Turizam u Bosni i Hercegovini

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Edo_Majka
Postovi: 640
Pridružen/a: 19 mar 2008, 23:02
Kontakt:

Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Edo_Majka » 18 sep 2009, 01:56

E ovako, zelim slijedece godine obici cijelu Bosnu i Hercegovinu, vidjeti ljepote nas drzave i obici sva historijska mjesta, zamolio bih sve one koji imaju prijedloge gdje bi se moglo otici, cuo sam za rafting na Neretvi i Uni, za cevape na Piramidi :) i ono klasicno Vrelo Bosne, Stari Most, Muske Vode :lol: etc... bio bi zahvalan svima ako imaju kakvih slika (licna iskustva) ili bar lijepih uspomena da napisu ovdje.
Tracy McGrady!!!

Brane
Postovi: 356
Pridružen/a: 19 mar 2009, 20:46
Lokacija: Philadelphia
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Brane » 18 sep 2009, 02:57

Ja bi ti preporucio da posjetis muzej AVNOJ-a u Jajcu.
Muftic,Brozovic,Biogradlic,Fazlagic,M.Bajic,Muzurovic,Siljkut,Prljaca,Prodanovic,Antic,Ferhatovic,V. Musemic,S.Vujovic,Musovic,Vidovic,Susic,Sljivo,Pasic,Jozic,Janjos,Kapetanovic,H.Musemic,Hadzibegic,Turkovic

Avatar
Edo_Majka
Postovi: 640
Pridružen/a: 19 mar 2008, 23:02
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Edo_Majka » 18 sep 2009, 09:43

Brane je napisao/la:Ja bi ti preporucio da posjetis muzej AVNOJ-a u Jajcu.
Hvala prijatelju, sad sam malo gledao po netu i zvuci interesantno.
evo sta sam nasao po netu sto je vrlo zanimljivo i nisam mogao ni zamsliti da je ovolika ljepota 8-)

Terme Ilidza:
slika
slika
Bazen sa valovima:
slika

evo malo slika sa Neretva Rafting: http://www.neretva.rafting.ba/gallery2/main.php

Konjic:
slika

UNA RAFTING ;) slika

slika

Ljubuski:
slika

Bjelasnica slika
slika

i naravno slika

ovo je samo nesto sto sam nasao na net-u sto planiram da obidjem, bio zahvalan ako neko jos ima nesto.
Tracy McGrady!!!

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4328
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Mirza_Hordas » 18 sep 2009, 11:35

svaka čast za temu 8-)
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
nime_tm87
Postovi: 5980
Pridružen/a: 23 jun 2009, 13:08
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la nime_tm87 » 01 okt 2009, 17:00

Ja preprucujem (Zimi-- koji skijaju) Bjelasnicu Igman Jahorinu i Vlasic :D ;)

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la valdo079 » 01 okt 2009, 17:51

ove godine bio u pocitelju,pa u blagaju na tekiji,nazalost nisam naso momke sa camcem da idem na izvor bune,mostar stari most je standard,jablanica i most sa bitke na neretvi,konjic i cuprija,jos kad zvrse korito neretve super ce biti.u planu,stolac i stecci,izvor neretve i rafting na neretvi.a ostale destinacije poput jajca,drvara,bihaca polahko sve zavisi od vremena i zdravlja

Avatar
loptica
Postovi: 1107
Pridružen/a: 24 dec 2008, 16:38
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la loptica » 01 okt 2009, 17:54

Definitivno:Mostar -Buna,-Neretva
Vlašić,Jahorina,- zimi
Bihać-Una,-rafting
Sarajevo-čevapi kod želje :P ,kupovina.
Fi hajati.
GO Bosno.

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la valdo079 » 01 okt 2009, 17:55

ah ja zimi bjelasnica je ljepotica,bosna feeling novi liftovi samo nekad zna da nebude snijega,zavisi u koje doba,jahorina je surova,vise pisti,tu bude i pokoji kamen na pisti,jedino sto na bosnu podsjeca su liftovi sa olimijade

Avatar
RiNo
Postovi: 5727
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la RiNo » 01 okt 2009, 18:09

Rafting na Uni 8-)
slika
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la dubrava » 01 okt 2009, 18:10

odlicna tema. Takoder imam zelju obici citavu drzavu, od Bihaca do trebinja, od Orasja do Neuma.. Iako sam dosta toga i vidio. Moje preporuke sta da vidis; Hutovo blato, Počitelj, Međugorje (bez obzira koje si vjere), Trebinje i rijeka Trebisnjica, Mostar (stari grad klasika), Neretva (nebitno koji dio), sruseni most u Konjicu i muzej pored, Una (defitnitno predivna rijeka), Sarajevo (bascarsija, klasika) i sarajevske planine, vrelo Bosne, Jajce i povijesni spomenici u i pored Jajca, Banja Luka (Kastel i Vrbas), Drina (klanac), Visegrad i cuprija, Travnik ( jako lijepo su ga preuredili, kuca Ive Andrica, Lutvina kahva), Makljen ( kad se popnes gore imas prelijep pogled na ramsko jezero i Hercegovinu, a i gore imas dobar restoran), ramsko jezero, busko jezero, livanjsko polje ( i sir obavezno probat), Vranduk, Kraljeva Sutjeska i Bobotovo...ne mogu se jos toga sjetit, al svakako ima toga...ja bi recimo volio posjetit istocnu bosnu jer mi je to jos neotkriveni dio bosne...
imas na netu (na youtubeu) predivan turisticki spot o Bosni i skoro sve dijelove, al ne sjecam se kako se zove...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la valdo079 » 01 okt 2009, 19:10

a glano ti je ako imas strane tablice i predjes navece granicu na orasju imaj sice u evrima.u 90% slucajeva zaustavice te neki papak koji se zove policajac u po sume i probati da te odere,ma kako god da vozio,tvrdeci da je naseljeno mjesto.neces znati ni kome da se zali,pogotovo vikend i noc,a i kome se zaliti kad neznas u kojem si entitetu ili distriktu.to je crna strana bh turizma

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la FK Sarajevo » 27 okt 2009, 14:00

Ja vam preporucujem Sanski Most odmor za dusu po prostornom uredjenju grada mislim najljepsi grad u drzavi u centru grada imaju sad 4 parka na razdaljini od 150 metara jedni od drugih imamo 9 rijeka Sana najveca kao sto znate dalje imamo vodopad Blihe drugi najveci vodopad u drzavi iza onoga Jajcu imamo rijeku Dabar i prekrasna odmaralista uz nju i pritome je sve cisto imamo Dabarsko vrelo takodje lijepo mjesto izvire rijeka Dabar izvor rijeke Zdene imamo banju Ilidzu termalne vode ako vam je do lijecenja imamo jos 4 bazena 3 otvorena i jedan zatvoreni ukoliko ste za pecanje ribe idealno podrucje 2 hotela su u gradu od historijskih spomenika najpoznatiji je Musala ako znate sta je to napravljane je prije 500 godina u naselju Kamengrad kad su Turci osvojili to podrucje to je vjerski turizam imamo staru tvrdjavu u Kamengradu od nje su ostali samo zidovi raspala se onda imamo dzamiju sa 4 munare jedinu u drzavi to sve obuhvata vjerski turizam ono ranije je bio rijecni turizam onda za one koji vole istrazivati i neboje se mraka :mrgreen: :mrgreen: imamo dabarsku i hrustovacku pecinu u kojima zive neke rijetke vrsta riba ili gmizavaca eto ako ko ima zelju nek dodje nece se pokajati
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Avatar
Edo_Majka
Postovi: 640
Pridružen/a: 19 mar 2008, 23:02
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Edo_Majka » 30 okt 2009, 15:17

dubrava je napisao/la:odlicna tema. Takoder imam zelju obici citavu drzavu, od Bihaca do trebinja, od Orasja do Neuma.. Iako sam dosta toga i vidio. Moje preporuke sta da vidis; Hutovo blato, Počitelj, Međugorje (bez obzira koje si vjere), Trebinje i rijeka Trebisnjica, Mostar (stari grad klasika), Neretva (nebitno koji dio), sruseni most u Konjicu i muzej pored, Una (defitnitno predivna rijeka), Sarajevo (bascarsija, klasika) i sarajevske planine, vrelo Bosne, Jajce i povijesni spomenici u i pored Jajca, Banja Luka (Kastel i Vrbas), Drina (klanac), Visegrad i cuprija, Travnik ( jako lijepo su ga preuredili, kuca Ive Andrica, Lutvina kahva), Makljen ( kad se popnes gore imas prelijep pogled na ramsko jezero i Hercegovinu, a i gore imas dobar restoran), ramsko jezero, busko jezero, livanjsko polje ( i sir obavezno probat), Vranduk, Kraljeva Sutjeska i Bobotovo...ne mogu se jos toga sjetit, al svakako ima toga...ja bi recimo volio posjetit istocnu bosnu jer mi je to jos neotkriveni dio bosne...
imas na netu (na youtubeu) predivan turisticki spot o Bosni i skoro sve dijelove, al ne sjecam se kako se zove...
Hvala care na ovome postu, imam vec par ideja sta prvo da obidjem od ovog sto si napisao*palac gore*

Jedva cekam da pecam na UNI, cuo sam da imaju dobre ribe...
Tracy McGrady!!!

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la ribery » 30 okt 2009, 17:35

Edo_Majka je napisao/la: Hvala care na ovome postu, imam vec par ideja sta prvo da obidjem od ovog sto si napisao*palac gore*

Jedva cekam da pecam na UNI, cuo sam da imaju dobre ribe...
Da, da, imaju...
Nego, imas li ti dozvolu :mrgreen: ?

Avatar
bambina
Postovi: 1319
Pridružen/a: 06 dec 2009, 18:14
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la bambina » 02 jan 2010, 13:36

Zimi Jahorina
Mostar,Buna-tekija,Počitelj,Neretva-rafting
Zenica,Travnik,Begov han-ima se svašta vidjet
Sarajevo zna se ;)
Visoko-piramide ;)
Krajna Bihać -ljepote Une ,grad novo uređen

Avatar
rafa
Postovi: 238
Pridružen/a: 18 apr 2009, 00:41
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la rafa » 02 jan 2010, 13:38

bambina je napisao/la:Zimi Jahorina
Mostar,Buna-tekija,Počitelj,Neretva-rafting
Zenica,Travnik,Begov han-ima se svašta vidjet
Sarajevo zna se ;)
Visoko-piramide ;)
Krajna Bihać -ljepote Une ,grad novo uređen

LIPOVACA NAM OMOGUCIO.......:D
"Jedina zelja mi je da svi ljudi iz moje zemlje navijaju za svoju domovinu u kojoj su rodjeni bez obzira na vjeru i porijeklo"SERGEJ BARBAREZ

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4328
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Mirza_Hordas » 02 jan 2010, 21:58

bambina je napisao/la:Zimi Jahorina
Mostar,Buna-tekija,Počitelj,Neretva-rafting
Zenica,Travnik,Begov han-ima se svašta vidjet
Sarajevo zna se ;)
Visoko-piramide ;)
Krajna Bihać -ljepote Une ,grad novo uređen

BiH ima jednu manu, najljepša je zemlja na svijetu 8-) :D :D
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
BOSNA JE ZAKON
Postovi: 320
Pridružen/a: 10 jun 2009, 21:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la BOSNA JE ZAKON » 17 jan 2010, 19:28

Sad kad ovo citam, skontam da ja nisam mako iz Sarajeva, osim kad idem u Zenicu i na more.

Avatar
Edo_Majka
Postovi: 640
Pridružen/a: 19 mar 2008, 23:02
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Edo_Majka » 20 jan 2010, 18:59

BOSNA JE ZAKON je napisao/la:Sad kad ovo citam, skontam da ja nisam mako iz Sarajeva, osim kad idem u Zenicu i na more.
E pa nisam ni ja bas nesto previse obisao i zato planiram da idem aBd na ljeto, jer zasto placati odmor u drugim drzavama kad imamo dosta lijepog kod nas.
Tracy McGrady!!!

Avatar
Pauk
Postovi: 1945
Pridružen/a: 21 mar 2009, 12:53
Kontakt:

Re: Turizam u Bosni i Hercegovini

Post Postao/la Pauk » 20 jan 2010, 19:06

Ma nema se vala nista posebno ni vidjeti, al mogu ti preporuciti ''Muske Vode'' :lol:
-------------------Begović------------------
-Mujdža---Bičakčić---Šunjić--Kolašinac-
-----------Medunjanin--Salihović---------
-----Hajrović------Pjanić--------Lulić-----
-------------------Ibišević------------------

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.