Premijer liga BiH - aktuelno

NoDi80
Postovi: 19027
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la NoDi80 » 23 jan 2026, 12:48

Jednu ekipu izbacili i to sa Kipra koja vise ne postoji haha
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

Vorovus
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13 feb 2025, 18:04
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Vorovus » 23 jan 2026, 12:48

Hordas1990 je napisao/la:
23 jan 2026, 12:28
Nece Vico dati da ispadnu dva kluba iz RSa nije lud. Iskreno ako je tacno ovo za Siroki i probleme sa finansijama mogli bi oni po prvi put u istoriji da ispadnu. Mislim ne da ispadnu nego da igraju razigravanje valjda je opet to?
Jbt ne znas ni propozicije takmicenja za ovu sezonu, a pises sta ce Vico dati ili nece dati. Edukuj se malo za pocetak.

Avatar
N3R3D
Postovi: 1389
Pridružen/a: 22 nov 2015, 14:20
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la N3R3D » 23 jan 2026, 12:49

15.11.1967. godine FK Sarajevo je u 1/8 finala Kupa šampiona (Lige prvaka) ugostio najslavniji engleski tim i jedan od najvećih klubova u Evropi - Manchester United. Nogometni spektakl do tada neviđen u našem glavnom gradu, značio je i posebne pripreme i organizaciju meča, a u gradu je taj dan bilo potpuno "ludilo" i sa nestrpljenjem se čekao početak meča.

Manchester United sa sedam engleskih reprezentativaca u sastavu na Koševo je privukao 45.000 navijača, koji su Sarajevu pružali veliku podršku tokom cijele utakmice.

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la jurisicduska » 23 jan 2026, 12:50

NoDi80 je napisao/la:
23 jan 2026, 12:48
Jednu ekipu izbacili i to sa Kipra koja vise ne postoji haha
Kad je i koja ekipa bila među 16 najboljih u Europi ?

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la jurisicduska » 23 jan 2026, 12:52

AvantiBL je napisao/la:
23 jan 2026, 12:47
jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 12:44
I koja je još ekipa bila u 16 najboljih u Europi i kad ?
Samo mi napisi kad se desilo nemoj mi ovih romana.
Kad je Sarajevo bilo u 16 najboljih?
1967.

NoDi80
Postovi: 19027
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la NoDi80 » 23 jan 2026, 12:52

Fks je BiH ekipa sa najvise primljenih golova u europi i po tome su najupsjesniji
Basel 8, Besiktas 8, Gladbach 8, Atalanta 10, Sparta 7, Ujpest 7, Craiova 5, Hamburg 7, Andrelecht 6, Kujusi 5, Celtic 5, Dinamo 4 da nw nabrajak dalje
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la jurisicduska » 23 jan 2026, 12:54

Dobro kad i koja ekipa je bila među 16 najboljih u Europi ?

Hordas1990
Postovi: 991
Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Hordas1990 » 23 jan 2026, 12:54

Vorovus je napisao/la:
23 jan 2026, 12:48
Hordas1990 je napisao/la:
23 jan 2026, 12:28
Nece Vico dati da ispadnu dva kluba iz RSa nije lud. Iskreno ako je tacno ovo za Siroki i probleme sa finansijama mogli bi oni po prvi put u istoriji da ispadnu. Mislim ne da ispadnu nego da igraju razigravanje valjda je opet to?
Jbt ne znas ni propozicije takmicenja za ovu sezonu, a pises sta ce Vico dati ili nece dati. Edukuj se malo za pocetak.
Pa ne znam nisam upratio je li opet razigravanje ili sta, zato sam i pitao. Samo ko bi mogao ispasti ako racunamo Rudar da je ispao. Evo po tebi ko su prvi kandidati?

Avatar
Shategabri
Postovi: 18993
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Shategabri » 23 jan 2026, 12:59

NoDi80 je napisao/la:
23 jan 2026, 12:52
Fks je BiH ekipa sa najvise primljenih golova u europi i po tome su najupsjesniji
Basel 8, Besiktas 8, Gladbach 8, Atalanta 10, Sparta 7, Ujpest 7, Craiova 5, Hamburg 7, Andrelecht 6, Kujusi 5, Celtic 5, Dinamo 4 da nw nabrajak dalje
Glup ti spin skroz, protiv vas su treneri protivničkih ekipa bacali bijelu maramicu na poluvremenu da vas se više ne trpa, tišu nije'ne.
Koševo Zapad

Avatar
DoktorXabaras
Postovi: 2067
Pridružen/a: 25 nov 2025, 18:02
Lokacija: 18.4174847596 43.887485624
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la DoktorXabaras » 23 jan 2026, 13:02

Nodiju je malo teško jutros, eno Šalke prodao 6000 Džekonih dresova ništa ga nisu poslušali levati u klubu.
Jest da je Edin rekao da je slušao srce kad je idabrao Šalke ali opet..sve je se ovo moglo dešavati na Grbavici
Doktor za retardaciju.
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la jurisicduska » 23 jan 2026, 13:09

Da ti još Nodi malo približim.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba

Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.

Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji. :D

Avatar
AvantiBL
Postovi: 2753
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la AvantiBL » 23 jan 2026, 13:11

Shategabri je napisao/la:
23 jan 2026, 12:38
NoDi80 je napisao/la:
23 jan 2026, 12:33
Shategabri je napisao/la:
23 jan 2026, 12:29


Nije baš pohvalno biti u istom košu sa Hajdukom.
Vječiti luzeri.
Imaju najvjernije navijace u Hrvatskoj
Hajduk ima 40 trofeja, tri puta cetvrfinale danasnje lige pravaka, jednom polufinale i dva puta cetvrfinale europa lige
Mozda su u krizi, ali da su vjeciti luzeri je smijesno za reci pogotovo od vas koji niste ni od Veleza imali vece uspjehe u Europi
Vi ste klub koji nema nikakve rezultatske uspjehe u Europi hahah
Ima i Mančester Junajted, al se od stare slave ne živi.
Ovaj Hajduk je sprdnja živa, 30 godina bez titule, Rijeka je za njih pojam od ekipe.

Jašta nego luzeri, kad im se Dinamo nudio i igrao najgoru sezonu, nisu mogli uzeti titulu.

Ko mi? O čemu ti?
Mi kad smo igrali LP sa Unitedom vi niste znali ni šta je to :kafa:
jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 12:52
AvantiBL je napisao/la:
23 jan 2026, 12:47
jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 12:44
I koja je još ekipa bila u 16 najboljih u Europi i kad ?
Samo mi napisi kad se desilo nemoj mi ovih romana.
Kad je Sarajevo bilo u 16 najboljih?
1967.
Pa dogovorite se jel se od stare slave živi ili ne. Ili ipak od stare slave živi samo Sarajevo jer im je samo to i ostalo.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

ŽIŽOVIĆ MLADEN

Avatar
Pendulum
Postovi: 5304
Pridružen/a: 14 jun 2024, 23:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Pendulum » 23 jan 2026, 13:14

jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 12:54
Dobro kad i koja ekipa je bila među 16 najboljih u Europi ?
Pazi da ti ne odgovori. :beba: :rol:

Nemoj ih puno šamarati, gdje će ti duša?
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48

Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la jurisicduska » 23 jan 2026, 13:15

AvantiBL je napisao/la:
23 jan 2026, 13:11
Shategabri je napisao/la:
23 jan 2026, 12:38
NoDi80 je napisao/la:
23 jan 2026, 12:33


Imaju najvjernije navijace u Hrvatskoj
Hajduk ima 40 trofeja, tri puta cetvrfinale danasnje lige pravaka, jednom polufinale i dva puta cetvrfinale europa lige
Mozda su u krizi, ali da su vjeciti luzeri je smijesno za reci pogotovo od vas koji niste ni od Veleza imali vece uspjehe u Europi
Vi ste klub koji nema nikakve rezultatske uspjehe u Europi hahah
Ima i Mančester Junajted, al se od stare slave ne živi.
Ovaj Hajduk je sprdnja živa, 30 godina bez titule, Rijeka je za njih pojam od ekipe.

Jašta nego luzeri, kad im se Dinamo nudio i igrao najgoru sezonu, nisu mogli uzeti titulu.

Ko mi? O čemu ti?
Mi kad smo igrali LP sa Unitedom vi niste znali ni šta je to :kafa:
jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 12:52
AvantiBL je napisao/la:
23 jan 2026, 12:47


Kad je Sarajevo bilo u 16 najboljih?
1967.
Pa dogovorite se jel se od stare slave živi ili ne. Ili ipak od stare slave živi samo Sarajevo jer im je samo to i ostalo.
Priča je u kontekstu da mi nismo nikad bili u Europi i to sto je nebuloza. Mi smo jedini klub ikad iz BiH koji je bio u 16 najboljih ekipa u Europi , ne potenciramo to jer ne osvojiti trofej a od tog praviti mit je odlika malih klubova.

Vama svaka čast za skorašnje uspjehe i ja bih volio da smo mi umjesto vas igrali te utakmice. Krivo mi je i zavidim. I iskreno se nadam da ću dočekati da putujem Europom sa svojim klubom.

Avatar
AvantiBL
Postovi: 2753
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la AvantiBL » 23 jan 2026, 13:16

jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 13:09
Da ti još Nodi malo približim.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba

Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.

Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji. :D
Glentoran, Jeunesse Esch, Gornik Zabrze, Djurgarden, Kups, Vasas, Hvidovre, sami krem evropskog fudbala :rol: I time se vi ponosite :rol: Navedeni su te sezone zalutali u Ligu šampiona, isto kao i Sarajevo ;)
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

ŽIŽOVIĆ MLADEN

Arma00
Postovi: 763
Pridružen/a: 08 dec 2025, 12:38
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Arma00 » 23 jan 2026, 13:16

jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 13:09
Da ti još Nodi malo približim.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba

Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.

Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji. :D
Chelsea je prošle godine osvojio Konferencijsku ligu koja je 3. natjecanje po snazi i to znači da je recimo USG koji igra ligu šampiona bolji klub ?

Avatar
Shategabri
Postovi: 18993
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Shategabri » 23 jan 2026, 13:17

AvantiBL je napisao/la:
23 jan 2026, 13:11
Shategabri je napisao/la:
23 jan 2026, 12:38
NoDi80 je napisao/la:
23 jan 2026, 12:33


Imaju najvjernije navijace u Hrvatskoj
Hajduk ima 40 trofeja, tri puta cetvrfinale danasnje lige pravaka, jednom polufinale i dva puta cetvrfinale europa lige
Mozda su u krizi, ali da su vjeciti luzeri je smijesno za reci pogotovo od vas koji niste ni od Veleza imali vece uspjehe u Europi
Vi ste klub koji nema nikakve rezultatske uspjehe u Europi hahah
Ima i Mančester Junajted, al se od stare slave ne živi.
Ovaj Hajduk je sprdnja živa, 30 godina bez titule, Rijeka je za njih pojam od ekipe.

Jašta nego luzeri, kad im se Dinamo nudio i igrao najgoru sezonu, nisu mogli uzeti titulu.

Ko mi? O čemu ti?
Mi kad smo igrali LP sa Unitedom vi niste znali ni šta je to :kafa:
jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 12:52
AvantiBL je napisao/la:
23 jan 2026, 12:47


Kad je Sarajevo bilo u 16 najboljih?
1967.
Pa dogovorite se jel se od stare slave živi ili ne. Ili ipak od stare slave živi samo Sarajevo jer im je samo to i ostalo.
Prati malo, to mu je bilo za onu priču o Hajduku, a onda je razvezao o Evropi, ko eto to mu je argument.
Koševo Zapad

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la jurisicduska » 23 jan 2026, 13:17

AvantiBL je napisao/la:
23 jan 2026, 13:16
jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 13:09
Da ti još Nodi malo približim.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba

Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.

Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji. :D
Glentoran, Jeunesse Esch, Gornik Zabrze, Djurgarden, Kups, Vasas, Hvidovre, sami krem evropskog fudbala :rol: I time se vi ponosite :rol: Navedeni su te sezone zalutali u Ligu šampiona, isto kao i Sarajevo ;)
16 najboljih ekipa najelitnijeg takmicenja u Europi. To je jedino reprezentativno a o jačini klubova iz tog vremena mislim da nisi kompetentan govoriti. :D

zamisli kakve su ekipe bile u Kupu Uefa kad su te takve bile ispred njih u svojim ligama. :D

Avatar
jurisicduska
Postovi: 10892
Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la jurisicduska » 23 jan 2026, 13:19

Arma00 je napisao/la:
23 jan 2026, 13:16
jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 13:09
Da ti još Nodi malo približim.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.

Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba

Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.

Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji. :D
Chelsea je prošle godine osvojio Konferencijsku ligu koja je 3. natjecanje po snazi i to znači da je recimo USG koji igra ligu šampiona bolji klub ?
Nije bolji klub ali igra u elitnijem takmicenju.

Pitaj navijace Chelsea jel bi vise voljeli igrat ligu prava ili osvojit Konferencijsku ligu :D pa će ti se sve samo reci.

Ne znam sto uopste pricamo o tom kad najbolje ekipe liga idu u ligu prvaka. Ne idu u neko drugo takmicenje. Budes 1. na tabeli dakle najbolji - ides u Ligu prvaka.
Zadnja izmjena: jurisicduska, dana/u 23 jan 2026, 13:20, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AvantiBL
Postovi: 2753
Pridružen/a: 05 nov 2022, 13:56
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la AvantiBL » 23 jan 2026, 13:20

Shategabri je napisao/la:
23 jan 2026, 13:17
AvantiBL je napisao/la:
23 jan 2026, 13:11
Shategabri je napisao/la:
23 jan 2026, 12:38


Ima i Mančester Junajted, al se od stare slave ne živi.
Ovaj Hajduk je sprdnja živa, 30 godina bez titule, Rijeka je za njih pojam od ekipe.

Jašta nego luzeri, kad im se Dinamo nudio i igrao najgoru sezonu, nisu mogli uzeti titulu.

Ko mi? O čemu ti?
Mi kad smo igrali LP sa Unitedom vi niste znali ni šta je to :kafa:
jurisicduska je napisao/la:
23 jan 2026, 12:52


1967.
Pa dogovorite se jel se od stare slave živi ili ne. Ili ipak od stare slave živi samo Sarajevo jer im je samo to i ostalo.
Prati malo, to mu je bilo za onu priču o Hajduku, a onda je razvezao o Evropi, ko eto to mu je argument.
Pa i Hajduk kao Hajduk ima u svojoj istoriji nekoliko jako respektabilnih Evropskih rezultata (polufinale kupa UEFA protiv Totenhema ;) ) ali eto, oni ipak ne mogu živjetu od stare slave, jbg, nisu oni Sarajevo ;)
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926

ŽIŽOVIĆ MLADEN

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Fouzi1, Zigazaga i 15 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []