Buzzerbeater

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
DejaNMG
Postovi: 2214
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Buzzerbeater

Post Postao/la DejaNMG » 04 sep 2012, 23:51

Evo da otivorim temu, pa ako ima koji ljubitelj kosarke, da vec igra, ili da trazi neki dobar online menadzer.
Jedan od najpopularniji online menadzera na svjetu.
Ko zeli da igra, smije se samo registrovati u zemlju u kojoj zivi.
Ako vas nesto zanima pitajte, iskusan sam u igrici, i mogu se pohvaliti da sam i selektor reprezentacije Crne Gore.
Znaci imate svoj klub, igrate ligu, kup, kupujete igrace, nadogradjujete dvoranu, trenirate igrace, ucestvujete u diskusijama na forumu.
Ako neko vec igra nek se javi. :)

Link: http://www.buzzerbeater.com/default.aspx
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

Avatar
Tritolone
Postovi: 12336
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la Tritolone » 05 sep 2012, 01:59

Evo ja igram jos od druge ili trece sezone. Igram u 2.4 ligi Hrvatska i oko 30 mjesta sam u drzavi 8-) Ove godine napadam prvu ligu i ako bude sve po planu iduce sezone sam među 16 najjacih.

Igra po meni ima jednu veliku manu a to je da i najveci laici mogu varat. Ja nisam vara nikad jer nema svrhe ali evo vec dvije ili tri sezone u Hrvatskoj ligi se izbacuje po najmanje jedan vrhunski klub zbog varanja. Da nije toga reka bi da je igra bolja od hattricka ovako ipak nije.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Hypnose
Postovi: 871
Pridružen/a: 07 jul 2012, 14:36
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la Hypnose » 05 sep 2012, 13:25

Ovu Ligu sam igrao prije 2-3 god....
Ili je to ipak bio buzzbeater nisam siguran.... Uglavnom sam 2 god zaredom ulazio u jace rangove i kada sam dosao do najveceg prestao sam igrati jer sam zaboravio i user a i password....
Glavna mi je fora dovesti bruku stranaca, i na taj sam nacin i velikim dijelom osvojio 2 titule......
Uglavnom dobra i zanimljiva igra....
30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
DejaNMG
Postovi: 2214
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la DejaNMG » 05 sep 2012, 23:04

@Tritolone, pratim ja sva desavanja u regionu, kod vas je marijoh banovan ako se ne varam.
Ma ima svega, al dobro ima i prijava i ne libe se banovati i dosta uticajne menadzere.
I samo malo da porade na game enginu a ne samo da se igra LI i m2m :lol:
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

RajKoothrappali
Postovi: 328
Pridružen/a: 06 jun 2012, 14:25
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la RajKoothrappali » 05 sep 2012, 23:45

Igrao prije par god. Jako dobra igra, ja došao do 2. lige i jedno vrijeme nisam imao neta i dao drugu konekciju, on poceo varat i banuju oba tima :D . Inače istrenirao dva dobra pleja sa drafta i utalio ih za 7 miliona. Kontao bio opet početi, pošto sad dosta bolje poznajem igru, ali me mrzi ponovo sve stvarat.

Avatar
DejaNMG
Postovi: 2214
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la DejaNMG » 06 sep 2012, 00:38

@Rajkoo Ja pocinjem po drugi put, jednom sam banovan zbog burazera od stirca, napravio on multi akaunte kod sebe, iako nismo imali nikakve povezanosti, ni transferi, niti ista slicno, povezu nas po prezimenu i banaju i mene.
Na emailu sam se zalio i na kraju dokazao da sam nevin, izvinuli su mi se, ali vec bilo proslo 30 dana tako da je tim postao bot, i mislio sam da nikada necu vise igrati, medjutim ne mogu bez BBa.
Trenutno sam u IV ligi, do sada tankirao, imam neku lovu, ove godine cu u III ligu, uzeti 300k od promocije i aBd nekog dobrog draftera i onda u III ligi tankirat i uzeti prvi pick, i nazad u IV ligu pa sve tako dok ne budem imao novca za dobru ekipu i trenera lvl7 da kupim, i nekog paklenog trenirca na centru.
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

Avatar
Tritolone
Postovi: 12336
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la Tritolone » 06 sep 2012, 01:05

Je, marijola banan, prije njega starosta, s obojicom sam bio odlican i nikad nebi posumnja da ce imat neke sumnjive transfere.
Game engine je stvarno shit. Nema rjesenja za LI (ja to preferiram od pocetka) al sad je stvarno preslo sve mjere.

Ja sam prije igra hattrick i dopizdilo mi pa sam presa na ovo, ima sam par dobrih treniraca (jednog KC-a na rubu repke, prodan za otprilike 5.5 milja) a sad trenutno imam 2 trenirca koji su zapravo all around igraci, oba mogu igrat PG/SG/SF dosta kvalitetno. Jedan je Poljak i kako stvari stoje moga bi za sezonu ili dvije u Poljsku repku 8-) koja je jedna od najjacih na igri.

I jos jedna stvar mi smeta, trenutno je igra puno laksa nego prije. Mozes kupit citavu momcad za 2-3 milje, a prije to nisi moga, jedva bi nasa kakvog kvalitetnog centra za to. Cijene su pale i nema neke zarade u treniranju trenutno.
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
DejaNMG
Postovi: 2214
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la DejaNMG » 09 sep 2012, 23:44

Jeste game engin totalno usr*n.Jedino koliko toliko radi m2m a da bi igrao 2-3 zonu moras imati vanserijske igrace na unutrasnjim pozicijama, odbrane, blokade i ostalo perfektno, ali posto je vecina unutrasnjih igraca klasicna drva, a i tesko je bas imati u timu 3 unutrasnja igraca perfektna, mislim da je nemoguca misija ovo sa zonom 2-3.
Ne znam sta planiraju uraditi po tom pitanju, negdje citam da ce se raditi na njemu, a negdje kao da su tvorci igrice totalno nezainteresovani za to.
I to za kupovanje igraca, jeste pala cjena, ja dok dobije draftera koji iole vredi odmah ide na TL, od treniranja po meni da bi posle uzeli neke novce nema nista, jedino trening za sebe da se napravi koji igrac za sebe za tim, po mjeri ima fajde.
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4993
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 13 sep 2012, 12:13

Igram i ja ovo. 8-) Konstantno u III ligi i konstantno u play-offu. Ali nikad ne napravim taj ključni korak, ulazak u II ligu. :mrgreen: Ali, od prve sezone pa dosad, svaki put u play-offu. :) I ove sezone sam na dobrom putu. Igram od sezone 7, a sad je sezona 21, ako se ne varam. Znači, igram prilično dugo, ali nikad nisam nešto ozbiljno to igrao. Više iz navike igram sad.
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

RajKoothrappali
Postovi: 328
Pridružen/a: 06 jun 2012, 14:25
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la RajKoothrappali » 13 sep 2012, 12:30

DejaNMG je napisao/la:Jeste game engin totalno usr*n.Jedino koliko toliko radi m2m a da bi igrao 2-3 zonu moras imati vanserijske igrace na unutrasnjim pozicijama, odbrane, blokade i ostalo perfektno, ali posto je vecina unutrasnjih igraca klasicna drva, a i tesko je bas imati u timu 3 unutrasnja igraca perfektna, mislim da je nemoguca misija ovo sa zonom 2-3.
Ne znam sta planiraju uraditi po tom pitanju, negdje citam da ce se raditi na njemu, a negdje kao da su tvorci igrice totalno nezainteresovani za to.
I to za kupovanje igraca, jeste pala cjena, ja dok dobije draftera koji iole vredi odmah ide na TL, od treniranja po meni da bi posle uzeli neke novce nema nista, jedino trening za sebe da se napravi koji igrac za sebe za tim, po mjeri ima fajde.
Evo i ja kontam ponovo da pocnem :D .
Ma def. ti je to najbolja ideja. Ne isplati se imati neki instant napredak, jer sam ja stvarno poderao 3.i 4. ligu i onda kada sam dosao u drugu ni tamo ni 'vamo :D . Kud su divizije bile napravljene tako da je kod mene bilo pakleno, a druga divizija šaša, uglavnom tamo ode onaj što ispadne iz prve lige, čitavu sezonu igra sa laganicom (zaboravio sam na eng. kako se kaže kad naštimaš ono zalaganje na minimum) i onda nakupi entuzijazam i razbuca nas k'o bugarsku skupštinu :mrgreen: . A ja sam igrao kada je u našoj ligi AJAX JAZZ bio predominantan, a prvak svijeta bio onaj neki Kanađanin (ne mogu se sjetiti imena ekipe).

Inače sam igrao Motion i Run and Gun, pravo super košarka bila :D .

Btw. da pitam dokle se došlo sa ligom (mislim jel blizu play-off-a), da znam kad da počnem igrat.

@Patrice_Evra vidim da si ušao u kolotečinu kao i ja. Ne bi bilo loše da napraviš malo rebuilding, jednu sezonu halališ, uložiš u draft i trenere, malo slabija pozicija u ligi, pa vidiš. Jest malo mučnije to sve gledati, ali se većinom isplati. I prati forume na BB-u, ja sam tamo puno toga naučio, pogotovo na srpskom,oni su bili pravo potkovani :D

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4993
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 13 sep 2012, 12:41

RajKoothrappali je napisao/la: @Patrice_Evra vidim da si ušao u kolotečinu kao i ja. Ne bi bilo loše da napraviš malo rebuilding, jednu sezonu halališ, uložiš u draft i trenere, malo slabija pozicija u ligi, pa vidiš. Jest malo mučnije to sve gledati, ali se većinom isplati. I prati forume na BB-u, ja sam tamo puno toga naučio, pogotovo na srpskom,oni su bili pravo potkovani :D
Pa, im'o sam jedne sezone sreću sa draftom. Dobio ekstra centra. Trenir'o ga dosta i igr'o za U-21 repku. Sad ima 23 godine i za njega mogu uzet već oko milion. Još ga treniram i dižem mu ocjene. Jedino mi je malo njegova plata već teret (oko 50 000).

Što se foruma tiče, nekako nemam naviku, a ni vremena baš za to. Znači, imam određenu konstantu u ligi, ali uglavnom u play-offu nastradam od ekipa koje su došle iz II lige. Možda nekad i napravim neki rebuilding, ali zasad neću ništa posebno dirati.
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

RajKoothrappali
Postovi: 328
Pridružen/a: 06 jun 2012, 14:25
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la RajKoothrappali » 13 sep 2012, 14:00

Mislim da su to već godine u kojim on stagnira i nema neke velike koristi od njegovog treniranja. Ili ga prodaj, pa nadji neke momke po 18-19 godina, ili ga ostavi, pa uloži na trening vanjskih pozicija. Ne znam koliki su ti prihodi, kolika ti je dvorana, ili da li si jos u kupu, pa da vidim da li ti se isplati imati nekog sa 50k platom.

Sad sam pokušao ponovo i kažu mi ovi šošoni da su me lokalizovali u Rusiji, a ja naveo da sam iz BiH, pa sad ne znam šta da radim :D

Avatar
Moggiano
Postovi: 684
Pridružen/a: 29 jun 2011, 18:18
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la Moggiano » 16 sep 2012, 17:11

Ja igram vec 3 sezone,trenutno sam treca liga,solidnu ekipu imam skroz ali necu pokusavati da idem u drugu dok ne dignem dvoranu na 12k pa onda laganini mogu dovoditi igrace sa jacom platom ;)
Na gostovanje Željo kreće, zaustavit nas niko neće...

Avatar
elninho_resTO
Postovi: 1605
Pridružen/a: 19 apr 2010, 20:16
Lokacija: sarajevo,BIH
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la elninho_resTO » 02 okt 2012, 01:47

lose,lose , selam za Marotu i Partija , pozdrav iz prve lige 8-)
"DON'T HATE THE PLAYER, HATE THE GAME"
"BEEN THERE WON THAT"

Walk on, walk ooon with hope in your heart and you'll never walk alone, YOU'LL NEVER WALK ALONE

Avatar
dziza_23
Postovi: 1128
Pridružen/a: 08 avg 2010, 19:54
Lokacija: izmedju krajnosti
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la dziza_23 » 02 okt 2012, 14:01

Ima li ko kakve savjete za pocetnike :D Najvise me zanima ovaj trening, koji je najbolji nacin da se istrenira mlad igrac.
Ne daj se Ines, ni mama ti se nije dala! - Rade Serbedzija

delpy
Postovi: 187
Pridružen/a: 29 okt 2011, 00:41
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la delpy » 02 okt 2012, 14:27

dziza_23 je napisao/la:Ima li ko kakve savjete za pocetnike :D Najvise me zanima ovaj trening, koji je najbolji nacin da se istrenira mlad igrac.
Evo i ja sam se sinoc rego, pa bih bio zahvalan :P
<3 Vječna Ljubav Čeličnog Grada <3

★ 30 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
DejaNMG
Postovi: 2214
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la DejaNMG » 03 okt 2012, 01:18

Ako ste pocetnici, onda da vam kazem ugrubo samo osnovne stvari. :D
Za trening vam je potreban dobar trener.Trenere imas sa ocjenema 1-7, za dobar trening minimum je trener lvl5 bar, kosta nekih 300k i da nema previsoku platu, ne preko 30k, mislim da se moze naci uz malo strpljenja, a za pocetak moze i lvl4, nije skup i gledajte sa sto manjom platom, i kod mene je lvl4, stekam pare pa mi se neda bacat na trenera, pa sam uzeo nekakvog dzabalabarosa lvl4, i neke jeftine trenirce samo da et treniram i ne ide lose.Kad su igraci sa 18-19 godina razlika izmedju trenera lvl 4 i lvl 5 nije velika, to je otprilike 1-2 skill, ali nakon nekoliko sezona se to osjeti vec.
Da bi igrac dobio puni trening mora odigrati sedmicno vise od 48 minuta, ali nemojte da mnogo igraju, inace im je onda forma losa.Otprilike oko 70 minuta podjela minutaze igracima u timu.
I sto se tice samih igraca.I njihov napredak zavisi od njihovog potencijala.Igraci mogu imati potencijale od 1 do 10+ , najbolji su naravno oni sa 9, 10 i 10+ , ali se ne ispalti trenirati igraca kome je potencijal ispod 7.
Bekovima trenirate vanjske skilove (skok sut, vanjski sut, vanjsku odbranu, dodavanje, itd.), centrima unutrasnje skilove a krilima je potrebno sve, samo zavisi jel unutrasnje ili vanjsko krilo.
Sutra cu postaviti jos neke uslove o napretku igraca, koliko zavisi od visine za koju poziciju, itd itd. :D
I takodje ulazite u draft, na draftu dobijate 3 igraca na kraju sezone, a birate u zavisnosti od plasaman u ligi, sto bolji plasman losije mjesto za biranje na draftu i obrnuto.
Imate skautovanje i interviuisanje, kao i grupno.
Mozete ulagati sedmicno da dobijate od 1 do 4 poena, za 1 poen je trosak 5k, za 2 10k, za 3 poena 20k i za 4 poena 40k.Ja stavim da dobijam 3 poena, jer je to 20k, a 4 poena je 40k, tako da taj jedan poen izmedj 3 i 4 vrjedi sam 20k, sto je nelogicno, tako da ja ulazem 20k sedmicno.
Sa poenima tim mozete skautova (kosta 1 poen) i interviju (kosta 2 poena, i dobijate informaciju koliko ima loptica za potencijal i rejting kao i godine i visinu), i uvjek stavljajte igrace sa 18 godina na vrh liste, jer onaj od 19 godina je vec izgubio jednu godinu treninga.
Igraci na spisku za draft su ocjenjeni lopticama, potencijal i rejting (plata igraca, sto veca plata, bolji igrac i pocetni skilovi), a evo koliko znace te loptice:

Rejting po ocenama
5 lopti = $3,700 i vise
4 lopte = $2,800 - $3,700
3 lopte = $2,300 - $2,800
2 lopte = $1,900 - $2,300
1 lopta = $1,900 i manje

Potencijal
5 lopti = 9 - 11 (MVP – all-time great)
4 lopte = 7 - 8 (Perenial Allstar - Superstar)
3 lopte = 5 - 6 (star-all star)
2 lopte = 3 - 4 (Role player- 6th man)
1 lopta = 1 - 2 (annoucher-bench warmer)
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

RajKoothrappali
Postovi: 328
Pridružen/a: 06 jun 2012, 14:25
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la RajKoothrappali » 03 okt 2012, 02:39

Dosta toga se može pokupiti sa srpskog foruma, ima tamo pdf BB-priručnik, malo je podugo, ali sve lijepo pojašnjeno i prilagodjeno početnicima. Za 4. ligu lvl 4 je dobar, pogotovo ako u ekipi nema neki dobar trenirac. Meni je trening najdraži dio igre, čekati petak i one zelene strelice- neopisivo. Ja navikao trenirati bekove, pogotovo plejeve, pa valjda će na draftu biti kakvih dobrih rukija.

Ja u nekoj 4.ligi, skoro sve botovi, tako da nisam ni ulagao nešto u igrače, ima par treniraca 'nakoništa posebno, samo da izguram ovu sezonu, a od slijedeće ide real deal :D .

Sve u svemu opet sam se navukao, čak sam sebi opet skinuo onaj salary calculator, pa stalno kontam kakav trening da nabijam :mrgreen:

Avatar
DejaNMG
Postovi: 2214
Pridružen/a: 21 mar 2012, 23:09
Lokacija: Mrkonjic Grad
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la DejaNMG » 03 okt 2012, 07:00

RajKoothrappali je napisao/la:Dosta toga se može pokupiti sa srpskog foruma, ima tamo pdf BB-priručnik, malo je podugo, ali sve lijepo pojašnjeno i prilagodjeno početnicima. Za 4. ligu lvl 4 je dobar, pogotovo ako u ekipi nema neki dobar trenirac. Meni je trening najdraži dio igre, čekati petak i one zelene strelice- neopisivo. Ja navikao trenirati bekove, pogotovo plejeve, pa valjda će na draftu biti kakvih dobrih rukija.

Ja u nekoj 4.ligi, skoro sve botovi, tako da nisam ni ulagao nešto u igrače, ima par treniraca 'nakoništa posebno, samo da izguram ovu sezonu, a od slijedeće ide real deal :D .

Sve u svemu opet sam se navukao, čak sam sebi opet skinuo onaj salary calculator, pa stalno kontam kakav trening da nabijam :mrgreen:
Jeste, ima na BB Srbija forumu dosta korisnih stvari, ali lakse im je da im neko napise ovako osnovne stvari, pa ako ih jos nesto zanima nek pitaju. :D
I ja sam u IV ligi, ove godine sam odlucio ici u III i uzeti onih 300k od promocije, jos ako dobijem na draft dobrog igraca i prodam ga, bice para :lol:
Kod mene je trener lvl4, da treniram dva pleja, onako samo da nekoga treniram, jefitno ih sve uzeo, inace ne bi, stekam pare.
Ne znam jel tacan taj tvoj salary, znam da ja imam neka dva, i da pogresno racuna, kad odbijem dva skila bude tacna plata, tako je bilo prosle sezone. :mrgreen:
Blue is the colour, football is the game
We're all together and winning is our aim
So cheer us on through the sun and rain
Cos Chelsea, Chelsea is our name. KTBFFH <333

<333 CFC & NYK & CZBG <333

Velibor Dunjic 1985-2014

Avatar
dziza_23
Postovi: 1128
Pridružen/a: 08 avg 2010, 19:54
Lokacija: izmedju krajnosti
Kontakt:

Re: Buzzerbeater

Post Postao/la dziza_23 » 03 okt 2012, 11:25

Hvala na pomoci, samo jos da mi neko kaze kako da nadjem BB Srbija forum :) Ono sto mene najvise zanima, jel odredite 2,3 dobra trenirca i samo za njih pravite trening svake sedmice, ili mijenjate stalno pozicije koje trenirate. Ja sam se upoznao vec sa tim osnovama, trener je lvl 4, smanjio sam broj igraca na 12,13, kupio sam 5 stranaca, arenu sam malo prosirio, konstantno je popunjena. Sve utakmice sam dobio, drugo mjesto, ispred mene samo neko ko igra od pocetka. Jel pametnije sad ostat u ovoj 4 ligi dok se jos malo ne pojacam ili ako se otvori prilika jurisati na trecu?
Ne daj se Ines, ni mama ti se nije dala! - Rade Serbedzija

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.