Cijelu BiH...
Baraž za EP 2021. (08. Oktobar/12. Novembar 2020.)
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Tuta Petrov
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Ne moze se sve svaljivati na rat. Kazem, i u Hrvatskoj je bio rat, u Srbiji 90-ih katastrofalna situacija, sankcije, inflacija, kriminal bombardovanje...
Ima dosta toga i do samog mentaliteta. Kako sam provalio, u Srbiji i Hrvatskoj postoji koliko toliko profesionalizma i samog odricanja kod omladine/pojedinaca.
U BiH je to na najnizoj grani, bitno je da se kafenise, puse te shishe i palamudi kako je neko drugi kriv...
Kaze Osim, igraci ne mogu da trce...Profesionalac ne moze da istrci 12-13 km?! Pa sta je s tih kondicionih trenera, postoje li kakvi strucni kadrovi?
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Pa kad malo analiziraš to i nije daleko od istine, posljedice rata se osjete na svim nivoima, ne samo fudbal. Ali to samo govori koliko smo nesposoban narod, i za 100 godina ćemo osjetiti.DamirT je napisao/la: ↑09 apr 2020, 08:51Najgori su ovi sto govore da zbog rata mi nemamo uspjesan fudbalski klub.Halo bolan,rat zavrsio prije 25 godina...Nasim trenerima iz omladinskih pogona draze uzet 100 KM da igra babin sin koji veze nema,nego da neki talenat igra pa da se taj isti talenat proda za 4-5 godina
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
-
Wandelanoite
- Postovi: 7586
- Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
- Kontakt:
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Trce i ovdje igraci tu kilometrazu, ali je problem sto profesionalci odrade dosta vise sprinteva i u dosta jacem ritmu tu kilometrazu.
Tu vec dolaze neka druga pitanja koja nisu u domenu kondicionog trenera. Ishrana, alkohol, cigare, pa i narkoticka sredstva su veliki problem bh. fudbalera. Ne vjerujem da ima 5 igraca u ligi koji se pridrzavaju nekog plana ishrane koji im je sastavio nutricionista.
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.
- DuljevinhoHaraldo
- Postovi: 13643
- Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
- Lokacija: Daštansko
- Kontakt:
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Ja dok sam trenirao fudbal, 50% ih je pusilo nargilu cigare i pilo od 97 godiste pa plus.Wandelanoite je napisao/la: ↑09 apr 2020, 15:09Trce i ovdje igraci tu kilometrazu, ali je problem sto profesionalci odrade dosta vise sprinteva i u dosta jacem ritmu tu kilometrazu.
Tu vec dolaze neka druga pitanja koja nisu u domenu kondicionog trenera. Ishrana, alkohol, cigare, pa i narkoticka sredstva su veliki problem bh. fudbalera. Ne vjerujem da ima 5 igraca u ligi koji se pridrzavaju nekog plana ishrane koji im je sastavio nutricionista.
"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić
Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala
kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Jedino para i potencijal prodaje u neki veliki klub mogu nekog balavca obuzdat i natjerat ga da loptu nikad ne zamijeni nargilom.
Partizan, Zvezda i Dinamo osim što imaju nebrojeno više love od naših klubova, imaju i historijat velikih transfera, tako da balavci imaju neku motivaciju da se bave nogometom. Naravno, tu je još i ozbiljna organizacija u omladinskim pogonima, sa nutricionistima, trenerima i psiholozima.
Kod nas igrač moze jedino proći blatne vuko **** i onda se sa 23 prodat ko "telent" u drugu tursku ligu.
I to je premija.
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Pa DIFovci se bave politikom, a ne sportom i treniranjem mladjih.marconato je napisao/la: ↑09 apr 2020, 13:32Ne moze se sve svaljivati na rat. Kazem, i u Hrvatskoj je bio rat, u Srbiji 90-ih katastrofalna situacija, sankcije, inflacija, kriminal bombardovanje...
Ima dosta toga i do samog mentaliteta. Kako sam provalio, u Srbiji i Hrvatskoj postoji koliko toliko profesionalizma i samog odricanja kod omladine/pojedinaca.
U BiH je to na najnizoj grani, bitno je da se kafenise, puse te shishe i palamudi kako je neko drugi kriv...![]()
Kaze Osim, igraci ne mogu da trce...Profesionalac ne moze da istrci 12-13 km?! Pa sta je s tih kondicionih trenera, postoje li kakvi strucni kadrovi?
- DuljevinhoHaraldo
- Postovi: 13643
- Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
- Lokacija: Daštansko
- Kontakt:
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić
Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala
kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Sarajevo je zapostavilo samo sebe, pa onda sve ostale. Da nije tako, imali barem jedan profesionalan klub u kantonu od pola miliona ljudi, politickom i ekonomskom centru drzave.
Niko Bosnjake nije sprijecio da u Sarajevu naprave respektabilan klub, profesionalan omladinski pogon, da uposle strucnjake, prekopiraju opstepoznate parametre za pravljenje modernog kluba. Jedna selendra S. Brijeg, je za glavni grad primjer ozbiljnosti.
Zaboravljamo da su Bosnjaci, od ''95. do '03, imali 100% kontrolu nas reprezentacijom, niko im se nije mijesao ni sekunde. E tada je u reprezentaciji vladao najveci javasluk, amaterizam, korupcija. Sa Bazena se islo na utakmicu, pobjedjivali nas policajci i konobari...
To smo mi, a to sto mislimo da nam je drugi kriv, e i to smo mi.
- Stone Island
- Postovi: 1915
- Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
- Kontakt:
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
U fudbalu ili si ofansivno orijentisan ili defansivno nema izmedju, tako da ako si profesonalac, talentovan i ofansivan igrac znao bi igrati gdje god bilo u ofansivi, naprimijer Gojak moze igrati i po krilima.
Nepostoji nesto sto se zove "prirodna" pozicija tu si gdje te trener stavi od mladi nogu pa nadalje.
Pokusati u prijateljsku postaviti jedno poluvrijeme Sabanadzovicu pa drugog Sanicanina pa vidjeti kako funkcijonise, ako neide onda makar znas da nemogu igrati na tu poziciju i plus prijateljska je, zato se igraju prijateljske utakmice da se experimentise.
Jedinog "prirodnog" igraca koji igra desnog beka trenutno je Mateo Susic a momak nije pozvan.
Mi imamo buducnost u odbrani i to su Hadzikadunic, Omeragic i Ahmedhodzic, ali da li ce se odluciti igrati za nas vrijeme ce reci, nama fali samo desni bek.
Dilavera i Arslanagica sam otpisao da su htjeli igrati za nas bili bi vec tu.
Pogotovo steta zbog Dilavera jer znamo da moze igrati desnog beka.
Ovog Cipetica nikad cuo za njega, da li iko zna ista o njemu?
Mi moramo naci rjesjenje za desnog beka, Mujdza je kralj bio.
Jos uvjek je mlad ali imam nadu za Elvira Muminovica.
I sto mi je jos vise upsurd je da nema mjesta za Adi Mehremica pa covjek igra redovno u jedne od najace lige u Evropi.
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Kakav Mehremic.Taj je zadnju utakmicu odigrao 30 novembra,poslije toga vise nije bio ni na klupiSanaBosna je napisao/la: ↑10 apr 2020, 06:07Nesto razmisljam, eto Sabanadzovic je orijentisan defansivno, znaci on djeli slicnu mogucnosti i razmisljanje kao igraci koji igraju u odbrani, zasto ne pokusati njega postaviti na desnog beka prvom prilikom recimo u prijateljsku utakmicu.
U fudbalu ili si ofansivno orijentisan ili defansivno nema izmedju, tako da ako si profesonalac, talentovan i ofansivan igrac znao bi igrati gdje god bilo u ofansivi, naprimijer Gojak moze igrati i po krilima.
Nepostoji nesto sto se zove "prirodna" pozicija tu si gdje te trener stavi od mladi nogu pa nadalje.
Pokusati u prijateljsku postaviti jedno poluvrijeme Sabanadzovicu pa drugog Sanicanina pa vidjeti kako funkcijonise, ako neide onda makar znas da nemogu igrati na tu poziciju i plus prijateljska je, zato se igraju prijateljske utakmice da se experimentise.
Jedinog "prirodnog" igraca koji igra desnog beka trenutno je Mateo Susic a momak nije pozvan.
Mi imamo buducnost u odbrani i to su Hadzikadunic, Omeragic i Ahmedhodzic, ali da li ce se odluciti igrati za nas vrijeme ce reci, nama fali samo desni bek.
Dilavera i Arslanagica sam otpisao da su htjeli igrati za nas bili bi vec tu.
Pogotovo steta zbog Dilavera jer znamo da moze igrati desnog beka.
Ovog Cipetica nikad cuo za njega, da li iko zna ista o njemu?
Mi moramo naci rjesjenje za desnog beka, Mujdza je kralj bio.
Jos uvjek je mlad ali imam nadu za Elvira Muminovica.
I sto mi je jos vise upsurd je da nema mjesta za Adi Mehremica pa covjek igra redovno u jedne od najace lige u Evropi.
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Tuta Petrov
- DuljevinhoHaraldo
- Postovi: 13643
- Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
- Lokacija: Daštansko
- Kontakt:
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić
Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala
kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
NijeDuljevinhoHaraldo je napisao/la: ↑10 apr 2020, 21:17Cini mi se da je Sana iz Amerike, pise tako nekad u tom vremenu hehehehehe.
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Sta mislite da se na EP kvalifikuju sve repke koje su trebale igrat baraz..
Re: Baraž za EP 2020. (26. Mart/31. Mart 2020.)
Online
Trenutno korisnika/ca: adrenaline323, Atlanta, Bobadilla, Bordo10, bosnas_, Brazzzoo123, CHR, dariolovrinovic00, denza, eaglebvb09, Elddar, enobarca, exampLe., farenhajt, feniksptica, GG3, haklamas, harko35, Helemnejse, izdzezveubrazil, James1987, jasmin10, JayCatwright, JHam, klasik, legendarnadruga, linethreader, LjutaPaprika, Majstorinho, Marsal, Maverick, MiranGlasnic, mirsonetz, MokraKifla, Nah1ddd, Obdunsmen, Paromlinac, PointBlank, resko1, rossonero85, Shategabri, Shevko, Sheyi, Sport90, StevieG8, Tracy3McGrady, Wilshere10, Wisey, Zglavkar i 408 gostiju.



