Lucas je napisao/la: ↑13 jul 2025, 12:41
4-2-3-1 izumrla u modernom fudbalu

Šta igra PSG, hrkljuš. Kad ih je Enrike preuzeo, poceo je 3-5-2, bio na rubu otkaza par puta, prešaltao kasnije na 4-2-3-1, pa pokorio Evropu, vjerovatno ce i svijet veceras. Konte poceo sa 3-5-2, vidio da to nije to, prešaltao na 4-2-3-1, osvojio Skudeto. Koju formaciju igra Flik sa Barcelonom, pa im se divi cijeli svijet, u kojoj formaciji je sa Bayernom osvojio sve živo ? U kojoj formaciji su Anceloti/Zidan osvojili sve one Lige šampiona sa Realom ?
Naš mag nek i dalje eksperimentiše i pokušava zbuniti protivnika, ide dogodine - 30 za Borcem/Zrinjskim. Jucer je prekucao sa novim izumom, Mlinaric zadnji vezni
PSG igra klasicnu 433 sa zadnjim veznim i dva centralna vezna. Ko je desetka u njihovoj formaciji? Vitinha pravi DMF, Neves i Ruiz centralni vezni. Napoli ista stvar, Gilmour/Lobotka zadnji, McTominay i Anguissa centralni. A pricas o Conteu koji je mozda i najpoznatiji sa svojom 343 formacijom s kojom je harao u Juventusu, Chelseaju i Interu. Barcelona jedina igra neku vrstu 4231 mada i tu Olmo nije prava desetka, u Spaniji igra centralnog. Spominjes Real? Pa godinama su igrali prototip 433 formacije, sa Casemirom kao razbijacem, Modricem i Kroosom kao klasicnim centralnim veznim. Gore trojac BBC. Od odlaska Ozila nisu igrali sa 10kom. Kod Ancelottija ove zadnje sezone najvise igrali 442. Bukvalno niko tu nije igrao 4231 sem te Barcelone, haj da si mi rekao City sa De Bruyneom ili Man Utd sa Brunom, mada su i to hibridne formacije (posebno City gdje je Pep gurao Stonesa na zadnjeg veznog a Cancela kao IWBa). Ta 4231 formacija o kojoj ti pricas se igrala do 2013. maksimalno, kad su glavni igraci bili Ozil, Mata, Gotze, Rooney kod Fergusona iza RVPa, Kaka...