FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la jurisicduska » 21 maj 2025, 16:37

Pa igrao je Bubanja u boljoj ligi od naše, nego mu bankrotirao klub.

Samozdravlje
Postovi: 9012
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 21 maj 2025, 16:39

jurisicduska je napisao/la:
21 maj 2025, 16:37
Pa igrao je Bubanja u boljoj ligi od naše, nego mu bankrotirao klub.
Ok, ali kako ga ne prepozna recimo Vojvodina, Partizan, ili smo mi jaci od ovog dvojca.

Edit: Po cemu je NK Lokomotiva ili FK Sutjeska jaca od FKS. Sto ga Osijek,Hajduk ili slicni ne zaganjase. Ma nece biti problema sa
Bubanjom, aBd, a ako bude KLUPA, da si mi rod.
Zadnja izmjena: Samozdravlje, dana/u 21 maj 2025, 16:45, ukupno mijenjano 2 puta.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
hazarder
Postovi: 3144
Pridružen/a: 20 sep 2020, 13:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hazarder » 21 maj 2025, 16:41

Samozdravlje je napisao/la:
21 maj 2025, 16:39
jurisicduska je napisao/la:
21 maj 2025, 16:37
Pa igrao je Bubanja u boljoj ligi od naše, nego mu bankrotirao klub.
Ok, ali kako ga ne prepozna recimo Vojvodina, Partizan, ili smo mi jaci od ovog dvojca.
E tu dolazimo do plate zbog koje mene ovdje linčuju. :mrgreen:

Avatar
Hajdeee
Postovi: 6356
Pridružen/a: 05 maj 2018, 01:10
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Hajdeee » 21 maj 2025, 16:47

Ocito u klubu misle ozbiljnu ekipu sastaviti. Ulaze se u otkupe ugovora i slicno.
Mozda je Zekic odlucio da napravi malu Barsu, pa da i pored sudija se potucemo za pehar.

Znam, to je je.beno tesko, skoro pa SF, ali...
- FKS -

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la jurisicduska » 21 maj 2025, 16:49

Samozdravlje je napisao/la:
21 maj 2025, 16:39
jurisicduska je napisao/la:
21 maj 2025, 16:37
Pa igrao je Bubanja u boljoj ligi od naše, nego mu bankrotirao klub.
Ok, ali kako ga ne prepozna recimo Vojvodina, Partizan, ili smo mi jaci od ovog dvojca.
Ne znam fkt čemu to. Igrao je frajer za sasvim dobar klub do finansije krize koji ga je doveo kad nije bio u krizi, i bio jedan od vodećih HNL klubova i nejasno je čemu ta poređenja. Lokomtiva je s njim u sastavu bila 5. na tabeli i onda je došao kod nas.

Pa ti kako hoćeš. HNL je miljama ispred Super Lige Srbije, recimo Slave Belupo bi prošao kroz Novi Pazar i Radnički1923. Ali Hajd necemo se raspravljat bespotrebno.

mosarajvosa83
Postovi: 10366
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 21 maj 2025, 16:51

Nije samo Bubanja u pitanju i nije to nista cudno,ovo izivljavanje i ponizavanje nema nigdje na svijetu niti ce ikad iko to doziviti,ubiju psihu igracima,kako ces biti dobar na terenu kad igras malo jacu igru kao Bubanja,kad ti je to pri.arni zadatak i onda ti svira svaki kontakt pa izgledas kao teletabis na terenu

Samozdravlje
Postovi: 9012
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 21 maj 2025, 16:51

hazarder je napisao/la:
21 maj 2025, 16:41
Samozdravlje je napisao/la:
21 maj 2025, 16:39
jurisicduska je napisao/la:
21 maj 2025, 16:37
Pa igrao je Bubanja u boljoj ligi od naše, nego mu bankrotirao klub.
Ok, ali kako ga ne prepozna recimo Vojvodina, Partizan, ili smo mi jaci od ovog dvojca.
E tu dolazimo do plate zbog koje mene ovdje linčuju. :mrgreen:
Ne znamo kakav mu je ugovor, kolika odsteta i sl. Ako je ugovor takav da FKS odlucuje, moze svirati .....
Ne on, nego i Guli i za sve ostale vazi: Klub se pita(ako moze ugovorom) ili hoklica/ klupa ili igraj i to dobro, za dobro sebe i Kluba
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

mosarajvosa83
Postovi: 10366
Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la mosarajvosa83 » 21 maj 2025, 16:52

jurisicduska je napisao/la:
21 maj 2025, 16:49
Samozdravlje je napisao/la:
21 maj 2025, 16:39
jurisicduska je napisao/la:
21 maj 2025, 16:37
Pa igrao je Bubanja u boljoj ligi od naše, nego mu bankrotirao klub.
Ok, ali kako ga ne prepozna recimo Vojvodina, Partizan, ili smo mi jaci od ovog dvojca.
Ne znam fkt čemu to. Igrao je frajer za sasvim dobar klub do finansije krize koji ga je doveo kad nije bio u krizi, i bio jedan od vodećih HNL klubova i nejasno je čemu ta poređenja. Lokomtiva je s njim u sastavu bila 5. na tabeli i onda je došao kod nas.

