18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
Clutch
Postovi: 7175
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Clutch » 15 jun 2026, 13:08

imekorisnicko je napisao/la:
15 jun 2026, 13:06
antetokounmpo je napisao/la:
15 jun 2026, 12:28
Ovo je tacno bolesna sredina. Sve nam je na sreću, sto smo na Svjetskom, na srecu bod na svjetskom, na srecu Real uzeo 15 liga prvaka, na sreću Knicksi uzeli NBA... Toliko apatije i depresije nema nigdje. Prvi se javljamo kad treba kritikovati, jer nam je neuspjeh poznat, zivimo ga, a prvi smo u redu da kritikujemo uspjeh, jer smo toliko ljubomorni, bolesno ljubomorni da to prelazi sve granice zdravog razuma, duha i tijela. Čovječe Boziji, reprezentacija nam po drugi put igra na Svjetskom prvenstvu. Umjesto da uzivamo u fudbalskom festivalu, mi trazmo dlaku u jajetu i glumimo veće katolike od Pape.

Stvarno je ovdje na putu do zvijezda najteze izaci iz bare naseg mentaliteta.
Ni meni raja nije jasna,makar ovi što su neprestano nezadovoljni.
Rumuniju riješiš, Austrija kući strepi do kraja utakmice u njihovim najboljim kvalifikacijama u zadnjih 30 godina (ovo je njihov prvi plasman od 98e), Vels pred njihovim navijačima ostaviš bez prvenstva, Italiju ostaviš kući i onda na SP domaćin protiv tebe vadi bod u,za njih, opet na neki način historijskoj utakmici.
:tokralju:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Matterhorn22
Postovi: 73
Pridružen/a: 16 avg 2016, 15:02
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Matterhorn22 » 15 jun 2026, 13:09

imekorisnicko je napisao/la:
15 jun 2026, 13:06
antetokounmpo je napisao/la:
15 jun 2026, 12:28
Ovo je tacno bolesna sredina. Sve nam je na sreću, sto smo na Svjetskom, na srecu bod na svjetskom, na srecu Real uzeo 15 liga prvaka, na sreću Knicksi uzeli NBA... Toliko apatije i depresije nema nigdje. Prvi se javljamo kad treba kritikovati, jer nam je neuspjeh poznat, zivimo ga, a prvi smo u redu da kritikujemo uspjeh, jer smo toliko ljubomorni, bolesno ljubomorni da to prelazi sve granice zdravog razuma, duha i tijela. Čovječe Boziji, reprezentacija nam po drugi put igra na Svjetskom prvenstvu. Umjesto da uzivamo u fudbalskom festivalu, mi trazmo dlaku u jajetu i glumimo veće katolike od Pape.

Stvarno je ovdje na putu do zvijezda najteze izaci iz bare naseg mentaliteta.
Ni meni raja nije jasna,makar ovi što su neprestano nezadovoljni.
Rumuniju riješiš, Austrija kući strepi do kraja utakmice u njihovim najboljim kvalifikacijama u zadnjih 30 godina (ovo je njihov prvi plasman od 98e), Vels pred njihovim navijačima ostaviš bez prvenstva, Italiju ostaviš kući i onda na SP domaćin protiv tebe vadi bod u,za njih, opet na neki način historijskoj utakmici.
:clap: :clap: :clap:


313
Postovi: 1285
Pridružen/a: 11 apr 2015, 13:06
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la 313 » 15 jun 2026, 13:27

antetokounmpo je napisao/la:
15 jun 2026, 12:28
Ovo je tacno bolesna sredina. Sve nam je na sreću, sto smo na Svjetskom, na srecu bod na svjetskom, na srecu Real uzeo 15 liga prvaka, na sreću Knicksi uzeli NBA... Toliko apatije i depresije nema nigdje. Prvi se javljamo kad treba kritikovati, jer nam je neuspjeh poznat, zivimo ga, a prvi smo u redu da kritikujemo uspjeh, jer smo toliko ljubomorni, bolesno ljubomorni da to prelazi sve granice zdravog razuma, duha i tijela. Čovječe Boziji, reprezentacija nam po drugi put igra na Svjetskom prvenstvu. Umjesto da uzivamo u fudbalskom festivalu, mi trazmo dlaku u jajetu i glumimo veće katolike od Pape.

Stvarno je ovdje na putu do zvijezda najteze izaci iz bare naseg mentaliteta.
Al kol’ko je ‘to’ samouvjereno, bezobrazno i bahato, ko nas gleda sa strane reklo bi se da excelamo na svim poljima.
Walk on

GIBRA
Postovi: 4069
Pridružen/a: 08 avg 2022, 16:09
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la GIBRA » 15 jun 2026, 13:41

Možda narod hoće da glavna tema u državi bude "kako ćemo proći na Zvezdama Granda", kako da se obezbijedi po neka jahta za Grand produkciju od strane Bošnjaka :)
SCUDETTI 38X 🏆
COPPA ITALIA 15X🏆
SUPER CUP 9X🏆

FK ŽELJEZNIČAR 💙

"No Mikey,no no Mikey,that was so no right "

SUPER MAX 🧡

allegri OUT

Drum
Postovi: 1287
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Drum » 15 jun 2026, 13:45

antetokounmpo je napisao/la:
15 jun 2026, 12:28
Ovo je tacno bolesna sredina. Sve nam je na sreću, sto smo na Svjetskom, na srecu bod na svjetskom, na srecu Real uzeo 15 liga prvaka, na sreću Knicksi uzeli NBA... Toliko apatije i depresije nema nigdje. Prvi se javljamo kad treba kritikovati, jer nam je neuspjeh poznat, zivimo ga, a prvi smo u redu da kritikujemo uspjeh, jer smo toliko ljubomorni, bolesno ljubomorni da to prelazi sve granice zdravog razuma, duha i tijela. Čovječe Boziji, reprezentacija nam po drugi put igra na Svjetskom prvenstvu. Umjesto da uzivamo u fudbalskom festivalu, mi trazmo dlaku u jajetu i glumimo veće katolike od Pape.

Stvarno je ovdje na putu do zvijezda najteze izaci iz bare naseg mentaliteta.
Slika i prilika mentalnog sklopa drustva kod nas.

Jedan od takvih je cak napisao da jedva ceka LN, a onda i kvale za Euro kako bi se Barbarezu naklatio na kosti. Znaci, on se vec sada dosjetio u kvalama za Euro naci pokrice u slucaju da LN odigramo dobro.

dha
Postovi: 6
Pridružen/a: 28 dec 2014, 17:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dha » 15 jun 2026, 13:46

slika

Kao što vidite, Tahirović ostavlja srce na terenu. Ubjedljivo najviše sprinteva ima u zoni 4, što mu oduzima mnogo energije. Mnogi od tih sprinteva se završe bezuspješno, ostavljajući mu manje energije za napadačke poteze. Ako želimo napadati po krilima, potrebna nam je kontrola lopte u centru, što nam nažalost nedostaje. Tahirović bi sigurno igrao bolje da je ispred sebe imao broj 10. Za mene bi Kerim ili Ermin M. bili odgovarajuće opcije. Naprijed s energičnim Ermedinom. Formacija 4-4-2 s ovim brojevima 8 funkcionira samo protiv Katara.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4875
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Kajzer10 » 15 jun 2026, 13:51

Nekad se narod sprdao sa predasistencijom, sad mjerimo broj sprinteva po nekim zonama.

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BenjooJutub » 15 jun 2026, 14:08

Kajzer10 je napisao/la:
15 jun 2026, 13:51
Nekad se narod sprdao sa predasistencijom, sad mjerimo broj sprinteva po nekim zonama.
Zato što su ovi podaci nekada bili misaona imenica, a sad ih svako ima, zato fudbal danas i jeste tqakav - bez velikih favorita i nepredvidiv.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4875
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Kajzer10 » 15 jun 2026, 14:11

Nebitan podatak. Daj brate da se ne prave vjestacki neke partije. Stoperi su bili odlicni, Kolasinac je bio brutalan. Covjek koji je dao gol je bio ok. Na tome cemo stati.

Sve ove statistike sto se vrte ovih dana je kao da kazes golman ne zna braniti ali zna igrati nogom. De ti brate brani gol.

SanaBosna
Postovi: 1358
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la SanaBosna » 15 jun 2026, 14:12

imekorisnicko je napisao/la:
15 jun 2026, 13:06
antetokounmpo je napisao/la:
15 jun 2026, 12:28
Ovo je tacno bolesna sredina. Sve nam je na sreću, sto smo na Svjetskom, na srecu bod na svjetskom, na srecu Real uzeo 15 liga prvaka, na sreću Knicksi uzeli NBA... Toliko apatije i depresije nema nigdje. Prvi se javljamo kad treba kritikovati, jer nam je neuspjeh poznat, zivimo ga, a prvi smo u redu da kritikujemo uspjeh, jer smo toliko ljubomorni, bolesno ljubomorni da to prelazi sve granice zdravog razuma, duha i tijela. Čovječe Boziji, reprezentacija nam po drugi put igra na Svjetskom prvenstvu. Umjesto da uzivamo u fudbalskom festivalu, mi trazmo dlaku u jajetu i glumimo veće katolike od Pape.

