Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
StrikeWarzone
Postovi: 2584
Pridružen/a: 09 okt 2018, 10:53
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la StrikeWarzone » 23 avg 2021, 17:04

Saurman je napisao/la:
23 avg 2021, 14:12
Izrael biliježi najveće brojke zaraženih na svijetu a imaju najvećih procenat vakcinisanih.Kažu potrebna je i treća doza kako bi stekli zaštitu od delta soja.Pa koliko će ljudi primiti doza 17 ? Poslije delte eto lambde pa omege itd.

Oni uopšte nisu sigurni u ove vakcine i njihovu unčikovitost.Sad bi mi trebali primati vakcine dok vlasti ne kažu dosta.Uvala borova. :crazy:
Objasni ti to adminu. :roll:
Htjeli su da te gase, yeb'o si im mater!

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Blejzer10 » 23 avg 2021, 17:43

Doslovno prošla stranica :rol: :rol:

Otvoreni um i kojekakve pi.zdarije a nisi u stanju dvije strane prelistat.
admin je napisao/la:
23 avg 2021, 14:15
Izrael:

slika

Sad će reći "lažu, umiru ljudi u izraelu ko kruške padaju", a isti oni koji su do juče govorili da se od korone ne umire nikako

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21439
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Epidaurus » 23 avg 2021, 17:51

Hajd sve i nekako al da neko na intelektualcu Sarmi hoce nesto eksperimentisat :rol: :rol:

Avatar
Jackk
Postovi: 2414
Pridružen/a: 11 sep 2020, 07:17
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Jackk » 23 avg 2021, 17:57

admin je napisao/la:
23 avg 2021, 14:33
Jackk je napisao/la:
23 avg 2021, 14:30
Pa ja se cijepio, prelistaj malo par stranica nazad. :rol:

Zatvaraj ih sve Vraniću u šatore na Trebević, ja imam papir. :rol:
uuu iskazana hrabrost vrijedna divljenja
Tebi da kažu da staviš kondom na glavu jer to štiti od korone, ti bi poslušao,

ja sam se vakcinisao jer znam da će imbecili uskoro iskopirat Evropu, a objektivno, imam pametnija posla od ganjanja sa imbecilima. Niti se bojim korone niti vakcine, pera su zapisala, tinta se osušila, što bi rekao Elvedin Pezić, omiljena ličnost forumskog pučanstva :rol:
Bogdanović-Ovčina-Isić-Zeljković-Dario-Hasanović-Radovac-Pršeš-Ćosić-Anđušić-Zajmović

'Listen, lads. Basically, you’re shit. Try enjoy the game. You’re probably going to get beaten. But just enjoy being shit'.”

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 23 avg 2021, 18:00

StrikeWarzone je napisao/la:
23 avg 2021, 17:04
Saurman je napisao/la:
23 avg 2021, 14:12
Izrael biliježi najveće brojke zaraženih na svijetu a imaju najvećih procenat vakcinisanih.Kažu potrebna je i treća doza kako bi stekli zaštitu od delta soja.Pa koliko će ljudi primiti doza 17 ? Poslije delte eto lambde pa omege itd.

Oni uopšte nisu sigurni u ove vakcine i njihovu unčikovitost.Sad bi mi trebali primati vakcine dok vlasti ne kažu dosta.Uvala borova. :crazy:
Objasni ti to adminu. :roll:
Hajde ti mi objasni molim te. Kad objasnjavas (ne)ucinkovitost vakcina u izraelu, obavezno demistificiraj i dijagrame na vrhu prosle stranice.

Zeljno iscekujem da sta naucim

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 23 avg 2021, 18:02

Jackk je napisao/la:
23 avg 2021, 17:57
admin je napisao/la:
23 avg 2021, 14:33
Jackk je napisao/la:
23 avg 2021, 14:30
Pa ja se cijepio, prelistaj malo par stranica nazad. :rol:

Zatvaraj ih sve Vraniću u šatore na Trebević, ja imam papir. :rol:
uuu iskazana hrabrost vrijedna divljenja
Tebi da kažu da staviš kondom na glavu jer to štiti od korone, ti bi poslušao,

ja sam se vakcinisao jer znam da će imbecili uskoro iskopirat Evropu, a objektivno, imam pametnija posla od ganjanja sa imbecilima. Niti se bojim korone niti vakcine, pera su zapisala, tinta se osušila, što bi rekao Elvedin Pezić, omiljena ličnost forumskog pučanstva :rol:
Kazu da stiti od side. Ne bi poslusao ni to?

qaa18
Postovi: 3138
Pridružen/a: 10 avg 2018, 23:28

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la qaa18 » 23 avg 2021, 18:09

Zar se u judeji nisu vec svi vakcinisali?
Bio je podatak da su u vecini dvije doze primili pa i trecu poceli, otkud sad ovoliko nevakcinisanih?
9.10.23. Tema:epl
Rosicky: "drago mi je da jos netko mrzi arape i taj dio svijeta"
Marsal: " nema glupljih ljudi nadaleko".

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 23 avg 2021, 18:33

Ima svugdje debila.

