Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: _dreamer_,Monolog,ribery,insider,TaRgEt_

Chevalier
Postovi: 225
Pridružen/a: 07 okt 2020, 20:44
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Chevalier » 19 apr 2024, 19:06

Meni nakon pressa ovo izgleda losije nego sto sam ocekivao.

Barba i Spaha prepadnuti kao da se pitaju sta nam je ovo trebalo. Cak i na pitanje o potencijalnim nesuglasicama zbog prgavih karaktera nisu odgovorili umirujuce kako sam ocekivao. Barba ni na jedno pitanje nije korektno odgovorio. Sve politicki odgovori. Ni o stilu igre, ni igracima, ni štabu, sve moralo izmedju redova citati.

Onda Barba za Džeku nespretno odgovorio da se nikoga nece moliti. Ne mozes iz njegovih odg skontati hocel tipa vratiti Begovica, Viscu, Bicakcica ili ce se tipa i sa Dzekom pozdraviti i okrenuti mladima.

Govori kako ce naci ljude koji znaju posao. Pa sta ce onda on tu? Kao maskota a da najvecu platu uzima.

Spaha takodjer kao da je iznenadjen pozicijom, kao da sam ne smatra da joj je dorastao.

Vico ispao najveci car. Spustio loptu, prebacio teret, friendly, profesionalan nastup.
Zadnja izmjena: Chevalier, dana/u 19 apr 2024, 19:08, ukupno mijenjano 2 puta.

Imajednabrigada
Postovi: 1746
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Imajednabrigada » 19 apr 2024, 19:07

Kad sam ja o ovome pisao prije skoro godinu dana i o ovim istim imenima da Ce doci za selektora(vec tad trebali) po običaju bio sam lazov
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Avatar
jestamaji
Postovi: 16592
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jestamaji » 19 apr 2024, 19:09

kad pomisliš da je naš savez dotakao dno oni dokažu da je moguće pasti još dublje

‘ajde baš da vidimo na šta će to ličiti. balavurdija je oduševljena, sad još samo fale kapiten kolašinac i fanatikosi u upravnom odboru

Avatar
jestamaji
Postovi: 16592
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jestamaji » 19 apr 2024, 19:11

Chevalier je napisao/la:
19 apr 2024, 19:06

Spaha takodjer kao da je iznenadjen pozicijom, kao da sam ne smatra da joj je dorastao.

Vico ispao najveci car. Spustio loptu, prebacio teret, friendly, profesionalan nastup.
ili je iskoristio priliku da im uvali nerješivu situaciju … vidjećemo

kino kako god okreneš

Avatar
FKBilder
Postovi: 1765
Pridružen/a: 25 jun 2021, 14:17
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la FKBilder » 19 apr 2024, 19:13

Po onom sto se moglo cuti ova godina je teska, puno jakih utakmica i neki rezultat se bas i ne ocekuje sto je po meni dobro jer nema tog pritiska da se nesto mora.
Mnogi pljuju po Barbarezu evo od pocetka od same konferencije ali jako korektan iskaz, odmjeren, bez velikih rijeci i obecanja...Sta je trebalo,da govori stvari koje nama odgovaraju...
Hajde da vidimo ko ce biti pomocnici i sacekajmo spisak prvi.
Vjerujem da ga nece mnogo mijenjati, mozda jedno ili 2 imena.

Avatar
kempes
Postovi: 564
Pridružen/a: 05 mar 2024, 22:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la kempes » 19 apr 2024, 19:13

Chevalier je napisao/la:
19 apr 2024, 19:06
Meni nakon pressa ovo izgleda losije nego sto sam ocekivao.

Barba i Spaha prepadnuti kao da se pitaju sta nam je ovo trebalo. Cak i na pitanje o potencijalnim nesuglasicama zbog prgavih karaktera nisu odgovorili umirujuce kako sam ocekivao. Barba ni na jedno pitanje nije korektno odgovorio. Sve politicki odgovori. Ni o stilu igre, ni igracima, ni štabu, sve moralo izmedju redova citati.

Onda Barba za Džeku nespretno odgovorio da se nikoga nece moliti. Ne mozes iz njegovih odg skontati hocel tipa vratiti Begovica, Viscu, Bicakcica ili ce se tipa i sa Dzekom pozdraviti i okrenuti mladima.

Govori kako ce naci ljude koji znaju posao. Pa sta ce onda on tu? Kao maskota a da najvecu platu uzima.

Spaha takodjer kao da je iznenadjen pozicijom, kao da sam ne smatra da joj je dorastao.

Vico ispao najveci car. Spustio loptu, prebacio teret, friendly, profesionalan nastup.
Najinteligentniji upis ovdje. Svaka čast.

Horoz
Postovi: 1856
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 19 apr 2024, 19:16

Chevalier je napisao/la:
19 apr 2024, 19:06
Meni nakon pressa ovo izgleda losije nego sto sam ocekivao.

Barba i Spaha prepadnuti kao da se pitaju sta nam je ovo trebalo. Cak i na pitanje o potencijalnim nesuglasicama zbog prgavih karaktera nisu odgovorili umirujuce kako sam ocekivao. Barba ni na jedno pitanje nije korektno odgovorio. Sve politicki odgovori. Ni o stilu igre, ni igracima, ni štabu, sve moralo izmedju redova citati.

Onda Barba za Džeku nespretno odgovorio da se nikoga nece moliti. Ne mozes iz njegovih odg skontati hocel tipa vratiti Begovica, Viscu, Bicakcica ili ce se tipa i sa Dzekom pozdraviti i okrenuti mladima.

Govori kako ce naci ljude koji znaju posao. Pa sta ce onda on tu? Kao maskota a da najvecu platu uzima.

Spaha takodjer kao da je iznenadjen pozicijom, kao da sam ne smatra da joj je dorastao.

Vico ispao najveci car. Spustio loptu, prebacio teret, friendly, profesionalan nastup.
Tako je, jako nepripremljeni su došli na press.
Daćemo im opravdanje da se sve brzo izdešavalo i da, realno, ni jedan ni deugi nemaju nikakvo iskustvo ni u ovoj ulozi. Na koncu, neka pokažu na djelima da misle ozbiljno i temeljito. Imali smo dobere govornike, pa na terenu ništa.
Bez obzira, nastave li sa ovakvim nemuštim, neozbiljnim odnosom prema medijima, to je znak da su vjerovatno neozbiljni u svemu.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
L-Train
Postovi: 18802
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la L-Train » 19 apr 2024, 19:18

Jasna poruka Ðeki,oprosti se.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Federer17
Postovi: 7191
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Federer17 » 19 apr 2024, 19:23

jestamaji je napisao/la:
19 apr 2024, 19:09
kad pomisliš da je naš savez dotakao dno oni dokažu da je moguće pasti još dublje

‘ajde baš da vidimo na šta će to ličiti. balavurdija je oduševljena, sad još samo fale kapiten kolašinac i fanatikosi u upravnom odboru
Ma bolje da je Hadzibegic vracen, doba repke zlatnim slovima upisana u historiju :kafa:

Avatar
Spahic98
Postovi: 908
Pridružen/a: 09 jan 2020, 17:04

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Spahic98 » 19 apr 2024, 19:28

BoixosNois1899 je napisao/la:
19 apr 2024, 17:07
StevieG8 je napisao/la:
19 apr 2024, 17:05
Koja glupost, da mu je iole stalo do vodjenja reprezentacije koliko do komentarisanja po twitteru ulozio bi barem godinu dana u neki vid edukacije ili treniranja mladjih kategorija ako vec nema mjesta u prvim timovima (ima kod nas tho) :rol:
Covjek do neki dan nije imao ni nas pasos eto koliko se spremao da vodi ovo.

Ne razumijem ni kako mislite da taj vid motivacije izgleda, trcite momci borite se idemo sada all in a sad ce moji pomocnici da vam objasne taktiku za danas :urnebes:
Shevchenko bez iskustva odveo Ukrajinu do četvrtfinala Eura. Just saying. :kafa:
Jedan jedini primjer gdje je tako nesto funkcionisalo.
(Mada je i Sevcenko radio pola godine kao pomocnik)
Sevcenko se ovdje spominje 5 godina i nikada nije nađen neki drugi primjer. :D

Horoz
Postovi: 1856
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Horoz » 19 apr 2024, 19:28

Što se tiče odgovora za Džeku, bio je malo ishitren i možda nekorektan, ali je opet dobro vidjeti da imamo nekoga ko neće robovati Džekinoj volji i autoritetu. Nekoga ko misli da je veći mangup i važniji od njega. A to su i Barbarez i Spaha.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
Varg
Postovi: 2721
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Varg » 19 apr 2024, 19:44

slika

da Zynga pobijedi umjesto ovog gospodina, nečuveno
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
Sveti
Postovi: 10319
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sveti » 19 apr 2024, 19:49

Horoz je napisao/la:
19 apr 2024, 19:28
Što se tiče odgovora za Džeku, bio je malo ishitren i možda nekorektan, ali je opet dobro vidjeti da imamo nekoga ko neće robovati Džekinoj volji i autoritetu. Nekoga ko misli da je veći mangup i važniji od njega. A to su i Barbarez i Spaha.
Mislim da ima muda da ili pocne bez dzeke tekme ili da ga izvede kad vidi da vise ne moze, sto ne mozes reci za prethodnike
naprijed rejal

Anoniman
Postovi: 1254
Pridružen/a: 10 nov 2011, 18:24
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Anoniman » 19 apr 2024, 20:09

Meni je drago za imenovanje Barbareza i ekipe oko njega,vratit ce dobru energiju na terenu i na tribinama..
Trebalo je ovo ranije uraditi,ali savez je dosao do zida i mislim da ovako spasavaju sebe.
Da li ce se snaci u ovoj ulozi,e znam ali isto tako igramo slabo pa ako i ne bude islo nije napravio veliki promasaj u svojoj selektorskoj karijeri.
Cekamo da se potvrde pomocnici...

Imajednabrigada
Postovi: 1746
Pridružen/a: 14 sep 2021, 11:58
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Imajednabrigada » 19 apr 2024, 20:11

Nevjerovatno veliki dan mozda i najveci i historiji Bh fudbala. Ono sto se cekaloo godinama i ovo mora dati rezultat.
I svidja mi se u startu sto najavljuje da Ce krenuti u totalno podmladjivanje i uigravanje novih igraca koji dolaze.


:bih: :bih:
"****** se trudi da uradi nešto korisno, bez ličnog interesa, i drvlje i kamenje na njega... Da se slučajno ne bi namnožilo takvih, to je formula po kojoj BiH funkcioniše." - @Horoz

Sindikat12
Postovi: 807
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sindikat12 » 19 apr 2024, 20:11

Nazalost, nista od Ibisevica.

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3100
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Pensioner26 » 19 apr 2024, 20:34

Mozete vi hejtat koliko hocete, a jel stvarno mislite da recimo Čolpa dode Spahicu sugerisati koga da pozove da ga Spaha nece roknut glavom u glavu namah…

mire96
Postovi: 1056
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la mire96 » 19 apr 2024, 20:42

Ma ja sam misljenja da je savez nalozio raju kao nikad. Nek je njemu sretno, ali ja ni nakon ove presice danas nisam vidio nista sto bi u meni budilo neki optimizam. Sto rece neko gore, odgovori mu svi politicki korektni i vrlo nekonkretni. Bukvalno nemas pojma u kojem smjeru ce ici njegovo sefovanje u nastavku, koji mu je plan sa pomocnicima, koji mu je plan sa igrackim kadrom, koji mu je plan sa taktikom? A ja sumnjam da je razlog tome sto ni on sam ne zna. Ljudi ga porede sa Shevchenkom, ali zaboravljaju jednu vaznu stvar - Shevchenko je igrao fudbal do 2012. i kada su mu ponudili tada da preuzme repku, odbio je i tek je nakon nekoliko godina uzeo asistentsko mjesto i tek onda repku. Barbarez ne igra fudbal od 2008. godine i tek u 2024. preuzima neku ekipu. Ne znam je li ima iko iz te njegove generacije da se penzionisao krajem 00ih da su se bavili trenerskim poslom i da do sada nisu vodili nikoga. Ne samo da je neozbiljno, nego pokazuje i manjak te neke ambicije i interesovanja za tim poslom. Tako da mi je cudno da ni danas nijedno pitanje nije islo u tom smjeru, evo mene bi bas zanimao odgovor na to pitanje. A ta prica kako je to nebitno i kako ce on to nadomjestiti autoritetom mi isto ne pije vode, to mi samo govori da je i sam svjestan koliko je limitiran ali se nada da ce to prikriti pomocnicima. A to tako ne bi trebalo ici, inace bi komotno neko od njih mogao preuzeti. Biti kapiten u timu i biti selektor/trener nije isto. Al' evo haj, nek me demantuje. Samo mislim da je ovo u nizu smijesnih odluka koje savez godinama vec donosi sa selektorima.

Avatar
Arvid
Postovi: 17753
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Arvid » 19 apr 2024, 20:44

h1a2s3o4 je napisao/la:
19 apr 2024, 17:35
Sta kaze Seregej: "Evo sad sam i trener" :urnebes:
:rol: :tokralju:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Direktorcic
Postovi: 2071
Pridružen/a: 11 maj 2023, 21:57
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Direktorcic » 19 apr 2024, 20:48

Direktorcic je napisao/la:
17 apr 2024, 18:17
Ako Hadzikic ne bude u ozbiljnim kombinacijama za poziciju golmana,nije nikad nijedan igrac iz nase lige zasluzio poziv
Upravo momak dokazao kvalitet jos jednom

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: greenwood i 11 gostiju.