Premijer liga BiH - aktuelno

Ejnur
Postovi: 650
Pridružen/a: 14 avg 2020, 16:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Ejnur » 27 apr 2025, 01:21

Da je pameti i mudrosti pa da sutra na derbiju svi zajedno posaljemo poruke podrske Slobodi i dodatni pritisak napravimo uz skandiranje.

tuzlanskinacin
Postovi: 1577
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la tuzlanskinacin » 27 apr 2025, 01:21

DamirT je napisao/la:
27 apr 2025, 01:18
roccosiffredi je napisao/la:
27 apr 2025, 01:10
adrenaline323 je napisao/la:
27 apr 2025, 01:09


Fakat zanimljiva teorija mozda se stvarno cilja da ostanu po 3 kluba iz svakog konstitutivnog naroda hahaha jel moguce.
3x3 je 9
Ko je 10.
Laktasi, 4 iz RS...

Naredne sezone ocekujem da ce pokusati da izbace Velez. Radit ce sve da bude sto vise klubova sa Hr i Srb predznakom...

Zelju i Sarajevo ce klati, ali ne vidim kako bi oni uopste mogli ispasti.
Velež je iduće sezone definitivno prva meta i da klat će ih 100% da budu makar 9. iako mislim da će Velez uspjeti opstati. Mislim da će Posusje vjv iduće godine ispast, Laktasi neće smjeti ispasti bar kako stvari sad stoje ali ko zna šta će se do tad sve desiti u državi.
#CarsijaOdjebi

Avatar
Riquelme1921
Postovi: 1977
Pridružen/a: 29 jul 2024, 01:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Riquelme1921 » 27 apr 2025, 01:22

Penala vidjelo nije, sudije nas yebu svake sedmice i vrijeđaju nam inteligenciju, ali sve to ne mijenja neke stvari.

Husić je sada poslao igrače u svlačionicu, htio se udarati sa Gigovićem šta li? Valjao ti je Gigović prije godinu-dvije kada si bio u savezu i u svakoj stavci podržao Vicu? Tad se nisi žalio na suđenje i nije ti smetalo? Nije ti smetalo suđenje na utakmici Tuzla City - Zrinjski i način na koji si ostao u ligi? A za navijače Slobode, nije vam smetalo kada ste prošle sezone cijelu ligu poklopili i na prevare se vratili nazad? Što tada niste izašli sa terena kada ste dobijali prekršaje da se raja na tribinama više smijala od muke?
Grupa iznad svakog pojedinca.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 16559
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la NEZALAGANJE » 27 apr 2025, 01:26

jurisicduska je napisao/la:
27 apr 2025, 01:13
Svi su bili pozvani na sastanak.
Svi su odgovorili da nije to način i sad vidimo na sve strane kuknjavu.
Opet trebaju klubovi sjesti , bez da je i jedan klub iznad drugog, osnovati udruženje premijerligaša. Nema nigdje na svijetu ove vrste kriminala, ama bas nigdje. Frajer kroji raspored za slijedeće godine već sad. Da izbalansira s kim može s kim ne. Ovo je nečuveno.
Samo Udruzenje premijerligasa i nista drugo.Upravu si 100%, jer nema sanse da se nekim izborima i mirnim putem mijenja ista u savezu.To je nemoguca misija.

I to formirati udruzenje ko hoce da udje (jer neki sigurno nece htjeti), ali da se ima vecina i da ta vecina bude slozna na OCIGLEDNE kradje.Ako neko dodje da te krade za svaki aut, a kamo li sta vise, odmah reagovati.Pa nek igraju ligu ti koji nece u Udruzenje ili nek Savez sam igra.

Avatar
rishovski
Postovi: 5013
Pridružen/a: 10 jul 2018, 22:51
Lokacija: Skopje,F.Y.R.Macedonia
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la rishovski » 27 apr 2025, 01:26

tuzlanskinacin je napisao/la:
27 apr 2025, 01:21
DamirT je napisao/la:
27 apr 2025, 01:18
roccosiffredi je napisao/la:
27 apr 2025, 01:10

3x3 je 9
Ko je 10.
Laktasi, 4 iz RS...

Naredne sezone ocekujem da ce pokusati da izbace Velez. Radit ce sve da bude sto vise klubova sa Hr i Srb predznakom...

Zelju i Sarajevo ce klati, ali ne vidim kako bi oni uopste mogli ispasti.
Velež je iduće sezone definitivno prva meta i da klat će ih 100% da budu makar 9. iako mislim da će Velez uspjeti opstati. Mislim da će Posusje vjv iduće godine ispast, Laktasi neće smjeti ispasti bar kako stvari sad stoje ali ko zna šta će se do tad sve desiti u državi.
Ma kakvi Laktaši...oni se ekspresno vraćaju u ligu RS... Dodik forsira Igokeu i on voli vise košarku a i jeftinije mu je.. Laktaši nemaju nikakav potencijal i Dodik zbog politike ostaje uz Borac i nece se oni odreci miliona od konferencijske lige ako se opet pruži šansa za grupu...
12.11.2020 Georgia - N.Macedonia 0:1 (Goran Pandev)

antisisoja1919
Postovi: 4629
Pridružen/a: 10 avg 2020, 22:02
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la antisisoja1919 » 27 apr 2025, 01:34

Dovoljno je imati u stvarnom životu idiote ko sto je truhlo i nama napretka nema.
Jest da pokusava bit zanimljiv, al na hiljade je ovakvih idiota i govana koji sve ovo podrzavaju
Volim tebe, više od sebe

tuzlanskinacin
Postovi: 1577
Pridružen/a: 07 jun 2022, 16:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la tuzlanskinacin » 27 apr 2025, 01:35

rishovski je napisao/la:
27 apr 2025, 01:26
tuzlanskinacin je napisao/la:
27 apr 2025, 01:21
DamirT je napisao/la:
27 apr 2025, 01:18

Laktasi, 4 iz RS...

Naredne sezone ocekujem da ce pokusati da izbace Velez. Radit ce sve da bude sto vise klubova sa Hr i Srb predznakom...

Zelju i Sarajevo ce klati, ali ne vidim kako bi oni uopste mogli ispasti.
Velež je iduće sezone definitivno prva meta i da klat će ih 100% da budu makar 9. iako mislim da će Velez uspjeti opstati. Mislim da će Posusje vjv iduće godine ispast, Laktasi neće smjeti ispasti bar kako stvari sad stoje ali ko zna šta će se do tad sve desiti u državi.
Ma kakvi Laktaši...oni se ekspresno vraćaju u ligu RS... Dodik forsira Igokeu i on voli vise košarku a i jeftinije mu je.. Laktaši nemaju nikakav potencijal i Dodik zbog politike ostaje uz Borac i nece se oni odreci miliona od konferencijske lige ako se opet pruži šansa za grupu...
Naći će on pare u budjetu nece iz svog djepa sigurno, narucito bi preko sporta mogo forsirati svoju moć i važnost ukoliko bude u tom periodu u zatvoru ili pred sudom na taj način se dokazivati i inatiti preko svojih ljudi.
#CarsijaOdjebi

mosarajvosa83
Postovi: 10366
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 27 apr 2025, 01:40

Neka sve preuzmu ko nas hebe,sjecal se neko kad mi uletismo na teren kakvi su bili komentari,kad smo zvali na sastanak balije rekle vjeruju u institucije,zao mi igraca i sto se bore krvavo 90 min a sudije im sve shebu. Neka narod zna da je zeljkan jedini klub na strani Colpe i ovih sto nam ovo diriguju.