A ima i bolesnih koji ne smiju

Avatar
Saurman
Postovi: 29585
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Saurman » 23 avg 2021, 18:42

Epileptičar bi primio svaki vid boce jer mu "struka" tako kaže.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

qaa18
Postovi: 3138
Pridružen/a: 10 avg 2018, 23:28

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la qaa18 » 23 avg 2021, 20:55

admin je napisao/la:
23 avg 2021, 18:33
Ima svugdje debila.

A ima i bolesnih koji ne smiju
Evo clanak na kliksu od prije pola sata bas pise o tome, 80% je vakcinisano, al izgleda je problem sto s vremenom djelovanje vakcine "nestane" !!??
Englezi se kasnije vakcinisali i kod je bolja situacija!

Ovu bolest jos niko nije skonto i uvijek spuca kontru kad svijet misli da ju je pobjedio, postaje mučno!!!
9.10.23. Tema:epl
Rosicky: "drago mi je da jos netko mrzi arape i taj dio svijeta"
Marsal: " nema glupljih ljudi nadaleko".

Neutral
Postovi: 37987
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 23 avg 2021, 22:10

Hipoteticki, svi se vakcinisu, virus se moze dobiti, moze se umrijeti itd, da li cemo vremenom zivjeti sa koronom kao sa gripom? Treba uzeti u obzir da godisnje mnogo ljudi umire od gripe i da se godinama kriticne grupe vakcinisu zimi protiv gripe?

Ja sam se iznenadio kada sam procitao podatak koliko ljudi godisnje umire od upale pluca (prije pojave korone).

Ovo postaje iritantno sa razlicitim sojevima i dezinformacijama svako malo. Ima li tracak nade na kraju ovog najduzeg tunela u koji je svijet ikad usao.

Mene zanima kako je Kina uspjela zaustaviti koronu tako jednostavno, broj zarazenih na toliki broj stanovnika je nemoguc, barem logicki.

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 23 avg 2021, 23:57

U Kinu svako, ali bas svako bez obzira na test, vakcinu, drzavljanstvo isl po dolaska ide u karantin 14 dana.

Skoro je bio incident s Nicole Kidman u Hong Kongu vezan za to

Neutral
Postovi: 37987
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 24 avg 2021, 00:49

https://www.sciencemag.org/news/2021/08 ... us-do-next

https://www.faz.net/aktuell/gesellschaf ... 94037.html

Im August waren 15 Prozent unserer Patienten vollständig geimpft. Sie alle kamen wegen anderer Erkrankungen ins Krankenhaus, die Infektionen wurden zufällig bei Routineabstrichen entdeckt. Wenn sie überhaupt Corona-Symptome haben, passen die eher zu einem Infekt der oberen Atemwege. Die lokale Schleimhautabwehr ist dort auch nach Impfung nicht stark genug, um eine Infektion zuverlässig zu verhindern, insbesondere bei der Delta-Variante. Das Virus kann sich in den oberen Atemwegen festsetzen, schafft es aber nicht, in die Lunge vorzudringen; davor schützt die Impfung sehr zuverlässig. Es kommt nicht zu einem schweren Verlauf, die geimpften Patienten haben eher Schnupfen, Kopfschmerzen, Heiserkeit – wenn überhaupt.

:thumbup:

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 24 avg 2021, 01:20

Dolaze nam hladniji dani i mjere se moraju poostriti. Antivax idioti su svakako jaki samo za tastaturom tako da su nebitni.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
TheTruth34
Postovi: 2470
Pridružen/a: 01 jun 2016, 00:29
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la TheTruth34 » 24 avg 2021, 03:52

A bog te..2021. Ljudi i dalje misle da su oni najpametniji i nece da dozvole nekom da ekspermentise ili da ih cipuje sa vakcinom.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14995
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 24 avg 2021, 07:54

TheTruth34 je napisao/la:
24 avg 2021, 03:52
A bog te..2021. Ljudi i dalje misle da su oni najpametniji i nece da dozvole nekom da ekspermentise ili da ih cipuje sa vakcinom.
Jel treba?
Nekad se plaćalo da budeš pokusni kunić za nove lijekove.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14995
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Shategabri » 24 avg 2021, 07:57

Neutral je napisao/la:
23 avg 2021, 22:10
Hipoteticki, svi se vakcinisu, virus se moze dobiti, moze se umrijeti itd, da li cemo vremenom zivjeti sa koronom kao sa gripom? Treba uzeti u obzir da godisnje mnogo ljudi umire od gripe i da se godinama kriticne grupe vakcinisu zimi protiv gripe?

Ja sam se iznenadio kada sam procitao podatak koliko ljudi godisnje umire od upale pluca (prije pojave korone).

Ovo postaje iritantno sa razlicitim sojevima i dezinformacijama svako malo. Ima li tracak nade na kraju ovog najduzeg tunela u koji je svijet ikad usao.

Mene zanima kako je Kina uspjela zaustaviti koronu tako jednostavno, broj zarazenih na toliki broj stanovnika je nemoguc, barem logicki.
:thumbup: za bold

Šta zna korona šta je kritična grupa :kafa:

Činjenica je da se vršila (i sad, doduše nešto umjerenije) velika medijska propaganda i pritisak, prošlo proljeće je atmosfera bila kao da je nastupila apokalipsa i vani te vrebaju raznorazna čuda i mutanti.

Ima Kina i dan danas zaraženih, Italija ili bilo koja druga zemlja koja je u jednom momentu nadigla takvu dramu da si konto gotovo je s njima, ali se drugačije pristupa, a sigurno ima i važnijih pitanja koja su se zapustila kao što su ekonomije tih zemalja.
Koševo Zapad

Avatar
Jackk
Postovi: 2414
Pridružen/a: 11 sep 2020, 07:17
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Jackk » 24 avg 2021, 08:51

Dolaze hladniji dani, pogibosmo svi :rol:
Bogdanović-Ovčina-Isić-Zeljković-Dario-Hasanović-Radovac-Pršeš-Ćosić-Anđušić-Zajmović

'Listen, lads. Basically, you’re shit. Try enjoy the game. You’re probably going to get beaten. But just enjoy being shit'.”

Avatar
FaustinoAsprilla
Postovi: 934
Pridružen/a: 31 dec 2015, 10:13
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FaustinoAsprilla » 24 avg 2021, 08:57

TheTruth34 je napisao/la:
24 avg 2021, 03:52
A bog te..2021. Ljudi i dalje misle da su oni najpametniji i nece da dozvole nekom da ekspermentise ili da ih cipuje sa vakcinom.
internet je zlo :mrgreen:

svak postao doktor i znanstvenik i sta sve ne . cijepio se u hr cim je otvorena mogucnost masovnijeg cijepljenja . prebolio na pocetku s blagim simptomima , ali svejedno isao na cijepljenje jer kolega s posla bio tik do respiratora ( ima problem debljine ali svejedno i to je bolest s kojom se on bori , i zasto bih ga danas sutra ja ugrozio ako mogu koliko toliko preventivno djelovati cijepljenjem )

drugo jer ce mi zivot bit laksi ( stalno prelazim granice ) .


ne vjerujem u teorije zavjera , istina da se i znanost gubi u efikasnosti ovih vakcina ali uvjeren sam da nikome ne stete .

da stete ne bi se svi politicari preko reda cijepili ;) kad je hr pocela cijepiti starije , sva elita hercegovine preko reda u hr dobivala termine , doktori prozivani da cijepe clanove obitelji preko reda itd . sad ti isti koji su ( s razlogom ) prozivali doktore za nepotizam ne zele cijepivo haha

nekome ste bitni da zeli manipulirati s vama , jeste k

farmaceutska industrija naravno zeli izvuci sto vise ali to ne tako i sa gripom i svim ostalim bolestima . srecom nije bilo interneta kad se pocelo cijepit protiv tuberkuloze majkemi , ne zna ona zbrojit dva razlomka ali zna sve o cjepivima..

na kraju pogledam postotak cijepljenih u Hrvatskoj , u zagrebu najveca procjepljenost , u zabitima vladaju teorije zavjere . pametnom dosta

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 24 avg 2021, 09:02

Shategabri je napisao/la:
24 avg 2021, 07:54
TheTruth34 je napisao/la:
24 avg 2021, 03:52
A bog te..2021. Ljudi i dalje misle da su oni najpametniji i nece da dozvole nekom da ekspermentise ili da ih cipuje sa vakcinom.
Jel treba?
Nekad se plaćalo da budeš pokusni kunić za nove lijekove.
eksperiment je završen, od jučer vakcine imaju full approval, znači potpuno isto kao svaki drugi lijek koji kupiš u apoteci, nema iznad toga nikavog daljeg testiranja, odobravanja. To je to:

https://www.fda.gov/news-events/press-a ... 19-vaccine
What does full approval of Pfizer’s COVID-19 vaccine mean?

It means Pfizer’s shot for people 16 and older has now undergone the same rigorous testing and regulatory review as dozens of other long-established vaccines.

COVID-19 vaccines in the U.S. were initially rolled out under the Food and Drug Administration's emergency use authorization, which allows the agency to speed the availability of medical products during public health emergencies.

Under the process, the FDA waived some of its normal data requirements and procedures to make the COVID-19 vaccines available months earlier than would have been possible under normal circumstances.

Pfizer's vaccine — along with those from Moderna and Johnson & Johnson — still underwent testing in tens of thousands of people to establish safety and effectiveness against COVID-19. But the FDA initially required the companies to submit about only two months of safety monitoring data on study participants, the period when side effects are most likely to occur.

For full approval, the FDA required six months of follow-up data. FDA inspectors also visited the plants where the vaccines are made and reviewed each step of the production process for extra assurance that the shots are made under safe, sterile conditions.

Because vaccines are typically given to otherwise healthy individuals, they are generally subject to more regulatory scrutiny than other medical products, including prescription drugs. Full approval means the Pfizer vaccine now carries the FDA’s strongest endorsement of safety and effectiveness.

Public health experts hope the change will convince more unvaccinated people to get the shot and spur more employers to require vaccinations.

Moderna has also applied for full approval, and Johnson & Johnson has said it hopes to apply later in the year.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.