FK Sarajevo

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Koju poziciju će zauzeti FKS na kraju ove sezone?

Prvaci
46
11%
Drugi
42
10%
Treći
138
34%
Četvrti
76
19%
Peti
34
8%
Šesti
17
4%
Sedmi
6
1%
Osmi
15
4%
Ispadamo iz lige
36
9%
 
Ukupno glasova: 410

Avatar
luckystrike
Postovi: 3246
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 29 jul 2025, 00:40

Ovo što je @NisamInSajder napisao u vezi kupljenja "drugih lopti", to je po meni bio ključ uspjeha.

S druge strane, ne slažem se da je Guli bio daleko već se rano odrekao pressinga, čemu se Jović nadao, tako da mi njih 2 dijele krivicu za primljeni gol.

Također, U. Cluj nije znao šta i kako u prvih 20 minuta, ali kad su se oslobodili pritiska i stali na loptu, zabili su gol i imali još 3 jako dobre prilike u 1. poluvremenu. Centaršut kao što je nama prošao u 92. - lik umjesto u gol s 3 m posla u nebo, u nastavku akcije drugi igrač puca ravno u golmana iz dobre šanse. Osim toga, imali su kasnije još jedan opasan korner, plavo-bijeli s linije vadili.

Avatar
NisamInSajder
Postovi: 3708
Pridružen/a: 25 jan 2021, 18:45
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la NisamInSajder » 29 jul 2025, 00:53

luckystrike je napisao/la:
29 jul 2025, 00:40
Ovo što je @NisamInSajder napisao u vezi kupljenja "drugih lopti", to je po meni bio ključ uspjeha.

S druge strane, ne slažem se da je Guli bio daleko već se rano odrekao pressinga, čemu se Jović nadao, tako da mi njih 2 dijele krivicu za primljeni gol.
Nije se odrekao presinga, nego se čitava ekipa povukla u ajmo reći srednji blok, upravo da sebi stvore prostor za kontru, pa se stvorila situacija ova sa slike, momenat nakon što je njihov lijevi vezni uputio loptu Romanchuku, vidiš koji autoput ima ispred sebe, Guliashvili je u sprintu prilazio, ali nije stigao na vrijeme, no nije ni dobio adekvatnu podršku od Jovića koji je pravovremeno mogao iskočiti i spriječiti šut. Realno, ovakav gol se dešava jednom u stotine utakmica, pogotovo onako efektno. Čitavu utakmicu su svi iz odbrane imali vrlo dobra iskakanja, ali eto, jednom nisi odradio i desio se gol. Ponovo kažem, i dosta sreće je Ukrajinac imao da onako zabio, onaj šut i sve, ali moglo se spriječiti.
slika
Suti, samo suti
suti moj djecace plavi

bvsic
Postovi: 4878
Pridružen/a: 21 apr 2024, 00:18
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bvsic » 29 jul 2025, 00:58

NisamInSajder je napisao/la:
29 jul 2025, 00:53
luckystrike je napisao/la:
29 jul 2025, 00:40
Ovo što je @NisamInSajder napisao u vezi kupljenja "drugih lopti", to je po meni bio ključ uspjeha.

S druge strane, ne slažem se da je Guli bio daleko već se rano odrekao pressinga, čemu se Jović nadao, tako da mi njih 2 dijele krivicu za primljeni gol.
Nije se odrekao presinga, nego se čitava ekipa povukla u ajmo reći srednji blok, upravo da sebi stvore prostor za kontru, pa se stvorila situacija ova sa slike, momenat nakon što je njihov lijevi vezni uputio loptu Romanchuku, vidiš koji autoput ima ispred sebe, Guliashvili je u sprintu prilazio, ali nije stigao na vrijeme, no nije ni dobio adekvatnu podršku od Jovića koji je pravovremeno mogao iskočiti i spriječiti šut. Realno, ovakav gol se dešava jednom u stotine utakmica, pogotovo onako efektno. Čitavu utakmicu su svi iz odbrane imali vrlo dobra iskakanja, ali eto, jednom nisi odradio i desio se gol. Ponovo kažem, i dosta sreće je Ukrajinac imao da onako zabio, onaj šut i sve, ali moglo se spriječiti.
slika
Ja kako sam upratio njihov najveci problem je ova postavka kao u nas sto se zadesila pri ovom golu.
Svaki nas napad i Cluja veceras oni imaju ovu postavku, znaci okrenes na drugu pola stadiona je prazno. Mi smo im bas puno problema pravili s tim, ocigledno da ce opet imati tu manu + umor + vec losi bekovi koji ne mogu da prate igru

Avatar
luckystrike
Postovi: 3246
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 29 jul 2025, 00:59

Dobro si rekao "u sprintu prilazio" i onda odjednom popustio i to na metar od protivnika, evo tog momenta;

slika

Da je nastavio za njim, možda i ne bismo... al' šta bi bilo kad bi bilo...

