Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
za baraž da, austrija će ovo lijevom uzeti, oni još od vremena hercoga, polstera i vastića nisu bili ovako jaki, sad su još jači. satrali su srbiju neki dan ali nije lopta htjela u go a samardžić im zabi slučajan evrogol, skinuo paučinubordobijeli je napisao/la: ↑22 mar 2025, 09:09Mnogo reprezentacija nema kvalitet i igru pa plasiraju se na EP i SP . Nemamo poseban kvalitet to je jasno al ako bude borbe ,timski duha ,dobre taktike sve se moze nadoknadti a onda i malo srece treba. Slovenija , Slovacka i slicne ekipe igraju posljednje kvalifikacije i prvenstva jako dobro a nema ni tu neke igre i ljepote . Naravno ne mozemo igrati s top reprezentacijama pokazala je to i liga nacija al u ovoj grupi imamo dobre šanse.dzemil je napisao/la: ↑22 mar 2025, 06:37Super je ova pobjeda i sve to, ali realno mi nemamo nikave igre ni potencije za naprijed. Dati go je postala misaona imenica. Evo sad, vjerjem da većina otrežnjenih navijača 'strepi' pred moćni Kipar, baš iz tog razloga. Momci se bore, ginu, ali to nije dovoljno i neće uvijek biti dovoljno.
Mi nemamo pas igru, lopta se često amaterski napucava i ispucava.... na hajr ako Bog da s Kiprom.
Pobjeda nad Kiprom sada i sa ovim sastavom je skoro nivoa pobjede nad Rumunijom.
ako austrija uzme rumuniju nama se otvara sve za baraž. rumuni imaju osiguran baraž preko lige nacija, kad to imaš onda se teško boriti nizašta. na kraju će biti ili mi ili kipar.
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
-
Sindikat12
- Postovi: 2270
- Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
- Kontakt:
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Mi cemo protiv Austrije imati 2 puta ”domaci” teren, Janelta (nadam se) plus 6 mjeseci da se dobro analiziraju, dva puta x nije nemoguca misija. Naravno nimalo lahko nece biti.jestamaji je napisao/la: ↑22 mar 2025, 10:07za baraž da, austrija će ovo lijevom uzeti, oni još od vremena hercoga, polstera i vastića nisu bili ovako jaki, sad su još jači. satrali su srbiju neki dan ali nije lopta htjela u go a samardžić im zabi slučajan evrogol, skinuo paučinubordobijeli je napisao/la: ↑22 mar 2025, 09:09Mnogo reprezentacija nema kvalitet i igru pa plasiraju se na EP i SP . Nemamo poseban kvalitet to je jasno al ako bude borbe ,timski duha ,dobre taktike sve se moze nadoknadti a onda i malo srece treba. Slovenija , Slovacka i slicne ekipe igraju posljednje kvalifikacije i prvenstva jako dobro a nema ni tu neke igre i ljepote . Naravno ne mozemo igrati s top reprezentacijama pokazala je to i liga nacija al u ovoj grupi imamo dobre šanse.dzemil je napisao/la: ↑22 mar 2025, 06:37Super je ova pobjeda i sve to, ali realno mi nemamo nikave igre ni potencije za naprijed. Dati go je postala misaona imenica. Evo sad, vjerjem da većina otrežnjenih navijača 'strepi' pred moćni Kipar, baš iz tog razloga. Momci se bore, ginu, ali to nije dovoljno i neće uvijek biti dovoljno.
Mi nemamo pas igru, lopta se često amaterski napucava i ispucava.... na hajr ako Bog da s Kiprom.
Pobjeda nad Kiprom sada i sa ovim sastavom je skoro nivoa pobjede nad Rumunijom.
ako austrija uzme rumuniju nama se otvara sve za baraž. rumuni imaju osiguran baraž preko lige nacija, kad to imaš onda se teško boriti nizašta. na kraju će biti ili mi ili kipar.
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Ma treba razumijeti ljude, izgubila se vjera u repku, izgubio se pobjednicki mentalitet i zato rijetko ko vjeruje da ova reprezentacija nesto moze, a moze itekako...
Mi smo napravili smjenu generacija i sasvim je normalno da su nas i rezultati i igra zaobisli sto je ubilo volju kod dosta navijaca...
Evo i mnogo uredjenija i kvalitetnija Belgija ima istih problema sa smjenom generacija i treba vremena da se sve to uklopi...
Da ce nas Austrijanci uzeti lijevom, sigurno nece , jer se danas ni Andora vise ne uzima tako...
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Sloboda do groba
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Dvije minuta nakon incidenta, govori komentator, "najbolje da zaboravimo na ovo" whahahaha, koji kralj. Nakon što 11 godina govorimo o ofsajdu protiv Nigerije, za 2 minute da zaboravimo na penal protiv Rumuna. eto kakvi smo mi ljudi. hahahaha
- Ničija nije do José Zorrilla.
- Jel te Taylor našo'?
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆 (2023)
Sportsport.ba 2. Liga: 🏆 (2024)
-
bordobijeli
- Postovi: 18312
- Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
- Kontakt:
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Pa Bgm i rumuni su mogli crveni dobiti Dzeku nogom u glavu i dzon golmana u butinu van 16 metara.denimen99 je napisao/la: ↑22 mar 2025, 10:42Sve je to ok, nego kada ćemo pričati o penalu koji nam nije dosuđen. Da li je ovo kompenzacija za ofsajd protiv Nigerije?
Dvije minuta nakon incidenta, govori komentator, "najbolje da zaboravimo na ovo" whahahaha, koji kralj. Nakon što 11 godina govorimo o ofsajdu protiv Nigerije, za 2 minute da zaboravimo na penal protiv Rumuna. eto kakvi smo mi ljudi. hahahaha
-
TrofejiSuTu
- Postovi: 1518
- Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
- Kontakt:
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Ašićare da bi ove kvale mogle biti nase.
Samo kad bi imali jos par bas kvalitetnih igraca prije svega ta desetka nam treba.
Ne znam o cemu se radi pa nema Krunica?
Gojkovic kao ne moze ni na klupu?
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!
- JohnCleese
- Postovi: 5728
- Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
- Lokacija: zemlja "ciganska"
- Kontakt:
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Var intervenisao, sudija gledao snimak i donio odluku.
Tema o eventualnon penalu apsolvorana tog trenutka.
Tema o eventualnoj kazni nad igracu koji je Dzeki slomio nos apsolvirana istog trenutka kada je igra krenula poslije petominutne pauze u kojoj je var takodjer mogao dati sud.
Vecerasnji duel nema nikakve veze sa onim duelom protiv Nigerije.
Svaka diskusija na ovu temu je suvisna.
Nema se sta prati na ruke niti ima kvalitetne zayebancije pa imamo zatrpanu temu glupostima.
Dokaz da se ne znamo ponasati nakon bza nas bitnog rezultata.
Svabo je to...
-
TrofejiSuTu
- Postovi: 1518
- Pridružen/a: 26 sep 2020, 12:43
- Kontakt:
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Biti srcem vezan,u tome lezi snaga!
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
po pravila FIFE ono nije penal tako da nema sta da se vise prica o tome, VAR je tu da se ovakve odluke potvrde I finish.denimen99 je napisao/la: ↑22 mar 2025, 10:42Sve je to ok, nego kada ćemo pričati o penalu koji nam nije dosuđen. Da li je ovo kompenzacija za ofsajd protiv Nigerije?
Dvije minuta nakon incidenta, govori komentator, "najbolje da zaboravimo na ovo" whahahaha, koji kralj. Nakon što 11 godina govorimo o ofsajdu protiv Nigerije, za 2 minute da zaboravimo na penal protiv Rumuna. eto kakvi smo mi ljudi. hahahaha
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Pare su bitne jaro moj
-
bordobijeli
- Postovi: 18312
- Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
- Kontakt:
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Smatram da poimenično definitivno imamo bolje igrače od Rumuna, ali su oni bolja ekipa, dobro uigrani i zbog toga trenutno za nijansu kvalitetniji. Ni to nije ništa neobično ako se osvrnemo i kompariramo njihove i naše rezultate u posljednje 2 godine. A naročito uzimajući u obzir da mi imamo 15-ak novih igrača u odnosu na naš posljednji međusobni duel. Mi smo izašli sa 5 igrača koji imaju 23. godine i manje, uz jedno dijete od 19 godina, a njihov najmlađi ima 25. Zbog toga se naravno primjeti da smo baš neuigrani i neiskusni, a kamo li da imamo nekakve automatizme. Treba još vremena, sigurno još 10-ak utakmica da mi dođemo do tog našeg najvećeg nivoa, ali uz uslov da ova ekipa ostane na okupu sa nekim manjim korekcijama (napr. Janelt, Gazibeg kad se vrati, Huseinbašić, Hadžikadunić itd.)
Svi su se zaista trudili. Najveću oscilaciju je imao Dedić. Prvih pola sata skoro svi napadi preko njegove strane. On je često sa lijeve strane ulazio u sredinu i baš me nervirao jer je u 2-3 situacije kod takvog ulaska imao mogućnost da doda loptu u prostor Demiroviću ili prebaci na desnu stranu, ali je svaki put odigrao nazad. U drugom poluvremenu nisam primjetio da uopšte igra.
Iz igre se branimo dosta kvalitetno. Prekidi su katastrofa. Često nam pada nam lopta u peterac što se ne smije desiti. Rumuni su i imali najbolje prilike iz prekida. Moramo na tome puno raditi. Također, tranzicija u igri po osvojenoj lopti je katastrofa. Mislim da smo jednom uspjeli istrčat iole kvalitetnu kontru. Ali sve to pripisujem neuigranosti i neiskustvu. Dosta tih naših manjkavosti smo prekrili velikom željom i trkom.
Elem, drago mi je da je postojala ta velika borba i želja. Baš su izgarali na terenu. Ali ipak nam treba još mnogo utakmica da se to sve posloži, da imamo automatizme i da igrač slijepo zna gdje mu je saigrač.
Raspored utakmica kao iz snova. Ako riješimo Kipar, nakon 4 kola ćemo imati 12 bodova, imaju i te prijateljske, tako da se do Austrije možemo još dosta bolje uigrati.
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Možda je u neku ruku bilo i bolje da je Dedić igrao lijevo zbog većine napada po toj strani. Treba dodati još i prijateljske utakmice koje itekako mogu poslužiti da se provjere neki igrači, neki koji možda i nisu trenutno na spisku. Drago mi je da su ti protivnici relativno našeg nivoa ili ispod, da se možemo još uigrati i integrirati neke druge igrače.edvaE2 je napisao/la: ↑22 mar 2025, 11:09Do gola smo bili mnogo bolja ekipa, imali inicijativu i puno kvalitetnije izgledali. Poslije smo prirodno malo povukli ručnu, nismo rizikovali. Svjesni smo bili da nam je i bod velik ko kuća. Ali ipak, često se mogao vidjeti taj visoki presing i kod vodstva, a to se prije nije dešavalo. Znači da smo se mentalno ipak malo poboljšali. Drugo poluvrijeme postojala je samo jedna ekipa na terenu kada je u pitanju napad. Nije to ništa nelogično obzirom da smo vodili i da nam je samopouzdanje u minusu, a nije bilo ni Edina da to malo smiri kao što se i ovdje već pisalo.
Smatram da poimenično definitivno imamo bolje igrače od Rumuna, ali su oni bolja ekipa, dobro uigrani i zbog toga trenutno za nijansu kvalitetniji. Ni to nije ništa neobično ako se osvrnemo i kompariramo njihove i naše rezultate u posljednje 2 godine. A naročito uzimajući u obzir da mi imamo 15-ak novih igrača u odnosu na naš posljednji međusobni duel. Mi smo izašli sa 5 igrača koji imaju 23. godine i manje, uz jedno dijete od 19 godina, a njihov najmlađi ima 25. Zbog toga se naravno primjeti da smo baš neuigrani i neiskusni, a kamo li da imamo nekakve automatizme. Treba još vremena, sigurno još 10-ak utakmica da mi dođemo do tog našeg najvećeg nivoa, ali uz uslov da ova ekipa ostane na okupu sa nekim manjim korekcijama (napr. Janelt, Gazibeg kad se vrati, Huseinbašić, Hadžikadunić itd.)
Svi su se zaista trudili. Najveću oscilaciju je imao Dedić. Prvih pola sata skoro svi napadi preko njegove strane. On je često sa lijeve strane ulazio u sredinu i baš me nervirao jer je u 2-3 situacije kod takvog ulaska imao mogućnost da doda loptu u prostor Demiroviću ili prebaci na desnu stranu, ali je svaki put odigrao nazad. U drugom poluvremenu nisam primjetio da uopšte igra.
Iz igre se branimo dosta kvalitetno. Prekidi su katastrofa. Često nam pada nam lopta u peterac što se ne smije desiti. Rumuni su i imali najbolje prilike iz prekida. Moramo na tome puno raditi. Također, tranzicija u igri po osvojenoj lopti je katastrofa. Mislim da smo jednom uspjeli istrčat iole kvalitetnu kontru. Ali sve to pripisujem neuigranosti i neiskustvu. Dosta tih naših manjkavosti smo prekrili velikom željom i trkom.
Elem, drago mi je da je postojala ta velika borba i želja. Baš su izgarali na terenu. Ali ipak nam treba još mnogo utakmica da se to sve posloži, da imamo automatizme i da igrač slijepo zna gdje mu je saigrač.
Raspored utakmica kao iz snova. Ako riješimo Kipar, nakon 4 kola ćemo imati 12 bodova, imaju i te prijateljske, tako da se do Austrije možemo još dosta bolje uigrati.![]()
![]()
- invincible1921
- Postovi: 11428
- Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
- Lokacija: Domovina ljiljana
- Kontakt:
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Ako dobijemo vizu onda je bitno da se ne igra u Vegasu
Re: Rumunija - BiH 21.03.2025. / BiH - Kipar 24.03.2025.
Hladne glave, utakmicu po utakmicu jer nije prvi put da smo izgubili od Kipra, Luxenburga, itd...
Online
Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, ANamelessGhoul, Atlanta, Beduin, Bing [Bot], Bordo10, Brazzzoo123, COYGBiH, Cwirek, Drape, farenhajt, feniksptica, GrbavicaHrammm, haklamas, HariTz, husrefbeg, JayCatwright, karajlo, kouadio, Lavcina, legendarnadruga, LenyYoro15, Napapijri, nebeskasila, Obdunsmen, omanovski, ovisnik, Pensioner26, prijeratni mangup, prisonbreak, Rule_hz, Shevko, Sheyi, SHZ82, signalidunapark, Slobodanpad1945, soccerfan, TefalTava, TETRAPAK, VensanKasel, Wolffire, Zgemboo89 i 380 gostiju.

