Pa dobro to sam i rekao ? Šta je tačno sporno ?AlemC85 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:27Do rata, Velez je pravio najvece transfere od klubova iz BiH, u okviru SFRJ: 1981. Sliskovica prodali za milion maraka, 1990. Hadzibadica prodali takodjer za mlion maraka, a 1991. Kodru za 1,2 miliona maraka i Vanju gudelja iste godine. 1976. golman Maric je prodat za 600.000 maraka u Njemacku. tolikojurisicduska je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:19Cini mi se da je njihov najveći transfer u historiji 220 k eura onog Brunu Okiveiru u Kinu. Govorim o ovoj poslijeratnoj. Znam da su Kodru prodali u Sociedad za neke dobre pare za taj vakat.Milion ili tako.feniksptica je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:15
Pozicija na tabeli ekipe i rezultati igraju neku ulogu.
Premijer liga BiH - aktuelno
- jurisicduska
- Postovi: 10891
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
- GrbavicaHram1921
- Postovi: 745
- Pridružen/a: 22 feb 2025, 11:33
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
AlemC85 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:27Do rata, Velez je pravio najvece transfere od klubova iz BiH, u okviru SFRJ: 1981. Sliskovica prodali za milion maraka, 1990. Hadzibadica prodali takodjer za mlion maraka, a 1991. Kodru za 1,2 miliona maraka i Vanju gudelja iste godine. 1976. golman Maric je prodat za 600.000 maraka u Njemacku. tolikojurisicduska je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:19Cini mi se da je njihov najveći transfer u historiji 220 k eura onog Brunu Okiveiru u Kinu. Govorim o ovoj poslijeratnoj. Znam da su Kodru prodali u Sociedad za neke dobre pare za taj vakat.Milion ili tako.feniksptica je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:15
Pozicija na tabeli ekipe i rezultati igraju neku ulogu.
Tad milion maraka vrijedilo ko danas 5miliona
- jurisicduska
- Postovi: 10891
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ma možda čak i vise uzmimo u obzir da kad je Juve platio Vialija 1992 12.5 miliona eura odnosno nekih 25 miliona KM, to bio najskuplji transfer svih vremena do tad.GrbavicaHram1921 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:36AlemC85 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:27Do rata, Velez je pravio najvece transfere od klubova iz BiH, u okviru SFRJ: 1981. Sliskovica prodali za milion maraka, 1990. Hadzibadica prodali takodjer za mlion maraka, a 1991. Kodru za 1,2 miliona maraka i Vanju gudelja iste godine. 1976. golman Maric je prodat za 600.000 maraka u Njemacku. tolikojurisicduska je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:19
Cini mi se da je njihov najveći transfer u historiji 220 k eura onog Brunu Okiveiru u Kinu. Govorim o ovoj poslijeratnoj. Znam da su Kodru prodali u Sociedad za neke dobre pare za taj vakat.Milion ili tako.
Tad milion maraka vrijedilo ko danas 5miliona
Ako ovdje uzmemo da je danas 222 miliona eura rekord dodjemo do omjera oko 18 puta vise. Sto znaci da bi Kodrin transfer od 0.6 miliona eura danas bio 10+ miliona eura. Ako uzmemo tu analogiju.
Baggio je 1990 prešao u Juve isto za 8 miliona eura i to je bio rekord
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Pa dobro, po tebi nije iznenađenje i okej. Po meni jeste. Valjda mogu iznijeti svoje mišljenje bez da se moram raspravljati ili pravdati nekome.Vorovus je napisao/la: ↑26 maj 2025, 20:59Kojom logikom je iznenadjenje? Klasicna devetka sa najvise golova i treci strijelac lige.Pendulum je napisao/la: ↑26 maj 2025, 20:02Za mene lično, iznenađenje samo Despotović.Najbolji golman lige je Vedad Muftić iz Željezničara, dok odbranu sezone čine Amar Beganović (Sarajevo), Sebastian Herrera (Borac), Bart Meijers (Borac) i Hrvoje Barišić (Zrinjski).
Igrači sezone u veznom redu su Vladan Bubanja (Sarajevo), Stefan Savić (Borac) i Stefano Surdanović (Zrinjski).
U napadu su svoje mjesto našli Giorgi Guliashvili (Sarajevo), Mihael Mlinarić (Velež) i Đorđe Despotović (Borac).![]()
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Zamalo da zaboravim ovog stručnjaka.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Kakve bombe se bacaju o transferima, 80 ih godina su transferi bili desetine hiljada maraka što se tiče naše lige. Malo se raspitajte, koliko je bio transfer Sušića u PSG.jurisicduska je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:48Ma možda čak i vise uzmimo u obzir da kad je Juve platio Vialija 1992 12.5 miliona eura odnosno nekih 25 miliona KM, to bio najskuplji transfer svih vremena do tad.GrbavicaHram1921 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:36AlemC85 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 21:27
Do rata, Velez je pravio najvece transfere od klubova iz BiH, u okviru SFRJ: 1981. Sliskovica prodali za milion maraka, 1990. Hadzibadica prodali takodjer za mlion maraka, a 1991. Kodru za 1,2 miliona maraka i Vanju gudelja iste godine. 1976. golman Maric je prodat za 600.000 maraka u Njemacku. toliko
Tad milion maraka vrijedilo ko danas 5miliona
Ako ovdje uzmemo da je danas 222 miliona eura rekord dodjemo do omjera oko 18 puta vise. Sto znaci da bi Kodrin transfer od 0.6 miliona eura danas bio 10+ miliona eura. Ako uzmemo tu analogiju.
Baggio je 1990 prešao u Juve isto za 8 miliona eura i to je bio rekord
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Napisao sam neki dan da Laktaši neće dobiti licencu.
- Combattente87
- Postovi: 1396
- Pridružen/a: 03 jan 2025, 10:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Od kud ti prije informacije o licencama.... ?
BORAC U SRCU VRBAS U VENAMA !
-
IMResurrected
- Postovi: 332
- Pridružen/a: 29 avg 2024, 22:37
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Kao nisu znali da ce im ovo praviti problem.- Da, reflektori su najveći problem, a mi objektivno nemamo mogućnost da ih izgradimo na našem Gradskom stadionu za mjesec dana, to je isuviše kratak rok. Osim toga, potrebna je i višemilionska bankovna garancija što je dodatno otežavajuća okolnost. Takođee, treba da imamo i tribine za 3.000 stolica, još svlačionica. I tako. Gledajući sve to, čitajući uvjete, mogu samo da kažem da ćemo ih teško ispuniti za ovaj kratak period. Zaista, ne znam šta još da kažem – rekao je on.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Istraživao, tako sam penziju zaradio. Znam ljude, koji znaju ljude.
- Combattente87
- Postovi: 1396
- Pridružen/a: 03 jan 2025, 10:31
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Ako su pravila mijenjanja bukvalno dan pred pocetak za transfere (broj strana i broj domaci), za ocekicati je i da se promjene pravila da bi Laktasi dobili licencu.Combattente87 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 22:42I ti si siguran u tu info 100 % ?
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
-
IMResurrected
- Postovi: 332
- Pridružen/a: 29 avg 2024, 22:37
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Imas izjavu predsjednika Laktasa Radeljica da ne mogu dobiti licencu. Ne treba ti istrazivac @fks74 da potvrdi informaciju. Ne znam ni sto je istrazivao ista kad su ljudi javno objasniliCombattente87 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 22:42I ti si siguran u tu info 100 % ?
https://www.sportdc.net/n/167473/igor-r ... -licencu/f
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Iskreno Sarajevo jedino gleda unaprijed koliko god ti smijesno zvucalo. Navijacku skupinu su pomnozili sa julon, dogovorili su tekmu sa Sirokim i time pokazali da je privatni kapital na mjestu broj 1, poceli se dogovarati sa Vicom jer od inata i kvazi borve nema jista, treba im normalnija situacija. Sarajevo je u vecim novcima, ne bi me iznenadilo da bude novi dogovor Vico-Sarajevu, u korist Sarajeva.Vanja8 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 08:56Colpa je digao glas za ovakav odnos prema Zelji, necemo se duplati poBogu...Argentina je napisao/la: ↑26 maj 2025, 08:43Gdje su borci za fudbal u BiH i spasioci fudbala i postenje i isti pristup svima da se oglase za nasih 30 zutih kartona i sviranje svako kolo penal protiv nas od kako smo Vorcu skinuli titulu?
Pa da, nema ih. Povukli se u misje rupe nakon sto su se dogovorili da spasavaju Radnik, Siroki, daju bodove Vicinoj prciji, dobiju kup itd
I sljedece sezone ce Sarajevo imati najbolju ekipu i opet ih Vico krasti i opet se sazvati sastanak i cuditi se sto se sve manje klubova odaziva. Nisu svi zlatne ribice sa pamcenjem. I opet ce spinovati da Zeljo suruje sa Savezom, a oni pored svih sranja su i Sirokom tekmu prodali. Haj sve, ali Siroki...
Zeljo i El Tarik, jedini klubovi koji progresivno gledaju u buducnost i vide da je porodica Colpa donijela veliki napredak sarajevskim klubovima...
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Nađi šta sam pisao prije nekoliko dana, najvjerovatnije ulazi BSK koji je Borac llIMResurrected je napisao/la: ↑26 maj 2025, 22:46Imas izjavu predsjednika Laktasa Radeljica da ne mogu dobiti licencu. Ne treba ti istrazivac @fks74 da potvrdi informaciju. Ne znam ni sto je istrazivao ista kad su ljudi javno objasnili![]()
https://www.sportdc.net/n/167473/igor-r ... -licencu/f
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Zato sto su ljudi u nasem klubu NESPOSOBNI. EVo ti dva primjera koliki nisu sposobni ni za sta:Pendulum je napisao/la: ↑26 maj 2025, 09:38Nije sad vrijeme da se išta priča.Argentina je napisao/la: ↑26 maj 2025, 08:43Gdje su borci za fudbal u BiH i spasioci fudbala i postenje i isti pristup svima da se oglase za nasih 30 zutih kartona i sviranje svako kolo penal protiv nas od kako smo Vorcu skinuli titulu?
Pa da, nema ih. Povukli se u misje rupe nakon sto su se dogovorili da spasavaju Radnik, Siroki, daju bodove Vicinoj prciji, dobiju kup itd
I sljedece sezone ce Sarajevo imati najbolju ekipu i opet ih Vico krasti i opet se sazvati sastanak i cuditi se sto se sve manje klubova odaziva. Nisu svi zlatne ribice sa pamcenjem. I opet ce spinovati da Zeljo suruje sa Savezom, a oni pored svih sranja su i Sirokom tekmu prodali. Haj sve, ali Siroki...
Na kraju krajeva, imate li vi među svojim redovima borce za boljitak BH fudbala pa da se oni oglase? Eto sam si napisao 30 žutih kartona, penali, qrci palci a vaši borci šute? Zašto šute, pitam se?![]()
1. Ulijecu dva debila sa istoka, klub nije saopstenje izdao nikakvo
2. Istok ne mogu podnijeti zahtjev za rjesavanje prostora vec 7 godina
Pri tome to ne umanjuje da je Sarajevo lazni spasitelj bh fudbala.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
-
IMResurrected
- Postovi: 332
- Pridružen/a: 29 avg 2024, 22:37
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Svejedno je i Laktasi su Borac 2, kao i skoro svaki klub iz RS-a. Mislim, posluzice istoj svrsi.fks74 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 22:50Nađi šta sam pisao prije nekoliko dana, najvjerovatnije ulazi BSK koji je Borac llIMResurrected je napisao/la: ↑26 maj 2025, 22:46Imas izjavu predsjednika Laktasa Radeljica da ne mogu dobiti licencu. Ne treba ti istrazivac @fks74 da potvrdi informaciju. Ne znam ni sto je istrazivao ista kad su ljudi javno objasnili![]()
https://www.sportdc.net/n/167473/igor-r ... -licencu/f
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Jedini ste uz Borac koji ste dobili pozajmicu od saveza, kada vam je visila licenca.Argentina je napisao/la: ↑26 maj 2025, 22:51Zato sto su ljudi u nasem klubu NESPOSOBNI. EVo ti dva primjera koliki nisu sposobni ni za sta:Pendulum je napisao/la: ↑26 maj 2025, 09:38Nije sad vrijeme da se išta priča.Argentina je napisao/la: ↑26 maj 2025, 08:43Gdje su borci za fudbal u BiH i spasioci fudbala i postenje i isti pristup svima da se oglase za nasih 30 zutih kartona i sviranje svako kolo penal protiv nas od kako smo Vorcu skinuli titulu?
Pa da, nema ih. Povukli se u misje rupe nakon sto su se dogovorili da spasavaju Radnik, Siroki, daju bodove Vicinoj prciji, dobiju kup itd
I sljedece sezone ce Sarajevo imati najbolju ekipu i opet ih Vico krasti i opet se sazvati sastanak i cuditi se sto se sve manje klubova odaziva. Nisu svi zlatne ribice sa pamcenjem. I opet ce spinovati da Zeljo suruje sa Savezom, a oni pored svih sranja su i Sirokom tekmu prodali. Haj sve, ali Siroki...