TarpiTarpi
Postovi: 568
Pridružen/a: 01 feb 2020, 15:14
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la TarpiTarpi » 29 jul 2025, 01:34

Banić
Began Ristovski Turda Jović Kuprešak
Mamas/Elezi Jatta Mlinarić
Kyeremeh Guli

Nije baš moja želja al eto ovako očekujem.

Avatar
luckystrike
Postovi: 3246
Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la luckystrike » 29 jul 2025, 01:41

Mamas i Butić nisu bili prijavljeni za 1. utakmicu. Mislim da se ne može mjenjati roster za revanš već samo za slj. kolo.

n0dix
Postovi: 191
Pridružen/a: 01 jul 2022, 12:49
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la n0dix » 29 jul 2025, 06:38

Kako god završi utakmica u četvrtak. Ja ću iskreno biti ponosan na ekipu i na klub. Jer konačno smo u vrhu kada je u pitanju sportski segment. Odličan posao klub radi sa ostavljanjem stručnog štaba i pametnog prodavanja igrača i također dovođenjem kvalitetnih zamjena. Idemo na najveće ciljeve! ❤️🤍
A papak s juga uvijek plakat' će jer je bordo Saraj'vo!

amypitar
Postovi: 9100
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amypitar » 29 jul 2025, 08:11

Po meni ako izbacimo Rumune to bi jedan od najvecih poleratnih uspjeha u Evropi.
Siguran sam da bi nabili tako samopouzdanje da bi Spartak razbili.

Avatar
Noke995
Postovi: 1078
Pridružen/a: 27 sep 2024, 09:52
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Noke995 » 29 jul 2025, 08:20

amypitar je napisao/la:
29 jul 2025, 08:11
Po meni ako izbacimo Rumune to bi jedan od najvecih poleratnih uspjeha u Evropi.
Siguran sam da bi nabili tako samopouzdanje da bi Spartak razbili.
Pa i jeste, Genk, Levski, Atromitos i ovi rumuni bi bili u istom rangu otprilike. Doduše kad smo izbacili Genka baš smo bili totalni autsajdera.
Uz Božiju pomoć biće to dobro.
MNON

19FKS46
Postovi: 815
Pridružen/a: 14 okt 2015, 11:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 19FKS46 » 29 jul 2025, 08:27

Bice da od slovaka Kovacika nema nista, oteglo se nesto....

Avatar
hz033
Postovi: 3183
Pridružen/a: 18 feb 2011, 12:57
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la hz033 » 29 jul 2025, 08:41

Samo nek bude pristup utakmici i zalaganje kao u prvoj i vjerujem da prolazimo. Mozda ZZ da sta malo zarotira cisto da ih zbuni :mrgreen:
U novi boj ...

bosnas_
Postovi: 4456
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bosnas_ » 29 jul 2025, 08:45

Bez obzira na rezultat u revansu mora se odati priznanje igracima, strucnom stabu.
Prva utakmica je bila bas dobra, za nase prilike fenomenalna, ciljana pojacanja koja su došla su se pokazala i vise nego dobrim, sad zavisi sta ce biti sa Gulyem, ako on ostane do zime to bi bilo extra, nakupiti sto vise bodova u ligi do tada pa ga prodati, mada i ako ode do kraja prelaznog roka vjerujem da cemo naci adekvatnu zamjenu. Kad se uigra oporavljeni Đorđević sa Mamasom i ostalim pojacanjima, imat cemo strasnu ekipu.
Zadnja izmjena: bosnas_, dana/u 29 jul 2025, 08:46, ukupno mijenjano 1 put.

boki86
Postovi: 5144
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la boki86 » 29 jul 2025, 08:45

Nisam se fkaat nadao da cemo onako dobro odigrati, e sada ne mogu da skontam jesmo li bili toliko dobri ili oni bas losi. Revans ce biti skroz drugacija utakmica, ne vjerujem da cemo mi izaci onako visoko u presing i sigurno ce uz jatu igrati jos neko na sestici, vjerovatno mamas.
Nasa najbolja sansa su njihovi nevjerovatno spori stoperi, kad god smo imali lopte u prostor, do njih smo dolazili prije rumuna. Imati cemo vise prostora za kontre, ocekujem od njih da krenu ofanzivnije od starta.

Avatar
nokee
Postovi: 3511
Pridružen/a: 10 feb 2012, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la nokee » 29 jul 2025, 08:53

Pavicic završi u Gorici. To je znaci bilo da nije htio vise u ovu cemer kriminalnu ligu ili ga mi nismo htjeli..? Jer ne vjerujem da je u Gorici zbog para.. A evo vidim raskinuo s Arisom.

bosnas_
Postovi: 4456
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bosnas_ » 29 jul 2025, 09:00

nokee je napisao/la:
29 jul 2025, 08:53
Pavicic završi u Gorici. To je znaci bilo da nije htio vise u ovu cemer kriminalnu ligu ili ga mi nismo htjeli..? Jer ne vjerujem da je u Gorici zbog para.. A evo vidim raskinuo s Arisom.
Realno nije nam potreban. Na njegovo mjesto su dovedeni mladji i brzi igrači..plus se oporavio Đorđević.

Pena
Postovi: 587
Pridružen/a: 30 jun 2023, 20:40
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Pena » 29 jul 2025, 09:16

nokee je napisao/la:
29 jul 2025, 08:53
Pavicic završi u Gorici. To je znaci bilo da nije htio vise u ovu cemer kriminalnu ligu ili ga mi nismo htjeli..? Jer ne vjerujem da je u Gorici zbog para.. A evo vidim raskinuo s Arisom.
.
Zadnja izmjena: Pena, dana/u 29 jul 2025, 10:11, ukupno mijenjano 1 put.

samoFKS
Postovi: 82
Pridružen/a: 15 maj 2025, 23:23
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la samoFKS » 29 jul 2025, 09:18

Ado_77 je napisao/la:
29 jul 2025, 00:15
mosarajvosa83 je napisao/la:
29 jul 2025, 00:04
nedimmmm1337 je napisao/la:
28 jul 2025, 22:34
Pavicic u Gorici
Jedina istina je da se covjeka zgadila liga,radje ce u Gorici da se bori za opstanak nego da ga nekakav Kvrzic udara 90 min bez da mu smijes rijec reci,cudo ovdje bilo ko dodje.
Nije jedini Rogic,Soldo,i jos Lulic i da nije posudjen nebi ostali jos kod nas, : Kosevo im bila samo prolazna stanica. :roll:
Ne znam sta si mislio pod ovim "Kosevo im prolazna stanica" ali za Soldu mogu iz prve ruke rec da mu se zgadila liga, upravo ovo sto mosarajvosa pise.

Avatar
juka55
Postovi: 898
Pridružen/a: 15 jul 2024, 11:19
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la juka55 » 29 jul 2025, 09:20

I više nego sigurno da im se zgadila liga, teško je motivisati igrača nakon onih krađa
SARAJEVO SIAMO NOI <3

Avatar
Maroon1946
Postovi: 2003
Pridružen/a: 11 mar 2024, 12:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Maroon1946 » 29 jul 2025, 09:20

Smučilo im se da primaju najveće plate u BiH ligi i igraju za najveći klub u državi i to u sezoni kad ganjamo duplu krunu...
:kafa: Bolje da nam igraju ljudi koji ce poginuti na terenu za pobjedu nego ovako (ne)ambiciozne igrače

MSOZ101
Postovi: 930
Pridružen/a: 11 avg 2020, 19:15
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la MSOZ101 » 29 jul 2025, 09:28

TarpiTarpi je napisao/la:
29 jul 2025, 01:34
Banić
Began Ristovski Turda Jović Kuprešak
Mamas/Elezi Jatta Mlinarić
Kyeremeh Guli

Nije baš moja želja al eto ovako očekujem.
Mamas nije prijavljen, Elezi ne može igrat na visokom nivou duže od 30 minuta.

Odgovori

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amidzaa, haklamas, Jadnimi, mnon46, ristagrad i 37 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []