FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

bablaz1
Postovi: 698
Pridružen/a: 03 maj 2015, 12:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bablaz1 » 10 nov 2024, 23:12

Ne znam što je Marković bio toliko loš? Ili mora neko? Po meni više nego solidan, možda i bolji bio od Šukilovića, al valjda drugačije gledamo učinak.

Avatar
MrkiMedo
Postovi: 3444
Pridružen/a: 09 nov 2019, 21:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la MrkiMedo » 11 nov 2024, 11:16

Ako imate pitara u drustvu, posjetite ih danas na klinickom. Ne sjecam se kad su ovoliko pjenili nakon nase pobjede.
Ubili smo ih nogama, svaka cast svima. Steta sto ga Karamarko nije zabio, zasluzio je vala

Avatar
jointunija
Postovi: 1035
Pridružen/a: 02 jul 2021, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jointunija » 11 nov 2024, 12:21

bablaz1 je napisao/la:
10 nov 2024, 23:12
Ne znam što je Marković bio toliko loš? Ili mora neko? Po meni više nego solidan, možda i bolji bio od Šukilovića, al valjda drugačije gledamo učinak.
Isto mislim,ne curi po toj strani,radi što treba da radi,par puta kad je Karamarko izašao za igračem preko centra,zatvara njegovu poziciju,može biti samo bolji.
Željovci uvijek treba da znate,da navijači prate klub a ne rezultate!

Avatar
CentarsutNaClanak921
Postovi: 405
Pridružen/a: 08 okt 2020, 10:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la CentarsutNaClanak921 » 11 nov 2024, 12:55

jointunija je napisao/la:
11 nov 2024, 12:21
bablaz1 je napisao/la:
10 nov 2024, 23:12
Ne znam što je Marković bio toliko loš? Ili mora neko? Po meni više nego solidan, možda i bolji bio od Šukilovića, al valjda drugačije gledamo učinak.
Isto mislim,ne curi po toj strani,radi što treba da radi,par puta kad je Karamarko izašao za igračem preko centra,zatvara njegovu poziciju,može biti samo bolji.
Mislim da raja to loše prvenstveno gleda kroz njegovu ofanzivnu igru. U većini akcija povuče prema naprijed i onda je nagazi đonom i krene nazad. Ako je još i izgubi, ostadoše i on i Boljević/Cvetanoski koji se svakako presporo vraćaju nazad i eto kontre. Iako i Galić ima avantura, barem se ne boji probiti stranu.
Zašto je sve u čemu smo mi, u čemu je Željo, uvijek tako teško?
- Zato što ako se nisi napatio, kao da nisi ni dobio!

FK Pivopije
SS.ba Kup 🏆
SS.ba Superkup 🏆
SS.ba 3. liga 🏆

ManijakDo
Postovi: 222
Pridružen/a: 31 avg 2024, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ManijakDo » 11 nov 2024, 13:01

let3 je napisao/la:
10 nov 2024, 23:08
ManijakDo je napisao/la:
10 nov 2024, 22:32


Jarane, ti si bas poceo gluposti da pises redovno. Odmori mali tako ti Boga.
Ti konstantno pises gluposti i ne treba ti odmor :tokralju: sva sreca pa te niko vise ne uzima za ozbiljno :mrgreen:
Druze, ti iz kuce pises da neko ima viska kila, kao da nemamo trenera koji je s igracem svaki dan, trener da ne zna a ti pametan za taststurom. Sigurno bi mogao igrati 90 minuta. Pises gluposti vjeruj mi na rijec. Mi pobjedimo a ti o kilama, mislis da si pametan. Za tvoju info ja uopce ne pisem, rijetko.

Avatar
jestamaji
Postovi: 17751
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la jestamaji » 11 nov 2024, 13:02

ovo fakat polako sve počinje da liči na nešto ... ne sjećam se kad smo zadnji puta ovako dobro izgledali i kad je par pobjeda stvarno izgledalo rutinski

pored toga sva ova pozitiva, igramo dobro, abdulmalik će nam donijeti fine pare, grad nam pomaže da napravimo jug, o evropi se sanja ... fakat se bojim da ne tresnemo žestoko na glavu ako se sve izjalovi

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 1300
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la muharemovicdzelo » 11 nov 2024, 13:19

Abdulmalik Al-Jaber pozvan je na okupljanje U-21 reprezentacije Saudijske Arabije.

Dženan Šabić dobio je poziv u U-19 reprezentaciju BiH.

Junior Željezničara, Benjamin Babić, pozvan je na okupljanje U-21 reprezentacije BiH.

Čestitamo!

Avatar
Bersaga
Postovi: 1137
Pridružen/a: 31 maj 2021, 14:42
Lokacija: Švrakino, Poluklinika "Dilajla"
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Bersaga » 11 nov 2024, 13:54

muharemovicdzelo je napisao/la:
11 nov 2024, 13:19
Abdulmalik Al-Jaber pozvan je na okupljanje U-21 reprezentacije Saudijske Arabije.

Dženan Šabić dobio je poziv u U-19 reprezentaciju BiH.

Junior Željezničara, Benjamin Babić, pozvan je na okupljanje U-21 reprezentacije BiH.

Čestitamo!
Ko je Babić? Koliko sam upratio, nije se ovdje spominjao. Možda @Braco zna nešto više.
Uz tebe sam od rođenja svog,
uz tebe sam ja,
samo nek te čuva dragi Bog,
gdje god ti da zaigraš.

let3
Postovi: 31846
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la let3 » 11 nov 2024, 14:05

ManijakDo je napisao/la:
11 nov 2024, 13:01
let3 je napisao/la:
10 nov 2024, 23:08
ManijakDo je napisao/la:
10 nov 2024, 22:32


Jarane, ti si bas poceo gluposti da pises redovno. Odmori mali tako ti Boga.
Ti konstantno pises gluposti i ne treba ti odmor :tokralju: sva sreca pa te niko vise ne uzima za ozbiljno :mrgreen:
Druze, ti iz kuce pises da neko ima viska kila, kao da nemamo trenera koji je s igracem svaki dan, trener da ne zna a ti pametan za taststurom. Sigurno bi mogao igrati 90 minuta. Pises gluposti vjeruj mi na rijec. Mi pobjedimo a ti o kilama, mislis da si pametan. Za tvoju info ja uopce ne pisem, rijetko.
Ma jok ti si jedini pametan ovdje, ovo stalo su budale :lol:


Nije o tome rijec. Jer mogao si ti to i drugacije napisati i sugerisati.
Vec je tebi cilj pokusati druge ismijati, pišati po drugim forumasima, po njihovim postovima, po njihovom misljenju, nazivati ih glupanima..i sta onda ocekujes za uzvrat ? Da ti neko suti na to :crazy:
E jest tesko biti shupak na forumu i ovako anonimno
iza nekog nicka omalovazavati druge.
Zadnja izmjena: let3, dana/u 11 nov 2024, 14:06, ukupno mijenjano 1 put.

Pablo11
Postovi: 5151
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 11 nov 2024, 14:05

Markovic najskolovaniji bek kojeg smo imali zadnjih nekoliko sezona.
Fk Željezničar.

ManijakDo
Postovi: 222
Pridružen/a: 31 avg 2024, 17:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la ManijakDo » 11 nov 2024, 14:34

let3 je napisao/la:
11 nov 2024, 14:05
ManijakDo je napisao/la:
11 nov 2024, 13:01
let3 je napisao/la:
10 nov 2024, 23:08


Ti konstantno pises gluposti i ne treba ti odmor :tokralju: sva sreca pa te niko vise ne uzima za ozbiljno :mrgreen:
Druze, ti iz kuce pises da neko ima viska kila, kao da nemamo trenera koji je s igracem svaki dan, trener da ne zna a ti pametan za taststurom. Sigurno bi mogao igrati 90 minuta. Pises gluposti vjeruj mi na rijec. Mi pobjedimo a ti o kilama, mislis da si pametan. Za tvoju info ja uopce ne pisem, rijetko.
Ma jok ti si jedini pametan ovdje, ovo stalo su budale :lol:


Nije o tome rijec. Jer mogao si ti to i drugacije napisati i sugerisati.
Vec je tebi cilj pokusati druge ismijati, pišati po drugim forumasima, po njihovim postovima, po njihovom misljenju, nazivati ih glupanima..i sta onda ocekujes za uzvrat ? Da ti neko suti na to :crazy:
E jest tesko biti shupak na forumu i ovako anonimno
iza nekog nicka omalovazavati druge.
Nemam ja tebe sta ismijavati, ti sam sebe ismijavas. Od toga da je Vico zvao Corica, do ovoga oko Stipe.
Ti si pametan znas da ima viska kilograma, a trener ne zna.

svemalim1
Postovi: 1211
Pridružen/a: 03 jul 2024, 22:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la svemalim1 » 11 nov 2024, 14:36

ManijakDo je napisao/la:
11 nov 2024, 14:34
let3 je napisao/la:
11 nov 2024, 14:05
ManijakDo je napisao/la:
11 nov 2024, 13:01

Druze, ti iz kuce pises da neko ima viska kila, kao da nemamo trenera koji je s igracem svaki dan, trener da ne zna a ti pametan za taststurom. Sigurno bi mogao igrati 90 minuta. Pises gluposti vjeruj mi na rijec. Mi pobjedimo a ti o kilama, mislis da si pametan. Za tvoju info ja uopce ne pisem, rijetko.
Ma jok ti si jedini pametan ovdje, ovo stalo su budale :lol:


Nije o tome rijec. Jer mogao si ti to i drugacije napisati i sugerisati.
Vec je tebi cilj pokusati druge ismijati, pišati po drugim forumasima, po njihovim postovima, po njihovom misljenju, nazivati ih glupanima..i sta onda ocekujes za uzvrat ? Da ti neko suti na to :crazy:
E jest tesko biti shupak na forumu i ovako anonimno
iza nekog nicka omalovazavati druge.
Nemam ja tebe sta ismijavati, ti sam sebe ismijavas. Od toga da je Vico zvao Corica, do ovoga oko Stipe.
Ti si pametan znas da ima viska kilograma, a trener ne zna.
nije on to pisao hulahopkice. nemoj pametovat previse, ne ide ti.

let3
Postovi: 31846
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la let3 » 11 nov 2024, 14:39

ManijakDo je napisao/la:
11 nov 2024, 14:34


Nemam ja tebe sta ismijavati, ti sam sebe ismijavas. Od toga da je Vico zvao Corica, do ovoga oko Stipe.
Ti si pametan znas da ima viska kilograma, a trener ne zna.
:rol:

Hajd sto si glup, nisi kriv za to, ali si poceo jos i lagati. Ne valja tI to :nene:

Avatar
mamonelafo
Postovi: 1132
Pridružen/a: 14 avg 2020, 21:11
Lokacija: Bulevar Ivice Osima 27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la mamonelafo » 11 nov 2024, 15:05

Iduća u Konjicu. Nadam se da će se oporaviti svi koji trebaju do tada.
FK ŽELJEZNIČAR! MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

Jači od ratova, režima i partija!

Alipasino
Postovi: 9009
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Alipasino » 11 nov 2024, 15:53

Nedat da jedu prije tekme a nakon pobjede ide janjetina.Najbolji trener zadnjih 10 i buducih 5 godina.Ko mu da otkaz nevidio mindze.

Avatar
muharemovicdzelo
Postovi: 1300
Pridružen/a: 01 okt 2023, 22:32
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la muharemovicdzelo » 11 nov 2024, 16:16

Ćorić i Štilić prate utakmicu pod Bijelim Brijegom.

Mana
Postovi: 192
Pridružen/a: 06 avg 2022, 21:49
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Mana » 11 nov 2024, 16:44

muharemovicdzelo je napisao/la:
11 nov 2024, 16:16
Ćorić i Štilić prate utakmicu pod Bijelim Brijegom.
Raja jeste li primjetili koliko su se pitice raspisale u vezi naseg prvog gola protiv Veleza cak ni sami Velezovci se ne bune jer lopta nije izasla i to se dobro vidjelo na tv u. Ako cemo pravo i onaj nas prvi je bio za dlaku i da je bio neki drugi sudija nebi ga ponistio al Peljto je precizan i najbolji nas sudija i trebamo mu vjerovati da je u pravu. Mozda im je krivo sto stalno navijacki kaskaju za nama al na tastaturi su najjaci mora se priznati… Zeljo za zivot cijeli….

Pablo11
Postovi: 5151
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Pablo11 » 11 nov 2024, 17:40

Mana je napisao/la:
11 nov 2024, 16:44
muharemovicdzelo je napisao/la:
11 nov 2024, 16:16
Ćorić i Štilić prate utakmicu pod Bijelim Brijegom.
Raja jeste li primjetili koliko su se pitice raspisale u vezi naseg prvog gola protiv Veleza cak ni sami Velezovci se ne bune jer lopta nije izasla i to se dobro vidjelo na tv u. Ako cemo pravo i onaj nas prvi je bio za dlaku i da je bio neki drugi sudija nebi ga ponistio al Peljto je precizan i najbolji nas sudija i trebamo mu vjerovati da je u pravu. Mozda im je krivo sto stalno navijacki kaskaju za nama al na tastaturi su najjaci mora se priznati… Zeljo za zivot cijeli….
Nadam se do kraja sezone jos ovakvih situacija pa nek placu do sutra, igraju odlicnu sezonu bjeze nam, nemaju poraza, ali nas jos uvijek komentarisu.
Fk Željezničar.

V3rtigo
Postovi: 136
Pridružen/a: 07 sep 2024, 13:00
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la V3rtigo » 11 nov 2024, 17:57

Mana je napisao/la:
11 nov 2024, 16:44
muharemovicdzelo je napisao/la:
11 nov 2024, 16:16
Ćorić i Štilić prate utakmicu pod Bijelim Brijegom.
Raja jeste li primjetili koliko su se pitice raspisale u vezi naseg prvog gola protiv Veleza cak ni sami Velezovci se ne bune jer lopta nije izasla i to se dobro vidjelo na tv u. Ako cemo pravo i onaj nas prvi je bio za dlaku i da je bio neki drugi sudija nebi ga ponistio al Peljto je precizan i najbolji nas sudija i trebamo mu vjerovati da je u pravu. Mozda im je krivo sto stalno navijacki kaskaju za nama al na tastaturi su najjaci mora se priznati… Zeljo za zivot cijeli….
Da je kamera u liniji sa igračima, a ne nako "iza leđa" vidilo bi se da nije bio ofsajd zbog koljena Veležovog igrača

Avatar
avalPacidoroP
Postovi: 3893
Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la avalPacidoroP » 11 nov 2024, 22:21

Eh ovako..
Mislim da je vrijeme da se može procjeniti rad u prvoj polusezoni na relaciji Rahimić-Ćorić.

Abdulahović došao, ostvario clean sheet u utakmici kupa, za sad sasvim ok za rezervnog golmana.

Odinaka.. donio bodove u Mostaru, prosuo bodove protiv Sloge. Plivao nazad ko malo koji bek, a bilo je ogromnih fula kod nas, s vremenom sve bolji i bolji i vjerujem iskreno da će vrlo brzo postati prva opcija.

Mahmić- za mene teška fula..igrač koji jednostavno ne smije biti ni na klupi, jer stvarno nisam vidio nikada štopera sa težim nogama i najminimalnijim fudbalskim znanjem k'o da u životu loptu nije šutnuo.

Šukilović- po meni treće najprijatnije iznenađenje, drugo mjesto mu je uzeo kolega Karjašević. Kad je došao, izgledalo mi je daj bilo šta da malo proširimo konkurenciju jer smo očajni bili i sa komplet defanzivom i sa U-21 pravilom, ali momak mi izgleda sasvim solidno. Samo nek nastavi, aBd ima vremena da uz pravilan rad dobijemo kvalitetnog štopera.

Karamarko- au.. kako je krenuo, mislio sam potop. Ali očigledno je to više bilo do Cavnića, nego do njega. Momak odlično se kreće, prati igru, fenomenalnu lijevu nogu i duge lopte ima, i mogu se usuditi pa reći da je nakon Graovca, uz epizodu Franeta Ikića, najbolji štoper koji je došao kod nas. Bravo momčino. Nadam se da ćeš ostati bar do kraja sezone.

Marković- natovarili su mu se mnogi na leđa, zaista izgleda ko da svaki dan stamani 2-3 pive, ali bgm malo ko se do sad naigrao protiv njega. Po meni odličan zasad, makar u defanzivnom dijelu, a ima on dobrog osjećaja i za ofanzivnu igru, samo mu fali da skine te kile i krenut će i ozbiljniji ofanzivni doprinos..
Kakve smo sve budaletine i propuhe imali na toj poziciji, Marković je lično Robertson za sve.

Đorić i Vukoja- prvi uopšte nije bio fudbaler za nas, isti slučaj kao što je i sa Mahmićem, dok je drugi bgm mogao koristiti, ali ja sam još na intervju onom na zvaničnoj vidio da je to teški boliqrac od frajera..njemu nije do života, bar je tako izgledao. Mislim da mu glava jednostavno nije bila za Želje i to je to.

Karjašević- eh dobro sam se nas.rao radi tebe..ali ima znanje i dobre kretnje prvenstveno defanzivno, radilica prava, radi posao koji se ne vidi toliko, ali vazda je na lopti. Bravo majstore, aBd da to bude još bolje.

Mirčevski- od njega sam najviše očekivao. Više i od Filipa. Ali nije to to za sad.. očigledno je došao totalno van forme, polahko i on nadolazi, ali sad za sad preslabo je to.. Nadam se da će na polusezoni uspjeti pohvatati konce, jer ono što je radio u TSC-u, nama bi suhog zlata vrijedilo.

Cvetanovski- na mala vrata došao, ali statistički naš najbolji igrač. Većinu golova ili direktno servira, ili upiše 'predasistenciju'.. Mnogo loših odluka u toku utakmice, ali puno manje u odnosu na Boljevića.
Poenta..i jedan i drugi i pored svih tih loših odluka, redovno učestvuju u postizanju golova.
Vjerovatno zato i jesu u našoj ligi trenutno, imaju itekako kvaliteta, ali i mnogo mana koje ih koče u karijeri.

Dangubić- doktor. Igrač kojeg mi je baš milina gledati. Vidi se kvalitet u svakom dodiru lopte, vidi se kvalitet pri svakom presjecanju lopte, kako se automatski otvara i napada prostor, vidi se kvalitet pri pritisku na zadnju liniju protivnika. Možda se neće nadavati golova koliko smo očekivali, ali je itekako podigao razinu napadačkog dijela kako je počeo sve više dobijati priliku.
Sad već imamo moć napadati protivnika 90.minuta i ne dati mu da lahko iznese loptu, i to je naša najbolja odbrana. Npr na tome sam godinama zavidio Zrinjskom..

Laušević- žao mi je zbog povrede, a žao mi je što nije dobio priliku bar koju minutu dok se nije povrijedio.


Sve u svemu:
*Karamarko, Karjašević, Cvetanovski, Dangubić - fenomenalna pojačanja.

*Abdulahović, Odinaka, Šukilović, Marković- sasvim solidna pojačanja.

*Mirčevski- najveće razočarenje, uz nadu da će proigrati, jer ima kvalitet.

*Mahmić,Đorić- nisu igrači za FK Željezničar.
*Vukoja- budala.

*Laušević- peh.

Do sada 8/13 igrača pokazali su kvalitet i značajno podigli razinu naše igre i kvalitete ekipe u odnosu na prošlu sezonu( ne ponovilo se).
Za prvi prelazni rok dvojca Rahimić-Ćorić, mora im se odati priznanje..
Za nadati se da će na zimu ubosti još 2-3 kvalitetna igrača, i mislim da bi na proljeće mogli gledati još opasnijeg Želju.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: GBBP87, LFC_LAVOV, MSOZ101, MukiBek i 69 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []