Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8220
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la geronimo » 31 jan 2022, 11:44

ASD je napisao/la:
31 jan 2022, 11:16
Ne bojim se ako je objekat zatvoren i da ne mogu pasti, recimo avion (ja lično, ne cijeli avion :D)
Dok recimo kad sam bio kod jarana na balkonu desetom spratu. Sve sam imao osjećaj da mi je tu kraj.
Hehe, istina. Kad misliš da si zaštićen ili barem da je sve u tvojim rukama donekle se strah može držati pod kontrolom.
Čitajući vas sam uvidio da ja i nemam neki pretjeran strah. :mrgreen:
Zar taj balkon nema ograde? :D
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3100
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pensioner26 » 31 jan 2022, 11:48

geronimo je napisao/la:
31 jan 2022, 11:44
ASD je napisao/la:
31 jan 2022, 11:16
Ne bojim se ako je objekat zatvoren i da ne mogu pasti, recimo avion (ja lično, ne cijeli avion :D)
Dok recimo kad sam bio kod jarana na balkonu desetom spratu. Sve sam imao osjećaj da mi je tu kraj.
Hehe, istina. Kad misliš da si zaštićen ili barem da je sve u tvojim rukama donekle se strah može držati pod kontrolom.
Čitajući vas sam uvidio da ja i nemam neki pretjeran strah. :mrgreen:
Zar taj balkon nema ograde? :D
Ja zivim na 4.spratu, ali je ograda odnosno zid od balkona prenizak bukvalno :mrgreen:

Avatar
StevieG8
Postovi: 13631
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 31 jan 2022, 11:56

Pensioner26 je napisao/la:
31 jan 2022, 11:36
Kristijan je napisao/la:
31 jan 2022, 10:59
Pensioner26 je napisao/la:
31 jan 2022, 00:50
Ima li ko problema sa strahom od visine? I kako se borite? Da li se ikada može pobijediti to :mrgreen:
Ozbiljnih.
**** valjda ratna trauma. Fazon kad sam imao neke 4 godine, prelazio preko mosta, na obližnji objekat pala granata... Doživio strah i to je ostalo da danas. Kad pogledam s trećeg sprata ka dolje nije mi dobro. Bukvalno sve preko 5m visine mrzim. Tvrđave i slično zaobilazim.

Ranije su mi se drugari podsmjevali u fazonu levatiš nas... i slično... shvatili vremenom da nije za zezu.... I generalno ne volim ni preko mostova pješke... Nevjerujem da ću ikada pobijediti taj strah...
Ja iskreno ne mogu reći da imam neku traumu i da je to posljedica toga. Akrofobija kako sam isčitavao je više urođena ili? E sad da li se može pojaviti usljed nekog događaja ne znam iskreno.
Ma ja nisam smio na skelu 2.sprata se popeti u pm. Razmišljaš samo o tome hoćeš li pasti ili ne.

@StevieG8. Kako misliš background traumu?
Eno opisao je neko gore svoj strah koji je povezan sa ratnom traumom i u tom slucaju ne mozes reci nekome radi na tome i prevazici ces jer je taj strah drugaciji, povezan je sa negativnim iskustvom a jos gore sto je to bila po zivot opasna situacija, to vec zahtjeva strucnu pomoc.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
ASD
Postovi: 26284
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 31 jan 2022, 11:57

geronimo je napisao/la:
31 jan 2022, 11:44
ASD je napisao/la:
31 jan 2022, 11:16
Ne bojim se ako je objekat zatvoren i da ne mogu pasti, recimo avion (ja lično, ne cijeli avion :D)
Dok recimo kad sam bio kod jarana na balkonu desetom spratu. Sve sam imao osjećaj da mi je tu kraj.
Hehe, istina. Kad misliš da si zaštićen ili barem da je sve u tvojim rukama donekle se strah može držati pod kontrolom.
Čitajući vas sam uvidio da ja i nemam neki pretjeran strah. :mrgreen:
Zar taj balkon nema ograde? :D
Ima, ali opet ima prostora da se padne. :urnebes:

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18187
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la akisarajevo92 » 31 jan 2022, 11:57

Ni januar nije sto je bio, prije je trajao kao godina sad prodje dok trepnes :mrgreen:
Don't believe the hype.

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3100
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pensioner26 » 31 jan 2022, 11:58

StevieG8 je napisao/la:
31 jan 2022, 11:56
Pensioner26 je napisao/la:
31 jan 2022, 11:36
Kristijan je napisao/la:
31 jan 2022, 10:59


Ozbiljnih.
**** valjda ratna trauma. Fazon kad sam imao neke 4 godine, prelazio preko mosta, na obližnji objekat pala granata... Doživio strah i to je ostalo da danas. Kad pogledam s trećeg sprata ka dolje nije mi dobro. Bukvalno sve preko 5m visine mrzim. Tvrđave i slično zaobilazim.

Ranije su mi se drugari podsmjevali u fazonu levatiš nas... i slično... shvatili vremenom da nije za zezu.... I generalno ne volim ni preko mostova pješke... Nevjerujem da ću ikada pobijediti taj strah...
Ja iskreno ne mogu reći da imam neku traumu i da je to posljedica toga. Akrofobija kako sam isčitavao je više urođena ili? E sad da li se može pojaviti usljed nekog događaja ne znam iskreno.
Ma ja nisam smio na skelu 2.sprata se popeti u pm. Razmišljaš samo o tome hoćeš li pasti ili ne.

@StevieG8. Kako misliš background traumu?
Eno opisao je neko gore svoj strah koji je povezan sa ratnom traumom i u tom slucaju ne mozes reci nekome radi na tome i prevazici ces jer je taj strah drugaciji, povezan je sa negativnim iskustvom a jos gore sto je to bila po zivot opasna situacija, to vec zahtjeva strucnu pomoc.
Dobro to je vec nalik PTSP-u. Još eto u kombinaciji sa drugim strahom, zeznuto jbt.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14415
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Asteriks » 31 jan 2022, 11:59

Mala soba u kojoj se jedva okrenes, bez prozora. Dvospratni krevet gdje te vecinom zapadne onaj gornji. Svako skakanje u snu moze zavrsiti glavom od plafon, jer imas otprilike 50 cm slobodnog prostora za nekakav manevar.

Kruzer duzine od cca 300 metara, nabijen ko kosnica. Kada se sve smiri, osjetis blago ljuljanje, koje predje u naviku i samo te lupkanje vjesalica u ormaru podsjeti da plovis.

Naravno nekad valovi od par metara uzrokuju pizdariju od turbulencije zbog kojih 80 % ljudi dobije mucninu, koja se obicno ublazava tabletama. Legnes u krevet, zatvoris oci i kao na rolerkosteru, povracanje jedini spas.

Sunce bi vidio tek na 12 spratu, gdje mi je i bilo radno mjesto. Nekad, u po noci imas osjecaj da putujes u sanduku gdje se boris za dah. Malo se razbudis, tako pogubljen da dodjes sebi. Nema mjesta za strah i paniku, msm ima ali ko te pita, jer ubrzo vrijeme smjene, otprilike 5 ujutro a samo su luđi oni s druge strane tvog restorana, radnici pekare Backstube, koja vjerovatno nije ni zatvarala.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3100
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pensioner26 » 31 jan 2022, 12:06

akisarajevo92 je napisao/la:
31 jan 2022, 11:57
Ni januar nije sto je bio, prije je trajao kao godina sad prodje dok trepnes :mrgreen:
Nije klinac. Evo ga kao da traje 45 dana :mrgreen:

Avatar
StevieG8
Postovi: 13631
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 31 jan 2022, 12:08

Meni je ove godine bas brzo prosao, najgori mjesec u godini gotov sad moze samo bolje.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Vlahovic
Postovi: 10
Pridružen/a: 25 jan 2022, 08:14

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Vlahovic » 31 jan 2022, 12:12

Ako se januar po banovima poznaje, bit ce ovo duga godina. :mrgreen:
38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
ASD
Postovi: 26284
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 31 jan 2022, 14:31

StevieG8 je napisao/la:
31 jan 2022, 12:08
Meni je ove godine bas brzo prosao, najgori mjesec u godini gotov sad moze samo bolje.
Ispiti? :D

Avatar
StevieG8
Postovi: 13631
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 31 jan 2022, 14:43

ASD je napisao/la:
31 jan 2022, 14:31
StevieG8 je napisao/la:
31 jan 2022, 12:08
Meni je ove godine bas brzo prosao, najgori mjesec u godini gotov sad moze samo bolje.
Ispiti? :D
S tim se sad ganjam, i to moze samo bolje :urnebes:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

jolicnikola
Postovi: 5410
Pridružen/a: 11 sep 2017, 02:31
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la jolicnikola » 31 jan 2022, 18:51

evo vjenčaće se Haris i Rada Manojlović uskoro, a ja mislio da su se oni rastali :shock:

Avatar
Arvid
Postovi: 17793
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 31 jan 2022, 19:43

Ja imam fobiju od vode. Ne znam šta je ali sam još kao dijete imao problem sa tim, starcima počupao x tuš baterija dok mi nena Zejna sa trećeg nije zveknula olovo u vruću vodu, a ja ko horoz pred klanje pod peškirom. Dženet joj Allah dao, od tada više nisam batine pio poslije kupanja onako gologuz i mokar.

Na more 2x u životu otišao, taj jedan put se zamalo nisam ugušio u plićaku od panike (bez zafrkancije), drugi put nisam ni išao na plažu. A i to je sve bilo dok sam klinjo bio. Kad vidim na tv-u one kako rone i skaču po onim morima anskioznost me uhvati i mučnina. Lijepa šuma i planina.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Otelo
Postovi: 33529
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Otelo » 31 jan 2022, 19:47

Meni su dva put salijevali stravu.

Jednom za Kurban Bajram, tj. dan prije. Dovezao komšija ovna u autu, okupili se svi i ja sad dijete, nije mi jasno što stojimo oko auta. Otvori komšija gepek, iskoči ovan i ja umro od straha.

Drugi put nakon saobraćajne nesreće kad smo se izvrtili auto. Auto totalka, dimi se, stakla popucala, na krovu, ali nekim čudo radi radio i svira Jašar Ahmedovski. Isto odmah kod neke babe da puca olovo :rol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
alemsa
Postovi: 24521
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la alemsa » 31 jan 2022, 19:49

Arvid je napisao/la:
31 jan 2022, 19:43
Ja imam fobiju od vode. Ne znam šta je ali sam još kao dijete imao problem sa tim, starcima počupao x tuš baterija dok mi nena Zejna sa trećeg nije zveknula olovo u vruću vodu, a ja ko horoz pred klanje pod peškirom. Dženet joj Allah dao, od tada više nisam batine pio poslije kupanja onako gologuz i mokar.

Na more 2x u životu otišao, taj jedan put se zamalo nisam ugušio u plićaku od panike (bez zafrkancije), drugi put nisam ni išao na plažu. A i to je sve bilo dok sam klinjo bio. Kad vidim na tv-u one kako rone i skaču po onim morima anskioznost me uhvati i mučnina. Lijepa šuma i planina.
Nauka je dokazala da je to u vecini genetski (sem trauma naravno koje si dozivio/vidio), ali ako ti je uredjeno npr. to s vodom onda je genetski, neko ti se u familiji ugusio ili dozivio tu vrstu traume, pa govorio djeci da ne idu u vodu da je opasna itd. I ti povuku te geni i automatski se bojis vode.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Nirton
Postovi: 6615
Pridružen/a: 18 feb 2021, 10:03
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Nirton » 31 jan 2022, 19:52

Jooj strah od visine. Ja do 5. osnovne nisam smio pogledat sa Ćuprije u Konjicu ka dolje, sve kontam bacit će me neko. :mrgreen:
Ili onaj dolje most poslije stadiona prema Drecelju(znat će ovi moji iz Konjica) i sad gledam da ga što prije pređem, ne smijem gledat. :D
I vole te širom Bosne i Hercegovine, vole te i širom Evrope, širom svijeta. Ima nas mnogo, mnogo onih kojima srce zaigra kada mislimo na tebe. Mnogo onih kojima grb kuca umjesto srca u grudima.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7613
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la kraljttbvb » 31 jan 2022, 20:04

Najgore kad sa nekog 10. sprata pogledaš prema dole i sve kontas sad će se neboder slomiti ili srusiti i past ću i ja i neboder :oops:
Žene su lijepe al' drugačije, il' ničije, il' svačije...

Avatar
Marsal
Postovi: 22802
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Marsal » 31 jan 2022, 20:12

Otelo je napisao/la:
31 jan 2022, 19:47

Drugi put nakon saobraćajne nesreće kad smo se izvrtili auto. Auto totalka, dimi se, stakla popucala, na krovu, ali nekim čudo radi radio i svira Jašar Ahmedovski. Isto odmah kod neke babe da puca olovo :rol:
Gledaj ove Astre
slika
Trojica u njoj, prošli samo sa par ogrebotina. Niko ni bolnice nije zaglavio. Odšetali nakon policijskog uviđaja.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
forgempp
Postovi: 6568
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la forgempp » 31 jan 2022, 20:12

Imal ko da se ne boji visine, šta je ovo ybt? 😅
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1, Licniznanstvenik i 11 gostiju.