Ejnur
Postovi: 650
Pridružen/a: 14 avg 2020, 16:53
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Ejnur » 27 apr 2025, 01:42

Riquelme1921 je napisao/la:
27 apr 2025, 01:22
Penala vidjelo nije, sudije nas yebu svake sedmice i vrijeđaju nam inteligenciju, ali sve to ne mijenja neke stvari.

Husić je sada poslao igrače u svlačionicu, htio se udarati sa Gigovićem šta li? Valjao ti je Gigović prije godinu-dvije kada si bio u savezu i u svakoj stavci podržao Vicu? Tad se nisi žalio na suđenje i nije ti smetalo? Nije ti smetalo suđenje na utakmici Tuzla City - Zrinjski i način na koji si ostao u ligi? A za navijače Slobode, nije vam smetalo kada ste prošle sezone cijelu ligu poklopili i na prevare se vratili nazad? Što tada niste izašli sa terena kada ste dobijali prekršaje da se raja na tribinama više smijala od muke?
To nije rjsenje sad nabijati ljudima na nos nesto sto se desavalo prije,jer i oni mogu naci 1000 situacija koje mogu nabijati Zelji na nos a i svakom drugom timu u ligi,jer svaki tim je imao nekad povlasten status al ovo su sad ocigledne kradje i jos imamo var.
Nije momenat znaci da sad jedni drugima drzimo vazove nego da stanemo svi iza Slobode.

Avatar
invincible1921
Postovi: 11464
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Domovina ljiljana
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la invincible1921 » 27 apr 2025, 01:43

Ma ja najbolja taktika je prepucavat se u fazonu "Stas mi ti pricat sjecas se kad su tebi ...."
=\_1921_/=

mosarajvosa83
Postovi: 10366
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 27 apr 2025, 01:45

tuzlanskinacin je napisao/la:
27 apr 2025, 01:21
DamirT je napisao/la:
27 apr 2025, 01:18
roccosiffredi je napisao/la:
27 apr 2025, 01:10

3x3 je 9
Ko je 10.
Laktasi, 4 iz RS...

Naredne sezone ocekujem da ce pokusati da izbace Velez. Radit ce sve da bude sto vise klubova sa Hr i Srb predznakom...

Zelju i Sarajevo ce klati, ali ne vidim kako bi oni uopste mogli ispasti.
Velež je iduće sezone definitivno prva meta i da klat će ih 100% da budu makar 9. iako mislim da će Velez uspjeti opstati. Mislim da će Posusje vjv iduće godine ispast, Laktasi neće smjeti ispasti bar kako stvari sad stoje ali ko zna šta će se do tad sve desiti u državi.
Moraju balijama nesto dati tj klubovima to im je najveci problem,kako po nacionalnom kljucu da ubace jedan nas klub i koga, nekog da im bude najbezbolnije i da im bude najmanja prijetnja,znam da im Sarajevo smeta zivotom zbog talasanja,finansija itd

mosarajvosa83
Postovi: 10366
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mosarajvosa83 » 27 apr 2025, 01:47

invincible1921 je napisao/la:
27 apr 2025, 01:43
Ma ja najbolja taktika je prepucavat se u fazonu "Stas mi ti pricat sjecas se kad su tebi ...."
Sve ste odbijali,valjda vi nesto organizujete posto kad to drugi urade vam nikad valjalo nije,vi cak ni u kantonu necete da razrijesimo stvari nego ste se Colpi priklonilo,kad vidite da brod tone docete opet valjda ce se ostali sjetiti kakva je situacija bila jer ce ispasti po vasoj mitomaniji za par godina da nas je zeljo sve spasio. Kao sto sam rekao,tek ide cirkus Kolorada,rekao sam da bi volio zeljkan danppbijedi Borca da gledate poslije najveci cirkus i komediju koju je svijet vidio u reziji prasca iz BL Vice,Gigsa i kompanije

Avatar
luckystrike
Postovi: 3246
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la luckystrike » 27 apr 2025, 02:10

Pozdravljam potez Slobode.

Da je sreće sutra bi se sarajevski klubovi dogovorili da utakmicu nakon minute šutnje započnu i minutom sjedenja, ne bi li ta priča odjeknula barem regionalnim medijima i ne bi li se barem neko od odgovornih zapitao.

Sarajevo i Zeljeznicar kao najveci klubovi u Bosni i Hercegovini, sve i da ne trpe direktnu štetu, moraju djelovati najodgovornije i vizionarski u cilju zaštite fudbala - sporta kao važnog segmenta kulture savremenog društva.

Avatar
ErosViverosViv
Postovi: 3377
Pridružen/a: 05 sep 2024, 19:19
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la ErosViverosViv » 27 apr 2025, 02:16

luckystrike je napisao/la:
27 apr 2025, 02:10
Pozdravljam potez Slobode.

Da je sreće sutra bi se sarajevski klubovi dogovorili da utakmicu nakon minute šutnje započnu i minutom sjedenja, ne bi li ta priča odjeknula barem regionalnim medijima i ne bi li se barem neko od odgovornih zapitao.

Sarajevo i Zeljeznicar kao najveci klubovi u Bosni i Hercegovini, sve i da ne trpe direktnu štetu, moraju djelovati najodgovornije i vizionarski u cilju zaštite fudbala - sporta kao važnog segmenta kulture savremenog društva.
Vođeni dosadašnjim potezima čekali bi da mi sjednemo, a oni uvalili gol za neviđenu ekstazu na jugu i prcanje narednih 10 dana.

Kada javno stanu na stranu regularnosti, objave rat savezu, pridruže se zahtjevima FK Sarajevo i odreknu se svakog dijaloga sa trenutnom garniturom grobara u KS, onda neka sazovu sastanak i rado ćemo se odazvati.
Do tada, svako neka se o sebi brine (ne)dozvoljenim sredstvima.

Avatar
Neutral
Postovi: 36471
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Neutral » 27 apr 2025, 02:17

Spominju se Bošnjaci tj. "bošnjački" klubovi :rol:

Ovo je sport, politički "Bošnjaci" razbaci na 100 stranaka i vi mislite zaista da će se u sportu, gdje se vrti određeni novac pronaći neko jedinstvo? Kad smrt Puljića nije ujedinila sve, ništa više neće. Lično sam bio na sahrani te godine, osjetilo se "zajedništvo" koje je kratko trajalo.

Sva ova dešavanja rezultat su šutnje. Jedino su momci iz Mostara reagirali na sudije i od tada se sudi dobro na domaćem terenu.

Zamislite prije 15-20 godina da neko usred Sarajeva sudi kao što je četnik sudio sada na Grbavici? Navijači zvižde nešto, tu se reagira na drugi način, neovisno o kazni, ali hej, "klub se bori za Evropu" i to je ludost. Ludost je da imaš 30 faulova na domaćem terenu a gosti 10. I ne mislim samo na Želju, nego aludiram na sve klubove koji su državnički nastrojeni.

Ovdje vidim da neki navijaju i daju podršku za UZP projekat sa "samo neki nije Borac". Dovoljno je to pročitati da vidiš intelekt, pa evropske utakmice i "podrška", bodovi državi :rol:

Dokle ide ta "bošnjačka" naivnost i retardacija.

Avatar
bromazepam
Postovi: 394
Pridružen/a: 28 sep 2024, 12:21
Lokacija: Partizanska 2
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la bromazepam » 27 apr 2025, 03:59

Riquelme1921 je napisao/la:
27 apr 2025, 01:22
Penala vidjelo nije, sudije nas yebu svake sedmice i vrijeđaju nam inteligenciju, ali sve to ne mijenja neke stvari.

Husić je sada poslao igrače u svlačionicu, htio se udarati sa Gigovićem šta li? Valjao ti je Gigović prije godinu-dvije kada si bio u savezu i u svakoj stavci podržao Vicu? Tad se nisi žalio na suđenje i nije ti smetalo? Nije ti smetalo suđenje na utakmici Tuzla City - Zrinjski i način na koji si ostao u ligi? A za navijače Slobode, nije vam smetalo kada ste prošle sezone cijelu ligu poklopili i na prevare se vratili nazad? Što tada niste izašli sa terena kada ste dobijali prekršaje da se raja na tribinama više smijala od muke?
Kako su poklopili cijelu ligu mrtve ti J***.
Santos sa Tušnja

Avatar
Riquelme1921
Postovi: 1977
Pridružen/a: 29 jul 2024, 01:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Riquelme1921 » 27 apr 2025, 04:04

bromazepam je napisao/la:
27 apr 2025, 03:59
Riquelme1921 je napisao/la:
27 apr 2025, 01:22
Penala vidjelo nije, sudije nas yebu svake sedmice i vrijeđaju nam inteligenciju, ali sve to ne mijenja neke stvari.

Husić je sada poslao igrače u svlačionicu, htio se udarati sa Gigovićem šta li? Valjao ti je Gigović prije godinu-dvije kada si bio u savezu i u svakoj stavci podržao Vicu? Tad se nisi žalio na suđenje i nije ti smetalo? Nije ti smetalo suđenje na utakmici Tuzla City - Zrinjski i način na koji si ostao u ligi? A za navijače Slobode, nije vam smetalo kada ste prošle sezone cijelu ligu poklopili i na prevare se vratili nazad? Što tada niste izašli sa terena kada ste dobijali prekršaje da se raja na tribinama više smijala od muke?
Kako su poklopili cijelu ligu mrtve ti ****.
Ma plači slobodno, znamo svi kako je Sloboda ušla u ligu.
Grupa iznad svakog pojedinca.

Avatar
Sjenjak1919
Postovi: 1111
Pridružen/a: 06 avg 2022, 15:09
Lokacija: Rudarska 2
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Sjenjak1919 » 27 apr 2025, 04:08

bromazepam je napisao/la:
27 apr 2025, 03:59
Riquelme1921 je napisao/la:
27 apr 2025, 01:22
Penala vidjelo nije, sudije nas yebu svake sedmice i vrijeđaju nam inteligenciju, ali sve to ne mijenja neke stvari.

Husić je sada poslao igrače u svlačionicu, htio se udarati sa Gigovićem šta li? Valjao ti je Gigović prije godinu-dvije kada si bio u savezu i u svakoj stavci podržao Vicu? Tad se nisi žalio na suđenje i nije ti smetalo? Nije ti smetalo suđenje na utakmici Tuzla City - Zrinjski i način na koji si ostao u ligi? A za navijače Slobode, nije vam smetalo kada ste prošle sezone cijelu ligu poklopili i na prevare se vratili nazad? Što tada niste izašli sa terena kada ste dobijali prekršaje da se raja na tribinama više smijala od muke?
Kako su poklopili cijelu ligu mrtve ti ****.
:bih:
SLOBODA ILI NIŠTA

Pablo11
Postovi: 5150
Pridružen/a: 30 jul 2023, 00:35
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Pablo11 » 27 apr 2025, 04:21

ErosViverosViv je napisao/la:
27 apr 2025, 02:16
luckystrike je napisao/la:
27 apr 2025, 02:10
Pozdravljam potez Slobode.

Da je sreće sutra bi se sarajevski klubovi dogovorili da utakmicu nakon minute šutnje započnu i minutom sjedenja, ne bi li ta priča odjeknula barem regionalnim medijima i ne bi li se barem neko od odgovornih zapitao.

Sarajevo i Zeljeznicar kao najveci klubovi u Bosni i Hercegovini, sve i da ne trpe direktnu štetu, moraju djelovati najodgovornije i vizionarski u cilju zaštite fudbala - sporta kao važnog segmenta kulture savremenog društva.
Vođeni dosadašnjim potezima čekali bi da mi sjednemo, a oni uvalili gol za neviđenu ekstazu na jugu i prcanje narednih 10 dana.

Kada javno stanu na stranu regularnosti, objave rat savezu, pridruže se zahtjevima FK Sarajevo i odreknu se svakog dijaloga sa trenutnom garniturom grobara u KS, onda neka sazovu sastanak i rado ćemo se odazvati.
Do tada, svako neka se o sebi brine (ne)dozvoljenim sredstvima.
A vi ste kao u nekom ratu trenutno? Uozbiljite se niko ne ratuje sa Vicom. Ne znam jel to ne zelite shvatiti ili necete..
Fk Željezničar.

Diadora
Postovi: 687
Pridružen/a: 18 nov 2024, 03:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Diadora » 27 apr 2025, 05:53

H8Z7 je napisao/la:
27 apr 2025, 00:51
Ova tema odlično predstavlja stanje Bošnjaka trenutno (kao i generalno kroz historiju). Ljudi nas kolju na sve moguće načine dok se ovdje razvezla svađa između Zenice i Tuzle, Sarajeva i Željezničara. Koljite se ljudi moji ali znajte dok ste takvi Čelik će još dugo igrati Federalnu i nadati se nekom vjetru da rastjera tmurne oblake na Bilinim Poljem. Sloboda će još mnogo puta hodati po rubu PLBiH i Federalne te svako malo padati sad na jednu sad na drugu stranu. Željezničar će još dugo sanjati neki trofej i nekog da ih spasi trenutnog stanja. Sarajevo se nadati nekoj pravdi i poštenju da može napasti titulu. Eto vam gospodo, nadam se da ste sretni vaši bockanjem i nekim vama dovoljnim "ponosom". Ovo ne pišem kao Hordaš već prvenstveno kao Bošnjak. Razmislite malo o čemu radite, a ako ipak nastavite istim nemojte se pitati šta nam se ovo dešava.
Nacionalna svijest ne postoji kod ogromnog broja bosnjaka. Iz tog razloga lako je separatistima medzu nama naci prodane duse Koji ce ih podrzavati I asistirati u unistavanju svega sto ima veze sa drzavom, jer jako veliki broj bosnji ce rodzenu mater prodati za fotelju a kamo li drzavu ili narod. Bosnjak u bihacu ne vidi borbu bosnjaka mostara za opstanak kao svoju, tuzlaci bi da SE ulizuju Srbima tako sto ce hrakati na Sarajevo itd. Ove karikature od politicara tipa niksica, forte itd su odraz mentalnog sklopa prosjecnog bosnje. Nepostoji nacionalni cilj, nikad nije Ni postojao. Nema minimuma ispod kojeg SE neide. Ne gubi SE glava za veleizdaju. Fildzan drzava tj privatni begovat je jedino sto interesuje sarajevski minder I sva probih politika SE svodi na borbu za prevlast u Sarajevu I jos par kantona. Mostar je davno prodan, krajina I gorazde planski I namjerno zapostavljeni I pusteni niz vodu. O povratnicima da ne govorim. Pro bih stranke su druzine jednog lica I nista vise. Po cemu se to nes,nip,sbih, df itd razlikuju toliko pa da nemogu biti udruzeni u jednu stranku. Nasi neprijatelji to vide, I dugo su se dvoumili Ali zadnjih par godina su udruzeniji I agresivniji nego ikad prije jer slabici I kukavice su meta za nasilnike. Kad vidim one debilne I pickaste face kod forte, niksica, kirbe I ostalih, mene fakat Cudi da nas ima uopste. Dok nebudes uzvracao istom mjerom ili duplo na lopovluk, provokacije I nasilje samo je pitanje vremena kad ces opet biti doveden u bezizlaznu situaciju. Sila samo silu razumije. Prosjecan bosnjo uopste ne konta koliko su njegovi neprijatelji slabi samo kad bi SE ujedinili pod istim ciljem.

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []