Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Marsal
Postovi: 22815
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Marsal » 14 apr 2024, 12:21

AshburtonG je napisao/la:
14 apr 2024, 12:17
Nas narod da sa makar 10% entuzijazma iskazuje zabrinutost za svoju drzavu i svoje interne probleme, kao sto se bakce problemima drugih naroda i drzava, odveo bi Bosnu i Hercegovinu na nivo Svicarske.
Čitajući sinoćnje komentare na forumima i klixu stekao sam dojam da više vole Palestinu i Iran nego vlastitu državu.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2314
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la numanumaye22 » 14 apr 2024, 12:22

AshburtonG je napisao/la:
14 apr 2024, 12:17
Nas narod da sa makar 10% entuzijazma iskazuje zabrinutost za svoju drzavu i svoje interne probleme, kao sto se bakce problemima drugih naroda i drzava, odveo bi Bosnu i Hercegovinu na nivo Svicarske.
Bukvalno hahaha ljudi se zabavili ekonomijom Izraela bokte vidio dok nasa cvjeta :tokralju: :rol:

Upumpava im citav svijet pare bokte vidio a bosnjo se brine o propasti Izraela. :rol:

Bosnjo se nasao solidarisat i sa Iranom iako ga ne zna ni na mapi nac, ma samo nek je musliman dobar je, pa nek i ubije. :bow:

Ovdje mjesecima kmeze ljudi protiv ubijanja djece i rusenja bolnica u Gazi a onda to isto pisu jucer gdje likuju i govore da se to treba raditi Izraelu i da to podrzavaju. :tokralju: :rol:

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6418
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la AshburtonG » 14 apr 2024, 12:24

Marsal je napisao/la:
14 apr 2024, 12:21
AshburtonG je napisao/la:
14 apr 2024, 12:17
Nas narod da sa makar 10% entuzijazma iskazuje zabrinutost za svoju drzavu i svoje interne probleme, kao sto se bakce problemima drugih naroda i drzava, odveo bi Bosnu i Hercegovinu na nivo Svicarske.
Čitajući sinoćnje komentare na forumima i klixu stekao sam dojam da više vole Palestinu i Iran nego vlastitu državu.
Pa vise se ljudi okupilo za podrsku Gazi nego u zadnjih 30 godina protiv kancerogenog sistema. Svaka cast svakome, dabogda niko nevin nikad nastradao ali valjda ti treba bit tvoja porodica i tvoj komsija na prvom mjestu. To mi je isto kao ona raja sto se hoce pokazat i pomazu nekim random ljudima, dok im npr roditelji nemaju za lijekove ili zive u nenormalnim uslovima. Mozda sam ja lud, ali meni je to nepojmljivo.
I sad ce ista ta ekipa doci, te ovaj komentar shvatit kao podrsku genocidnog izraela. What a time to be alive. :D
Zadnja izmjena: AshburtonG, dana/u 14 apr 2024, 12:26, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Arvid
Postovi: 17721
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Arvid » 14 apr 2024, 12:25

Pa dobro, taj neki odnos "Bošnja" i Irana se gradi još od devedesetih, poznato je koliko je Iran pomagao samo u naoružavanju Armije, što je u tom periodu bilo možda i od ključnog značaja u odbrani od agresije.

Plus, relacije koje je izgradio Munib Ušanović također ne treba zaboraviti.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
ASD
Postovi: 26278
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la ASD » 14 apr 2024, 12:29

LegendKiller je napisao/la:
14 apr 2024, 11:42

prvo oni nisu baš tolika bijeda kako ti kažeš. Za jednog švicarca jesu, ali švicarac teško da može biti mjera. Tu su oni negdje po standardu sa nama. Kod nas jeste prosjećna plata veća, ali je kod nas litar dizela 3 KM, a kod njih 10 feninga. Zbog sankcija naravno nije im baš toliko dostupna legalna zapadna tehnologija, ali Kina to sve nadoknadi. Obišao sam mnogo zemlja ali ljubaznijeg naroda od Iranaca nisam vidio. Kada smo kod bijede veća bijeda su trurci ili egipćani. U Teheranu će se svako sa tobom ljubazno pozdraviti, a turci i egipćani npr te samo zaskaču da te uvale nešto svoje. Dakle, oni su tu negdje sredina što se tiče bogatstva.

Što se tiče protesta, to se forsira često po zapadnim medijima, ali kada pogledaš Teheran ima sa okolinom nekih 15 miliona stanovnika, i kada na ulice izđe 10000 ljudi, to je smiješno i nazvati masovnim protestima. Sa druge strane vlast je vlast, i svaka sebe čuva. Eto kada na zapadnu krenu neke ozbiljnije demonstracije, vlast šuti. Vidjeli smo u SAD prije par godina kako tuku demonstrante, u Parizu istu, a šta je to nego gušenje protesta nasilno. Pa zamili da u Minhenu neko krene da ruši sve kako bi promijenio vlast, šta bi radio Šolc, rekao da je to demokratsko pravo nekoga ili bi poslao leoparde. Ne trebamo se lagati. Nije da branim niti podržavam njihov režim koji jeste autokratski, ali ne volim dvostruke standarde.
Pa nije dizel sve. Daj skini navijačke naočale, kako možeš porediti to s Turskom. Ljudi su odsječeni od Svijeta.
Nominalni GDP Irana je nešto veći od 4000.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2314
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la numanumaye22 » 14 apr 2024, 12:33

Arvid je napisao/la:
14 apr 2024, 12:25
Pa dobro, taj neki odnos "Bošnja" i Irana se gradi još od devedesetih, poznato je koliko je Iran pomagao samo u naoružavanju Armije, što je u tom periodu bilo možda i od ključnog značaja u odbrani od agresije.

Plus, relacije koje je izgradio Munib Ušanović također ne treba zaboraviti.
Kakav Iran, da nije bilo NATO i Amerike sa HVO i dalje bi bio u rovovima protiv JNA

Avatar
Beli98
Postovi: 1340
Pridružen/a: 06 jul 2019, 00:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Beli98 » 14 apr 2024, 12:34

numanumaye22 je napisao/la:
14 apr 2024, 12:22
AshburtonG je napisao/la:
14 apr 2024, 12:17
Nas narod da sa makar 10% entuzijazma iskazuje zabrinutost za svoju drzavu i svoje interne probleme, kao sto se bakce problemima drugih naroda i drzava, odveo bi Bosnu i Hercegovinu na nivo Svicarske.
Bukvalno hahaha ljudi se zabavili ekonomijom Izraela bokte vidio dok nasa cvjeta :tokralju: :rol:

Upumpava im citav svijet pare bokte vidio a bosnjo se brine o propasti Izraela. :rol:

Bosnjo se nasao solidarisat i sa Iranom iako ga ne zna ni na mapi nac, ma samo nek je musliman dobar je, pa nek i ubije. :bow:

Ovdje mjesecima kmeze ljudi protiv ubijanja djece i rusenja bolnica u Gazi a onda to isto pisu jucer gdje likuju i govore da se to treba raditi Izraelu i da to podrzavaju. :tokralju: :rol:
Bokte vidio
BOSNA I HERCEGOVINA FK SARAJEVO FC BARCELONA

Avatar
Arvid
Postovi: 17721
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Arvid » 14 apr 2024, 12:37



E jbg sad :lol:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

mosarajvosa83
Postovi: 5433
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la mosarajvosa83 » 14 apr 2024, 12:42

numanumaye22 je napisao/la:
14 apr 2024, 12:33
Arvid je napisao/la:
14 apr 2024, 12:25
Pa dobro, taj neki odnos "Bošnja" i Irana se gradi još od devedesetih, poznato je koliko je Iran pomagao samo u naoružavanju Armije, što je u tom periodu bilo možda i od ključnog značaja u odbrani od agresije.

Plus, relacije koje je izgradio Munib Ušanović također ne treba zaboraviti.
Kakav Iran, da nije bilo NATO i Amerike sa HVO i dalje bi bio u rovovima protiv JNA
Kako si samo pametan,jesil na mamu il na tatu? Jesil cuo za embargo na oruzije od tih iatih koji su gledali 5 godina nijemo tj do samog kraja kad nam nisu ni trebali? Reci ti meni brate imas li nekog ko ti je najdrazi u familiji?

Avatar
Beli98
Postovi: 1340
Pridružen/a: 06 jul 2019, 00:17
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Beli98 » 14 apr 2024, 12:45

Sugava amerika nam uvela embargo, sugava amerika nam nametnula nakaradno uredjenje drzave, i dodje ovaj hvali tu istu ameriku. Kakav kapacitet :tokralju:
Zadnja izmjena: Beli98, dana/u 14 apr 2024, 12:48, ukupno mijenjano 1 put.
BOSNA I HERCEGOVINA FK SARAJEVO FC BARCELONA

Avatar
Asteriks
Postovi: 14403
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Asteriks » 14 apr 2024, 12:46

Bitno je šta je ko, koliko i kako časno te pošteno uradio za svoju BiH.

Neko kao bivši logarš, kroz 4 decenije izveo masu generacija iz osnovne škole.

Neko je bez štele i mita u roku završio fax i radio na projektima od prilične važnosti za neku općinu.

Promjene u društvu se dešavaju sporo, pogotov tamo gdje se, okovani politizacijom, ljudi zadovoljavaju mrvicama. Ali uvijek ćemo naletiti na one koji ovoj zemlji žele dobro i to svojim djelima pokazuju, počev od redovnog glasanja protiv ustaljenog establišmenta do osvještenosti glede značaja očuvanja prirode i čistoće, dalje od svoje avlije.

A onda, kada barem na forumu dignemo glas protiv agresora te možda i likujemo to što nama prijateljski Iran pokazuje zube, eh onda to žele upakovati kao nebrigu za svoje.

Iskreno, od srca želim da im iranski Shahab izbriše cijelu poganu vojsku.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 14 apr 2024, 12:48, ukupno mijenjano 1 put.
The important thing is not to stop questioning. Curiosity has its own reason for existing. ✍️

mosarajvosa83
Postovi: 5433
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la mosarajvosa83 » 14 apr 2024, 12:48

AshburtonG je napisao/la:
14 apr 2024, 12:24
Marsal je napisao/la:
14 apr 2024, 12:21
AshburtonG je napisao/la:
14 apr 2024, 12:17
Nas narod da sa makar 10% entuzijazma iskazuje zabrinutost za svoju drzavu i svoje interne probleme, kao sto se bakce problemima drugih naroda i drzava, odveo bi Bosnu i Hercegovinu na nivo Svicarske.
Čitajući sinoćnje komentare na forumima i klixu stekao sam dojam da više vole Palestinu i Iran nego vlastitu državu.
Pa vise se ljudi okupilo za podrsku Gazi nego u zadnjih 30 godina protiv kancerogenog sistema. Svaka cast svakome, dabogda niko nevin nikad nastradao ali valjda ti treba bit tvoja porodica i tvoj komsija na prvom mjestu. To mi je isto kao ona raja sto se hoce pokazat i pomazu nekim random ljudima, dok im npr roditelji nemaju za lijekove ili zive u nenormalnim uslovima. Mozda sam ja lud, ali meni je to nepojmljivo.
I sad ce ista ta ekipa doci, te ovaj komentar shvatit kao podrsku genocidnog izraela. What a time to be alive. :D
Krenes od sebe i na koliko si bio protesta? Zabrinut si vjerovatno iz dijaspore?

