FK Željezničar
Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee
Re: FK Željezničar
Žašto se ovdje pišu sastavi i stavlja se jedna lijevak jedan dešnjak, pa ljudi je li svaki klub igra tako?
Ne vidim žašto ne bi pokušali sa dva dešnjaka, ili je to neko nepisano pravilo pa mora jedan lijevak biti.
U svoje vrijeme ferdinand i vidić su bili dešnjaci pa je li im nešto falilo?
Ne vidim žašto ne bi pokušali sa dva dešnjaka, ili je to neko nepisano pravilo pa mora jedan lijevak biti.
U svoje vrijeme ferdinand i vidić su bili dešnjaci pa je li im nešto falilo?
Forza Željo
Željo je šampion
Ja sa strane sjedim, posmatram i ne vjerujem. Ićo
Željo je šampion
Ja sa strane sjedim, posmatram i ne vjerujem. Ićo
- imekorisnicko
- Postovi: 1250
- Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
- Kontakt:
-
GavranBeli
- Postovi: 1096
- Pridružen/a: 25 dec 2025, 22:14
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Nije gledo utakmicu al je njemu logicno ko ce igrati. Tuta u rikverc. Chatgpt je nula za ove stratege. Muftica isto izbacit stavit ga ko trećeg golmana.
-
Railwayman30
- Postovi: 340
- Pridružen/a: 04 dec 2019, 21:54
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Dva totalno drugacija poluvremena. Prvo za zaborava. Pokazalo je to prvo sve nase nedostatke. Drugo je vec bilo puno bolje.
Eh sada o terenu,ono je gore nego one sezone kada smo igrali Zakaric,Grahovac...oni su se tada snalazili,a ovima mozda vise treba.
Onaj teren je mozda najlosiji u ligi.
Igraci ce se uigrati
Eh sada o terenu,ono je gore nego one sezone kada smo igrali Zakaric,Grahovac...oni su se tada snalazili,a ovima mozda vise treba.
Onaj teren je mozda najlosiji u ligi.
Igraci ce se uigrati
- zastitaIdentiteta
- Postovi: 507
- Pridružen/a: 29 maj 2025, 16:20
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Pa ne postoji baš ni fudbal u kom uopće treba porediti njih dvojicu.
Kako ja to vidim: Radovac, Ismail i Erik se bore za rotaciju uz stabilnog Pejića.
Deni u rotaciju s Prokopom ispred dvojice na centru.
A kad se Šošić oporavi možemo pričati o nekoj 3-4-3 gdje bi eventualno imali više opcija za igru na sredini, al trenutno to ne vidim.
Prokop, Milošević i Šošić - ovu trojicu staviti zajedno možeš samo s Pejićem iza. što znači ili bez krila, ili bez bekova.
Pošteno, pa kako bude.
Re: FK Željezničar
Dodaj i Pejica kao zadnjeg a Deni moze i na krilo.
Radovac mozda klikera moze prije Denija, Adzem je griješio dosta stvari ali je za Radovca i Krpica bio u pravu.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]
Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921
- avalPacidoroP
- Postovi: 3893
- Pridružen/a: 16 mar 2020, 16:24
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Ja bih prije rekao da ce biti Pejic-Milosevic a ispred Prokop i Sosic(jedan od njih dvojice ce igrati vise po strani).. ili Prokop lijevo,ili Sosic desno
Re: FK Željezničar
Ako prođemo Slogu mi ćemo imati 20 utakmica do kraja sezone i siguran sam da će biti mjesta i za Radovca i za Erick-a ali nadam se u Rotaciji. Dok se Madžid ne vrati i ne uhvati ritam ja kao startere isključivo vidim Pejić, Prokop, Milošević. Radovac je preskočio veliki dio ove sezone i protiv Posušja je bilo vidljivo da nije na potrebnom nivou iako je popravio fiziku značajno. Također, on je dosta spor u predaji lopte za razliku od Prokopa i voli dosta sporiji tempo utakmice. Sa druge strane Prokop ne komplikuje mnogo, brz je u predaji lopte i djeluje mi da uvijek pokušava napraviti višak u sredini ali vidjet ćemo protiv Rudara na šta će to ličiti. Milošević pokriva jako mnogo terena i uvijek je u pokretu samo mi djeluje da ga krila i napadač ne prato dovoljno . Na pripremama i jučer njih dvojica su djelovali kao da se odlično razumiju i ja bih gradio ekipu isključivo oko njih dvojice dok se Madžid ne vrati. Radovac, Ismail, Dragović, Gojak mogu dati ruke ali isključivo kao opcija sa klupe. Pejića ćemo još vidjeti ali mislim da će dobiti prednost ispred Erick-a.zastitaIdentiteta je napisao/la: ↑13 feb 2026, 08:10Nisam večeras gledao pa neću puno komentarisati taj dio. Što se veze tiče meni je najlogičnija Pejić-Radovac kombinacija iza Prokopa, a da Deni i Ismail uskaču s klupe. Od priprema na ovamo ne vidim osnova za hejt ka Samiru, veoma stabilan za datu poziciju. Erik je bljesnuo par puta jesenas i od tad ne postoji, a veća je šteta nego korist imati ga ovakvog u vezi. To je moje viđenje.Levin je napisao/la: ↑12 feb 2026, 23:53Ne znam zašto misliš da ne idu zajedno. I prokop i Deni vrlo kvalitetno igraju i osmicu i desetku a odlično se snalaze i uz aut liniju. Njih dvojica kad se uigraju to bi moglo donijeti mnogo lijepih akcija. Večeras su se dosta smjenjivali i rotiralj i kad napadamo to je često izgledalo kao 4-1-4-1. Obojica imaju svoje prednosti i mane ali mislim da su komplememtarni i ne bih volio vidjeti da započnemo utakmicu bez jednog od njih dvojice.NoDi80 je napisao/la: ↑12 feb 2026, 23:47Psovanje bespotrebno, nerviranje opravdano
Sa strane je i asistirao Milisevic ne znam sta ti gledao i pricam o poziciji rcmf desni centralni vezni u formacijama 3:5:2 i slicno
U modernom fudbalu amf mora ici prema golu i sad se dogovorite koju poziciju igra Milosevic, jer u 4:2:3:1 Milosevic, Erik, Prokop ne idu zajedno i jedan je visak
Umodernom fudbalu pokušavaš da završavaš akcije sa što više igrača naprijed kad si u napadu a da imaš tu mobilnost i tranziciju da se sa što više igrača i braniš. Vidjet ćemo kako će to izgledati sa Pejićem i nešto sam tu optimističan iako ne bih trebao možda biti jer ga još nismo ni vidjeli kako treba.
I samo da dodam na Levinov komentar za Rakića. Kao dobra kretnja i pozicioniranje... to i Konings ima. Radije bih špica koji zna ošutati pa da napreduje u kretnji nego obratno.
Ne znam zašto pojedini smatraju da njih dvojica ne mogu skupa iako i jedan i drugi mogu odigrati sve pozicije u vezi a kad su zajedno imamo tu tehničku snagu.
Što se tiče napadača... Vidjet ćemo. Ne bih ja tako lako otpisao Rakića iako ga pojedini tjeraju. Vidjet ćemo šta će Slaviša uraditi sa njim ali ne bi me iznenadilo da dobije više prostora od Jaganjca u nastavku.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
Re: FK Željezničar
Prokop, Deni i Šošić mogu pokriti sve pozicije u sredini i po krilima. Još ako napraviš sistem gdje se izmjenjuju na pozicijama nema razloga da ne budu zajedno u ekipi. To može čak napraviti i pravu konfuziju protivniku.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić
Re: FK Željezničar
Nema logike da Prokop i Milošević ne igraju skupa. Najkvalitetnija su dvojica pojedinaca u ekipi, i vidi se da vole igrati skupa i da se razumiju, a tek su par utakmica odigrali skupa (1 službenu). Mislim da je igrač poput Prokopa upravo nedostajao Deniju da pokaže svoju vještinu i vrijednost, napravit će ova kombinacija mnogo toga dobrog dok uđu u ritam i stvore se potrebni automatizmi.
Iza njih Pejić mora igrati - Erick je zreo za klupe. Previše je statičan i usporava igru, i biće odlična opcija s klupe s određenim protivnicima. Baš me zanima da vidim šta će nam Pejić donijeti, mislim da smo s njim dobili sve što nam je donosio Lagumdžija, samo što ovaj zna lopte za razliku od Dana.
Razočarao me Šabić koliko je pasivan i mekan, očekivao sam više protiv drugoligaša. Možda mu fali utakmica u nogama, vidjećemo ima li hajra od njega. Bilo bi dobro svakako imati tu U21 opciju, ali ko zna, možda se nametnu Dragović ili Gojak ispred njega, a Husković bude opcija koja može pokriti krilnu poziciju. Ako bi već igrali i sa Nastićem i Alićem, možda bi Alić mogao biti dobra opcija za desno krilo. Zamišljam njega kako se izvlači na ljevicu sa krila i poteže onu svoju pračku.. ne znam da li je realno uopće razmišljati o tome.
Iza njih Pejić mora igrati - Erick je zreo za klupe. Previše je statičan i usporava igru, i biće odlična opcija s klupe s određenim protivnicima. Baš me zanima da vidim šta će nam Pejić donijeti, mislim da smo s njim dobili sve što nam je donosio Lagumdžija, samo što ovaj zna lopte za razliku od Dana.
Razočarao me Šabić koliko je pasivan i mekan, očekivao sam više protiv drugoligaša. Možda mu fali utakmica u nogama, vidjećemo ima li hajra od njega. Bilo bi dobro svakako imati tu U21 opciju, ali ko zna, možda se nametnu Dragović ili Gojak ispred njega, a Husković bude opcija koja može pokriti krilnu poziciju. Ako bi već igrali i sa Nastićem i Alićem, možda bi Alić mogao biti dobra opcija za desno krilo. Zamišljam njega kako se izvlači na ljevicu sa krila i poteže onu svoju pračku.. ne znam da li je realno uopće razmišljati o tome.
a kada kosa uz tebe osijedi, ni tada se nemoj brinuti
Re: FK Željezničar
Sosic je kod Denisa igrao na desnom krilu ? I bio je top tad, mislim da samo on fali ovoj ekipi i bice to fino. Sabic jest nas al ako ne mozes da se istaknes protiv Slavije, tesko ces protiv jaci, al eto necu mu zaboraviti onaj gol protiv Igmana u 80 i nekoj.
Cosic
Galchev Bicakcic Nastic Alic
Pejic
Milosevic Prokop
Sosic Cveta
Muharem
Nisam fino cuo “Sokolove” sa istoka, ali nisam cuo da su furali neki nacionizam sinoc. Dok smo se mi vec u prvom sjetili c.tnika. I partizana, kad uzmes u obzir da im ekipa sarena i Sinisa i nasa djeca nije nam neki fazon ali eto.
Cosic
Galchev Bicakcic Nastic Alic
Pejic
Milosevic Prokop
Sosic Cveta
Muharem
Nisam fino cuo “Sokolove” sa istoka, ali nisam cuo da su furali neki nacionizam sinoc. Dok smo se mi vec u prvom sjetili c.tnika. I partizana, kad uzmes u obzir da im ekipa sarena i Sinisa i nasa djeca nije nam neki fazon ali eto.
Re: FK Željezničar
ma ništa posebno jučer nije bilo provokacija s njihove strane, a i naši su većinu tekme pametno kulirali osim par momaka koji su konstantno bockali. Puno su mi gori pijačari bili jesenas. Onaj nivo papanluka još nisam vidio, ljudi su 80%+ tekme nama psovali a manje od 20% navijali za VeležNyema1921 je napisao/la: ↑13 feb 2026, 11:56Sosic je kod Denisa igrao na desnom krilu ? I bio je top tad, mislim da samo on fali ovoj ekipi i bice to fino. Sabic jest nas al ako ne mozes da se istaknes protiv Slavije, tesko ces protiv jaci, al eto necu mu zaboraviti onaj gol protiv Igmana u 80 i nekoj.
Cosic
Galchev Bicakcic Nastic Alic
Pejic
Milosevic Prokop
Sosic Cveta
Muharem
Nisam fino cuo “Sokolove” sa istoka, ali nisam cuo da su furali neki nacionizam sinoc. Dok smo se mi vec u prvom sjetili c.tnika. I partizana, kad uzmes u obzir da im ekipa sarena i Sinisa i nasa djeca nije nam neki fazon ali eto.
a kada kosa uz tebe osijedi, ni tada se nemoj brinuti
- AhmedNurudin
- Postovi: 550
- Pridružen/a: 11 nov 2025, 20:53
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Evo izašla je informacija da su svi izuzev Galcheva registrovani, a i za njega ima još mogućnosti da se stigne. Očekujem debije Muharema i Alekse prije svega.
Pažljivo biram riječi, jer Klub si najveći.
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙
Kako stariš, sve te više volim. Kako starim, sve te više bodrim!
Manijak pravi zna kako stoje stvari, zbog tebe su u vrhu sarajevski Plavi.💙
- GrbavicaHrammm
- Postovi: 1653
- Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Prokop pokazao kvalitet, mislim da cemo drugaciji skroz biti sa Galchevom Erminom Nasticem i Alicem
Nastic mi je nekako vise za stopera , ne znam..
Prokop sa Milosevicem bi trebala idealna kombinacija biti
Cveta gore sa Sosom akoBogda i molim Boga da Muharema krene gore
AkoBogda Veleza stizemo
Nastic mi je nekako vise za stopera , ne znam..
Prokop sa Milosevicem bi trebala idealna kombinacija biti
Cveta gore sa Sosom akoBogda i molim Boga da Muharema krene gore
AkoBogda Veleza stizemo
-
LoveFootball1987
- Postovi: 211
- Pridružen/a: 17 jun 2025, 10:50
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Realno protiv pijačara izaći u ovom sastavu.
Ćosić
Galčev - Bičakčić - Nastić - Alić
Pejić
Milošević - Prokop
Vinicius Cvetanovski
Muharem
4-1-2-3 , ne možemo bolje od ovoga u ovom trenutku.
Ćosić
Galčev - Bičakčić - Nastić - Alić
Pejić
Milošević - Prokop
Vinicius Cvetanovski
Muharem
4-1-2-3 , ne možemo bolje od ovoga u ovom trenutku.
- Ferroviere1987
- Postovi: 700
- Pridružen/a: 05 jul 2025, 22:22
- Lokacija: Sarajevo
- Kontakt:
- zastitaIdentiteta
- Postovi: 507
- Pridružen/a: 29 maj 2025, 16:20
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
A ne znam. Većina vas aktivnih ovdje gura tu priču Deni-Prokop.Levin je napisao/la: ↑13 feb 2026, 11:06Ako prođemo Slogu mi ćemo imati 20 utakmica do kraja sezone i siguran sam da će biti mjesta i za Radovca i za Erick-a ali nadam se u Rotaciji. Dok se Madžid ne vrati i ne uhvati ritam ja kao startere isključivo vidim Pejić, Prokop, Milošević. Radovac je preskočio veliki dio ove sezone i protiv Posušja je bilo vidljivo da nije na potrebnom nivou iako je popravio fiziku značajno. Također, on je dosta spor u predaji lopte za razliku od Prokopa i voli dosta sporiji tempo utakmice. Sa druge strane Prokop ne komplikuje mnogo, brz je u predaji lopte i djeluje mi da uvijek pokušava napraviti višak u sredini ali vidjet ćemo protiv Rudara na šta će to ličiti. Milošević pokriva jako mnogo terena i uvijek je u pokretu samo mi djeluje da ga krila i napadač ne prato dovoljno . Na pripremama i jučer njih dvojica su djelovali kao da se odlično razumiju i ja bih gradio ekipu isključivo oko njih dvojice dok se Madžid ne vrati. Radovac, Ismail, Dragović, Gojak mogu dati ruke ali isključivo kao opcija sa klupe. Pejića ćemo još vidjeti ali mislim da će dobiti prednost ispred Erick-a.
Ne znam zašto pojedini smatraju da njih dvojica ne mogu skupa iako i jedan i drugi mogu odigrati sve pozicije u vezi a kad su zajedno imamo tu tehničku snagu.
Što se tiče napadača... Vidjet ćemo. Ne bih ja tako lako otpisao Rakića iako ga pojedini tjeraju. Vidjet ćemo šta će Slaviša uraditi sa njim ali ne bi me iznenadilo da dobije više prostora od Jaganjca u nastavku.
Mislim da to može dobro da funkcioniše protiv bezopasnih ekipa da mi dobijemo kreativni momenat i tempo.
Protiv ozbiljnijih ekipa npr neko bi od njih morao povući ručnu i stati na centar da omogući protok a rastereti (valjda) Pejića. Znači trošiš oba kreativna, nemaš na klupi kreativno rješenje, a pri tome jednog gušiš i ono što ti je ostalo na klupi su samo dvojica ranije pomenutih 8ica i one-hit-wonder Erik. Nikad mi se nije sviđalo suho kombinovanje najboljih imena.
U ligi je stanje takvo da je ova četverokružna sezona puno teža nego prethodne i da za ono što nas zanima (valjda, nadam se - Euro koeficijent) treba uigravati taktike koje možemo prenijeti i na te kvalifikacijske utakmice.
Nisam ja nešto aman protiv Rakića toliko koliko protiv toga da imamo 3 identična napadača, jednog lažnog i ovog kog nismo ni vidjeli još
Ja ću najsretniji biti da presjede svi koje sam ikad pomenuo, samo da se bodovi počnu skupljati
Pošteno, pa kako bude.
-
Kajkutenjoyer
- Postovi: 752
- Pridružen/a: 17 apr 2025, 18:43
- Kontakt:
- Ferroviere1987
- Postovi: 700
- Pridružen/a: 05 jul 2025, 22:22
- Lokacija: Sarajevo
- Kontakt:
Re: FK Željezničar
Bit cemo preozbiljni sljedecu sezonu ko je imalo sumnjao u sadasnju upravu sad su sve sumnje rasklonjene radi se ozbiljno i to je ono sto nam je godinama obecavano a nije ispunjeno, sad sto se tice ekipe Pejic-Prokop-Milosevic ce bit udarni vezni red 99% mislim da slavisa racuna na to da ce njih dvojica diktirat tempo i biti kreatori igre a Pejic je upravo doveden da radi taj "dirty job" na sredini za njih a takvog igraca ja se ne sjecam da smo imali, i dalje najvecim problem cemo imati gore u navali tacnije zavrsnica volio bih da Muki proradi da mu se vrati na neki nacin sve sto je prosao za kratki period u zivotu a nadam se jos jednom spicu na ljeto otom potom. Takodjer sirina na krilnim pozicijama je hitna (Konings,Sabic 0 nazalost) nadam se da ce Eldar dobiti vise prostora u odnosu na Sabica a ubjedjen sam da bi donio vise od Sabica jucer.
Samo da se izvinem sto sam reko da mi se teren cini dobrim, ono je horor pitanje je kad ce ponovo neko povrijedit, ovo je hitno i ne moze cekat ljeto, nije strano da klub u toku sezone mjenja travnjak da igra na zamjenskom stadionu.
PS : Djevojcica Ella koja se bori za zivot nakon jucerasnje nesrece je veliki navijac Zeljeznicara, da joj dragi Allah olaksa svu patnju.
Samo da se izvinem sto sam reko da mi se teren cini dobrim, ono je horor pitanje je kad ce ponovo neko povrijedit, ovo je hitno i ne moze cekat ljeto, nije strano da klub u toku sezone mjenja travnjak da igra na zamjenskom stadionu.
PS : Djevojcica Ella koja se bori za zivot nakon jucerasnje nesrece je veliki navijac Zeljeznicara, da joj dragi Allah olaksa svu patnju.
Re: FK Željezničar
Stojim pri tome da je naš najbolji špic (ne računam Huskovića kojeg nismo vidili na djelu).
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.