Pa ti kako hoćeš. HNL je miljama ispred Super Lige Srbije, recimo Slave Belupo bi prošao kroz Novi Pazar i Radnički1923. Ali Hajd necemo se raspravljat bespotrebno.
Bubanja je proglasen za jednog od boljih igraca na svojoj poziciji,suvisno je pricat da ga neko drugi nije vidio,isto kao sto smo Mudraziju zvali pa da kaze neko da ga niko nije vidio prije nas ili Mamasa,Ilicica koji je bio jedan od najboljih u HNL. Inace igrac kad hoce da ide to je to,niko nece na silu drzat nekog ko hoce da ide i sl

Avatar
Vanja8
Postovi: 14099
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Vanja8 » 21 maj 2025, 16:54

Ovom gari se ubi prezime za Istok... :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 3520
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la PeppermintSA » 21 maj 2025, 16:58

Previše se filozofira u vezi Bubanje. Čovjek ima ugovor; očigledno se neki klubovi za njega interesuju. Klub će sjesti i pregledati ponude. Ako su dobre, odnosno ako dobijamo vise nego sto gubimo, prodacemo ga. Ako ne, onda ćemo ga zadržati. Pa nije profesionalni fudbal “ispuni mi želje”, Bubanji se nešto nije svidjelo pa ko biva ide.

Morpheus
Postovi: 2752
Pridružen/a: 28 jul 2019, 18:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Morpheus » 21 maj 2025, 17:00

Bubanja se mora zadržati, pa makar još jednu sezonu. Sa Mamasom ćemo ubosti garant.

Samozdravlje
Postovi: 9012
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Samozdravlje » 21 maj 2025, 17:02

mosarajvosa83 je napisao/la:
21 maj 2025, 16:52

Bubanja je proglasen za jednog od boljih igraca na svojoj poziciji,suvisno je pricat da ga neko drugi nije vidio,isto kao sto smo Mudraziju zvali pa da kaze neko da ga niko nije vidio prije nas ili Mamasa,Ilicica koji je bio jedan od najboljih u HNL. Inace igrac kad hoce da ide to je to,niko nece na silu drzat nekog ko hoce da ide i sl
Slazem se, ali ovo je upitno. Sve zavisi kako je definisano ugovorom. Ovo plavo je upitno. Kako se zvao onaj dobri stoper
(Nedic ili sl.) sto je sam sebi unistio karijeru, poslije 6 mjeseci klupiranja.
Bit ce Bubanja sampion, aBd.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

keli
Postovi: 3604
Pridružen/a: 18 jun 2021, 14:11
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la keli » 21 maj 2025, 17:04

Vanja8 je napisao/la:
21 maj 2025, 16:54
Ovom gari se ubi prezime za Istok... :urnebes: :urnebes: :urnebes:
?
On voli Saraj'vo, pravi je Hordaš, Husref Musemic jedan je od NAS!

Antikloc
Postovi: 3369
Pridružen/a: 11 mar 2021, 08:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Antikloc » 21 maj 2025, 17:04

fks74 je napisao/la:
21 maj 2025, 16:06
hazarder je napisao/la:
21 maj 2025, 15:52
broj6 je napisao/la:
21 maj 2025, 15:46
Ovaj brat u kiparskoj ligi koja sigurno dozvoljava vise kontakta nego nasa, imao 14 zutih i 2 crvena, pa zamislite koliko ce mu podijeliti Halkici, Topuzovici i Gigovici kod nas, nece frajer igrat svako trece kolo. Npr Bubanja ove sezone dobio 6 zutih a napravio 4 faula :urnebes:
Taman neće bit ni registrovan 2 od 3 utakmice zbog pravila o strancima pa ćemo rotirat. Sve je to planski :mrgreen:

Jednu on jednu Jatta.
Jel Kipar u EU ?
Severni Kipar nije !! :urnebes:

Avatar
GospodinIzSarajeva
Postovi: 11460
Pridružen/a: 08 sep 2019, 11:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 21 maj 2025, 17:08

Vanja8 je napisao/la:
21 maj 2025, 16:54
Ovom gari se ubi prezime za Istok... :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Šta je reći, koji garonja je u pitanju :D ?
Vlasnik ssba foruma - @Devedesetka

Avatar
Oerde
Postovi: 886
Pridružen/a: 19 jul 2014, 03:50
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Oerde » 21 maj 2025, 17:15

hazarder je napisao/la:
21 maj 2025, 15:52
broj6 je napisao/la:
21 maj 2025, 15:46
Ovaj brat u kiparskoj ligi koja sigurno dozvoljava vise kontakta nego nasa, imao 14 zutih i 2 crvena, pa zamislite koliko ce mu podijeliti Halkici, Topuzovici i Gigovici kod nas, nece frajer igrat svako trece kolo. Npr Bubanja ove sezone dobio 6 zutih a napravio 4 faula :urnebes:
Taman neće bit ni registrovan 2 od 3 utakmice zbog pravila o strancima pa ćemo rotirat. Sve je to planski :mrgreen:

Jednu on jednu Jatta.
Kipar je od 2004 punopravni clan evropske unije.

Avatar
GalileoGalilei
Postovi: 2830
Pridružen/a: 11 avg 2021, 01:02
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la GalileoGalilei » 21 maj 2025, 17:59

ubipara je napisao/la:
21 maj 2025, 16:01
GalileoGalilei je napisao/la:
21 maj 2025, 15:20
hazarder je napisao/la:
21 maj 2025, 15:16
Uzimaju platu kao 3 do 5 doktora specijalista sa UKCS-a koji povazdan ljudskim životima barataju i sad trebam da mi njegovo psihičko stanje izazove empatiju. Ne hvala. Sagne mi se svaki koji neće da gine za bordo. Najveći mu problem to što mu je uhljup korumpirani dao žuti i nije svirao penal, ma daj ****.

Nek' otrpi, odigra utakmicu, Lexilium trica u svlačionici, spavanac kod kuće, 2 pive hladne, naguzit ženu ko ima, ljubavnicu il' ljubavnika (ne ulazim u preference), spavanac i sutra na treningu opet glavom na kopačku. Dosta je alibija.
Kako si ti pametan.. :tokralju:

Treniraš, napreduješ, boriš se i neko te ebe čitavu sezonu. Nije to malo pa da se suzdržiš nego neviđen kriminal. Osvojiš kup uprkos svemu i onda te još vlastiti navijači osude za namještanje. Muka ti svega, ne možeš da radiš svoj posao kako spada i onda ti dođe neki hazarder i spominje tvoju platu i nešto mu čudno.
Evo ja ću ti reći da je Ajdinu Hasiću prošle sezone bilo muka svega i da ne bi svakako ostao upravo zbog tih stvari. Hoće ljudi da igraju pošteno, pa da doguraju dokle mogu.
Ne vrijedi to govorit tokmacima ovdje, oni bi se prodali za kikiriki samo da im ima ko dati zato i ne znaju sta je obraz. Spominju plate pa niko ti nece djaba igrat normalno da imaju ljudi plate cuj ima platu ko doktori pa po takvom razmisljanju oni sto su placeni po 20-30mil da ne govorim vise treba svaku tekmu da daju po 20 golova. Hahahah kakvih idiota na temi boze sacuvaj
Ma to ti je u svakom poslu, ne samo ovom. Imaš doktora koji radi u katastrofalnom okruženju, podmeću mu, ima dobru platu i dobije ponudu da ode negdje gdje je bolje. Sigurno će reći "ma boli me kara imam 4 milje hvala Bogu".

Samo kažem da iz perspektive igrača i kompletnog osoblja nije lako. Da ih boli qurac za ovim stvarima, onda bi im spočitavali qurcobolju i nezainteresovanost. Nema veze koliko je ko plaćen, šta radi i gdje radi, stvar je da ti neko vrijeđa inteligenciju i ne da da taj posao obavljaš kako treba.

Avatar
robertkosar
Postovi: 3629
Pridružen/a: 14 maj 2016, 11:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la robertkosar » 21 maj 2025, 18:34

Pendulum je napisao/la:
19 maj 2025, 17:05
visokohz je napisao/la:
19 maj 2025, 16:56
robertkosar je napisao/la:
19 maj 2025, 16:22
Imali kakvog habera pricali se sta za Saida Saida iz Slobode? Jak ko bik a zna lopte :mrgreen: :mrgreen:
Perspektivan igrač nema šta 32 god.. koji če nam k..
Kad vidim da neko predloži igrača starijeg od 28 godina, nije mi dobro. :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
KOMUNIKACIJA SAMO NA BOSANSKOM

Pena
Postovi: 587
Pridružen/a: 30 jun 2023, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pena » 21 maj 2025, 18:39

U gostima Jatta, Bubanja i Mamas 😂💪

Avatar
Napapijri
Postovi: 4521
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Napapijri » 21 maj 2025, 19:20

Evo nekih konkretnih primjera akcija protiv lopovluka. U nastavku cu kopirati tekst koji sam pronasao na facebook stranici.

🚩Kako prijaviti UEFA-i i FIFA-i nepravilnosti u Premijer ligi BiH🚩

Fudbal u Bosni i Hercegovini nosi veliku emociju, strast i tradiciju. Ipak, sve više navijača, klubova i sportskih radnika izražava zabrinutost zbog sumnji u regularnost takmičenja – posebno zbog načina suđenja, pristrasnosti prema određenim klubovima i nedostatka transparentnosti u radu Fudbalskog saveza BiH.

Ako ste svjedoci nepravilnosti, postoji način da to prijavite i međunarodnim fudbalskim institucijama poput UEFA-e i FIFA-e. Evo kako:

1. Prikupite konkretne dokaze

Bez dokaza – ni UEFA ni FIFA neće djelovati. Potrebno je imati:

Video snimke spornih odluka sa utakmica (npr. nepostojeći penali, očigledni crveni kartoni bez razloga).

Statistiku suđenja: broj penala, crvenih kartona, prekršaja – i kome se najčešće dosuđuju.

Izjave trenera, igrača, delegata ili predstavnika drugih klubova koji su primijetili slične obrasce.

Novinske članke i analize koje ukazuju na nepravilnosti.

Savjet: Organizujte materijal po utakmicama, uključite datume, imena sudija, rezultat i uticaj sumnjive odluke na ishod meča.

2. Obratite se domaćem fudbalskom savezu (FSBiH)

Zašto?
UEFA i FIFA zahtijevaju da se prvo proba riješiti problem unutar nacionalnog saveza.

Kako?

Napišite formalnu prijavu s dokazima i pošaljite je na službeni e-mail FSBiH-a ([email protected]).
Zatražite odgovor u razumnom roku (npr. 30 dana).
Zadržite dokaz o slanju i eventualni odgovor (ili tišinu) Saveza.

3. Ako FSBiH ignoriše prijavu – idite ka UEFA-i i FIFA-i

Kada ne dobijete odgovor, ili je odgovor neadekvatan, tada imate osnov da problem iznesete izvan zemlje.

UEFA kontakt:

E-mail za integritet i korupciju: [email protected]

Web forma i kontakt stranica: https://www.uefa.com/insideuefa/about-uefa/contact/

Poštanska adresa:
UEFA Headquarters, Route de Genève 46, 1260 Nyon, Switzerland

FIFA kontakt:
Online platforma za prijavu nepravilnosti (anonimna opcija):
https://www.bkms-system.net/fifa

Na engleskom jeziku napišite:

Koje ste korake poduzeli lokalno
Detaljan opis nepravilnosti
Ko su akteri (npr. određeni klubovi, sudije)
Koji su dokazi priloženi
Šta tražite: istragu, promjenu strukture, nadzor

4. Uključite medije i zajednicu

Nepravdu u fudbalu ne možete rušiti sami. Okupite:
Klubove koji dijele slična iskustva
Trenera, roditelje i navijače
Sportske novinare i portale

Zajedno podignite glas. Organizujte konferenciju za medije, objavite tekstove, analize, komentare – sve zasnovano na činjenicama, ne emocijama.

5. Nemojte se bojati – ali budite pametni

Oni koji žele pošten fudbal moraju biti hrabri. Ipak, budite profesionalni: ne vrijeđajte, ne širite teorije zavjere – radite argumentovano. Prijava FIFA-i i UEFA-i nije emotivni izljev, već pravna i proceduralna borba za čist sport.

Fudbal nije samo sport – on je odraz društva. Ako u Premijer ligi BiH dominiraju korupcija, zakulisne igre i suđenja "po narudžbi", onda gubi smisao. Ali ako se organizujemo, dokumentujemo i djelujemo – može se stvoriti pritisak koji mijenja stvari.

Nepravda ne nestaje sama. Moraš je imenovati, dokazati – i prijaviti.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Zlatna kopacka ssba lige za sezonu 2023/24.

Zadnja klupa - sampioni 34 sezone ss.ba lige.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Vanja8 i 58 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []