FK Sarajevo
Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz
Re: FK Sarajevo
Ovaj trener Eldin Čengić je sin od onog menadžera Nermina Čengića. Iskreno, ne znam koliko je on kompetentan za ovaj projekat, do sada je bio samo pomocni trener u par klubova (Mladost kod Kaknja, Sloboda), trebao je neko iskusan, ko zna sa igracima koji prelaze iz jednog na drugi nivo. Nadam se samo, da nije neko uhljebljenje u pitanju.
-
Hordas1990
- Postovi: 991
- Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ako je stvarno sin od onog menadzera, to ne valja. Sukob interesa klasicni.
Re: FK Sarajevo
Umotati ga u cvaju i neka ga vode.Srbijanski superligaš Spartak iz Subotice želi u svoje redove dovesti Eldara Mehmedovića, objavio je Faktor.
Mehmedović nije u planovima stručnog štaba FK Sarajevo te je ostao raditi po posebnom planu u Sarajevu. Sigurno je i sam svjestan da mu treba klub gdje će moći da se nametne i pokaže svoje kvalitete.
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
- nedimmmm1337
- Postovi: 743
- Pridružen/a: 23 jun 2024, 14:38
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Pendulum je napisao/la: ↑06 jul 2025, 18:01Umotati ga u cvaju i neka ga vode.Srbijanski superligaš Spartak iz Subotice želi u svoje redove dovesti Eldara Mehmedovića, objavio je Faktor.
Mehmedović nije u planovima stručnog štaba FK Sarajevo te je ostao raditi po posebnom planu u Sarajevu. Sigurno je i sam svjestan da mu treba klub gdje će moći da se nametne i pokaže svoje kvalitete.
"Jer znaš kako kažu moji ovdje – nije to samo ljubav, to je bolest.”
Re: FK Sarajevo
Ovo ko je zavrsio svaka mu cast, jos ako sta kapne paraPendulum je napisao/la: ↑06 jul 2025, 18:01Umotati ga u cvaju i neka ga vode.Srbijanski superligaš Spartak iz Subotice želi u svoje redove dovesti Eldara Mehmedovića, objavio je Faktor.
Mehmedović nije u planovima stručnog štaba FK Sarajevo te je ostao raditi po posebnom planu u Sarajevu. Sigurno je i sam svjestan da mu treba klub gdje će moći da se nametne i pokaže svoje kvalitete.
Re: FK Sarajevo
Za desetak godina imat ćemo Sarajevo i Sarajevo B u istom rangu takmičenja. 
Nikad poraz, samo lekcija.
-
Devedesetka
- Postovi: 1100
- Pridružen/a: 24 sep 2023, 18:09
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Znam da je neka. Nadam se da jesu...MaroonBjelave je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:50Goraždanska Drina je bila u planu. E sad šta su tu dogovorili, ne znam.NazorUso je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:29Meni je ovo stura informqcija za neku dublju analizu. Npr. Sta je plan, od kojeg ranga krenuti, da li uzimamo licencu od nekoga kako se pominjalo sa Drinom Visegrad...
Sve u svemu dobar nacin da se dovede veliki broj mladih igraca i razvija kroz B tim.
S druge strane, u Radniku ce biti na dvojnoj igraci koji su "blizu" tima kao sto je bio Jatta. Sada ocekujem Hamzica, Vrbana, Pejovica...
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Re: FK Sarajevo
Odlican potez sto se tice formiranja B ekipe iz vise razloga. Tu mozes slati trenere tipa Ahmetovica da to vode ekipu i da igraju istu formaciju kao prvi tip. Tu guras mlade igrace da osjete seniorskog fudbala i da vidis ko koliko moze, pogotovo je to dobro za daljni njihov razvoj. E sad odakle krecemo ja mislim da cemo igrati kantonalnu ligu sad koliko je to dobro za mlade igrace pojma nemam ali jeste sigurno
Re: FK Sarajevo
Mislim da bi ti to najbolje objasnio Pantelija, ali jbga, stalno neke svadje po temi pa rijetko pise...OsmanhodzicBuco je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:11Skupo je sigurno, a vrlo moguce i nepotrebno, u situaciji kada mozemo slati mlade talente u Radnik. Ali ako se planira da se dovode mladi igraci sa strane i razvijaju preko tog B tima, moze biti jako isplativo. Laicki govorim. Vjerovatno ima forumasa koji bolje razumiju materiju, pa bi volio procitati dobru analizu.
Ali da bi te uveo u materiju, bi sigurno najbolje...
-
pjankesarajevo
- Postovi: 1570
- Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Vanja8 je napisao/la: ↑06 jul 2025, 18:50Mislim da bi ti to najbolje objasnio Pantelija, ali jbga, stalno neke svadje po temi pa rijetko pise...OsmanhodzicBuco je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:11Skupo je sigurno, a vrlo moguce i nepotrebno, u situaciji kada mozemo slati mlade talente u Radnik. Ali ako se planira da se dovode mladi igraci sa strane i razvijaju preko tog B tima, moze biti jako isplativo. Laicki govorim. Vjerovatno ima forumasa koji bolje razumiju materiju, pa bi volio procitati dobru analizu.
Ali da bi te uveo u materiju, bi sigurno najbolje...
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️
-
pjankesarajevo
- Postovi: 1570
- Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ne znam nista nisam siguran, samo da preserem onako, a nek mi neko objasni jer ja ne znam guglatVanja8 je napisao/la: ↑06 jul 2025, 18:50Mislim da bi ti to najbolje objasnio Pantelija, ali jbga, stalno neke svadje po temi pa rijetko pise...OsmanhodzicBuco je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:11Skupo je sigurno, a vrlo moguce i nepotrebno, u situaciji kada mozemo slati mlade talente u Radnik. Ali ako se planira da se dovode mladi igraci sa strane i razvijaju preko tog B tima, moze biti jako isplativo. Laicki govorim. Vjerovatno ima forumasa koji bolje razumiju materiju, pa bi volio procitati dobru analizu.
Ali da bi te uveo u materiju, bi sigurno najbolje...
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️
Re: FK Sarajevo
Ne zahebavam se Pjanke, ovo zaista mislim ozbiljno...pjankesarajevo je napisao/la: ↑06 jul 2025, 18:53Vanja8 je napisao/la: ↑06 jul 2025, 18:50Mislim da bi ti to najbolje objasnio Pantelija, ali jbga, stalno neke svadje po temi pa rijetko pise...OsmanhodzicBuco je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:11Skupo je sigurno, a vrlo moguce i nepotrebno, u situaciji kada mozemo slati mlade talente u Radnik. Ali ako se planira da se dovode mladi igraci sa strane i razvijaju preko tog B tima, moze biti jako isplativo. Laicki govorim. Vjerovatno ima forumasa koji bolje razumiju materiju, pa bi volio procitati dobru analizu.
Ali da bi te uveo u materiju, bi sigurno najbolje...![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Mislim da se ta opcija u nekom smislu razmatrala dok je cak i on bio u klubu, ali je zbog napustanja Nama, to sve otislo u ladice...
- jurisicduska
- Postovi: 10891
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Pisalo se vec o ovoj ideji i realizaciji ali kuca se od temelja pravi i pametnom bi i to trebalo biti dosta.
Mi se u nekim fazama ponasamo kao da smo presisali ovu ligu odavno pa sad uvodimo novitete, a u biti nismo.
Tako da i b tim mi je super al uz pretposravku da A tim pravi rezultate. Bit poligon za prodaju i plasman u Poljsku Tursku Grcku ili slicno me ne zadovoljava jbga ali sa srecom sa projektom.
Mi se u nekim fazama ponasamo kao da smo presisali ovu ligu odavno pa sad uvodimo novitete, a u biti nismo.
Tako da i b tim mi je super al uz pretposravku da A tim pravi rezultate. Bit poligon za prodaju i plasman u Poljsku Tursku Grcku ili slicno me ne zadovoljava jbga ali sa srecom sa projektom.
Re: FK Sarajevo
OsmanhodzicBuco je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:11Skupo je sigurno, a vrlo moguce i nepotrebno, u situaciji kada mozemo slati mlade talente u Radnik. Ali ako se planira da se dovode mladi igraci sa strane i razvijaju preko tog B tima, moze biti jako isplativo. Laicki govorim. Vjerovatno ima forumasa koji bolje razumiju materiju, pa bi volio procitati dobru analizu.
I nije toliko skupo a puno ce vratiti.
Mozes imati max 10 igraca na dvojnoj reg.
Mozes imati max 6 igraca posudjenih.
B ekipa, mozes igrati isti sistem kao i A ekipa, nekom perspektivnom treneru dati da trenira.
Cak da doguraju do druge lige federacije i to je uredno jer dosta ima dobrih ekipa i igraca, samim tim mladi moraju osjetiti seniorski fudbal.
Dosta juniora gubimo u izlaznim godistima, no ja sam misljenja da se stepenica jos mora spustit dolje. Primjera radi kad uzmes prosle god LP za juniore protiv Rukh Lviva cetiri igraca smo otpisali ili su otisli u potrazi za minutama trenutno je jedan u drugoj ligi, 2x u federalnoj i jedan u BHPL. Fazon je da dizes im lvl ako odskace kao kadet daj ga u juniore ili ako je ekstra talent daj ga u B ekipu odmah pa ce on umjesto juniorskog staza sa 18-19 imati 60 utk za seniore sto je fantazija.
Svi veci klubovi rade na ovaj princip. Kad si npr u drugoj ligi mozes imati igrace na amaterskim ugovorima itd itd cak i u prvoj ligi mozes.
Trenutno vrlo lako sa 150-200k KM mozes igrati jaku ulogu u drugoj ligi a 500-700k KM u prvoj ligi je dovoljno za sredinu tabele. ( sve to jedan prodan igrac nadomjesti, tipa neces Buljubasica prodat za 1.2 mil nego za neku vecu svotu novca.)
Krajnji cilj bi bio da nakon nekog vremena u prvih 11 imas 6-7 igraca iz akademije i sl
-
pjankesarajevo
- Postovi: 1570
- Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Zašto ekipe koriste B timove?Kyle88 je napisao/la: ↑06 jul 2025, 19:23OsmanhodzicBuco je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:11Skupo je sigurno, a vrlo moguce i nepotrebno, u situaciji kada mozemo slati mlade talente u Radnik. Ali ako se planira da se dovode mladi igraci sa strane i razvijaju preko tog B tima, moze biti jako isplativo. Laicki govorim. Vjerovatno ima forumasa koji bolje razumiju materiju, pa bi volio procitati dobru analizu.
I nije toliko skupo a puno ce vratiti.
Mozes imati max 10 igraca na dvojnoj reg.
Mozes imati max 6 igraca posudjenih.
B ekipa, mozes igrati isti sistem kao i A ekipa, nekom perspektivnom treneru dati da trenira.
Cak da doguraju do druge lige federacije i to je uredno jer dosta ima dobrih ekipa i igraca, samim tim mladi moraju osjetiti seniorski fudbal.
Dosta juniora gubimo u izlaznim godistima, no ja sam misljenja da se stepenica jos mora spustit dolje. Primjera radi kad uzmes prosle god LP za juniore protiv Rukh Lviva cetiri igraca smo otpisali ili su otisli u potrazi za minutama trenutno je jedan u drugoj ligi, 2x u federalnoj i jedan u BHPL. Fazon je da dizes im lvl ako odskace kao kadet daj ga u juniore ili ako je ekstra talent daj ga u B ekipu odmah pa ce on umjesto juniorskog staza sa 18-19 imati 60 utk za seniore sto je fantazija.
Svi veci klubovi rade na ovaj princip. Kad si npr u drugoj ligi mozes imati igrace na amaterskim ugovorima itd itd cak i u prvoj ligi mozes.
Trenutno vrlo lako sa 150-200k KM mozes igrati jaku ulogu u drugoj ligi a 500-700k KM u prvoj ligi je dovoljno za sredinu tabele. ( sve to jedan prodan igrac nadomjesti, tipa neces Buljubasica prodat za 1.2 mil nego za neku vecu svotu novca.)
Krajnji cilj bi bio da nakon nekog vremena u prvih 11 imas 6-7 igraca iz akademije i sl
⸻
Zašto će FK Sarajevo sada imati B tim?
FK Sarajevo uvodi B tim kako bi:
⸻
Koji je razlog sada?
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️
- Varijantas8
- Postovi: 272
- Pridružen/a: 01 nov 2022, 18:12
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Chatgpt zna da cemo krenuti od prve lige fbih?pjankesarajevo je napisao/la: ↑06 jul 2025, 19:52Zašto ekipe koriste B timove?Kyle88 je napisao/la: ↑06 jul 2025, 19:23OsmanhodzicBuco je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:11Skupo je sigurno, a vrlo moguce i nepotrebno, u situaciji kada mozemo slati mlade talente u Radnik. Ali ako se planira da se dovode mladi igraci sa strane i razvijaju preko tog B tima, moze biti jako isplativo. Laicki govorim. Vjerovatno ima forumasa koji bolje razumiju materiju, pa bi volio procitati dobru analizu.
I nije toliko skupo a puno ce vratiti.
Mozes imati max 10 igraca na dvojnoj reg.
Mozes imati max 6 igraca posudjenih.
B ekipa, mozes igrati isti sistem kao i A ekipa, nekom perspektivnom treneru dati da trenira.
Cak da doguraju do druge lige federacije i to je uredno jer dosta ima dobrih ekipa i igraca, samim tim mladi moraju osjetiti seniorski fudbal.
Dosta juniora gubimo u izlaznim godistima, no ja sam misljenja da se stepenica jos mora spustit dolje. Primjera radi kad uzmes prosle god LP za juniore protiv Rukh Lviva cetiri igraca smo otpisali ili su otisli u potrazi za minutama trenutno je jedan u drugoj ligi, 2x u federalnoj i jedan u BHPL. Fazon je da dizes im lvl ako odskace kao kadet daj ga u juniore ili ako je ekstra talent daj ga u B ekipu odmah pa ce on umjesto juniorskog staza sa 18-19 imati 60 utk za seniore sto je fantazija.
Svi veci klubovi rade na ovaj princip. Kad si npr u drugoj ligi mozes imati igrace na amaterskim ugovorima itd itd cak i u prvoj ligi mozes.
Trenutno vrlo lako sa 150-200k KM mozes igrati jaku ulogu u drugoj ligi a 500-700k KM u prvoj ligi je dovoljno za sredinu tabele. ( sve to jedan prodan igrac nadomjesti, tipa neces Buljubasica prodat za 1.2 mil nego za neku vecu svotu novca.)
Krajnji cilj bi bio da nakon nekog vremena u prvih 11 imas 6-7 igraca iz akademije i sl
Razvoj mladih igrača – da igrači iz omladinskog pogona (U19, U17) pređu postepeno na seniorski nogomet uz takmičarske minute.
Povratak igrača iz povreda – lakše vraćanje u ritam kroz utakmice manje važnosti.
Selektivno testiranje – provjera igrača na seniorskom nivou prije prelaska u prvi tim.
Zadržavanje forme kod igrača iz prvog tima koji nemaju minute.
Produbljivanje kadra za klub bez dodatnih troškova.
Mogućnost zarade kroz afirmaciju mladih koji kasnije donesu transfere.
⸻
Zašto će FK Sarajevo sada imati B tim?
FK Sarajevo uvodi B tim kako bi:
Olakšao prelaz sa omladinskog pogona na prvi tim (trenutno postoji veliki skok u nivou igre između U19 i Premijer lige).
Razvijao talente u kontrolisanom okruženju, uz trenerski nadzor sistema kluba.
Smanjio pritisak na mlade, jer mogu igrati seniore bez gubljenja minuta u konkurenciji s iskusnim igračima.
Povećao konkurenciju u prvom timu jer se igrači iz B tima mogu brzo priključiti ako pokažu nivo.
Ostvario dugoročnu sportsku i finansijsku stabilnost kroz razvoj i prodaju igrača.
⸻
Koji je razlog sada?
FK Sarajevo ima više talentovanih U19 igrača nego mjesta u prvom timu i želi spriječiti da odu bez prilike.
Premijer liga je takmičarski zahtjevna i mladi teško dobijaju minute, a B tim u Prvoj ligi FBiH omogućava ozbiljne seniorske utakmice.
Klub želi stvoriti jasan put: Omladinska škola → B tim → Prvi tim, što je praksa uspješnih klubova (npr. Dinamo Zagreb, Barcelona, Real Sociedad).
Time se ojačava domaća baza igrača i klub se manje oslanja na skupe transfere.
Re: FK Sarajevo
Ma nista to. Ako smo pametni imati svoj lični klub, bez nekog udruzivanja i slično jer, ce nam kad tad izaci na nos.Pena je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:28To je jedino i normalno, ko bi lomio noge po trecoj i cetvrtoj ligi.GospodinIzSarajeva je napisao/la: ↑06 jul 2025, 17:05Pa bilo je priče o tome da se neki klub preimenuje u FKS B, i nastavimo( krenemo ) iz lige u kojoj su oni.
Pokacis se zbog neke gluposti i gubis B ekipu.
Ako treba neka krenu iz lige Sarajevo pa napred zaboli me. Vjerujem, da ce sa godinama pred nama biti ako nista standardni u 2.ligi FBiH, zasto ne i standardni u 1.ligi FBiH. Sam svoj gazda, imaš svoj klub i radi sa njim sta ti je volja.
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.


