BiH na Eurobasketu 2025

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,KK_Bosna

Drum
Postovi: 1308
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la Drum » 24 avg 2025, 00:18

CAZIN je napisao/la:
24 avg 2025, 00:05
Drum je napisao/la:
23 avg 2025, 23:47
MElloo je napisao/la:
23 avg 2025, 23:37

Ma nije samo kod nas , kod svih je ludnica sa povredama.Evo veceras njemackoj Kramer otpade

Nikad vise povreda i izostanaka na eb


I ovo mi je bezveze da Halilovic ide ako ne moze svakako nije potreban na C, bolje da zovnemo nekog drugog igraca
Ja Halilovica ne mirisem. Posebno ne u 5orci. Operisan od danasnje kosarke. All nakon sto smo dobili Alibegovica ove godine, kao zamjena cini mi se korisnim. Mada bez suta, moze zabiti da na kraju nesto znaci.
Halilović može igrat kao old school 4 bez šuta mislim da niko ko želi dobro ovoj reprezentaciji misli da on ne smije dobiti više od 15 minuta po meču. Mada kad se sjetim prošlog EB bio je treći strijelac protiv Slovenaca i odigrao veoma korektan meč (bio je 3 godine mlađi i nije izlazio iz povrede tad koliko se sjećam).
On je kasno dobio priliku u reprezentaciji. Imao je fenomenalan period u Fra. I ovakav nemilice zabijao. Onda mu onaj garonja razvali vilicu. I jos jedna povreda. Tako nekako. Njega nisu ni zvali, il se on nije odazivao u vrijeme Kikanovica, Teletovica i sta znam. Bilo je tu nekakvih zavrzlama. Klasicna nasa prica, a mozda neko vise zna o tome.

Bio je on dobar zadnje prvenstvo. Al se isto tako vidjelo koliki je minus imati ga pored Nurkica ili Kamenjasa kada protivnik skonta da ovaj ne moze sa slobodnog sutirati. Zbog takvog igraca Nurkica guzvaju pod kosem. Il izbog njega se cak i Nurkic mora izvlaciti daleko od kosa. Sa Amarom je to druga dimenzija. I zato nikako preko ovog sa Musom i Xavierom ...

mercurial
Postovi: 1650
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la mercurial » 24 avg 2025, 10:47

Opet se na turnir ide sa rotacijom od 7-8 igraca. Kakav amaterizam strucnog staba na celu sa ovim mutavelijom, sta su dozvolili. Skratio spisak na 12 imena 20 dana prije roka bespotrebno. Do odlucujuce utakmice protiv Gruzije nasi igraci nece moci hodati.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5741
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la JohnCleese » 24 avg 2025, 11:59

mercurial je napisao/la:
24 avg 2025, 10:47
Opet se na turnir ide sa rotacijom od 7-8 igraca. Kakav amaterizam strucnog staba na celu sa ovim mutavelijom, sta su dozvolili. Skratio spisak na 12 imena 20 dana prije roka bespotrebno. Do odlucujuce utakmice protiv Gruzije nasi igraci nece moci hodati.
Kad smo svi zdravi i dostupni ne mozemo imati rotaciju sa vise od 9 - 10 igraca spremnih da odgovore nivou ovakvih turnira.
Taman da ih 20 povede zna se ko se kvalitetom moze nositi sa ovakvim protivnicima.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

bordobijeli
Postovi: 18346
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la bordobijeli » 24 avg 2025, 12:48

Ovdje sve stručnjaci, znaju sve šta i kako treba .

sLucajni
Postovi: 690
Pridružen/a: 31 avg 2011, 14:37
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la sLucajni » 24 avg 2025, 12:49

mercurial je napisao/la:
24 avg 2025, 10:47
Opet se na turnir ide sa rotacijom od 7-8 igraca. Kakav amaterizam strucnog staba na celu sa ovim mutavelijom, sta su dozvolili. Skratio spisak na 12 imena 20 dana prije roka bespotrebno. Do odlucujuce utakmice protiv Gruzije nasi igraci nece moci hodati.
O cemu pricas ti Tesla ?

Koga da pozove covjek ? Pa sa sireg spiska ti nije doslo pola imena, koji se nisu uopste htjeli boriti i dati bilo kakav doprinos nacionalnom dresu. Ukupan bazen iole kvalitetnih igraca ti je cca 10. Ne znam o cemu vise pricate.

Avatar
Madal
Postovi: 6062
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la Madal » 24 avg 2025, 14:44

sLucajni je napisao/la:
24 avg 2025, 12:49
mercurial je napisao/la:
24 avg 2025, 10:47
Opet se na turnir ide sa rotacijom od 7-8 igraca. Kakav amaterizam strucnog staba na celu sa ovim mutavelijom, sta su dozvolili. Skratio spisak na 12 imena 20 dana prije roka bespotrebno. Do odlucujuce utakmice protiv Gruzije nasi igraci nece moci hodati.
O cemu pricas ti Tesla ?

Koga da pozove covjek ? Pa sa sireg spiska ti nije doslo pola imena, koji se nisu uopste htjeli boriti i dati bilo kakav doprinos nacionalnom dresu. Ukupan bazen iole kvalitetnih igraca ti je cca 10. Ne znam o cemu vise pricate.
O Djedovicu vjerovatno :urnebes:
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Ghuraba
Postovi: 6155
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la Ghuraba » 24 avg 2025, 14:57

Covjek je u pravu. Beciragic je prije odlaska u Belgiju finalno skratio spisak, sto je 15+ dana prije pocetka Eurobasketa. Realno, preglupa odluka. Druga stvar je sto su nama 14. i 15. igrac bili Sejfic i Campara, koji ionako ne bi bili u rotaciji...

Btw, sve su prilike da ce Gruzijci doci na prvenstvo sa 6 visokih i da ce im trojku igrati klasicna cetvorka (recimo Burjanadze i/ili Mamukelashvili) - pogotovo protiv nase visoke petorke.

CAZIN
Postovi: 2553
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la CAZIN » 24 avg 2025, 15:15

Ghuraba je napisao/la:
24 avg 2025, 14:57
Covjek je u pravu. Beciragic je prije odlaska u Belgiju finalno skratio spisak, sto je 15+ dana prije pocetka Eurobasketa. Realno, preglupa odluka. Druga stvar je sto su nama 14. i 15. igrac bili Sejfic i Campara, koji ionako ne bi bili u rotaciji...

Btw, sve su prilike da ce Gruzijci doci na prvenstvo sa 6 visokih i da ce im trojku igrati klasicna cetvorka (recimo Burjanadze i/ili Mamukelashvili) - pogotovo protiv nase visoke petorke.
Da hoće sudije pustiti malo više fizičku igru u tom meču da se krenu tući :D

Avatar
TripleThreat
Postovi: 2418
Pridružen/a: 19 feb 2025, 03:00
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la TripleThreat » 24 avg 2025, 15:33

Mislim da je to preuranjeno skraćivanje spiska od strane Adisa uzročno-posljedična odluka. Vjerovatno je danima prije vidio situaciju da tu nema nekih imena koja bi mogla da budu produktivan dio rotacije. Tu ne računam što su Đedovića pojedini spominjali, od tog nema ništa barem tokom ovog prvenstva, kao ni Pjanića zbog papirologije. Jedino eto za Mutića što se može reći da bi možda mogao nešto doprinijeti, ali neko ime za koje se sa sigurnošću reći da bi bio produktivno u rotaciji - takvog nije bilo.

To je više-manje tih 12 koje bi svako poveo, sem što bih ja Hrelju zamijenio Sanijem i to je to.
"Your favorite player's favorite player" - MB

Avatar
MElloo
Postovi: 12475
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la MElloo » 24 avg 2025, 16:25

Miralem Halilovic je nazalost igrac kojeg je moderna kosarka prevazisla.Petica u tijelu cetvorke.Nit ima fizikalije i odbranu za peticu, niti ima sut i brzinu za cetvorku.On je zapravo simbol kako je nasa kosarka ostala jos u 80tim.Njega ce uvijek biti najteze uklopiti.

filip13
Postovi: 31890
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la filip13 » 24 avg 2025, 16:31

Nema ga se šta više uklapati,sada su mu 34 godine, teško da će još na nekom prvenstvu igrati, eventualno u kvalifikacijama

mercurial
Postovi: 1650
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la mercurial » 24 avg 2025, 17:03

Ghuraba je napisao/la:
24 avg 2025, 14:57
Covjek je u pravu. Beciragic je prije odlaska u Belgiju finalno skratio spisak, sto je 15+ dana prije pocetka Eurobasketa. Realno, preglupa odluka. Druga stvar je sto su nama 14. i 15. igrac bili Sejfic i Campara, koji ionako ne bi bili u rotaciji...

Btw, sve su prilike da ce Gruzijci doci na prvenstvo sa 6 visokih i da ce im trojku igrati klasicna cetvorka (recimo Burjanadze i/ili Mamukelashvili) - pogotovo protiv nase visoke petorke.
Znalo se da je Casteneda rovit i trebao je racunati na to da Robertson ili neki drugi Amerikanac bude tu od pocetka priprema. Kasnije je lako otpisati jednog.
Za prijateljske utakmice i treninge se mogao koristiti i Dedovic, Mutic, Maric, Durmo.. Doveli se do toga da nam je rotacija u prijateljskim max suzena i da se rizikuje ozljeda.
Bice veselo, do odlucujuce utakmice sa Gruzijom nece moci hodati, a kamoli se "potuci" sa 7-8 igraca u rotaciji.

emir012
Postovi: 593
Pridružen/a: 30 jun 2019, 10:25
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la emir012 » 24 avg 2025, 17:05

A sta covjek da kaze.. Pored svih izostanaka, dodjes na utakmicu i odmah vidis da se dvojica ni ne skidaju na zagrijavanje...

Tribine uglavnom prazne, ocito i veliki dio publike gubi volju i neki entuzijazam.

Sto se mene tice odigrano dosta lose, opet dosta neozbiljno (dodavanja preko terena i sl.).. ali eto opet na kraju pobjeda protiv Belgije bez nekih problema.

Ne znam, nada je da ce se ova dvojica potpuno oporavit i da ce ekipa izaci iz te neke letargije i negativnog soka zbog Muse i da ce od Cetvrtka stvari konacno krenut na bolje.

Ovo sa okupljanjem i pripremama i svim povredama je definitivno bila patnja "za sve one koji vole drzavu i reprezentaciju".

Avatar
MElloo
Postovi: 12475
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la MElloo » 24 avg 2025, 17:09

Najveci je problem sto se nije islo nikome u Kinu i onda dosta igraca kojima ADis nije davao ranije minute su odustrali.Na kraju sa svim povredama neki od njih bi vjerovatno i isli na eurobasket.
Eh sad znamo svi kako Adis godinama vjeruje istih 8 igraca i ostale sikanira pa je iz tog proizaslo da su mnogi odustali prije

Avatar
TripleThreat
Postovi: 2418
Pridružen/a: 19 feb 2025, 03:00
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la TripleThreat » 24 avg 2025, 17:11

mercurial je napisao/la:
24 avg 2025, 17:03
Ghuraba je napisao/la:
24 avg 2025, 14:57
Covjek je u pravu. Beciragic je prije odlaska u Belgiju finalno skratio spisak, sto je 15+ dana prije pocetka Eurobasketa. Realno, preglupa odluka. Druga stvar je sto su nama 14. i 15. igrac bili Sejfic i Campara, koji ionako ne bi bili u rotaciji...

Btw, sve su prilike da ce Gruzijci doci na prvenstvo sa 6 visokih i da ce im trojku igrati klasicna cetvorka (recimo Burjanadze i/ili Mamukelashvili) - pogotovo protiv nase visoke petorke.
Znalo se da je Casteneda rovit i trebao je racunati na to da Robertson ili neki drugi Amerikanac bude tu od pocetka priprema. Kasnije je lako otpisati jednog.
Adis je objasnio da ga je John iz privatnih razloga zamolio da ga ne zove ako nije planiran biti dio ekipe. Trećeg naturalizovanog Amerikanca nemamo i vidjeli smo kolika je procedura papirologije sa strane saveza i države (VM) da se novi završi.
Za prijateljske utakmice i treninge se mogao koristiti i Dedovic, Mutic, Maric, Durmo.. Doveli se do toga da nam je rotacija u prijateljskim max suzena i da se rizikuje ozljeda.
Bice veselo, do odlucujuce utakmice sa Gruzijom nece moci hodati, a kamoli se "potuci" sa 7-8 igraca u rotaciji.
Šta je svrha igranja pripremnih utakmica ako ne da se uigraju igrači koji se vide kao dio rotacije? Realno, sem Marića, niko od tih igrača ni potencijalno nema mjesto u rotaciji. Ako se sve svodi na bojazan od povreda, onda najbolje i ne igrati pripremne nego drito otići na prvenstvo i to je to.

Mi imamo ekstremno ograničen bazen produktivnih igrača. Kad kažem produktivnih, mislim na one koji doista mogu nešto doprinijeti, a ne biti kao muhe bez glave kad je u pitanju konkurencija kao što je na EB.

Da nije situacija kakva jeste sa Kondićem, Đedovićem, Biberovićem i Sulejmanovićem, bila bi druga priča.

Adisova greške jeste taj neki širi skauting u pitanju (Pjanić npr.) ali što se tiče ovog sad konkretnog okupljanja i dostupnih igrača, sumnjam da tu ima neko ko bi napravio razliku.
"Your favorite player's favorite player" - MB

mercurial
Postovi: 1650
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la mercurial » 24 avg 2025, 17:23

Pa da se unazad 2 godine radilo na prosirenju kadra ja vjerujem da bi bio barem jos jedan igrac vise u rotaciji. Pa cak i taj dodatni stranac, na vrijeme da se predalo u proceduru. Onog Petersa su zavrsili lako, bez znanja javnosti za njihove interese.
Normalno da prijateljske sluze za uigravanje, ali ne trebas raubati 4-5 igraca po 25- 30 minuta. Gruzija nije nijednu prijateljsku odigrala sa punim sastavom.
Pred nama je, ali bice tesko sa ovako kratkom rotacijom odigrati 5 utakmica za 8 dana. Greske se moraju svesti na minimum, a nas forte - jaka odbrana ce trpjeti.

Avatar
TripleThreat
Postovi: 2418
Pridružen/a: 19 feb 2025, 03:00
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la TripleThreat » 24 avg 2025, 17:32

mercurial je napisao/la:
24 avg 2025, 17:23
Pa da se unazad 2 godine radilo na prosirenju kadra ja vjerujem da bi bio barem jos jedan igrac vise u rotaciji.
Ko je taj igrač? Davao je Adis neke manje prilike Iliću, Delalićima, nije to nikad obećavajuće izgledalo.
Pa cak i taj dodatni stranac, na vrijeme da se predalo u proceduru. Onog Petersa su zavrsili lako, bez znanja javnosti za njihove interese.
Drugi predsjednik KS je tada bio, tj. Mirza Teletović, kao i UO. Ko je sposobniji, Berbić ili Teletović?
Normalno da prijateljske sluze za uigravanje, ali ne trebas raubati 4-5 igraca po 25- 30 minuta. Gruzija nije nijednu prijateljsku odigrala sa punim sastavom.
Srbija, s druge strane, je odigrala dobar dio utakmica s punim sastavom...
"Your favorite player's favorite player" - MB

Avatar
FKSzuti
Postovi: 2367
Pridružen/a: 22 avg 2023, 21:18
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la FKSzuti » 24 avg 2025, 17:38

Edin prati i radi repku s lica mjesta pa se za završnicu seli u Rigu :) :bih:
R.I.P. Edin Avdić (1979. - ∞)

Avatar
bhsport
Postovi: 13547
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la bhsport » 24 avg 2025, 17:50

Kaze gigant sa Kosova očekuje da igraci igraju disciplinovano svaku utakmicu i da u svakoj idu na pobjedu.
Jel realno ovo sto prica?
Ko ne zna kakvi su turniri za EP bili prije neka pogleda film Izgubljeni dream team. 2 grupe po 4 ekipe, prve dvije idu u polufinale pa finale. I tu se moglo sa kracom rotacijom a ovo danas je moderna kosarka i nama treba moderan trener a ne relikvija zapela u 90tim godinama.
Neka odradi EP i neka ide odakle je i dosao, ne znam ni ko se sjeti njega nakon Bosnica.
Izjava da ce Djedovic uzeti Gegine minute je za zatvora.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Blackwargreymon
Postovi: 735
Pridružen/a: 24 feb 2022, 18:11
Kontakt:

Re: BiH na Eurobasketu 2025

Post Postao/la Blackwargreymon » 24 avg 2025, 17:51

FKSzuti je napisao/la:
24 avg 2025, 17:38
Edin prati i radi repku s lica mjesta pa se za završnicu seli u Rigu :) :bih:
Valjda bude materijala za ratatatata i s parkinga call-ove :lol:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []