NK Čelik Zenica

Moderatori/ce: insider,Pasha

Šta očekujete od utakmice protiv Gradine?

Anketa je završila: 01 jun 2024, 08:03.

Pobjeda
17
81%
Neriješeno
2
10%
Poraz
2
10%
 
Ukupno glasova: 21

zamorano
Postovi: 1402
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 17 sep 2023, 11:58

kinder_jaje je napisao/la:
17 sep 2023, 11:33
Da bih igrao blize igracu ili jak presing onda moras biti fizicki jako spreman ali to od pocetka sezone je najveci problem nasoj ekipi.
Spominjao sam jos ranije da je najveci problem trenutnog stanja nedovvoljno pripremljena ekipa pa zbog toga i dolaze mnogi primljeni golovi i onda ta igra izgleda kao bez zara.
Po meni je velika greska sto Masica guramo kao jedinog napadaca jer se covjek mnogo potrosi na ganjanje pritivnickih stopera i onda kad treba da primi loptu nema kuveta.
Vardo je jedini dokaz kad je igrac prespreman kako to izgleda pored ovih nepsremnih i drago mi je zbog momka jer je uvijek ginuo za ovaj sveti dres.
Ne trebaš igrat presing ako vodiš! Ko kaže da moraš biti spremniji da budeš bliže igraču? Samo trebaš stat od igrača 1 metar i za njim kad oni imaju loptu,gdje on tu i ti,ako on stoji stoj i ti,kakvo spremniji samo bliže igračima i duplo se manje trošiš več ovako! Linije igrača u ekipi ne može i ne smije biti veča od 40 metara,izmedju zadnjeg našeg igrača i našeg centarfora ne smije biti udaljenost veča od 40 metara.Kako napadaš tako i odbrana se pomjera naprijed,ako se braniš napad se povlači nazad al sve u 40 metara,a kod nas od centarfora do libera po 70 metara u momentima razmak, to da kvalitetno pokriješ treba ti 14 igrača u polju! To je osnov u fudbalu što mislim da 50% igrača na terenu i ne zna osnove fudbala a igraju fudbal
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
Truhlo
Postovi: 5472
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 17 sep 2023, 12:00

NekiForumas je napisao/la:
17 sep 2023, 11:54
Truhlo je napisao/la:
17 sep 2023, 11:32
Samo da ne dira sredinu koja je pokazala da može i napokon se vidio napredak. Šteta za Horu, u najgore moguće vrijeme povreda, ali šta je, tu je.

Protiv Tomislava bi startao: Durmo, Sivac, Isakovic/Smajic, Bajramovic, Aranutovic, Vardo, Begic, Zuna, Karalic, Saric i Masic.

Mora malo kontinuiteta dati ovom trojcu u vezi, a ne svaku utakmicu mijenjati i miksati. Vardu je grijeh vratiti na stopera poslje dvije odlicne partije na sredini terena. Zuna je gol zabio i fino odigrao, ne ide sad i njega klupirati. Karalic asistencija, neka nastavi igrati. Saric umjesto indisponiranog Durmisa, to je jedina promjena koju bi napravio.
Ja bih Hrelju na krilo stavio ako je spreman da igra bar poluvrijeme. Karalic i Hrelja na krilima sad svejedno je ko ce lijevo a ko desno nek se rotiraju tokom utakmice. Mozda pocet s Hreljom desno, a Karalica lijevo. Karalic na lijevoj strani ce imat manje defanzivnih zadataka pa ce bit jos direktniji prema naprijed jer se Arnautovic ne ubacuje cesto naprijed kao Sivac dok ce Hrelja imat defanzivno vecu ulogu na desnoj strani. Kad se Hrelja umori prebacit ga lijevo i oslobodit defanzive, a Karalic vec zna svoj posao desno. Mislim da bi to mogla bit jako dobra kombinacija.
Najmanji problem je ko će krilo igrati. Ima Medjuseljac, Durmis, Karalic, Hrelja, Saric, neka probere. Kljuc je u jakoj sredini, koju smo napokon pronasli i ne bi valjalo da se to razyebe.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

brotherze
Postovi: 79
Pridružen/a: 18 nov 2009, 02:14
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la brotherze » 17 sep 2023, 12:06

kinder_jaje je napisao/la:
17 sep 2023, 11:33
Da bih igrao blize igracu ili jak presing onda moras biti fizicki jako spreman ali to od pocetka sezone je najveci problem nasoj ekipi.
Spominjao sam jos ranije da je najveci problem trenutnog stanja nedovvoljno pripremljena ekipa pa zbog toga i dolaze mnogi primljeni golovi i onda ta igra izgleda kao bez zara.
Po meni je velika greska sto Masica guramo kao jedinog napadaca jer se covjek mnogo potrosi na ganjanje pritivnickih stopera i onda kad treba da primi loptu nema kuveta.
Vardo je jedini dokaz kad je igrac prespreman kako to izgleda pored ovih nepsremnih i drago mi je zbog momka jer je uvijek ginuo za ovaj sveti dres.
Kondicija jeste problem jer nasi kao da misle da je ovo jos uvijek kanton ili druga liga gdje su mogli sa pola snage da pariraju protivnicima.
Ali ovdje se igra puno ozbiljnije tako da za narednu sezonu ih treba i spremati na taj nacin, 90 minuta trka i ganjanje i nece biti problema.
A do naredne sezone ce steci i iskustvo igranja u ovoj ligi a i iskristalisace se najboljih 11 pa da napadnemo sami vrh.

NekiForumas
Postovi: 202
Pridružen/a: 31 jul 2023, 00:15
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la NekiForumas » 17 sep 2023, 12:16

Truhlo je napisao/la:
17 sep 2023, 12:00
NekiForumas je napisao/la:
17 sep 2023, 11:54
Truhlo je napisao/la:
17 sep 2023, 11:32
Samo da ne dira sredinu koja je pokazala da može i napokon se vidio napredak. Šteta za Horu, u najgore moguće vrijeme povreda, ali šta je, tu je.

Protiv Tomislava bi startao: Durmo, Sivac, Isakovic/Smajic, Bajramovic, Aranutovic, Vardo, Begic, Zuna, Karalic, Saric i Masic.

Mora malo kontinuiteta dati ovom trojcu u vezi, a ne svaku utakmicu mijenjati i miksati. Vardu je grijeh vratiti na stopera poslje dvije odlicne partije na sredini terena. Zuna je gol zabio i fino odigrao, ne ide sad i njega klupirati. Karalic asistencija, neka nastavi igrati. Saric umjesto indisponiranog Durmisa, to je jedina promjena koju bi napravio.
Ja bih Hrelju na krilo stavio ako je spreman da igra bar poluvrijeme. Karalic i Hrelja na krilima sad svejedno je ko ce lijevo a ko desno nek se rotiraju tokom utakmice. Mozda pocet s Hreljom desno, a Karalica lijevo. Karalic na lijevoj strani ce imat manje defanzivnih zadataka pa ce bit jos direktniji prema naprijed jer se Arnautovic ne ubacuje cesto naprijed kao Sivac dok ce Hrelja imat defanzivno vecu ulogu na desnoj strani. Kad se Hrelja umori prebacit ga lijevo i oslobodit defanzive, a Karalic vec zna svoj posao desno. Mislim da bi to mogla bit jako dobra kombinacija.
Najmanji problem je ko će krilo igrati. Ima Medjuseljac, Durmis, Karalic, Hrelja, Saric, neka probere. Kljuc je u jakoj sredini, koju smo napokon pronasli i ne bi valjalo da se to razyebe.
Jedino da povreda Horica ne natjera Duvnjaka da Vardu vraca nazad, a ova sredina je top jos kad se Mehic vrati onda Mehic-Vardo, a Begic da se rotira. Zuna na desetci ostat i to je to

Avatar
Truhlo
Postovi: 5472
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 17 sep 2023, 12:19

Tek šest kola prošlo a vi o narednoj sezoni :rol:

Kakva bolan naredna sezona, idemo zbiti redove i podizati formu. Nakon dvije solidne partije protiv Banovica i Rudara, dobili smo Begica i Vardu u sredini, polako se slaže ekipa. Idemo dobiti Tomislav u subotu, ostvariti napredak na tabeli i lagano kup odigrati za raju. Ima jos puno da se igra do zime, zapeti sto vise bodova osvojiti pa onda raditi analize igrackog kadra i praviti rezove.

@NekiForumas to je to. Zuna neka se rotira sa Tabakovicem na 10ki, a skols sa begicem.
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

NekiForumas
Postovi: 202
Pridružen/a: 31 jul 2023, 00:15
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la NekiForumas » 17 sep 2023, 12:51

Truhlo je napisao/la:
17 sep 2023, 12:19
Tek šest kola prošlo a vi o narednoj sezoni :rol:

Kakva bolan naredna sezona, idemo zbiti redove i podizati formu. Nakon dvije solidne partije protiv Banovica i Rudara, dobili smo Begica i Vardu u sredini, polako se slaže ekipa. Idemo dobiti Tomislav u subotu, ostvariti napredak na tabeli i lagano kup odigrati za raju. Ima jos puno da se igra do zime, zapeti sto vise bodova osvojiti pa onda raditi analize igrackog kadra i praviti rezove.

@NekiForumas to je to. Zuna neka se rotira sa Tabakovicem na 10ki, a skols sa begicem.
Upravo tako👍🏻 Jos samo da se nadje prava uloga za Alija da i on podigne formu i bice to top

Avatar
Celicni
Postovi: 1652
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 17 sep 2023, 12:55

Duvnjak kaže voli da igra napadački fudbal, ali nije napadački igrati nabacati igrača naprijed i onda se ne zna ko kosi a ko vodu nosi i dođeš u situaciju da ti lagano dođu do 16 metara kroz sredinu, jer su ti svi gore u napadu i naravno da nemaju snage u 60. minuti da se vracaju stalno, s tim da se i lopta brzo gubi i razmak od protivničkog igrača po 20 metara.Neka pogleda koliko puta su došli u 16 sa njihove polovine, koliko dugo jedan njihov igrač vuče loptu i gdje se ušetaju unutra.Ima dosta i njegove krivice i 90 % forumaša se slaže oko istih stvari kada je u pitanju igra i gdje se to prave greške.

Ponovo stream jučer jako dobar, bez ijednog prekida i dobro ispraceno na terenu, čovjek ubliži kad treba odalji kad treba.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11830
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 17 sep 2023, 15:11

Jasno je da neki igraci rastu iz utakmice u utakmicu. Nisu oni do sad imali iskustva u ovakvoj jednoj ligi. Ovo je ipak nivo iznad u fizickoj spremi, taktickoj pripremljenosti i ciganluku.

Malo pretjerujemo sa reakcijama. Prvo nas trener prvi put igra ovu ligu, a neki bi da ga tjeraju. Niposto.

Drugo, Durmo, Arnautovic, Bajramovic, Begic, Ali, Durmis igraju svoju prvu sezonu u ovoj ligi. A svi su maltene neizostavni clanovi prvih 11. Opet ponavljam, 2-3 godine cine ogromnu razliku u razvoju. Sa 22-3 oni polahko ulaze u najbolje igracke godine, fizicki, mentalno, takticki. Talhi je opet uz Begica prva sezona u seniorskom fudbalu.

Neki spominju blokadu racuna i neke velike promjene u igrackom smislu, ja se iskreno ne bih s tim slozio. Mi u timu moramo imati mjesta za 10 nasih igraca, omladinaca. Od njih trojica ili cetvorica moraju biti u prvih 11, ali ne zato sto nam savez tako kaze svojim propisima, vec sto su ti igraci kljuc naseg napretka. Takvog igraca mozes prodati, takav igrac te ne kosta nista osim plate i premija. Takav igrac zna sta znaci igrati za Celik. Jucer Begic par puta podize navijace, Durmo to stalno radi. Jednostavno svjesni sta smo i ko smo. Piljug i Mehic nisu toga bili svjesni. Nije ni Hrelja. Mada eto Hrelja ima priliku za popravni.

Po meni, prvi korak nakon sto "zaradimo" neke pare, treba biti ulaganje u strucni stab. Treba nam trener koji ce se samo fokusirati na kondiciju i taj covjek treba raditi sa seniorima i juniorima. Moramo olaksati tranziciju izmedju juniorskog i seniorskog fudbala, a to se najbolje radi fizickom spremom i brzinom.

Nakon toga ulaganje u omladinski pogon. Opet kondicioni trener koji ce raditi sa svim ostalim selekcijama kluba. Da se ne desi da je neko dosao u juniore, a nije spreman za taj nivo.

Sve u svemu, ja sam zadovoljan. Moglo je malo i bolje, ali je moglo i mnogo gore. Moramo pametnije birati pojacanja, da bi bila uopste pojacanja. Masic je ok, bez obzira na to kako je jucer igrao, Hrelja isto, Bajramovic dobar. Ostali mogu bolje, ali cemo vidjeti hoce li se pokazati ili ne.
Celik!3,2,2.

Avatar
redbull93
Postovi: 14579
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la redbull93 » 17 sep 2023, 15:21

Meni je zao sto Bronja nije mogao dobiti priliku i da imamo jacu konkurenciju u napadu. Nesto sam vjerovao da moze puno dati, ali jbga eto.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Bandit88
Postovi: 422
Pridružen/a: 06 sep 2021, 14:49
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Bandit88 » 17 sep 2023, 15:26

redbull93 je napisao/la:
17 sep 2023, 15:21
Meni je zao sto Bronja nije mogao dobiti priliku i da imamo jacu konkurenciju u napadu. Nesto sam vjerovao da moze puno dati, ali jbga eto.
Na polusezoni, ako se riješi račun, vratiti Bronju, a zahvaliti se Pehilju

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11830
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la AllGunsBlazing » 17 sep 2023, 15:30

Ja bih se u svakom slucaju zahvalio Pehilju i promovisao Ahmetspahica.
Celik!3,2,2.

PonosniSmogovci
Postovi: 809
Pridružen/a: 24 maj 2019, 19:09
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la PonosniSmogovci » 17 sep 2023, 15:33

Karić spreman za narednu tekmu? Koliko sam čuo spreman je i pun motivacije navodno "da usuti online stručnjake." Batalio mali fudbal zadnja dva mjeseca se sprema induvidualno za uspjehe s prvim timom. Onako uživo brutalno spremno izgleda.

Mašić mi je išao na živce volio bih da ga malo klupira da vidi sa u Čeliku moraš da trčiš , boriš se i gineš da postaneš zvijezda kao on što želi

kirat410
Postovi: 713
Pridružen/a: 10 avg 2021, 15:44
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la kirat410 » 17 sep 2023, 15:34

AllGunsBlazing je napisao/la:
17 sep 2023, 15:30
Ja bih se u svakom slucaju zahvalio Pehilju i promovisao Ahmetspahica.
Slazem se, od Pehilja nemamo apsolutno nista on ce do polusezone zabiti mozda 1 gol i ukupno ce imati 60 minuta odigranih, a Ahmetspahic itekako obecava i treba mu dati sansu kao sto ju je i Međuseljac od pocetka dobijao.

Avatar
Celicni
Postovi: 1652
Pridružen/a: 24 jul 2018, 13:23
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Celicni » 17 sep 2023, 16:18

PonosniSmogovci je napisao/la:
17 sep 2023, 15:33
Karić spreman za narednu tekmu? Koliko sam čuo spreman je i pun motivacije navodno "da usuti online stručnjake." Batalio mali fudbal zadnja dva mjeseca se sprema induvidualno za uspjehe s prvim timom. Onako uživo brutalno spremno izgleda.

Mašić mi je išao na živce volio bih da ga malo klupira da vidi sa u Čeliku moraš da trčiš , boriš se i gineš da postaneš zvijezda kao on što želi
Raduje me to čuti.Vala bilo je i vrijeme poslije svega onoga u DLCu i tumaranja od Neimara do Čelika, bio je najavljen kao najvece pojačanje i to je trebao opravdati.Neka da onoliko koliko je Isaković dao ja prezadovoljan.Napokon neko da moze malo da klupira Masica.

zamorano
Postovi: 1402
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la zamorano » 17 sep 2023, 16:40

PonosniSmogovci je napisao/la:
17 sep 2023, 15:33
Karić spreman za narednu tekmu? Koliko sam čuo spreman je i pun motivacije navodno "da usuti online stručnjake." Batalio mali fudbal zadnja dva mjeseca se sprema induvidualno za uspjehe s prvim timom. Onako uživo brutalno spremno izgleda.

Mašić mi je išao na živce volio bih da ga malo klupira da vidi sa u Čeliku moraš da trčiš , boriš se i gineš da postaneš zvijezda kao on što želi
Nema on šta da ušuti online stručnjake nek se on ušuti!!! Koliko je odigrao utakmica za Čelik od kako je došao? Koliko je golova dao,koliko je minuta odigrao,koliko je asistencija imao? A koliko je para dobio za taj period? Kad sve sabere i oduzme vidjet če i sam da nije ništa doprinjeo a ispada da je i pretplačen za to.Dal brutalno izgleda vidjet ču na terenu,a fizički me ne zanima niko.Samo teren!!!
::::SAMO ČELIK::::

kinder_jaje
Postovi: 1745
Pridružen/a: 08 feb 2011, 21:40
Lokacija: zlatna dolina
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la kinder_jaje » 17 sep 2023, 16:47

AllGunsBlazing je napisao/la:
17 sep 2023, 15:30
Ja bih se u svakom slucaju zahvalio Pehilju i promovisao Ahmetspahica.
To najvise zamjerim Duvnjaku jer dijete nisi ni probao iako nam ova sezona nema neki imperativ osim cinjenice koliko ko moze.

Gradaaa
Postovi: 19
Pridružen/a: 10 sep 2022, 13:41
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Gradaaa » 17 sep 2023, 17:00

Ja stvarno ne vjerujem sta ljudi pisu na ovom forumu. Naso se neki tamo x, y komentarisat Mahira Karica. Kaze kolko je golova dao, pa prijatelju on kad je doso u Celik uvijek je bio druga opcija i sjedio na klupi. Zaboravljate da smo zbog njega izbacili Sarajevo jer samo se on zna nako zagradit i okrenut igraca. On ako bude 100% spreman on ce biti najvece pojacanje za nas. Puno je Mahir Karic dao za Čelik da ga se tako proziva i komentarise. Svi se mi prvo trebamo pogledat u ogledalo i sami sebi priznat sta smo dali Čeliku to je jest sta nismo pa tek onda komentarisat igrace poput Karica, Isakovica , Salcinovica, Horica....Svako dobro vam zelim... SAMO ČELIK 🖤❤️

Avatar
rz88
Postovi: 531
Pridružen/a: 09 jul 2014, 14:54
Lokacija: Steel City
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la rz88 » 17 sep 2023, 17:02

kinder_jaje je napisao/la:
17 sep 2023, 16:47
AllGunsBlazing je napisao/la:
17 sep 2023, 15:30
Ja bih se u svakom slucaju zahvalio Pehilju i promovisao Ahmetspahica.
To najvise zamjerim Duvnjaku jer dijete nisi ni probao iako nam ova sezona nema neki imperativ osim cinjenice koliko ko moze.
Zato imaju juniori prioritet da uđu u PL i baš zbog toga se još nije priključio prvom timu :)
Život nema smisla ako teče bez tebe, mi smo ponos Zenice, Čelik ti si nama sve!

kinder_jaje
Postovi: 1745
Pridružen/a: 08 feb 2011, 21:40
Lokacija: zlatna dolina
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la kinder_jaje » 17 sep 2023, 17:46

rz88 je napisao/la:
17 sep 2023, 17:02
kinder_jaje je napisao/la:
17 sep 2023, 16:47
AllGunsBlazing je napisao/la:
17 sep 2023, 15:30
Ja bih se u svakom slucaju zahvalio Pehilju i promovisao Ahmetspahica.
To najvise zamjerim Duvnjaku jer dijete nisi ni probao iako nam ova sezona nema neki imperativ osim cinjenice koliko ko moze.
Zato imaju juniori prioritet da uđu u PL i baš zbog toga se još nije priključio prvom timu :)
Uredu ali treba dijetu dati sansu bar 20 minuta po utakmici.

Avatar
Truhlo
Postovi: 5472
Pridružen/a: 10 avg 2020, 09:43
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: NK Čelik Zenica

Post Postao/la Truhlo » 17 sep 2023, 17:54

rz88 je napisao/la:
17 sep 2023, 17:02
kinder_jaje je napisao/la:
17 sep 2023, 16:47
AllGunsBlazing je napisao/la:
17 sep 2023, 15:30
Ja bih se u svakom slucaju zahvalio Pehilju i promovisao Ahmetspahica.
To najvise zamjerim Duvnjaku jer dijete nisi ni probao iako nam ova sezona nema neki imperativ osim cinjenice koliko ko moze.
Zato imaju juniori prioritet da uđu u PL i baš zbog toga se još nije priključio prvom timu :)
Danas nije bio u zapisniku, a juniori isprašili Kiseljak 6:1. Obično je zvono na jednom igraču, vjerujem da pored njega ima i drugih vrijednih pažnje. Je li ovo imamo u juniorima Sivca lijevog beka :mrgreen:
All football clubs in Bosnia & Herzegovina are registered as not-for-profit associations of citizens. However, in practice, only one club allows its members to democratically participate and vote in its General Assembly - NK Čelik Zenica.

Odgovori

Natrag na “NK Čelik”

Online

Trenutno korisnika/ca: Zaniolo i 9 gostiju.