Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
hlive
Postovi: 1044
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 20 feb 2025, 10:01

Na trening kampu "Musa-Karačić" u srijedu navečer prvi put u povijesti pušteni su u rad reflektori čime se NK Široki Brijeg podigao na najvišu ljestvicu u elitnom društvu nogometne strukture u Bosni i Hercegovini.

Osim postavljanja reflektora, tijekom dosadašnjih radova na kampu, obnovljene su i svlačionice za seniore te mlađe kategorije, dok se još jedna planira završiti na ljeto. Ugrađene su nove prskalice za travnjake, napravljena je i jedna mala tribina. U planu je rekonstrukcija postojeća dva travnjaka kako bi se i u tom segmentu postigla zavidna razina profesionalnosti te izgradnja modernoga ugostiteljskog objekta koji će biti otvoren za sve posjetitelje.
slika

slika

slika

slika

slika

KO OVO IMA???

NITKO!

:salut:
It's better when it's live

Avatar
svrakino1921
Postovi: 19869
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 20 feb 2025, 19:12

slika





Grad Sarajevo je objavio tender za izradu glavnog projekta prve faze rekonstrukcije Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović Hase”. Općina Centar Sarajevo provodi aktivnosti na prvoj fazi rekonstrukcije stadiona Koševo, kako bi stadion ispunio UEFA kriterije i stekao status UEFA kategorije 4, piše portal ,,,,,,,,,


Stadion Koševo već 40 godina nije značajno mijenjao svoj izgled i sada spada u kategoriju 2. Rekonstrukcija obuhvata premještanje prostorija na glavnu tribinu, radove na natkrivanju Istočne tribine, ispunjenje medijskih zahtjeva, postavljanje press zone, mix zone, te ispunjenje specifičnih zahtjeva za VIP tribinu i ugostiteljske objekte. Također, planira se poboljšanje pristupa za osobe s invaliditetom i osiguranje dodatnog broja parking mjesta.

“Prva faza podrazumijeva rekonstrukciju istočne tribine, parkinga, VIP salona i svih ostalih zahtjeva UEFA-e kako bi se ispunili kriteriji IV kategorije i stekli uslovi za igranje međunarodnih utakmica. Procjena troškova prve faze rekonstrukcije iznosi 13,5 mil KM bez PDV-a, odnosno, 15,79 mil KM sa uračunatim PDV-om. Sada Grad Sarajevo može krenuti ka izradi glavnog projekta, a Općina će odmah podnijeti aplikacije za obezbjeđenje sredstava od viših nivoa vlasti”, navedeno je ranije iz Općine Centar.


Avatar
Unknown13
Postovi: 594
Pridružen/a: 08 jul 2021, 01:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Unknown13 » 20 feb 2025, 23:40

Nisam dugo bio na ovoj temi i kad sam pregledao sve ove fotografije, ponosan sam na našu domovinu i sve što se gradi u istoj. Svaka čast Mostar, svaka čast Široki, svaka čast cijeloj Bosni i Hercegovini. Bravo ljudi!
bošnjanin

Avatar
denza
Postovi: 697
Pridružen/a: 28 nov 2022, 12:11
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la denza » 21 feb 2025, 13:11

svrakino1921 je napisao/la:
20 feb 2025, 19:12
slika





Grad Sarajevo je objavio tender za izradu glavnog projekta prve faze rekonstrukcije Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović Hase”. Općina Centar Sarajevo provodi aktivnosti na prvoj fazi rekonstrukcije stadiona Koševo, kako bi stadion ispunio UEFA kriterije i stekao status UEFA kategorije 4, piše portal ,,,,,,,,,


Stadion Koševo već 40 godina nije značajno mijenjao svoj izgled i sada spada u kategoriju 2. Rekonstrukcija obuhvata premještanje prostorija na glavnu tribinu, radove na natkrivanju Istočne tribine, ispunjenje medijskih zahtjeva, postavljanje press zone, mix zone, te ispunjenje specifičnih zahtjeva za VIP tribinu i ugostiteljske objekte. Također, planira se poboljšanje pristupa za osobe s invaliditetom i osiguranje dodatnog broja parking mjesta.

“Prva faza podrazumijeva rekonstrukciju istočne tribine, parkinga, VIP salona i svih ostalih zahtjeva UEFA-e kako bi se ispunili kriteriji IV kategorije i stekli uslovi za igranje međunarodnih utakmica. Procjena troškova prve faze rekonstrukcije iznosi 13,5 mil KM bez PDV-a, odnosno, 15,79 mil KM sa uračunatim PDV-om. Sada Grad Sarajevo može krenuti ka izradi glavnog projekta, a Općina će odmah podnijeti aplikacije za obezbjeđenje sredstava od viših nivoa vlasti”, navedeno je ranije iz Općine Centar.
Pa hoće li se savez uključiti i dovršiti posao i šta će biti s cijelom pričom o nacionalnom stadionu u Sarajevu? Čudno je malo što su se iz Sarajeva javili tokom one priče o Zenici, a sad sami rade nešto na Koševu...

Avatar
hordasDoboj
Postovi: 1962
Pridružen/a: 10 avg 2014, 19:57
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hordasDoboj » 21 feb 2025, 14:05

Sta je sa postavljanjem hibrida na 12 terena sto je Savez radio? Koliko sam ja vidio samo je 7 uradjeno.

Nestalo para? Nezainteresovanost opcina tj. vecinom vlasnika-suvlasnika stadiona?

Bijeljina, Gabela, Konjic su ostali bez, znaci bar jedan los ce ostati jos ako dodamo po jednog iz FBiH i RS. 3/10 terena ce opet biti njive u odredjenom periodu sezone.
Nikad neću zaboraviti riječi kapitena Biogradlića: “Upamtite, Sarajevo može biti prvak države, a može i ispasti iz lige, ali Želju uvijek treba pobijediti, jer ta nam je pobjeda najvažnija” - sjeća se Čerkić.

Vorovus
Postovi: 1236
Pridružen/a: 13 feb 2025, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Vorovus » 22 feb 2025, 19:49

hordasDoboj je napisao/la:
21 feb 2025, 14:05
Sta je sa postavljanjem hibrida na 12 terena sto je Savez radio? Koliko sam ja vidio samo je 7 uradjeno.

Nestalo para? Nezainteresovanost opcina tj. vecinom vlasnika-suvlasnika stadiona?

Bijeljina, Gabela, Konjic su ostali bez, znaci bar jedan los ce ostati jos ako dodamo po jednog iz FBiH i RS. 3/10 terena ce opet biti njive u odredjenom periodu sezone.
Bijeljina dobija teren na ljeto, izmedju dvije sezone. Dogodine bi Liga 10 trebala ovako da izgleda:

1. Borac (ima hibrid)
2. Zrinjski (ima hibrid)
3. Sarajevo (ima hibrid)
4. Zeljeznicar (ima hibrid, u planu je obnova)
5. Velez (ima hibrid)
6. Sloga (ima hibrid)
7. Siroki Brijeg (ima hibrid)
8. Radnik (dobija hibrid)
9. Posusje (ima hibrid)
10. BSK (igrace na Gradskom stadionu u Banjaluci koji ima hibrid)

Ovo je u slucaju da zadnja 4 na tabeli budu iz FBiH i da 9. razigrava sa sampionom 1. Lige FBiH i opstane u ligi, sto je realno.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 9791
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AllGunsBlazing » 22 feb 2025, 20:47

Kakav je ono los teren danas?

I ona ograda na istoku izgleda preocajno. Ne znam ko se sjeti uopste to uraditi.
Celik!3,2,2.

Avatar
hordasDoboj
Postovi: 1962
Pridružen/a: 10 avg 2014, 19:57
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hordasDoboj » 22 feb 2025, 23:49

Vorovus je napisao/la:
22 feb 2025, 19:49
hordasDoboj je napisao/la:
21 feb 2025, 14:05
Sta je sa postavljanjem hibrida na 12 terena sto je Savez radio? Koliko sam ja vidio samo je 7 uradjeno.

Nestalo para? Nezainteresovanost opcina tj. vecinom vlasnika-suvlasnika stadiona?

Bijeljina, Gabela, Konjic su ostali bez, znaci bar jedan los ce ostati jos ako dodamo po jednog iz FBiH i RS. 3/10 terena ce opet biti njive u odredjenom periodu sezone.
Bijeljina dobija teren na ljeto, izmedju dvije sezone. Dogodine bi Liga 10 trebala ovako da izgleda:

1. Borac (ima hibrid)
2. Zrinjski (ima hibrid)
3. Sarajevo (ima hibrid)
4. Zeljeznicar (ima hibrid, u planu je obnova)
5. Velez (ima hibrid)
6. Sloga (ima hibrid)
7. Siroki Brijeg (ima hibrid)
8. Radnik (dobija hibrid)
9. Posusje (ima hibrid)
10. BSK (igrace na Gradskom stadionu u Banjaluci koji ima hibrid)

Ovo je u slucaju da zadnja 4 na tabeli budu iz FBiH i da 9. razigrava sa sampionom 1. Lige FBiH i opstane u ligi, sto je realno.
Drago mi je cuti da Bijeljina dobija hibrid, iskreno nisam procitao nigdje.

Otkud BSK da ulazi, zar nisu trebali Laktasi?
Nikad neću zaboraviti riječi kapitena Biogradlića: “Upamtite, Sarajevo može biti prvak države, a može i ispasti iz lige, ali Želju uvijek treba pobijediti, jer ta nam je pobjeda najvažnija” - sjeća se Čerkić.

Avatar
TefalTava
Postovi: 1072
Pridružen/a: 20 mar 2024, 10:43
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la TefalTava » 23 feb 2025, 08:36

AllGunsBlazing je napisao/la:
22 feb 2025, 20:47
Kakav je ono los teren danas?

I ona ograda na istoku izgleda preocajno. Ne znam ko se sjeti uopste to uraditi.
Travnjaku je osma sezona dobro je i dovde izdržao kako se odrzavao

A sto se tice ograde to je djelo i zahtjev naseg bajnog mupa kao svi ostali debilizmi koje su naredili, od kabina od najlona do slucaja da su 4500 ljudi provlacili kroz kapiju od 1.80m debili drotovski, sarajevska policija ima najgoreg zapovjednika specijalnih jedinica u drzavi onaj kompleksas je ubio svaku draz u svemu


slika


4500 ljudi nagurano u manji prostor od jednne saobracajne trake dok nisu htjeli da se otvore kapije od juga gdje vec imaju citaci i prostor da narod normalno udje na istok

Vorovus
Postovi: 1236
Pridružen/a: 13 feb 2025, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Vorovus » 23 feb 2025, 12:35

hordasDoboj je napisao/la:
22 feb 2025, 23:49
Otkud BSK da ulazi, zar nisu trebali Laktasi?
Navodno ce Laktasi da odustanu jer nemaju novac za PL, kao sto je Krupa odustala dva puta.

Power10
Postovi: 384
Pridružen/a: 03 jun 2010, 10:27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Power10 » 23 feb 2025, 13:09

Šta je ovo sa našim terenima? Juce na Grbavici loše, danas na Tušnju , kao da je spaljena trava. Ispred golova ćelavo
Samo je Sloboda iz Tuzle

Avatar
rishovski
Postovi: 5001
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rishovski » 24 feb 2025, 17:09

SJAJ SJAJ LJEPOTICE 😁😁


slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

Avatar
Sheyi
Postovi: 13892
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Sheyi » 27 feb 2025, 11:18

Jel to ne puse vise vjetar u Mostaru pa ne trebaju betonski stubovi posred tribine

signalidunapark
Postovi: 1509
Pridružen/a: 07 sep 2024, 22:48
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la signalidunapark » 27 feb 2025, 13:44

Sheyi je napisao/la:
27 feb 2025, 11:18
Jel to ne puse vise vjetar u Mostaru pa ne trebaju betonski stubovi posred tribine
Puše i Rijeci pa ih Rujevica nema posred tribine. Tačnije, u Rijeci bura ne puše, nego odvaljuje i je.be mamu.
Sve se to dalo riješit s čeličnim stupovima, ali išlo se na jeftiniju varijantu.

Avatar
GoskGabela
Postovi: 845
Pridružen/a: 24 maj 2015, 16:25
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GoskGabela » 27 feb 2025, 14:46

signalidunapark je napisao/la:
27 feb 2025, 13:44
Sheyi je napisao/la:
27 feb 2025, 11:18
Jel to ne puse vise vjetar u Mostaru pa ne trebaju betonski stubovi posred tribine
Puše i Rijeci pa ih Rujevica nema posred tribine. Tačnije, u Rijeci bura ne puše, nego odvaljuje i je.be mamu.
Sve se to dalo riješit s čeličnim stupovima, ali išlo se na jeftiniju varijantu.
Jači vjetar puše u Mostaru glupko
Giorgos Tzavellas : "Bijeg iz sela. Čestitam svim suigračima"

NKZ199207
Postovi: 55
Pridružen/a: 04 dec 2024, 16:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la NKZ199207 » 28 feb 2025, 19:29

Gradačac
slika


slika

Avatar
Unknown13
Postovi: 594
Pridružen/a: 08 jul 2021, 01:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Unknown13 » 01 mar 2025, 06:58

NKZ199207 je napisao/la:
28 feb 2025, 19:29
Gradačac
slika


slika
Bravo. U cijeloj BiH se popravljaju uslovi na stadionima. :bih:
bošnjanin

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2694
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la vlakanje » 04 mar 2025, 14:55

Zna li se koliko je kostalo pokrivanje tribine u gradaccu? Kako je rjesen problem nosivosti krova? Cini mi se da nema stubova koji su na tribini?!

zaostrog
Postovi: 1791
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zaostrog » 04 mar 2025, 23:48

vlakanje je napisao/la:
04 mar 2025, 14:55
Zna li se koliko je kostalo pokrivanje tribine u gradaccu? Kako je rjesen problem nosivosti krova? Cini mi se da nema stubova koji su na tribini?!
Nema stubova na tribini, ali kada je ista građena prije 15-ak godina, planiran je krov i iza tribine postoje "objekti" ili kako to već nazvati, na koje se može nasloniti krov. Ali, u svakom slučaju, i na vrhu tribine su bili ostavljeni stubovi za konstrukciju krova. Cijena nigdje nije bila javna, ali vjerujem da neko to zna.

Bilo bi lijepo da se Zvijezda nekad vrati u ligu i da stadion dodatno srede (ušminkavanje male tribine i prostora oko terena, adekvatna svečana loža, prostor za novinare, travnjak, reflektori itd.).

Generalno treba osposobiti par stadiona ovog tipa i kapaciteta za utakmice U21 reprezentacije (naravno, to je ovdje baš daleko), jer ni Sarajevo ni Zenica nisu željni tih utakmica, očito. To sada može ići u Vrapčiće, ali recimo bilo bi idealno da je to miks Vrapčići-Gradačac i još neki stadion.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []