Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7613
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la kraljttbvb » 27 maj 2024, 15:32

Centre forward je napisao/la:
27 maj 2024, 13:41
Nijemci putuju više nego ikad.

@leo :salut:
Razlika je sto Svabe putuju po cijelom svijetu, a nas Leo Banja Luka - Memingen i nazad. Ako je karta skuplja od 20-30 eura, Leo ide autobusom u Beiha ili Bejha, kako on vec pise.
Žene su lijepe al' drugačije, il' ničije, il' svačije...

Avatar
Rajaz
Postovi: 13494
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Rajaz » 27 maj 2024, 15:43

:salut:


Avatar
numanumaye22
Postovi: 2369
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 27 maj 2024, 15:48

Centre forward je napisao/la:
27 maj 2024, 13:41
Nijemci putuju više nego ikad.
Želja za putovanjima kod Nijemaca je sve veća. Nijemci putuju više nego ikad prije i to ih košta puno novca. Trend zbog koje turistička branša slavi.
Za Silke Schmidt iz Frankfurta putovanja su postala glavni prioritet. Uskrs, ljeto, jesen i zima: za četiri putovanja na odmor s porodicom ona će ove godine odvojiti oko 15.000 eura. I nije jedina koja troši toliko novca.

Helmut Wachowiak, stručnjak za turizam na Međunarodnom sveučilištu u Berlinu je uvjeren da se radi o novom trendu.

– Moglo bi se čak reći da Nijemci putuju intenzivnije nego ikad prije – kaže.

Prema aktualnim studijama, gotovo 80 posto svih Nijemaca starijih od 14 godina odlazi na barem jedan odmor godišnje.

I pritom se očito više ne štedi: potrošnja je porasla sa 73 milijarde eura u 2019. na gotovo 87 milijardi eura u 2023., prema aktualnoj analizi putovanja turističke branše. To je oko sedam posto neto prihoda domaćinstva, prenosi Deutsche Welle.

Kad je riječ o potrošačkim prioritetima, putovanja na odmor su na drugom mjestu, odmah iza hrane. Prema podacima tzv. Njemačke turističke analize, Nijemci su u prosjeku potrošili 1.337 eura po osobi za svoj glavni odmoru 2023. godine što je dosadašnji rekord.

To primjećuju i aviokompanije, turističke firme i turističke agencije: Anke Dannesberger iz turističke agencije Berger iz Frankfurta bilježi nevjerovatan porast prodajnih brojki.

– Ljudi samo žele nekamo otputovati i to pod svaku cijenu – kaže ona.

I još jednu novost je Dannesberger uočila ove godine: nakon 30 godina iskustva u putničkoj agenciji, može sa sigurnošću reći da kupci nikada nisu rezervirali tako rano kao ove godine. Cijene su visoke, a svak ko želi putovati kratkoročno riskira platiti još više.

– To je zato što operateri više ne kupuju velike kontingente letova i hotelskog smještaja, nego kupuju kratkoročno ono što se nađe na tržištu. Last minute je potpuno out – kaže ona. Novi moto: što ranije, to jeftinije.

Nijemci su 2023. godine otputovali na 65 miliona putovanja na odmor u trajanju od pet ili više dana. Vlastita im je zemlja i dalje najomiljenije odredište: 22 posto njih svoj glavni godišnji odmor provodi u Njemačkoj. No putovanja avionom i u daleka odredišta su ponovno u usponu. Najviše se leti na Mallorcu i u Tursku.

– Avion je prestigao automobil kao najpopularnije prijevozno sredstvo – kaže stručnjak za turizam Wachowiak. Na međunarodnom planu, pretpostavlja se da će zračni promet ponovno značajno porasti u sljedećih deset godina.
@leo :salut:
Zato sto su dobro povezani i imas 6 sedmica godisnjeg bez vikenda, to je standard. Ljudi granice sa 9 drzava, meni do granice treba 20 minuta pjehe.

Ko hoce bas jeftino ima Ryanair od Memmingena, Nurnberga, Berlina, ode se do Venecije, Spanije za 15-20 eura. Vise tamo platis po dvije kafe za dvije osobe nego avionsku kartu.

Ja licno u zadnje 2 godine sam posjetio 8 drzava, dok sam recimo msm desetak posjetio u 25 godina sto sam dole zivio, ne racunajuci Balkan.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12336
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Sheyi » 27 maj 2024, 16:48

Putuju jer inace bi pukli od burnouta i depresije veoma brzo :D

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2369
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 27 maj 2024, 18:03

Sheyi je napisao/la:
27 maj 2024, 16:48
Putuju jer inace bi pukli od burnouta i depresije veoma brzo :D
To za depru mi nikad nije bilo jasno, mislim cak da je sterotip i da nije vecina takva. Mislim imaju vecinom normala posao, ne brinu se za gluposti kad ce plata i hoce li kasnit i mogu li platit racune. Imaju cca 6 sedmica godisnjeg, ne rade praznike, 37.5 sati sedmicno se u 90 % slucajeva radi, djeca imaju ferije svaka 2-3 mjeseca realno. Imaju djecje doplatke, dosta njih i bozicnicu, urlaubsgeld, zbrinutu porodicu, normalan zdravstveni sistem. Oni ne razmisljaju o stvarima koje su recimo problem na Balkanu, nezaposlenost, politicko sivilo i slicno.

Kafane/restorani puni realno uvijek, sve vrvi od svijeta, putuju ljudi, idu na planine na alpe, po Svicarskoj se skija, cak ljetuju zimi po Maldivima, Dubaiu i slicnim destinacijama. U slobodno vrijeme ko je u vecem gradu imas bas aktivnosti, razne rekreacije, plivanje, kuglanje, teretana, piknik s porodicom, rostilj u prirodi.

Kome se god ne svidja, treba ih upoznat kako se zivi na Balkanu, pustit ih tamo koji mjesec da se pjehe vrate. Iskreno mislim da je sve kako sebi napravis, i u Bosni i ovdje. Koje imas prioritete i ciljeve i kako zelis da zivis.

Znam dvojicu nijemaca, jedan evo vec u junu ide treci put na godisnji ove godine, ovaj put na Tajland, dok ovaj drugi zivi sam u 30 kvadrata, nema ni vozacki polozen i nonstop kuka kako je skupo, kako ce glasat za AfD, da hoce da ide u Cesku da zivi, uci kao ceski jezik i da mu se gadi Njemacka. Samo se syebo kad je procitao da je u Ceskoj plata duplo manja pa zelje za odlaskom ostaju samo zelje i masta.


Kad smo pricali, lik je u citavom svom zivotu posjetio 3 grada u Njemackoj koji su u blizini i bio jednom u Ceskoj. Kad sam mu rekao da je piva kod nas euro i cigare 3 eura, lik htio odmah se preselit, ali kad je saznao da vecina radi za 300-400 eura, lik nije vjerovao, kaze kako prezivljavate vi uopste? :rol: Moglo bi se rec da je u blagoj depresiji, ali kazem, sve je kako sebi postavis. I onda kazu nijemci rade samo dobre poslove i zive super i bolje od auslendera. :rol:

Zive sigurno, ali ja znam nasih ljudi koji zive bolje od 70 % nijemaca, bez imalo zayebancije, a nema 3 godine da su ovdje. :salut:

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2369
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 27 maj 2024, 18:08

Rajaz je napisao/la:
27 maj 2024, 15:43
:salut:

Najbolji bend u Europi vec godinama sigurno. Njihovi koncerti su jednostavno spektakl, ko god moze trebao bi bar jednom da ode, cak i ko ne slusa tu vrstu muzike. :salut:

Trebali su svirati u Minhenu 2022 za novu godinu na trgu besplatno ali otkazano bilo ybg.

Avatar
SimonRozman
Postovi: 49
Pridružen/a: 01 sep 2023, 11:11
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la SimonRozman » 27 maj 2024, 18:15

Bila je neka priča da će neka zvijezda nastupati za SFF ove godine, ali ništa haman od toga
Človek mora biti sam, da bi spoznal druge.

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 18205
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la akisarajevo92 » 27 maj 2024, 18:18

sad ce i Edo Sheeran na ljeto u BG

ali polahke, bice i kod nas Amadeus Band ili Sabahudin Sasa Kovacevic :salut:
Don't believe the hype.

Avatar
Surreal
Postovi: 8041
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Surreal » 27 maj 2024, 18:22

Ide Bombaj Stampa :mrgreen:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo.

🧡❤️AS Roma ❤️🧡
❤️🤍 FK Sarajevo ❤️🤍
❤️🖤 Ripcity ❤️🖤

U prošlosti sam velike probleme uspešno rešavao bekstvom, ali kuda pobeći od sebe?

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2369
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 27 maj 2024, 18:32

SimonRozman je napisao/la:
27 maj 2024, 18:15
Bila je neka priča da će neka zvijezda nastupati za SFF ove godine, ali ništa haman od toga
Zagreb i Beograd nisu toliko daleko ako je tolika zelja da slusaju i gledaju svjetske zvijezde. Cekati takvo nesto u Sarajevu je jednostavno gubljenje vremena jer se to nece nikad desiti. Malo bolje objasnjeno, opsirnije. :arrow:
Što se tiče dolaska velikih bendova i svjetskih zvijezda, Sarajevo tu ima očigledan problem. Da bi se radili tako veliki koncerti, karta mora biti skupa. Kada se organizovao koncert U2, tada je i šef države pomagao organizaciju, a karta je bila 20 KM, kako bi pokrila samo troškove, jer je bend svirao bez honorara. Oni su se odrekli honorara, jer su sutradan imali koncert u Atini. Skrenuli su medijsku pažnju cijelog svijeta te su ipak profitirali na tome. U2 su mogli sebi to dozvoliti",
Metanović (sarajevski menadžer) navodi da, ako bi neko želio uopće doći u situaciju da razgovara sa zvijezdama poput Rolling Stonesa, Madonne i sl., prvo mora dokazati svoj kredibilitet, jer ne može takve koncerte organizovati neko ko nema ništa u svom CV-u. Nažalost, zakon nije ograničio ko se sve može baviti tim poslom. Ukoliko je neki koncert loše organizovan, to brzo prostruji u muzičkim krugovima te ljudi počnu izbjegavati takve organizatore, ali i grad.
Metanović je, u svojoj dugogodišnjoj karijeri, radio na organizaciji koncerata nekih velikih svjetskih zvijezda u Sarajevu, poput Uriah Heep, Saxona, Petera Greena, Roryja Galaghera, Eltona Johna, Niagare, Nightwinga
"Također, mi nemamo jaku privredu, a samim tim ni jake sponzore. Bez takvih sponzora nema organizacije velikih koncerata. Što se medijskog pokroviteljstva tiče, gotovo da se više i ne zna ko je kome pokrovitelj. Mediji na taj način jeftino dolaze do programa, ali jedna televizija nije dovoljna da izreklamira program u nekoj velikoj dvorani. Cijene dvorana su stravično visoke. Cijena prazne Skenderije je 15 hiljada KM, bez PDV-a. Znači, potrebno je prodati 1.800-2.000 karata da se pokriju samo troškovi prazne dvorane, a tu su i tehnika, osiguranje, hitna pomoć, vatrogasci, izvođači, reklame, porezi...", naveo je Metanović za Klix.ba
Hrvatska je prilično uređena zemlja i ima puno više sluha kada je u pitanju sprega sponzora, promotora i izvođača, što nedostaje Sarajevu i BiH, dok je Beograd ogroman, finansijski je puno moćniji od Sarajeva i ima gotovo dva miliona stanovnika. Sa tolikom populacijom nije teško organizovati koncert koji će biti posjećen", objasnio je Metanović za Klix.ba i dodao da se bi se ovdje teško šta uspjelo sa cijenom karte ispod 100 eura, što kod nas rijetko ko može izdvojiti.
Kao povoljniju opciju Metanović je naveo to da cijenu ulaznica subvencioniraju jaki sponzori, kakvih, prema njegovom mišljenju, kod nas nema, a potrebna je i podrška medija i marketinških agencija.

"Crnogorska vlada je u Budvu dovela Rolling Stonese, Madonnu i Lennyja Kravitza te tako digla svoju turističku ponudu. Oni su napravili turističke aranžmane koji su doveli publiku te reklamirali svoj turistički potencijal. Mi, kada smo radili na organizaciji koncerata Uriah Heep i Eltona Johna, imali smo sastanke na nivou grada. To su bili događaji od kulturnog značaja za grad i mnoge institucije sistema su pomogle da se održe. Bez takve podrške nema organizacije. Mi za svjetske izvođače dođemo kao neka egzotična i nepoznata zemlja. Peter Green, kada je došao u Sarajevo, nije imao predstavu gdje se nalazi. Pitao me koliko ima kilometara do Madrida.Ko će se usuditi da dođe, ako mu neko ne ponudi keš? A takvi koncerti koštaju po dva-tri miliona eura", kaže Metanović za Klix.ba.
Još jedan ogroman problem organizacije velikih koncerata u Sarajevu je taj što grad zapravo i nema prostora za organizaciju nekog takvog događaja. Stadion Koševo ima kapacitet od 40-ak hiljada, a sa toliko mjesta se, prema Metanovićevom mišljenju, ne može izvući toliki novac, a da karta ne bude preskupa. Druga opcija je Zetra, koja prima još manje ljudi.

Naravno, tu je i problem nezainteresovanosti publike za ovakve događaje i okretanje jeftinijim i dostupnijim oblicima zabave. Nedostatak podrške sistema i generalno slaba platežna moć u BiH samo doprinose tome da ćemo teško moći vidjeti neki veliki koncert u Sarajevu u skorije vrijeme
To je to, objasnjeno, dakle ne treba se u to posebno nadati, Zagreb i Beograd nisu preko bijela svijeta. :salut:
Zadnja izmjena: numanumaye22, dana/u 27 maj 2024, 18:44, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41351
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 27 maj 2024, 18:33

numanumaye22 je napisao/la:
27 maj 2024, 18:08
Rajaz je napisao/la:
27 maj 2024, 15:43
:salut:

Najbolji bend u Europi vec godinama sigurno. Njihovi koncerti su jednostavno spektakl, ko god moze trebao bi bar jednom da ode, cak i ko ne slusa tu vrstu muzike. :salut:

Trebali su svirati u Minhenu 2022 za novu godinu na trgu besplatno ali otkazano bilo ybg.
Pa bila ti je Metallica sad za vikend u Minhenu
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2369
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 27 maj 2024, 18:36

rio_Ferdy88 je napisao/la:
27 maj 2024, 18:33
numanumaye22 je napisao/la:
27 maj 2024, 18:08
Rajaz je napisao/la:
27 maj 2024, 15:43
:salut:

Najbolji bend u Europi vec godinama sigurno. Njihovi koncerti su jednostavno spektakl, ko god moze trebao bi bar jednom da ode, cak i ko ne slusa tu vrstu muzike. :salut:

Trebali su svirati u Minhenu 2022 za novu godinu na trgu besplatno ali otkazano bilo ybg.
Pa bila ti je Metallica sad za vikend u Minhenu
Metallica u Njemackoj cesta ko i Rammstein. U junu i ACDC, Adele i mnogi drugi.

Avatar
Mogli
Postovi: 1133
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Mogli » 27 maj 2024, 18:46

Koliko se lik trudi da opravda svoju odluku da ode u Bausteliju. :tokralju:

Avatar
Zaniolo
Postovi: 1695
Pridružen/a: 11 okt 2023, 14:42
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Zaniolo » 27 maj 2024, 18:48

Mogli je napisao/la:
27 maj 2024, 18:46
Koliko se lik trudi da opravda svoju odluku da ode u Bausteliju. :tokralju:
Ma bolestan. Kazem ti ja da je nesretan tamo. Prva stvar koja upada u oko je njegovo slobodno vrijeme. Frajer dnevno 300 postova napise. Mozda i trolla, mozda je na mjesalici ovdje.

Avatar
Mogli
Postovi: 1133
Pridružen/a: 08 mar 2024, 06:15
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Mogli » 27 maj 2024, 18:52

Zaniolo je napisao/la:
27 maj 2024, 18:48
Mogli je napisao/la:
27 maj 2024, 18:46
Koliko se lik trudi da opravda svoju odluku da ode u Bausteliju. :tokralju:
Ma bolestan. Kazem ti ja da je nesretan tamo. Prva stvar koja upada u oko je njegovo slobodno vrijeme. Frajer dnevno 300 postova napise. Mozda i trolla, mozda je na mjesalici ovdje.
Svako ko zeli moze otici da pere guzove tamo. Meni je drago kad je neko sretan i zadovoljan, al dok on ima potrebu da ovoliko smara ne bih rekao da jeste.

Avatar
L-Train
Postovi: 18823
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la L-Train » 27 maj 2024, 19:19

15 godina za ubistvo dva policajca,pa u pravu je leorey sto se ispalio,njegov zivot ovdje bi vjerovatno vrijedio par mjeseci iza resetaka.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
numanumaye22
Postovi: 2369
Pridružen/a: 21 dec 2022, 11:43
Lokacija: Deutschland
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la numanumaye22 » 27 maj 2024, 19:23

Lik napravio dva profila i sam sebi odgovara :rol:

ljevak
Postovi: 679
Pridružen/a: 13 apr 2021, 22:23
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la ljevak » 27 maj 2024, 19:58

https://www.ferk.ba/_ba/images/stories/ ... -607-1.pdf

Novi zahtjev za promjenu cijene struje. Sad ide svima poskupljenje. Sta ce sad strucnjak Cavalic i ostali da preseravaju

Avatar
Sheyi
Postovi: 12336
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la Sheyi » 27 maj 2024, 20:07

Zaniolo je napisao/la:
27 maj 2024, 18:48
Mogli je napisao/la:
27 maj 2024, 18:46
Koliko se lik trudi da opravda svoju odluku da ode u Bausteliju. :tokralju:
Ma bolestan. Kazem ti ja da je nesretan tamo. Prva stvar koja upada u oko je njegovo slobodno vrijeme. Frajer dnevno 300 postova napise. Mozda i trolla, mozda je na mjesalici ovdje.
Radi brat kucnu intenzivu, lezi 24 sata i udara po 5 milja na ruke :mrgreen:

19vendetta87
Postovi: 5049
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: Re: Chat

Post Postao/la 19vendetta87 » 27 maj 2024, 21:55

Duo koji nismo očekivali :rol: :rol:
slika
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.