VenamaHrabrih
Postovi: 2453
Pridružen/a: 26 feb 2018, 21:31
Lokacija: sarajevo-pula-aix
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la VenamaHrabrih » 14 apr 2024, 12:52

Imam ja prijedlog za vas koji visite na ovom pdf-u:
Zašto ne osnujete neku geopolitičku službu koja bi radila 24/7? Mislim, šteta je da toliko znanje i informisanost u strateškom i političkom smislu propada. Osim što bi davali 24časovnu analizu stanja na terenu, možete i nuditi PR usluge svim svjetskim državama, te masno zaraditi. Pri tom ne bi izlazili iz vlastite sobe. Razmislite! Samo nebo vam je granica. Još nisam naišao na problematiku koju ne znate. Bravo!!!

Avatar
Arvid
Postovi: 17721
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Arvid » 14 apr 2024, 12:55

Imam i ja prijedlog za tebe, da pročitaš značenje pojma "forum".
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
emir18
Postovi: 16683
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la emir18 » 14 apr 2024, 13:09

Arvid je napisao/la:
14 apr 2024, 12:25
Pa dobro, taj neki odnos "Bošnja" i Irana se gradi još od devedesetih, poznato je koliko je Iran pomagao samo u naoružavanju Armije, što je u tom periodu bilo možda i od ključnog značaja u odbrani od agresije.

Plus, relacije koje je izgradio Munib Ušanović također ne treba zaboraviti.
To je to :clap:
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,2024.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
delinjo
Postovi: 24137
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la delinjo » 14 apr 2024, 13:24

Arvid je napisao/la:
14 apr 2024, 12:55
Imam i ja prijedlog za tebe, da pročitaš značenje pojma "forum".
:mrgreen:
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Brokula
Postovi: 31444
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 14 apr 2024, 13:26

StevieG8 je napisao/la:
14 apr 2024, 11:43
Ljudi protivnike režima ubijaju tako što ih u zoru zakače na kran i dižu isti dok se ne uguše a onda se pozivaju na nekakva prava i zakone :urnebes:
Razlika u tome sto ti pricas i sto je Izrael uradio je da su to interne stvari jedne drzave, a drugo napad na suverenu drzave.
Dakle neuporedive stvari.

Na kraju krajeva svaka suverena zemlja u okviru svojih granica radi sta hoce. Kad predje van tih granica, za sve postoji zakon osim za Izrael.
Pa skontajte da je ovo vjerovatno jedini primjer gdje je drzava napala drugu drzavu i niko rijec nije rekao?


I ako ostavimo po strani Bliski istok, recimo sto sad Kina npr ne bi napala Tajvan? Sto Rusija ne bi krenula na Baltik? Mogu samo reci da prate radnje zapadnog svijeta. Bukvalno zbog jedne pateticne zemlje na bliskom istoku rizikujemo globalni konflikt jer krsimo svaki zakon i svako pravo zbog njih
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Saurman
Postovi: 29578
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Saurman » 14 apr 2024, 13:31

Opravdan čin odmazde Irana nakon napada na njihvou amasadu prema cionističkom režimu,iako ovo nije ni 1% ono što ustvari može Iran.Naravno stižu osude pušiquraca iz Evrope i Amerike dok židovi ubijaju djecu i napadaju sve oko sebe a to se provlači pod "borba protiv terorizma" kako bi opravdali genocid u Palestini.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

FoSte95
Postovi: 12859
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 14 apr 2024, 13:33

Znači tresla se gora rodio se miš. Izrael nesmetano može zavrpavati posao u Palestini, kao što ovaj iz Jordana reče presreli smo sve letjelice da spriječimo eskalaciju u regiji i zaštitimo građane Jordana. U prevodu boli nas tuki za Palestinu .

Palestinicima nema druge nego da sami sklone Hamas
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8498
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la baboedindzeko09 » 14 apr 2024, 13:36

Poranila liberal brigada jutros
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa i 3 gosta.