Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
H8Z7
Postovi: 4552
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la H8Z7 » 09 apr 2024, 14:25

numanumaye22 je napisao/la:
09 apr 2024, 11:14
MortemHz je napisao/la:
09 apr 2024, 10:28
FoSte95 je napisao/la:
09 apr 2024, 10:05
Prosječna plata u Rusiji 500 €
Prosječna plata u Jermeniji 700€

:tokralju: :rol: :rol:

Mi se sve žalimo a Sarajevo je za Moskvu, Istanbul, Beograd i ostale vukojebine Geneva :mrgreen:
Poznato je to za Moskvu, kod njih je donedavno nastavnik imao platu od 725 KM. Cijene hrane su jeftine i gotovo svi imaju svoju nekretninu.. ali i dalje jadno i pored ovog povećanja plate.
Pa to je jasno ko dan, rusima dobit vizu za Sloveniju je ko da mi dobijemo Green card za Ameriku.

Tu negdje standard, Beograd-Moskva u 5 deka. Jos kad maknes dalje od Moskve, strahota te uhvati, Pirot u Srbiji ili 100 km od Moskve, isti qurac za zivot.

Gdje je rus vladao, to je osuda na vjecnu bijedu. Pa ovdje kad je pao zid, ljudi iz zapadnog djela kad su prelazili u istocni bukvalno syeb bio, kasnili 50 godina u svemu.
Ako kojoj Ruskinji trebaju bosanski papiri neka se javi u pp. :kafa: :bih:
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
Marsal
Postovi: 22811
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 09 apr 2024, 14:51

Pretjerujete i to debelo.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7574
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la kraljttbvb » 09 apr 2024, 15:27

Marsal je napisao/la:
09 apr 2024, 14:51
Pretjerujete i to debelo.
Lik nikad nije bio u Moskvi, nikad nije bio u mjestu udaljenom 100 km od Moskve, u Beogradu ako je bio, bio za vikend, a zna kako je tamo i kako ljudi zive.

Lupa momacki o stvarima o kojima nema pojma...
Žene su lijepe al' drugačije, il' ničije, il' svačije...

Avatar
Jabroni
Postovi: 779
Pridružen/a: 20 sep 2023, 17:51
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Jabroni » 09 apr 2024, 15:33

Vala ovi Rusi po Beogradi nisu i ne rade za platu od 750KM.
Sve leo de lea, nabili cijene rente kao da je Manhattan

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2282
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 09 apr 2024, 16:43

Sta pretjerujem? Pa imate sluzbene podatke, jedna je stvar doci turisticki, obici nesto, spavat u hotelcini i spucat 1000 eura za 3 dana a sasvim druga zivjeti tu citav mjesec i raditi. Isti qurac je i s Istanbulom. Metropola turisticka a obican narod, turci vecinom bijeda. Nisam rekao za sve ruse naravno, ali obicni narod je bijeda vecinom, sto je ironija jer je Moskva grad milijardera.

Standard je u poredjenu sa EU qurcina i to je cinjenica.

The monthly minimum wage in Russia as of January 1, 2024, amounted to 19,242 Russian rubles, or approximately 210 U.S. dollars using the exchange rate as of March 14, 2024. In the capital Moscow, it was set at 29,389 Russian rubles, or around 321 U.S. dollars.14 Mar 2024.

Tu su negdje sa nama po minimalcu sad :rol:

Sretno mu ko prezivi u Moskvi sa 300 eura, pa bolje se zivi u Sarajevu :rol:

FoSte95
Postovi: 12852
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la FoSte95 » 09 apr 2024, 17:07

Jel moguće da ova babetina ni trunke empatije nema

https://www.in.dex.hr/mobile/vijesti/cl ... 54922.aspx
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
TefalTava
Postovi: 131
Pridružen/a: 20 mar 2024, 10:43
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la TefalTava » 09 apr 2024, 17:15

Marsal je napisao/la:
09 apr 2024, 14:51
Pretjerujete i to debelo.
samo sto je marsale tvoja Zenica sa svim svojim manama za nilo koji prosjecan ruski grad beverli hills u najmanju ruku kad vidis njihovo stanje gradova tokom slyakota i poslije njega :crazy:

al eno i vi dobijate sushi bar :mrgreen:

BIHpatriota
Postovi: 2570
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la BIHpatriota » 09 apr 2024, 18:36

Najjače je kad mi nekoga prozivamo za zaostalost, a teže pacijente saljemo u Zagreb ili BG. Zdravstvo nam je na najnizim granama u regiji. Fakulteti nam najgore rangirani od svih ex-yu država. Na pisa tesatovima postižemo najgore rezltate. Sport nam je u rangu Albanije.

19vendetta87
Postovi: 4955
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la 19vendetta87 » 09 apr 2024, 19:04

BIHpatriota je napisao/la:
09 apr 2024, 18:36
Najjače je kad mi nekoga prozivamo za zaostalost, a teže pacijente saljemo u Zagreb ili BG. Zdravstvo nam je na najnizim granama u regiji. Fakulteti nam najgore rangirani od svih ex-yu država. Na pisa tesatovima postižemo najgore rezltate. Sport nam je u rangu Albanije.
Kad skontas na koji nacin nam drzava funkcionise i koliko imamo ministara, premijera i ostalih funkcionera, dobro ikako drzava i opstaje
@Pitarsam aka Faćo je najveća maskota foruma

Avatar
feniksptica
Postovi: 15658
Pridružen/a: 14 nov 2019, 19:12
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la feniksptica » 09 apr 2024, 19:08

Ja bih se usudio reci šije nas Albanija u mnogo čemu, a u sportu su nas preskočili definitvno
Plavo oko plakalo je.

joker90 nakon gubitka titule i prednosti +13 bodova ''san snova završnica sezone. :opaopa:'' 30.05.2021 00.43h

BIHpatriota
Postovi: 2570
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la BIHpatriota » 09 apr 2024, 19:20

19vendetta87 je napisao/la:
09 apr 2024, 19:04
BIHpatriota je napisao/la:
09 apr 2024, 18:36
Najjače je kad mi nekoga prozivamo za zaostalost, a teže pacijente saljemo u Zagreb ili BG. Zdravstvo nam je na najnizim granama u regiji. Fakulteti nam najgore rangirani od svih ex-yu država. Na pisa tesatovima postižemo najgore rezltate. Sport nam je u rangu Albanije.
Kad skontas na koji nacin nam drzava funkcionise i koliko imamo ministara, premijera i ostalih funkcionera, dobro ikako drzava i opstaje
To sve što pričaš je alibi. Postoji još država sa komplikovanim politickim sistemima gdje se unutar tih sistema nešto posebno ne vole ti narodi pa je društvo organizovano.

Avatar
Surreal
Postovi: 7801
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 09 apr 2024, 19:46

Prođe Ramazan, hvala Allahu na svemu
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
ASD
Postovi: 26268
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ASD » 09 apr 2024, 20:35

feniksptica je napisao/la:
09 apr 2024, 19:08
Ja bih se usudio reci šije nas Albanija u mnogo čemu, a u sportu su nas preskočili definitvno
Teško.
Još nisam čuo da brodovi Bošnji idu u suicidne misije da se dokopaju neke druge države.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54774
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la MortemHz » 09 apr 2024, 20:37

Ovo su najvažniji dijelovi Rezolucije o Srebrenici o kojoj će se raspravljati na Generalnoj skupštini UN-a

slika

Generalna skupština UN-a u narednima danima trebala bi raspravljati i o Rezoluciji o Srebrenici što je pitanje koje je već sada izazvalo brojne reakcije u regiji.

Dok su političari iz dijela BiH većinski pozdravili ovakav korak, iz Srbije i RS-a stigle su brojne osuđujuće reakcije te je navedeno kako se ovom rezolucijom zapravo želi stigmatizirati cjelokupni srpski narod.

Ono što je interesantno, Nacrt Rezolucije o Srebrenici koji vam donosi Klix.ba, u svojoj preambuli nigdje ne spominje ni Republiku Srpsku kao ni Srbiju pa tako sve izjave zvaničnika iz bh. entiteta kao i susjedne zemlje na određeni način padaju u vodu.

Ono što se naglašava, a što je i očekivano, jeste presuda Međunarodnog suda u Hagu u kojoj se naglašava kako je nad Bošnjacima u Srebrenici počinjen genocid 1995. godine.

Ipak, najvažniji dio Rezolucije predstavljaju zapravo zaključci kojih ima sedam, a u kojima se naglašava sljedeće:

Generalna skupština odlučuje da 11. juli proglasi Međunarodnim danom sjećanja na genocid u Srebrenici koji će se obilježavati svake godine

Bez rezerve osuđuje svako poricanje genocida u Srebrenici i poziva države članice da sačuvaju utvrđene činjenice, uključujući i one kroz obrazovni sistem u cilju sprečavanja revizionizma i pojave genocida u budućnosti

Bez rezerve osuđuje radnje koje veličaju osuđene za ratne zločine, zločine protiv čovječnosti i genocid, uključujući i one odgovorne za genocid u Srebrenici

Ističe važnost završetka procesa pronalaženja i identifikacije preostalih žrtava genocida u Srebrenici

Poziva sve države da se u potpunosti pridržavaju svojih obaveza prema Konvenciji o sprečavanju i kažnjavanju zločina genocida, kako je primjenjivo i u međunarodnom običajnom pravu o sprečavanju i kažnjavanju genocida

Traži od generalnog sekretara da uspostavi program informisanja pod nazivom "Genocid u Srebrenici i UN" počevši sa aktivnostima za 30. godišnjicu 2025. godine

Poziva sve države članice, organizacije sistema UN-a, druge međunarodne i regionalne organizacije i civilno društvo, uključujući NVO da obilježavaju Međunarodni dan, uključujući i posebne aktivnosti u znak sjećanja na žrtve genocida 1995. godine u Srebrenici

Prema posljednjim informacijama, Generalna skupština UN-a o Rezoluciji o Srebrenici trebala bi raspravljati krajem aprila.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
H8Z7
Postovi: 4552
Pridružen/a: 12 okt 2022, 18:21
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la H8Z7 » 09 apr 2024, 20:39

feniksptica je napisao/la:
09 apr 2024, 19:08
Ja bih se usudio reci šije nas Albanija u mnogo čemu, a u sportu su nas preskočili definitvno
Šiju nas svi, međutim treba uzeti u obzir uređenje države, evo nas koja je politički bosanski lonac i eto Albanija. Recimo meni Bugarska (ono što sam vidio) ništa nije bolja od nas. Kažem ono što sam vidio, jedino Sofija je nešto ostalo malte ne gore nego kod nas.
Tako da kad se uzme u obzir kako država funkcioniše, te vitalni nac. interesi, slina ministarstva i sl. može se reći da je neka prolazna ocjena (-2).
Da ne bi ispalo da nas hvalim, ja sam najveći serator i uvijek mi nešto nedostaje što ljude oko mene baš živcira :mrgreen: ali nas vrijeđati a druge hvaliti koji su korak, 2 ispred nas nije ni najmanje realno stanje.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene

L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Papastathopoulos » 09 apr 2024, 21:16

Je li ko u zadnje vrijeme narucivao nesto skuplje sa Aliexpressa, je li tacno da se moze narucivati do 300KM bez dodatnih dadzbina i sl ?
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
PikachuSA
Postovi: 529
Pridružen/a: 17 sep 2023, 00:39
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la PikachuSA » 09 apr 2024, 22:34

Jedna random playlista koja se generirala danas kad sam uključio shuffle :zviz:











Daj gol Saraj'vo, nama više ne treba!
L : ⭐×7
K : ⭐×7
Bit će Bosna opet šampion!
EL : ⭐
L : ⭐×7
K : ⭐×6
𝕸𝖆𝖌𝖎𝖘𝖈𝖍𝖊𝖗 𝕾𝕮𝕽, 𝖉𝖚 𝖇𝖎𝖘𝖙 𝖆𝖑𝖑𝖊𝖘 𝖚𝖓𝖉 𝖓𝖔𝖈𝖍 𝖛𝖎𝖊𝖑 𝖒𝖊𝖍𝖗!
L : ⭐×32++
K : ⭐x14++

