvatrenijom mogućom publikom.... Teško buraz da tu ima materijala za SP i koga god da dobijemo u baražu, ako i dođemo do baraža teško ćemo proći. Ne zbog toga što imamo slabe igrače, nego zato što su slabi u glavi. Meni je recimo repka sa Barbarezomm, Bolićem, Salihamidžićem... bila kud i kamo bolja od ove sada a oni nisu mogli napraviti rezultat. Sada je jedina naša prednost Ćiro koliko god ka ko volio ili ne volio. I prije smo znali vrhunski odigrati i pobjediti kao npr. u Danskoj ali je sve to trenutna MOTIVACIJA. Trenutno naše igrače zabavlja i motiviše jedan majstor cirkusa, a to je Ćiro veličanstveni. Kao stručnjak za mene je lik bezveze totalno, ali kao motivator je nenadmašan.
Da rezimiram, mene je strah atmosfere i pritiska javnosti, a mediji napucavanjem i hvalisanjem naših igrača po meni ne čine dobro, nego kontra. Nigdje nisam pročitao ni u jednim novinama, pa čak ni na jednom portalu kako smo katastrofalno odigrali u Zenici a što je po meni istina, samo što smo imali sreću da je Belgija imala loš dan. Za pobjedu u Belgiji svaka čast i ona je čista ko suza, ali u Zenici smo definitivno loše odigrali i sa onakvom igrom nećemo moći ni Armeniju dobiti a ni Estoniju.

To je moje mišljenje, volio bih da griješim.

Pozdrav svim Bosancima i Hercegovcima

Tarik14
Postovi: 2328
Pridružen/a: 27 sep 2008, 22:05
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Tarik14 » 16 apr 2009, 23:39

Gistro_Bancho je napisao/la:Tarik, daBogda se mi direktno plasirali, ali me strah da igrači ne podlegnu pritisku javnosti. Ovo što mi trenutno radimo je vršenje pritiska na igrače. Ne znam da li si primjetio, ali mi smo u Zenici na jedovite jade dobili. Igrači nisu ništa pokazali jer su podlegli pritisku. Koliko god su se belgijanci prepali atmosfere na BP i naši su isto toliko. za mene je ta tekma bila guzovača teža, jer da te neko onako stisne i to sa igračem manje na tvom terenu pred najvatrenijom mogućom publikom.... Teško buraz da tu ima materijala za SP i koga god da dobijemo u baražu, ako i dođemo do baraža teško ćemo proći. Ne zbog toga što imamo slabe igrače, nego zato što su slabi u glavi. Meni je recimo repka sa Barbarezomm, Bolićem, Salihamidžićem... bila kud i kamo bolja od ove sada a oni nisu mogli napraviti rezultat. Sada je jedina naša prednost Ćiro koliko god ka ko volio ili ne volio. I prije smo znali vrhunski odigrati i pobjediti kao npr. u Danskoj ali je sve to trenutna MOTIVACIJA. Trenutno naše igrače zabavlja i motiviše jedan majstor cirkusa, a to je Ćiro veličanstveni. Kao stručnjak za mene je lik bezveze totalno, ali kao motivator je nenadmašan.
Da rezimiram, mene je strah atmosfere i pritiska javnosti, a mediji napucavanjem i hvalisanjem naših igrača po meni ne čine dobro, nego kontra. Nigdje nisam pročitao ni u jednim novinama, pa čak ni na jednom portalu kako smo katastrofalno odigrali u Zenici a što je po meni istina, samo što smo imali sreću da je Belgija imala loš dan. Za pobjedu u Belgiji svaka čast i ona je čista ko suza, ali u Zenici smo definitivno loše odigrali i sa onakvom igrom nećemo moći ni Armeniju dobiti a ni Estoniju.

To je moje mišljenje, volio bih da griješim.

Pozdrav svim Bosancima i Hercegovcima
Pa dobro, imali smo malo "srece" tamo i vamo ali to je sasvim normalno. Nadam se da necemo sve upropastiti protiv Armenije i Estonije. Ako te ekipe nemozemo da dobijemo makar 2-0 onda nemamo sta da trazimo na SP. Takve reprezentacije se jednostavno moraju pobjediti. :|

Avatar
Del Boy
Postovi: 150
Pridružen/a: 30 mar 2009, 03:03
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la Del Boy » 17 apr 2009, 01:14

Ljudi dragi manite se gluposti i srece ili nesrece

puno je 90 a kamoli 180 minuta protiv jedne Belgije da bi ti imao srece ili nesrece

Isto kao sto je puno 90 minuta protiv Farskih strva za Farukom Hadzibegicem da igramo 2:2 i da primimo 2 komada

ljudi, pobjedjuje bolji, bodovi se pisu, manite se tih gluposti sto nas zaludjuju razni novinari

ne broje se precke i stative niti posjed lopte 40 metara od protvnikovog gola, broje se golovi i tacka

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: FIFA/Coca-Cola World Ranking

Post Postao/la harishp » 17 apr 2009, 06:27

Gistro_Bancho je napisao/la:Tarik, daBogda se mi direktno plasirali, ali me strah da igrači ne podlegnu pritisku javnosti. Ovo što mi trenutno radimo je vršenje pritiska na igrače. Ne znam da li si primjetio, ali mi smo u Zenici na jedovite jade dobili. Igrači nisu ništa pokazali jer su podlegli pritisku. Koliko god su se belgijanci prepali atmosfere na BP i naši su isto toliko. za mene je ta tekma bila guzovača teža, jer da te neko onako stisne i to sa igračem manje na tvom terenu pred najvatrenijom mogućom publikom.... Teško buraz da tu ima materijala za SP i koga god da dobijemo u baražu, ako i dođemo do baraža teško ćemo proći. Ne zbog toga što imamo slabe igrače, nego zato što su slabi u glavi. Meni je recimo repka sa Barbarezomm, Bolićem, Salihamidžićem... bila kud i kamo bolja od ove sada a oni nisu mogli napraviti rezultat. Sada je jedina naša prednost Ćiro koliko god ka ko volio ili ne volio. I prije smo znali vrhunski odigrati i pobjediti kao npr. u Danskoj ali je sve to trenutna MOTIVACIJA. Trenutno naše igrače zabavlja i motiviše jedan majstor cirkusa, a to je Ćiro veličanstveni. Kao stručnjak za mene je lik bezveze totalno, ali kao motivator je nenadmašan.
Da rezimiram, mene je strah atmosfere i pritiska javnosti, a mediji napucavanjem i hvalisanjem naših igrača po meni ne čine dobro, nego kontra. Nigdje nisam pročitao ni u jednim novinama, pa čak ni na jednom portalu kako smo katastrofalno odigrali u Zenici a što je po meni istina, samo što smo imali sreću da je Belgija imala loš dan. Za pobjedu u Belgiji svaka čast i ona je čista ko suza, ali u Zenici smo definitivno loše odigrali i sa onakvom igrom nećemo moći ni Armeniju dobiti a ni Estoniju.

To je moje mišljenje, volio bih da griješim.

Pozdrav svim Bosancima i Hercegovcima
Spanija na jedvite jada dobila i nas i Belgiju i Tursku dva puta.Protiv ova dva zadnja vile ih nosale.
I sad na kontu imaju sest pobijeda i 18 bodova ha-ja cica mica i gotova prica.Ko te pita na koji nacin dobise tekme
Belgijanci imali los dan,pa ljudima je bilo biti ili nebiti i opet na kraju nista.
A to strucnjak ma koliko ga svi omalovazavali covijek je napravio poteze koji mu mogu pozaviditi i Capelo i co.
Ibricica iako je lose odigrao kao lijevi bek protiv Bugarske u utakmici zivotnog znacaja u Genku opet stavlja na tu poziciju.Ovaj odigrao kao prva violina.
Bajramovic nije u dvije godine odigrao tri minute a ovaj ga u najvrucem periodu stavlja pola sata u igru.
rezultat gol i asistencija plus igra u sredini i rahimic bi mu pozavidio.
Svi su vidjeli Damjanica u veznom ali ovaj Jahica stavi koji je odigrao za desetku.
Dzeku svi htijeli vanka nakon spanije a ovaj rece sad cu dzeku uzinat svima stavljati non stop u prvu postavu.
Rezultat se vidio iz prilozenoga.Uz to jos i razgali srca pa ubaci Pjanica u igru.Ali ulaskom njega defanziva je postala vizava pogotovo u zenici tako bi bilo i sa Stilice, koji su Ciri gurali u ekipu.
da se razumijemo ta dva momka su supertalenti ali dok ne porade kao na primjer misimovic koji za 150% bolji u duelima i defanzivnom odnosu nego prije.Zato u sredini jako nas tesko nadigraju bilo koja repka.
A u zenici i u Genku igrao sa dva spica.
Zaebite vi tu pricu nije strucnjak ko je da nije Baka ili ostali prijasnji selektori.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87 i 20 gostiju.