Na kraju krajeva, imate li vi među svojim redovima borce za boljitak BH fudbala pa da se oni oglase? Eto sam si napisao 30 žutih kartona, penali, qrci palci a vaši borci šute? Zašto šute, pitam se?![]()
1. Ulijecu dva debila sa istoka, klub nije saopstenje izdao nikakvo
2. Istok ne mogu podnijeti zahtjev za rjesavanje prostora vec 7 godina
Pri tome to ne umanjuje da je Sarajevo lazni spasitelj bh fudbala.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Pa dobro, ja opet ponavljam, srecom imamo vas i El Tarika za spas sarajevskog fudbala, Colpa je jedini koji ce nas zastititi dovesti do progresa, vi ste to prepoznali mi nismo, vi ste otisli na sjednicu NSBiH i tako spasili fudbal u kantonu...Argentina je napisao/la: ↑26 maj 2025, 22:48Iskreno Sarajevo jedino gleda unaprijed koliko god ti smijesno zvucalo. Navijacku skupinu su pomnozili sa julon, dogovorili su tekmu sa Sirokim i time pokazali da je privatni kapital na mjestu broj 1, poceli se dogovarati sa Vicom jer od inata i kvazi borve nema jista, treba im normalnija situacija. Sarajevo je u vecim novcima, ne bi me iznenadilo da bude novi dogovor Vico-Sarajevu, u korist Sarajeva.Vanja8 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 08:56Colpa je digao glas za ovakav odnos prema Zelji, necemo se duplati poBogu...Argentina je napisao/la: ↑26 maj 2025, 08:43Gdje su borci za fudbal u BiH i spasioci fudbala i postenje i isti pristup svima da se oglase za nasih 30 zutih kartona i sviranje svako kolo penal protiv nas od kako smo Vorcu skinuli titulu?
Pa da, nema ih. Povukli se u misje rupe nakon sto su se dogovorili da spasavaju Radnik, Siroki, daju bodove Vicinoj prciji, dobiju kup itd
I sljedece sezone ce Sarajevo imati najbolju ekipu i opet ih Vico krasti i opet se sazvati sastanak i cuditi se sto se sve manje klubova odaziva. Nisu svi zlatne ribice sa pamcenjem. I opet ce spinovati da Zeljo suruje sa Savezom, a oni pored svih sranja su i Sirokom tekmu prodali. Haj sve, ali Siroki...
Zeljo i El Tarik, jedini klubovi koji progresivno gledaju u buducnost i vide da je porodica Colpa donijela veliki napredak sarajevskim klubovima...
Zao mi je jedino onog jadnog Mitze Trbonje, ali eto, fino je sto ste se ogradili od njega i pokazali viziju...
Zadnja izmjena: Vanja8, dana/u 26 maj 2025, 23:09, ukupno mijenjano 1 put.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Jedini ste koji prodaju tekme za opstanak drugih u ligi, s tim da ste ove godine jedini koji to rade po nalogu Vicefks74 je napisao/la: ↑26 maj 2025, 22:56Jedini ste uz Borac koji ste dobili pozajmicu od saveza, kada vam je visila licenca.Argentina je napisao/la: ↑26 maj 2025, 22:51Zato sto su ljudi u nasem klubu NESPOSOBNI. EVo ti dva primjera koliki nisu sposobni ni za sta:
1. Ulijecu dva debila sa istoka, klub nije saopstenje izdao nikakvo
2. Istok ne mogu podnijeti zahtjev za rjesavanje prostora vec 7 godina
Pri tome to ne umanjuje da je Sarajevo lazni spasitelj bh fudbala.
Prvak NR BiH: 1946
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Prvak Jugoslavije: 1972
Prvak BiH: 1998, 2001, 2002, 2010, 2012 i 2013
Kup BiH: 2000, 2001, 2003, 2011, 2012 i 2018
Super kup BiH: 1998, 2000 i 2001
Dupla kruna: 2001 i 2012
Titula, kup i super kup: 2001
Kup UEFA: 1/4(1972) i 1/2(1985)
Online
Trenutno korisnika/ca: Arma00, Marokanci58 i 11 gostiju.