𝑨𝒄𝒕𝒂 𝒏𝒐𝒏 𝒗𝒆𝒓𝒃𝒂

Eldar Ćivić = Harry Maguire's brother from another mother

Avatar
CAGarfia
Postovi: 2281
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la CAGarfia » 10 apr 2024, 04:20

MortemHz je napisao/la:
09 apr 2024, 20:37
Ovo su najvažniji dijelovi Rezolucije o Srebrenici o kojoj će se raspravljati na Generalnoj skupštini UN-a

slika

Generalna skupština UN-a u narednima danima trebala bi raspravljati i o Rezoluciji o Srebrenici što je pitanje koje je već sada izazvalo brojne reakcije u regiji.

Dok su političari iz dijela BiH većinski pozdravili ovakav korak, iz Srbije i RS-a stigle su brojne osuđujuće reakcije te je navedeno kako se ovom rezolucijom zapravo želi stigmatizirati cjelokupni srpski narod.

Ono što je interesantno, Nacrt Rezolucije o Srebrenici koji vam donosi Klix.ba, u svojoj preambuli nigdje ne spominje ni Republiku Srpsku kao ni Srbiju pa tako sve izjave zvaničnika iz bh. entiteta kao i susjedne zemlje na određeni način padaju u vodu.

Ono što se naglašava, a što je i očekivano, jeste presuda Međunarodnog suda u Hagu u kojoj se naglašava kako je nad Bošnjacima u Srebrenici počinjen genocid 1995. godine.

Ipak, najvažniji dio Rezolucije predstavljaju zapravo zaključci kojih ima sedam, a u kojima se naglašava sljedeće:

Generalna skupština odlučuje da 11. juli proglasi Međunarodnim danom sjećanja na genocid u Srebrenici koji će se obilježavati svake godine

Bez rezerve osuđuje svako poricanje genocida u Srebrenici i poziva države članice da sačuvaju utvrđene činjenice, uključujući i one kroz obrazovni sistem u cilju sprečavanja revizionizma i pojave genocida u budućnosti

Bez rezerve osuđuje radnje koje veličaju osuđene za ratne zločine, zločine protiv čovječnosti i genocid, uključujući i one odgovorne za genocid u Srebrenici

Ističe važnost završetka procesa pronalaženja i identifikacije preostalih žrtava genocida u Srebrenici

Poziva sve države da se u potpunosti pridržavaju svojih obaveza prema Konvenciji o sprečavanju i kažnjavanju zločina genocida, kako je primjenjivo i u međunarodnom običajnom pravu o sprečavanju i kažnjavanju genocida

Traži od generalnog sekretara da uspostavi program informisanja pod nazivom "Genocid u Srebrenici i UN" počevši sa aktivnostima za 30. godišnjicu 2025. godine

Poziva sve države članice, organizacije sistema UN-a, druge međunarodne i regionalne organizacije i civilno društvo, uključujući NVO da obilježavaju Međunarodni dan, uključujući i posebne aktivnosti u znak sjećanja na žrtve genocida 1995. godine u Srebrenici

Prema posljednjim informacijama, Generalna skupština UN-a o Rezoluciji o Srebrenici trebala bi raspravljati krajem aprila.
Ako je vjerovati Ivici Puljiću, a vrhunski je informisan kad je UN u pitanju, odluka će se znati 2.maja, te će biti potrebno imati natpolovičnu većinu, a ne 2/3 glasova kako su mediji prenosili.

Ide to ko halva. :bih:

Avatar
Surreal
Postovi: 7801
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 10 apr 2024, 07:52

Bajram Šerif Mubarek Olsun svima :bih:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8481
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la baboedindzeko09 » 10 apr 2024, 08:19

Bajram Šerif Mubarek Olsun momci i djevojke ako ih ima :bih:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, Amazon [Bot], Kaunas, kraljttbvb, Sheyi i 18 gostiju.