Premijer liga BiH - aktuelno
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Jednu ekipu izbacili i to sa Kipra koja vise ne postoji haha
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Jbt ne znas ni propozicije takmicenja za ovu sezonu, a pises sta ce Vico dati ili nece dati. Edukuj se malo za pocetak.Hordas1990 je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:28Nece Vico dati da ispadnu dva kluba iz RSa nije lud. Iskreno ako je tacno ovo za Siroki i probleme sa finansijama mogli bi oni po prvi put u istoriji da ispadnu. Mislim ne da ispadnu nego da igraju razigravanje valjda je opet to?
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
15.11.1967. godine FK Sarajevo je u 1/8 finala Kupa šampiona (Lige prvaka) ugostio najslavniji engleski tim i jedan od najvećih klubova u Evropi - Manchester United. Nogometni spektakl do tada neviđen u našem glavnom gradu, značio je i posebne pripreme i organizaciju meča, a u gradu je taj dan bilo potpuno "ludilo" i sa nestrpljenjem se čekao početak meča.
Manchester United sa sedam engleskih reprezentativaca u sastavu na Koševo je privukao 45.000 navijača, koji su Sarajevu pružali veliku podršku tokom cijele utakmice.
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
1967.AvantiBL je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:47Kad je Sarajevo bilo u 16 najboljih?jurisicduska je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:44I koja je još ekipa bila u 16 najboljih u Europi i kad ?
Samo mi napisi kad se desilo nemoj mi ovih romana.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Fks je BiH ekipa sa najvise primljenih golova u europi i po tome su najupsjesniji
Basel 8, Besiktas 8, Gladbach 8, Atalanta 10, Sparta 7, Ujpest 7, Craiova 5, Hamburg 7, Andrelecht 6, Kujusi 5, Celtic 5, Dinamo 4 da nw nabrajak dalje
Basel 8, Besiktas 8, Gladbach 8, Atalanta 10, Sparta 7, Ujpest 7, Craiova 5, Hamburg 7, Andrelecht 6, Kujusi 5, Celtic 5, Dinamo 4 da nw nabrajak dalje
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Dobro kad i koja ekipa je bila među 16 najboljih u Europi ?
-
Hordas1990
- Postovi: 991
- Pridružen/a: 13 maj 2025, 18:47
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Pa ne znam nisam upratio je li opet razigravanje ili sta, zato sam i pitao. Samo ko bi mogao ispasti ako racunamo Rudar da je ispao. Evo po tebi ko su prvi kandidati?Vorovus je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:48Jbt ne znas ni propozicije takmicenja za ovu sezonu, a pises sta ce Vico dati ili nece dati. Edukuj se malo za pocetak.Hordas1990 je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:28Nece Vico dati da ispadnu dva kluba iz RSa nije lud. Iskreno ako je tacno ovo za Siroki i probleme sa finansijama mogli bi oni po prvi put u istoriji da ispadnu. Mislim ne da ispadnu nego da igraju razigravanje valjda je opet to?
- Shategabri
- Postovi: 18995
- Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Glup ti spin skroz, protiv vas su treneri protivničkih ekipa bacali bijelu maramicu na poluvremenu da vas se više ne trpa, tišu nije'ne.
Koševo Zapad
- DoktorXabaras
- Postovi: 2067
- Pridružen/a: 25 nov 2025, 18:02
- Lokacija: 18.4174847596 43.887485624
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Nodiju je malo teško jutros, eno Šalke prodao 6000 Džekonih dresova ništa ga nisu poslušali levati u klubu.
Jest da je Edin rekao da je slušao srce kad je idabrao Šalke ali opet..sve je se ovo moglo dešavati na Grbavici
Jest da je Edin rekao da je slušao srce kad je idabrao Šalke ali opet..sve je se ovo moglo dešavati na Grbavici
Doktor za retardaciju.
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Da ti još Nodi malo približim.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba
Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.
Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba
Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.
Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Shategabri je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:38Ima i Mančester Junajted, al se od stare slave ne živi.NoDi80 je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:33Imaju najvjernije navijace u HrvatskojShategabri je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:29
Nije baš pohvalno biti u istom košu sa Hajdukom.
Vječiti luzeri.
Hajduk ima 40 trofeja, tri puta cetvrfinale danasnje lige pravaka, jednom polufinale i dva puta cetvrfinale europa lige
Mozda su u krizi, ali da su vjeciti luzeri je smijesno za reci pogotovo od vas koji niste ni od Veleza imali vece uspjehe u Europi
Vi ste klub koji nema nikakve rezultatske uspjehe u Europi hahah
Ovaj Hajduk je sprdnja živa, 30 godina bez titule, Rijeka je za njih pojam od ekipe.
Jašta nego luzeri, kad im se Dinamo nudio i igrao najgoru sezonu, nisu mogli uzeti titulu.
Ko mi? O čemu ti?
Mi kad smo igrali LP sa Unitedom vi niste znali ni šta je to![]()
Pa dogovorite se jel se od stare slave živi ili ne. Ili ipak od stare slave živi samo Sarajevo jer im je samo to i ostalo.jurisicduska je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:521967.AvantiBL je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:47Kad je Sarajevo bilo u 16 najboljih?jurisicduska je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:44I koja je još ekipa bila u 16 najboljih u Europi i kad ?
Samo mi napisi kad se desilo nemoj mi ovih romana.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926
ŽIŽOVIĆ MLADEN
ŽIŽOVIĆ MLADEN
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Pazi da ti ne odgovori.jurisicduska je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:54Dobro kad i koja ekipa je bila među 16 najboljih u Europi ?
Nemoj ih puno šamarati, gdje će ti duša?
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Priča je u kontekstu da mi nismo nikad bili u Europi i to sto je nebuloza. Mi smo jedini klub ikad iz BiH koji je bio u 16 najboljih ekipa u Europi , ne potenciramo to jer ne osvojiti trofej a od tog praviti mit je odlika malih klubova.AvantiBL je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:11Shategabri je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:38Ima i Mančester Junajted, al se od stare slave ne živi.NoDi80 je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:33
Imaju najvjernije navijace u Hrvatskoj
Hajduk ima 40 trofeja, tri puta cetvrfinale danasnje lige pravaka, jednom polufinale i dva puta cetvrfinale europa lige
Mozda su u krizi, ali da su vjeciti luzeri je smijesno za reci pogotovo od vas koji niste ni od Veleza imali vece uspjehe u Europi
Vi ste klub koji nema nikakve rezultatske uspjehe u Europi hahah
Ovaj Hajduk je sprdnja živa, 30 godina bez titule, Rijeka je za njih pojam od ekipe.
Jašta nego luzeri, kad im se Dinamo nudio i igrao najgoru sezonu, nisu mogli uzeti titulu.
Ko mi? O čemu ti?
Mi kad smo igrali LP sa Unitedom vi niste znali ni šta je to
Pa dogovorite se jel se od stare slave živi ili ne. Ili ipak od stare slave živi samo Sarajevo jer im je samo to i ostalo.
Vama svaka čast za skorašnje uspjehe i ja bih volio da smo mi umjesto vas igrali te utakmice. Krivo mi je i zavidim. I iskreno se nadam da ću dočekati da putujem Europom sa svojim klubom.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Glentoran, Jeunesse Esch, Gornik Zabrze, Djurgarden, Kups, Vasas, Hvidovre, sami krem evropskog fudbalajurisicduska je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:09Da ti još Nodi malo približim.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba
Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.
Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji.![]()
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926
ŽIŽOVIĆ MLADEN
ŽIŽOVIĆ MLADEN
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Chelsea je prošle godine osvojio Konferencijsku ligu koja je 3. natjecanje po snazi i to znači da je recimo USG koji igra ligu šampiona bolji klub ?jurisicduska je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:09Da ti još Nodi malo približim.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba
Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.
Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji.![]()
- Shategabri
- Postovi: 18995
- Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Prati malo, to mu je bilo za onu priču o Hajduku, a onda je razvezao o Evropi, ko eto to mu je argument.AvantiBL je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:11Shategabri je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:38Ima i Mančester Junajted, al se od stare slave ne živi.NoDi80 je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:33
Imaju najvjernije navijace u Hrvatskoj
Hajduk ima 40 trofeja, tri puta cetvrfinale danasnje lige pravaka, jednom polufinale i dva puta cetvrfinale europa lige
Mozda su u krizi, ali da su vjeciti luzeri je smijesno za reci pogotovo od vas koji niste ni od Veleza imali vece uspjehe u Europi
Vi ste klub koji nema nikakve rezultatske uspjehe u Europi hahah
Ovaj Hajduk je sprdnja živa, 30 godina bez titule, Rijeka je za njih pojam od ekipe.
Jašta nego luzeri, kad im se Dinamo nudio i igrao najgoru sezonu, nisu mogli uzeti titulu.
Ko mi? O čemu ti?
Mi kad smo igrali LP sa Unitedom vi niste znali ni šta je to
Pa dogovorite se jel se od stare slave živi ili ne. Ili ipak od stare slave živi samo Sarajevo jer im je samo to i ostalo.
Koševo Zapad
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
16 najboljih ekipa najelitnijeg takmicenja u Europi. To je jedino reprezentativno a o jačini klubova iz tog vremena mislim da nisi kompetentan govoriti.AvantiBL je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:16Glentoran, Jeunesse Esch, Gornik Zabrze, Djurgarden, Kups, Vasas, Hvidovre, sami krem evropskog fudbalajurisicduska je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:09Da ti još Nodi malo približim.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba
Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.
Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji.![]()
I time se vi ponosite
Navedeni su te sezone zalutali u Ligu šampiona, isto kao i Sarajevo
![]()
zamisli kakve su ekipe bile u Kupu Uefa kad su te takve bile ispred njih u svojim ligama.
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Nije bolji klub ali igra u elitnijem takmicenju.Arma00 je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:16Chelsea je prošle godine osvojio Konferencijsku ligu koja je 3. natjecanje po snazi i to znači da je recimo USG koji igra ligu šampiona bolji klub ?jurisicduska je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:09Da ti još Nodi malo približim.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1967. je igralo 33 kluba od kojih je Sarajevo u najmanju ruku mozemo reci 16. u Europi jer su došlo do 1/8 finala , mozemo reci i da je 9. , ali se nije igralo razigravanje pa eto najgore moguce je 16.
Ligu prvaka najelitnije Europsko natjecanje gdje igraju prvaci svojih zemalja i najjaci klubovi u Europi u tom trenutku 1984. je igralo 32 kluba
Nakon ta najbolja 32 kluba u Europi postoji i takmicenje za drugorazredne klubove KUP UEFA koji nisu bili prvaci svojih zemalja. I recimo prvak tog takmičenja je u najboljem slučaju 33. Ekipa u Europi, jer imaju 32 ekipe koje igraju elitni rang natjecanja.
Da ti povučem paralelu sa našim fudbalom. To sto neko ode u razigravanje za premijer ligu ne svrstava ga u top klubove, bolje biti 10. U Premijer Ligi nego prvak u Federaciji.![]()
Pitaj navijace Chelsea jel bi vise voljeli igrat ligu prava ili osvojit Konferencijsku ligu
Ne znam sto uopste pricamo o tom kad najbolje ekipe liga idu u ligu prvaka. Ne idu u neko drugo takmicenje. Budes 1. na tabeli dakle najbolji - ides u Ligu prvaka.
Zadnja izmjena: jurisicduska, dana/u 23 jan 2026, 13:20, ukupno mijenjano 1 put.
Re: Premijer liga BiH - aktuelno
Pa i Hajduk kao Hajduk ima u svojoj istoriji nekoliko jako respektabilnih Evropskih rezultata (polufinale kupa UEFA protiv TotenhemaShategabri je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:17Prati malo, to mu je bilo za onu priču o Hajduku, a onda je razvezao o Evropi, ko eto to mu je argument.AvantiBL je napisao/la: ↑23 jan 2026, 13:11Shategabri je napisao/la: ↑23 jan 2026, 12:38
Ima i Mančester Junajted, al se od stare slave ne živi.
Ovaj Hajduk je sprdnja živa, 30 godina bez titule, Rijeka je za njih pojam od ekipe.
Jašta nego luzeri, kad im se Dinamo nudio i igrao najgoru sezonu, nisu mogli uzeti titulu.
Ko mi? O čemu ti?
Mi kad smo igrali LP sa Unitedom vi niste znali ni šta je to
Pa dogovorite se jel se od stare slave živi ili ne. Ili ipak od stare slave živi samo Sarajevo jer im je samo to i ostalo.
Tamo gdje si ti, tamo stanuje mi duša... FKB1926
ŽIŽOVIĆ MLADEN
ŽIŽOVIĆ MLADEN


.png)
