Grand Slam

Moderatori/ce: Monolog,Unofficialpage

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18097
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la akisarajevo92 » 11 sep 2023, 01:41

i sljedece sezone prvi favorit na AO i Wimbledonu, na RG i US open medju prva dva sigurno, plus Olimpijada na terenima RG-a

realna brojka 26 ili 27 do kraja karijere

slika
Zadnja izmjena: akisarajevo92, dana/u 11 sep 2023, 01:44, ukupno mijenjano 1 put.
Don't believe the hype.

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3103
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Pensioner26 » 11 sep 2023, 01:43

Što je stariji frajer sve bolji :bow:

Avatar
armando
Postovi: 1540
Pridružen/a: 15 feb 2009, 20:40
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la armando » 11 sep 2023, 01:44

akisarajevo92 je napisao/la:
11 sep 2023, 01:41
i sljedece sezone prvi favorit na AO i Wimbledonu, na RG i US open medju prva dva sigurno, plus Olimpijada na terenima RG-a

realna brojka 26 ili 27 do kraja karijere
Jel to najavio da se sljedeće sezone završava njegova karijera?
Ubi Concordia, Ibi Vicktoria

Avatar
Sarsfield
Postovi: 519
Pridružen/a: 21 mar 2019, 12:32
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Sarsfield » 11 sep 2023, 01:45

Nenadjebivi :tokralju:

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18097
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la akisarajevo92 » 11 sep 2023, 01:47

armando je napisao/la:
11 sep 2023, 01:44
akisarajevo92 je napisao/la:
11 sep 2023, 01:41
i sljedece sezone prvi favorit na AO i Wimbledonu, na RG i US open medju prva dva sigurno, plus Olimpijada na terenima RG-a

realna brojka 26 ili 27 do kraja karijere
Jel to najavio da se sljedeće sezone završava njegova karijera?
nije, samo razmisljam o sljedecoj sezoni

u njegovim godinama daleko je da gledam u 2025., ali na Wimbledonu ima najvece sanse da uzme trofej i tad, tu je najmanja potrosnja
Don't believe the hype.

Avatar
IceTea
Postovi: 2256
Pridružen/a: 12 avg 2023, 19:10
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IceTea » 11 sep 2023, 01:48

armando je napisao/la:
11 sep 2023, 01:44
akisarajevo92 je napisao/la:
11 sep 2023, 01:41
i sljedece sezone prvi favorit na AO i Wimbledonu, na RG i US open medju prva dva sigurno, plus Olimpijada na terenima RG-a

realna brojka 26 ili 27 do kraja karijere
Jel to najavio da se sljedeće sezone završava njegova karijera?
Što bi se oprostio, nema Federera, nema Nadala, Wawrinka propao, Murray također. Može glat još dvije godine tamburat ovu buraniju i uzet bar 5 slemova. Ne pamtim kad je lošiji tenis bio, tri igrača nema da valjaju. :zviz:
𝐒𝐋𝐎𝐁𝐎𝐃𝐀 𝐓𝐔𝐙𝐋𝐀

𝐅𝐔𝐊𝐀𝐑𝐄 𝟏𝟗𝟖𝟕

𝐅𝐑𝐄𝐄 𝐏𝐀𝐋𝐄𝐒𝐓𝐈𝐍𝐄

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8705
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la anonymousHD » 11 sep 2023, 01:49

Ide, ide, ide. Najveći ikad. Kakva partija u pm!

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18097
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la akisarajevo92 » 11 sep 2023, 01:52

IceTea je napisao/la:
11 sep 2023, 01:48
armando je napisao/la:
11 sep 2023, 01:44
akisarajevo92 je napisao/la:
11 sep 2023, 01:41
i sljedece sezone prvi favorit na AO i Wimbledonu, na RG i US open medju prva dva sigurno, plus Olimpijada na terenima RG-a

realna brojka 26 ili 27 do kraja karijere
Jel to najavio da se sljedeće sezone završava njegova karijera?
Što bi se oprostio, nema Federera, nema Nadala, Wawrinka propao, Murray također. Može glat još dvije godine tamburat ovu buraniju i uzet bar 5 slemova. Ne pamtim kad je lošiji tenis bio, tri igrača nema da valjaju. :zviz:
meni je tesko zamislivo da ih moze samarati i 2025. sa 38, dok mu na WImbledonu dajem sanse za titulu i 2026.

tipujem da jos sljedecu sezonu moze odigrati na ovom nivou, jos ako uzme i OI, to je to
Don't believe the hype.

Avatar
IceTea
Postovi: 2256
Pridružen/a: 12 avg 2023, 19:10
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IceTea » 11 sep 2023, 01:57

akisarajevo92 je napisao/la:
11 sep 2023, 01:52
IceTea je napisao/la:
11 sep 2023, 01:48
armando je napisao/la:
11 sep 2023, 01:44

Jel to najavio da se sljedeće sezone završava njegova karijera?
Što bi se oprostio, nema Federera, nema Nadala, Wawrinka propao, Murray također. Može glat još dvije godine tamburat ovu buraniju i uzet bar 5 slemova. Ne pamtim kad je lošiji tenis bio, tri igrača nema da valjaju. :zviz:
meni je tesko zamislivo da ih moze samarati i 2025. sa 38, dok mu na WImbledonu dajem sanse za titulu i 2026.

tipujem da jos sljedecu sezonu moze odigrati na ovom nivou, jos ako uzme i OI, to je to
Tijelo ga može služit još dvije godine sigurno, kad je mogao Federer igrati sa 40 može i ovaj lagano. Dalje, iskustvo i psiha, nešto što svi ostali na touru trenutno mogu samo sanjati. Zatim, sami kvalitet tenisa, Alcaraz mali kao nešto parira, onda prospe siguran meč u Cinncinatiju, pa ispadne od ovog Rusa u polufinalu. Ostale ne vrijedi ni spominjat, Sinner kanta na slemovima, Rublev još veća, Tsitsipas je djevojčica, nema tu ko jednostavno da parira. Tek se sad primjeti koliko ustvari fale Federer i Nadal. Tužno al jbg.
𝐒𝐋𝐎𝐁𝐎𝐃𝐀 𝐓𝐔𝐙𝐋𝐀

𝐅𝐔𝐊𝐀𝐑𝐄 𝟏𝟗𝟖𝟕

𝐅𝐑𝐄𝐄 𝐏𝐀𝐋𝐄𝐒𝐓𝐈𝐍𝐄

Avatar
Valencia
Postovi: 5408
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Valencia » 11 sep 2023, 01:57

IceTea je napisao/la:
11 sep 2023, 01:27
Lako je uzimat sve kad nema niko ozbiljan.

A neki su se smijali Federeru...
E čuj lako pobjeđivati u 37 godini u sportu koji je fizički nevjerovatno zahtjevan. :mrgreen:

Čovjek ima najviše titula svih vremena, a drugi i treći na listi su mu bili konkurencija... i jednog i drugog je ostavio iza sebe po svim statističkim parametrima uključujući međusobne duele. Nijedan sportista nema bolje pokriće da se smatra najboljim jer je imao direktne obračune sa drugim i trećim na listi.

Moguće je dvojiti da li je bolji Mekinro ili Sampras, Lendl ili Federer... Maradona ili Pele, Mesi ili Krojf... Dzejms ili Dzordan... Sumaher ili Hamilton... Nisu se takmičili zajedno.

Nole je u direktnim obračunima nadjačao prve pratioce i tu je sve kristalno jasno.

Večerašnja pobjeda je jedna od najvećih do sada. Kako je izvukao drugi set ni njemu nije jasno. Čudesna mentalna snaga.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
IceTea
Postovi: 2256
Pridružen/a: 12 avg 2023, 19:10
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la IceTea » 11 sep 2023, 02:02

Valencia je napisao/la:
11 sep 2023, 01:57
IceTea je napisao/la:
11 sep 2023, 01:27
Lako je uzimat sve kad nema niko ozbiljan.

A neki su se smijali Federeru...
E čuj lako pobjeđivati u 37 godini. :mrgreen:

Čovjek ima najviše titula svih vremena, a drugi i treći na listi su mu bili konkurencija... i jednog i drugog je ostavio iza sebe po svim statističkim parametrima uključujući međusobne duele. Nijedan sportista nema bolje pokriće da se smatra najboljim jer je imao direktne obračune sa drugim i trećim na listi.

Moguće je dvojiti da li je bolji Mekinro ili Sampras, Lendl ili Federer... Maradona ili Pele, Mesi ili Krojf... Dzejms ili Dzordan... Sumaher ili Hamilton... Nisu se takmičili zajedno.

Nole je u direktnim obračunima nadjačao prve pratioce i tu je sve kristalno jasno.

Večerašnja pobjeda je jedna od najvećih do sada. Kako je izvukao drugi set ni njemu nije jasno. Čudesna mentalna snaga.
Ne bih se složio baš. Previše se slemova nafatao poslije Federera a i Nadala bogme. Mislim da je kasnio dva slema kad je Nadal uzeo svoj zadnji i kad su ga krenule povrede. Nakon toga, protivnici u finalu su bili Berettini, Tsitsipas, Kyrgios, Medvedev i slični. Jednostavno likovi koji bi u bilo koje doba dana bili pometeni od Federera i Nadala. Zadnji meč na slemu kad je igrao sa Nadalom, onaj RG i četvrtfinale, ja sam mislio to je to. Najviše jer sam mislio da konkurencija može samo jačati, međutim dešava se suprotno.

Ne umanjujem njegovu veličinu, ali kad se pričalo o Federerovoj konkurenciji, sad se šuti o ovoj Novakovoj. Tad su igrali Roddick, Hewitt, Safin i ostali luđaci, likovi koji bi razvaljivali ovu dječurliju danas. Nadal je imao najmanje sreće, imao je u prajmu obojicu plus dodaj Murraya, Del Potra, Wawrinku. Strašno je teže prije bilo uzeti slem. Sad komotno može brojat do 26-27, tanko je ovo.
𝐒𝐋𝐎𝐁𝐎𝐃𝐀 𝐓𝐔𝐙𝐋𝐀

𝐅𝐔𝐊𝐀𝐑𝐄 𝟏𝟗𝟖𝟕

𝐅𝐑𝐄𝐄 𝐏𝐀𝐋𝐄𝐒𝐓𝐈𝐍𝐄

Avatar
Valencia
Postovi: 5408
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Valencia » 11 sep 2023, 02:02

Epidaurus je napisao/la:
11 sep 2023, 01:28
Kad ti covjek proda identican fazon bar 20 puta i ti opet nista ne promijenis onda nema apsolutno nikakve sumnje da si retardiran.
Fakat ima očajan prijem servisa. To hitno mora mijenjati, čekati servis bliže polju.

I sam servis može popraviti s obzirom na visinu, jednako kao igru na mreži.

Ima nevjerovatne fizičke predispozicije, nestvarno kretanje na onakvu visinu. O arsenalu udaraca da ne govorim. Ako popravi gore navedeno može hladno do 7-8 GS titula.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
tutankamon1905
Postovi: 3754
Pridružen/a: 16 jun 2017, 14:21
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la tutankamon1905 » 11 sep 2023, 02:08

Najbolje da se ukine tenis kao sport nakon Federera i Nadala, jer sad je tako lako osvojit grand slam :urnebes:

kakve budalastine pisete :bow:

Avatar
Shadows
Postovi: 2451
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shadows » 11 sep 2023, 02:09

IceTea je napisao/la:
11 sep 2023, 01:39
Uspješno osvojen Challenger. Bravo za Noklu.
Ti si pretpodtavljam neka reinkarnacija harrya. Ta kolicina gluposti u napisanom granici sa. ...
Izadji na terasu udahni svjezeg vazduha.

Najveci rutinski.

Avatar
Valencia
Postovi: 5408
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Valencia » 11 sep 2023, 02:09

IceTea je napisao/la:
11 sep 2023, 02:02
Ne bih se složio baš. Previše se slemova nafatao poslije Federera a i Nadala bogme. Mislim da je kasnio dva slema kad je Nadal uzeo svoj zadnji i kad su ga krenule povrede. Nakon toga, protivnici u finalu su bili Berettini, Tsitsipas, Kyrgios, Medvedev i slični. Jednostavno likovi koji bi u bilo koje doba dana bili pometeni od Federera i Nadala. Zadnji meč na slemu kad je igrao sa Nadalom, onaj RG i četvrtfinale, ja sam mislio to je to. Najviše jer sam mislio da konkurencija može samo jačati, međutim dešava se suprotno.

Ne umanjujem njegovu veličinu, ali kad se pričalo o Federerovoj konkurenciji, sad se šuti o ovoj Novakovoj. Tad su igrali Roddick, Hewitt, Safin i ostali luđaci, likovi koji bi razvaljivali ovu dječurliju danas. Nadal je imao najmanje sreće, imao je u prajmu obojicu plus dodaj Murraya, Del Potra, Wawrinku. Strašno je teže prije bilo uzeti slem. Sad komotno može brojat do 26-27, tanko je ovo.
Mislim da je pogrešno porediti Federerovu dominaciju u najboljim godinama sa Noletom na zalasku karijere.

Ovo što on radi je nevjerovatan podvig. Večeras se vidjelo da godine ostavljaju trag, dosta se mučio kontrolisati disanje nakon dužih razmjena. A na drugoj strani je bio lik monstruoznih fizičkih predispozicija koji stiže sve živo. Pravi je podvig igrati fizički zahtjevne mečeve sa momcima mlađim 10 ili 15 godina.

Djoković je počeo šampionski put kada su Federer i Nadal bili u naponu snage. Teži put od toga ne možeš zamisliti. I na kraju ih je obojicu izdominirao prema svim statističkim podacima u direktnim okršajima.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Oikamid
Postovi: 3244
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Grand Slam

Post Postao/la Oikamid » 11 sep 2023, 02:40

Valencia je napisao/la:
11 sep 2023, 02:09
IceTea je napisao/la:
11 sep 2023, 02:02
Ne bih se složio baš. Previše se slemova nafatao poslije Federera a i Nadala bogme. Mislim da je kasnio dva slema kad je Nadal uzeo svoj zadnji i kad su ga krenule povrede. Nakon toga, protivnici u finalu su bili Berettini, Tsitsipas, Kyrgios, Medvedev i slični. Jednostavno likovi koji bi u bilo koje doba dana bili pometeni od Federera i Nadala. Zadnji meč na slemu kad je igrao sa Nadalom, onaj RG i četvrtfinale, ja sam mislio to je to. Najviše jer sam mislio da konkurencija može samo jačati, međutim dešava se suprotno.

Ne umanjujem njegovu veličinu, ali kad se pričalo o Federerovoj konkurenciji, sad se šuti o ovoj Novakovoj. Tad su igrali Roddick, Hewitt, Safin i ostali luđaci, likovi koji bi razvaljivali ovu dječurliju danas. Nadal je imao najmanje sreće, imao je u prajmu obojicu plus dodaj Murraya, Del Potra, Wawrinku. Strašno je teže prije bilo uzeti slem. Sad komotno može brojat do 26-27, tanko je ovo.
Mislim da je pogrešno porediti Federerovu dominaciju u najboljim godinama sa Noletom na zalasku karijere.

Ovo što on radi je nevjerovatan podvig. Večeras se vidjelo da godine ostavljaju trag, dosta se mučio kontrolisati disanje nakon dužih razmjena. A na drugoj strani je bio lik monstruoznih fizičkih predispozicija koji stiže sve živo. Pravi je podvig igrati fizički zahtjevne mečeve sa momcima mlađim 10 ili 15 godina.

Djoković je počeo šampionski put kada su Federer i Nadal bili u naponu snage. Teži put od toga ne možeš zamisliti. I na kraju ih je obojicu izdominirao prema svim statističkim podacima u direktnim okršajima.
Svaka čast kada imaš živaca na uljudan način pisati sa ovim likom :tokralju: :mrgreen:

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 11 sep 2023, 04:10

Bome prelako Medvedev gubi kad slabije krene, još najjače je reagirao protiv Nadala 2019. ispalo vrhunski finale, jedno od boljih na slamu zadnjih 10 godina. I protiv Čilića na Wimblyu 2021. preokrenuo tok.

Razočaran sam New genom moram priznati, držim i dalje da je hype bio s pravom, pogotovo kod Zvereva(što je on i optvadso van Slamova), Sinnera pa i Kanađana. Na kraju Thiem koji je neka među generacija bivao njajača prijetnja i baš nedostaje u top izdanju.

Nije bio neki dožibljja na Slamovima mimo engldine, opet isto, slab iskorak mladih ne računajući Alcaraza, opet Ruud do finala RG impresivno pa šaptom pad od Rafe/Novaka, jedino jasno Carlos na Wimblyu ugodno iznw adio i opet Novak zamalo spriječen da uzme 4/4.

Sada je omjer u finalu US Opena kao ođjer LeBrona u NBA Finals!

BIHpatriota
Postovi: 2570
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la BIHpatriota » 11 sep 2023, 05:18

IceTea je napisao/la:
11 sep 2023, 02:02
Valencia je napisao/la:
11 sep 2023, 01:57
IceTea je napisao/la:
11 sep 2023, 01:27
Lako je uzimat sve kad nema niko ozbiljan.

A neki su se smijali Federeru...
E čuj lako pobjeđivati u 37 godini. :mrgreen:

Čovjek ima najviše titula svih vremena, a drugi i treći na listi su mu bili konkurencija... i jednog i drugog je ostavio iza sebe po svim statističkim parametrima uključujući međusobne duele. Nijedan sportista nema bolje pokriće da se smatra najboljim jer je imao direktne obračune sa drugim i trećim na listi.

Moguće je dvojiti da li je bolji Mekinro ili Sampras, Lendl ili Federer... Maradona ili Pele, Mesi ili Krojf... Dzejms ili Dzordan... Sumaher ili Hamilton... Nisu se takmičili zajedno.

Nole je u direktnim obračunima nadjačao prve pratioce i tu je sve kristalno jasno.

Večerašnja pobjeda je jedna od najvećih do sada. Kako je izvukao drugi set ni njemu nije jasno. Čudesna mentalna snaga.
Ne bih se složio baš. Previše se slemova nafatao poslije Federera a i Nadala bogme. Mislim da je kasnio dva slema kad je Nadal uzeo svoj zadnji i kad su ga krenule povrede. Nakon toga, protivnici u finalu su bili Berettini, Tsitsipas, Kyrgios, Medvedev i slični. Jednostavno likovi koji bi u bilo koje doba dana bili pometeni od Federera i Nadala. Zadnji meč na slemu kad je igrao sa Nadalom, onaj RG i četvrtfinale, ja sam mislio to je to. Najviše jer sam mislio da konkurencija može samo jačati, međutim dešava se suprotno.

Ne umanjujem njegovu veličinu, ali kad se pričalo o Federerovoj konkurenciji, sad se šuti o ovoj Novakovoj. Tad su igrali Roddick, Hewitt, Safin i ostali luđaci, likovi koji bi razvaljivali ovu dječurliju danas. Nadal je imao najmanje sreće, imao je u prajmu obojicu plus dodaj Murraya, Del Potra, Wawrinku. Strašno je teže prije bilo uzeti slem. Sad komotno može brojat do 26-27, tanko je ovo.
Nadal je uzeo te zadnje slemove jer Novak i nije igrao tenis zbog vakcinacije, plus smijesna diskavalifikacija a Federer vec u penziji, a na vecini turnira da je igrao Novak bi bio apsolutni favorit i sad bi vec razlika bila 5-6 slemova. Sreca je pomazila Nadala da ovaj ne igra, ali opet na kraju je kvalitet dosao do izrazaja i očekivano je da Nole ima vise slemova. Nema dileme da je Noletova dominacija impresivnija.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Felixians4 » 11 sep 2023, 05:38

Djokovic has played 72 slams. He has made the final 36/72 times. He has won 24/72. Ridikulozno .

Hrvatski stručnjak je o meču rekao.

„Danil mu je praktično poklonio prvi set. Sve se prelomilo u drugom setu. Novak je tu odigrao par neverovatnih poena na mreži, posebno onaj na set lopti. Ušao je u taj brejk i to je prelomilo ceo meč. Da je Medvedev uzeo taj brejk sve je moglo da bude drugačije. Ovako je samo bilo pitanje kada će Novak u trećem setu rešiti pitanje pobednika“, istakao je Ivanišević.

„Da nisam pored njega možda bih i bio iznenađen. Ovako nisam uopšte. Znam kako je motivisan, jer stalno traži nove izazove. To nekada nije dobro za nas u njegovom timu“, nasmejao se Goran i dodao „Međutim, to je razlog zašto beleži vrhunske rezultate“.

Po mišljenju Ivaniševića, kraj Novakovih uspeha se ne nazire.

„On je genije. Rođeni pobednik. To ne može da se dobije. Sa tim se rodi. I nema razloga da stane sa 36 godina. Njegov plan je da igra do Olimpijskih igara u Los Anđelesu 2028. godine!

Avatar
Shategabri
Postovi: 14933
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Grand Slam

Post Postao/la Shategabri » 11 sep 2023, 08:25

One way street.
Medo zaluto u finale.
Bolje bi bilo da je bio Alcaraz, al dobro.
Kontam da on jedini može iz Noleta izvući ono najbolje i zadržati ga da igra još koju godinu.
Koševo Zapad

Odgovori

Natrag na “Tenis”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.