Ruska invazija na Ukrajinu

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 21 maj 2024, 14:19

FoSte95 je napisao/la:
21 maj 2024, 14:10
MortemHz je napisao/la:
21 maj 2024, 12:59
FoSte95 je napisao/la:
21 maj 2024, 12:33

Nijedna arapska zemlja nije kospoznor ako sam dobro upratio?
Ipak je trenutno 36 a ne 38 kako su prvobitno prenijeli. Od arapskih zemalja ja samo vidim Jordan ali ruku na srce bila je sjednica OIC-a gdje su jednoglasno i svi 100% podržali rezoluciju o genocidu, to ti je 57 država pretežno sa bliskog istoka i Afrike što nije mali broj. Vučić je rekao da će biti protiv rezolucije 2 arapske države (Bahrein, U.A.E.) a ja recimo smatram da će Iran biti suzdržan radi savezništva na drugoj strani. Možda griješim ali hajde i ako budu suzdržani to ide nama u prilog, samo da ne budu protiv. Eto neka potvrdi 50 od ovih 57 što su se već pozitivno izjasnili na toj sjednici, dodaš ove kosponzore i još neke države koji su rekli podržati a nisu kosponzori i imat ćeš 90-ak glasova za 'da'. Mislio sam da će biti malo manje u početku ali kako stvari stoje moglo bi se to lako i prebaciti, vidjet ćemo. Bitno je da se usvoji a mislim da to sad sa ovim novim podacima neće doći u pitanje svakako.
Neću još uvijek da ga hvalim dok ne vidim rezultate ali ako bude približno ovako onda je Zlatko uradio baš dobar posao zajedno sa svojim saradnicama. Ne zanima me šta god da je radio ovdje u svoje vrijeme i šta mu se prebacuje, govorim striktno za ovu stvar.

List of 36 sponsors of the draft resolution on Srebrenica so far:

Albania
Andorra
Australia
Bangladesh
Belgium
Bosnia
Bulgaria
Canada
Chile
Croatia
Estonia
Finland
France
Germany
Iceland
Ireland
Italy
Jordan
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Malaysia
Marshall Islands
Micronesia
Netherlands
New Zealand
North Macedonia
Norway
Poland
Rwanda
Slovenia
Sweden
Turkey
United Kingdom
United States
Vanuatu
Ma nema tu kalkulacija ako nam je neko iskreni saveznik on će glasati ZA, a ako će on vagati svoju korist da mu se Rusi ne naljute i biti kao neutralan samo ga u tri lijepe poslati.
Svakako ali kažem kako svi sudržani (bit će ih dobar broj) ne mogu nama naškoditi, čak štaviše.
Vučić je isto rekao da će biti samo 15-20 glasova razlike između 'da' i 'ne' ali po trenutnom stanju bit će mnogo veća razlika, možda čak i +50.
Možda griješim u procjeni ali tako mi izgleda.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
avenija
Postovi: 13846
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la avenija » 21 maj 2024, 14:23

Da ali četnici kupuju glasove bukvalno parama i obećanjima finansiranjem projekata u ovim malim državama za koje mnogi ne znaju ni da postoje a takvih je barem 20-30. Tipa Butan, Barbadosi, Belize itd. Ipak od jedne takve zemlje glas vrijedi kao i od jedne Amerike, Francuske, Velike Britanije, Njemačke, Turske..naši trebaju malo i na te nepoznate zemlje fokus baciti.
06.10.2024 godine. 🆘⚠️

Posljednji pokušaj spašavanja grada Zenice iz ralja dželata Fuada Kasumovića useljenika u isti grad. 🆘⚠️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 21 maj 2024, 14:38

To sam i računao i ne vidim kako mogu imati više od 30 država. Mi imamo više kosponzora taman da niko drugi više ne glasa.
Bit će ovo 100% usvojeno, pitanje je samo sa koliko glasova razlike iako to na kraju neće biti ni bitno.
Jedino da vidimo ko će sve biti na strani civilizacijskih vrijednosti, ko su prijateljske države itd.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4745
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Kajzer10 » 21 maj 2024, 14:56

Ko glasa, glasat ce jer je rezoluciju pokrenuo i iza nje stoji zapad ili jer hoce da ga sukne Rusiji ili jer smatra da je to ljudski ispravno.

Ono sto je sigurno jeste da niko nece glasati jer ga je u to ubijedio Zlatko Lagumdzija.

A isto mozes reci i za drugu stranu.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2263
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la numanumaye22 » 21 maj 2024, 16:19

Ma jok eto pijanica sa Ekonomskog fakulteta u Sarajevu rjesio amere, Francusku, Njemacku, Britaniju. Evo glava da predstavnici tih zemalja nemaju pojma ni ko je lik :rol:

Avatar
Brokula
Postovi: 31410
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 21 maj 2024, 16:37

Jel i Medvedev pisao ovakve stvari kakve pise clan americkog kongresa
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
scholsey
Postovi: 1805
Pridružen/a: 26 feb 2020, 21:50
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la scholsey » 21 maj 2024, 16:41

Zlatko je više stvari zaboravio nego što je 90% ljudi u ovoj državi za vrijeme svog života u stanju naučiti.

Ne ulazim u to kakav je kao osoba ili političar, ili u to koliki je njegov doprinos u cijeloj ovoj priči, ali komentarisati njegov intelekt sa nekim podsmijehom i omalovažavati ga.. pa stvarno niđe veze. Bila bi neistina, a i vjerovatno bi shvatili kao kompliment, kad bih rekao da to radite jer ste iskompleksirani.

Ipak je samo do toga što ste izuzetno neuki. Fakat mi je baš žao kuća u kojima takvi donose odluke.. jer znam da su u njima suštinski svi nesretni, htjeli to ili ne. Bilo bi mi apsolutno svejedno da takvim bolesnim bivstvovanjem škodite samo sebi.
The saddest thing in life is wasted talent.

Avatar
alemsa
Postovi: 24354
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la alemsa » 21 maj 2024, 17:31

scholsey je napisao/la:
21 maj 2024, 16:41
Zlatko je više stvari zaboravio nego što je 90% ljudi u ovoj državi za vrijeme svog života u stanju naučiti.

Ne ulazim u to kakav je kao osoba ili političar, ili u to koliki je njegov doprinos u cijeloj ovoj priči, ali komentarisati njegov intelekt sa nekim podsmijehom i omalovažavati ga.. pa stvarno niđe veze. Bila bi neistina, a i vjerovatno bi shvatili kao kompliment, kad bih rekao da to radite jer ste iskompleksirani.

Ipak je samo do toga što ste izuzetno neuki. Fakat mi je baš žao kuća u kojima takvi donose odluke.. jer znam da su u njima suštinski svi nesretni, htjeli to ili ne. Bilo bi mi apsolutno svejedno da takvim bolesnim bivstvovanjem škodite samo sebi.
:rol: Zlatko ima vise obrazovanja nego svi politicari skupa.

Drug numan buba napamet kao inace
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 21 maj 2024, 20:33

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se medijima nakon što je danas, kako kaže, čitav dan imao sastanke i lobirao da ne bude usvojena rezolucija o Srebrenici u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija.

"Danas smo imali mnogo sastanaka, analizirali smo sve što smo uradili. Imao sam do sada sastanke sa Emiratima, Ugandom, dvije karibske države. Nastavljamo sa Rusima, pa sa Alžirom, Egiptom i Kinom. Sutra imamo mnogo događaja također. Radimo svoj posao koliko možemo, uprkos svim teškoćama", kazao je.

Kako dodaje, posljednji podaci kažu da će biti razočaravajućih vijesti po pitanju stava nekih država "od kojih nismo očekivali da nam zabiju nož u leđa."

:D
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Surreal
Postovi: 7755
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Surreal » 21 maj 2024, 20:41

MortemHz je napisao/la:
21 maj 2024, 20:33
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se medijima nakon što je danas, kako kaže, čitav dan imao sastanke i lobirao da ne bude usvojena rezolucija o Srebrenici u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija.

"Danas smo imali mnogo sastanaka, analizirali smo sve što smo uradili. Imao sam do sada sastanke sa Emiratima, Ugandom, dvije karibske države. Nastavljamo sa Rusima, pa sa Alžirom, Egiptom i Kinom. Sutra imamo mnogo događaja također. Radimo svoj posao koliko možemo, uprkos svim teškoćama", kazao je.

Kako dodaje, posljednji podaci kažu da će biti razočaravajućih vijesti po pitanju stava nekih država "od kojih nismo očekivali da nam zabiju nož u leđa."

:D
Vala ako nakon onakvog dočeka Bećirovića, Egipat bude protiv, čudno. Dobro ove karibske države su mu sigurica
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
avenija
Postovi: 13846
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la avenija » 21 maj 2024, 20:44

MortemHz je napisao/la:
21 maj 2024, 20:33
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se medijima nakon što je danas, kako kaže, čitav dan imao sastanke i lobirao da ne bude usvojena rezolucija o Srebrenici u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija.

"Danas smo imali mnogo sastanaka, analizirali smo sve što smo uradili. Imao sam do sada sastanke sa Emiratima, Ugandom, dvije karibske države. Nastavljamo sa Rusima, pa sa Alžirom, Egiptom i Kinom. Sutra imamo mnogo događaja također. Radimo svoj posao koliko možemo, uprkos svim teškoćama", kazao je.

Kako dodaje, posljednji podaci kažu da će biti razočaravajućih vijesti po pitanju stava nekih država "od kojih nismo očekivali da nam zabiju nož u leđa."

:D
Blefira, četnička posla. Samo nastaviti jako i ne gledati sta ovaj priča.
06.10.2024 godine. 🆘⚠️

Posljednji pokušaj spašavanja grada Zenice iz ralja dželata Fuada Kasumovića useljenika u isti grad. 🆘⚠️

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 21 maj 2024, 20:58

Surreal je napisao/la:
21 maj 2024, 20:41
MortemHz je napisao/la:
21 maj 2024, 20:33
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se medijima nakon što je danas, kako kaže, čitav dan imao sastanke i lobirao da ne bude usvojena rezolucija o Srebrenici u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija.

"Danas smo imali mnogo sastanaka, analizirali smo sve što smo uradili. Imao sam do sada sastanke sa Emiratima, Ugandom, dvije karibske države. Nastavljamo sa Rusima, pa sa Alžirom, Egiptom i Kinom. Sutra imamo mnogo događaja također. Radimo svoj posao koliko možemo, uprkos svim teškoćama", kazao je.

Kako dodaje, posljednji podaci kažu da će biti razočaravajućih vijesti po pitanju stava nekih država "od kojih nismo očekivali da nam zabiju nož u leđa."

:D
Vala ako nakon onakvog dočeka Bećirovića, Egipat bude protiv, čudno. Dobro ove karibske države su mu sigurica
Ma dobro, lobira. Sam je rekao da su mu direktno neke delegacije rekle da će glasati za rezoluciju na direktnom sastanku.
Lobiranje za ovakvu stvar možda nije moralno ali je legitimno pa mi je to ok. Neka radi šta hoće.
Bećirović je danas imao sastanak sa ambasadorima sljedećih država: Grčka, Jamajka, Liberija, Bruneji, Bahrein i Sudan.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Beduin
Postovi: 16654
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Beduin » 21 maj 2024, 22:00

Do sad nevidjena kuknjava i patetika Vucica i bliskih mu medija. Ovo prelazi u psihozu, u dijagnozu.

Sad placu i kako im Grcka i Crna Gora vjerovatno zabijaju noz u ledja, ne znam da li imaju zaista neka saznanja ili pokusavaju na ovaj nacin izvrsiti pritisak na njih.

Ja tipujem da ce EMIRATI glasati ZA ili u najgorem slucaju neutralni, sto je opet prihvatljivo za nas. Samo sto manje NE glasova i to je to.

A prica se da neke zemlje nece uopste glasati, ne znam koja je tu procedura i da li mogu tako uraditi ili postoji obaveza glasanja?
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Surreal
Postovi: 7755
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Surreal » 21 maj 2024, 22:09

Imamo hitne vesti, možda postoji nada da Grčka ipak bude uzdržana: Pogledajte poruku predsednika Vučića iz Njujorka (VIDEO)
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54762
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la MortemHz » 21 maj 2024, 22:32

Surreal je napisao/la:
21 maj 2024, 22:09
Imamo hitne vesti, možda postoji nada da Grčka ipak bude uzdržana: Pogledajte poruku predsednika Vučića iz Njujorka (VIDEO)
Ovaj Vučić nije dobar u vugla, moli ih da budu suzdržani :tokralju:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

FoSte95
Postovi: 12848
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 21 maj 2024, 23:16

Sutra će veselo biti u Crnoj Gori
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

FoSte95
Postovi: 12848
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la FoSte95 » 21 maj 2024, 23:21

Ne mogu skupiti dovoljno ljudi iz CG pa štancaj ove iz Hercegovine i sa Kosova dovlači plus časti Vučko sa par autobusa sendvićara 🤣
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Licniznanstvenik
Postovi: 1186
Pridružen/a: 12 okt 2023, 02:49
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Licniznanstvenik » 21 maj 2024, 23:26

FoSte95 je napisao/la:
21 maj 2024, 23:21
Ne mogu skupiti dovoljno ljudi iz CG pa štancaj ove iz Hercegovine i sa Kosova dovlači plus časti Vučko sa par autobusa sendvićara 🤣
e jest lud ovaj Vučić, da ga nema trebalo bi ga izmisliti...
je li tako šefe? tako je Miki!

Avatar
Brokula
Postovi: 31410
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la Brokula » 21 maj 2024, 23:55

:tokralju:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
TefalTava
Postovi: 130
Pridružen/a: 20 mar 2024, 10:43
Kontakt:

Re: Ruska invazija na Ukrajinu

Post Postao/la TefalTava » 22 maj 2024, 08:23



Koji mordor :crazy: :crazy: :shock:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Giuseppe1 i 11 gostiju.