Stvarno je ovdje na putu do zvijezda najteze izaci iz bare naseg mentaliteta.
Ni meni raja nije jasna,makar ovi što su neprestano nezadovoljni.
Rumuniju riješiš, Austrija kući strepi do kraja utakmice u njihovim najboljim kvalifikacijama u zadnjih 30 godina (ovo je njihov prvi plasman od 98e), Vels pred njihovim navijačima ostaviš bez prvenstva, Italiju ostaviš kući i onda na SP domaćin protiv tebe vadi bod u,za njih, opet na neki način historijskoj utakmici.
mi nismo kao nacija i narod navikli na uspijeh, toliko kikseva, nesrece, ili nam je kriv sudija ili igrac itd... pa koji bilo uspijeh je za nas ogromna stvar, ja jos uvijek nisam sebi dosao da smo mi na SP sve mi je ovo ne realno ali ipak u pozadini uvijek visi ta neka negativna razmisljanja, jednostavno zbog takav mindset ovo sve gledamo kao neku veliku srecu a ne ono sto jest... zalaganja, trud, borba, samopouzdanje i naravno uz malo srece dosao je i rezultat.
Zadnja izmjena: SanaBosna, dana/u 15 jun 2026, 14:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Wilshere10
Postovi: 1212
Pridružen/a: 09 jan 2026, 22:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Wilshere10 » 15 jun 2026, 14:13

dha je napisao/la:
15 jun 2026, 13:46
slika

Kao što vidite, Tahirović ostavlja srce na terenu. Ubjedljivo najviše sprinteva ima u zoni 4, što mu oduzima mnogo energije. Mnogi od tih sprinteva se završe bezuspješno, ostavljajući mu manje energije za napadačke poteze. Ako želimo napadati po krilima, potrebna nam je kontrola lopte u centru, što nam nažalost nedostaje. Tahirović bi sigurno igrao bolje da je ispred sebe imao broj 10. Za mene bi Kerim ili Ermin M. bili odgovarajuće opcije. Naprijed s energičnim Ermedinom. Formacija 4-4-2 s ovim brojevima 8 funkcionira samo protiv Katara.
Tahirovic i Demir ginu na svakoj utakmici. Svaka čast momcima. Nema sumnje da će im se to vratiti. :yawn:
Vi ste svoju nafaku posrkali, sad je na nas red.

Avatar
FKSzuti
Postovi: 2342
Pridružen/a: 22 avg 2023, 21:18
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la FKSzuti » 15 jun 2026, 14:35

Kao i u Beču :D
VAR će biti poznat u srijedu.
slika
R.I.P. Edin Avdić (1979. - ∞)

bvsic
Postovi: 4833
Pridružen/a: 21 apr 2024, 00:18
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la bvsic » 15 jun 2026, 14:36

dha je napisao/la:
15 jun 2026, 13:46
slika

Kao što vidite, Tahirović ostavlja srce na terenu. Ubjedljivo najviše sprinteva ima u zoni 4, što mu oduzima mnogo energije. Mnogi od tih sprinteva se završe bezuspješno, ostavljajući mu manje energije za napadačke poteze. Ako želimo napadati po krilima, potrebna nam je kontrola lopte u centru, što nam nažalost nedostaje. Tahirović bi sigurno igrao bolje da je ispred sebe imao broj 10. Za mene bi Kerim ili Ermin M. bili odgovarajuće opcije. Naprijed s energičnim Ermedinom. Formacija 4-4-2 s ovim brojevima 8 funkcionira samo protiv Katara.
Kralju on je vezni igrac na kojeg se mi kao trebamo osloniti a koji ima 15 pasova za 90 minuta
Ima atletika za ove sto hoce da trce, covjek bi reko on preoro teren a nije se vidio 3 puta kako treba

CAZIN
Postovi: 2496
Pridružen/a: 19 mar 2023, 14:40
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la CAZIN » 15 jun 2026, 14:39

FKSzuti je napisao/la:
15 jun 2026, 14:35
Kao i u Beču :D
VAR će biti poznat u srijedu.
slika
Bit će zanimljivo na terenu, protiv Austrije je puštao grublju igru nadam se da će tako biti i u četvrtak.

Avatar
emir_
Postovi: 6395
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la emir_ » 15 jun 2026, 15:01

Vezni red je poslije gola bio katastrofa šta vam je. Bukvalno smo slali lopte u prazan prostor da odahnemo. 3 vezana pasa nismo mogli sastaviti. Nisu doduše krivi samo oni. I krila su morala bolje. Zalijepila se za liniju a morali su ulaziti u sredinu itd.

Dovoljno je pogledati druge reprezentacije kako igraju.
4-IN-A-ROW

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24450
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Goalgetter » 15 jun 2026, 15:25

emir_ je napisao/la:
15 jun 2026, 15:01
Vezni red je poslije gola bio katastrofa šta vam je. Bukvalno smo slali lopte u prazan prostor da odahnemo. 3 vezana pasa nismo mogli sastaviti. Nisu doduše krivi samo oni. I krila su morala bolje. Zalijepila se za liniju a morali su ulaziti u sredinu itd.

Dovoljno je pogledati druge reprezentacije kako igraju.
Upravo tako.
Bez neke velike primjedbe strucnom stabu, izveli su ono najbolje na teren i sistem koji smo i do sad igrali, ali ne znam kako se moze traziti uporno neko opravdanje za sredinu. Jos raspravljaju ko je bio bolji, Basic ili Tahirovic, obojica podbacili.
Drugo, bekovi ne znam da su nam ijednom presli centar, ako se dobro sjecam, imali smo samo jedan centarsut iz igre.

Nadam se sa Sunjicem + Dzekom da ce balans u ekipi malo drugacije izgledati protiv Svicarske.

Drum
Postovi: 1287
Pridružen/a: 12 maj 2023, 18:37
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Drum » 15 jun 2026, 15:34

Goalgetter je napisao/la:
15 jun 2026, 15:25
emir_ je napisao/la:
15 jun 2026, 15:01
Vezni red je poslije gola bio katastrofa šta vam je. Bukvalno smo slali lopte u prazan prostor da odahnemo. 3 vezana pasa nismo mogli sastaviti. Nisu doduše krivi samo oni. I krila su morala bolje. Zalijepila se za liniju a morali su ulaziti u sredinu itd.

Dovoljno je pogledati druge reprezentacije kako igraju.
Upravo tako.
Bez neke velike primjedbe strucnom stabu, izveli su ono najbolje na teren i sistem koji smo i do sad igrali, ali ne znam kako se moze traziti uporno neko opravdanje za sredinu. Jos raspravljaju ko je bio bolji, Basic ili Tahirovic, obojica podbacili.
Drugo, bekovi ne znam da su nam ijednom presli centar, ako se dobro sjecam, imali smo samo jedan centarsut iz igre.

Nadam se sa Sunjicem + Dzekom da ce balans u ekipi malo drugacije izgledati protiv Svicarske.
Jos gore, ni od onih nabijenih lopti ovaj put nista nije bilo bez Dzeke u ekipi. Ne sjecam se jesmo li jednu loptu zadrzali, proslijedili i sta god napravili. Nit se sjecam da smo kakav prekrsaj izvukli. Razlika između Dzeke i Lukica dva svijeta ...

Avatar
donniedarko
Postovi: 1049
Pridružen/a: 28 jan 2014, 00:14
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la donniedarko » 15 jun 2026, 15:51

Cini mi se da nisam bio aktivan ovdje jos od proslog prvenstva kad smo igrali, ali nekako sam morao ulogovati kad vidim kako pisete o nasim reprezentativcima. Ameri bi rekli da su pojedini ovdje totalno delusional ljudi, stvarno strasno. Ako vam toliku negativu izazivaju ovi igraci, sto uopste pratite ovo? 🫠

dha
Postovi: 6
Pridružen/a: 28 dec 2014, 17:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la dha » 15 jun 2026, 16:03

bvsic je napisao/la:
15 jun 2026, 14:36
dha je napisao/la:
15 jun 2026, 13:46
slika

Kao što vidite, Tahirović ostavlja srce na terenu. Ubjedljivo najviše sprinteva ima u zoni 4, što mu oduzima mnogo energije. Mnogi od tih sprinteva se završe bezuspješno, ostavljajući mu manje energije za napadačke poteze. Ako želimo napadati po krilima, potrebna nam je kontrola lopte u centru, što nam nažalost nedostaje. Tahirović bi sigurno igrao bolje da je ispred sebe imao broj 10. Za mene bi Kerim ili Ermin M. bili odgovarajuće opcije. Naprijed s energičnim Ermedinom. Formacija 4-4-2 s ovim brojevima 8 funkcionira samo protiv Katara.
Kralju on je vezni igrac na kojeg se mi kao trebamo osloniti a koji ima 15 pasova za 90 minuta
Ima atletika za ove sto hoce da trce, covjek bi reko on preoro teren a nije se vidio 3 puta kako treba
Također se slažem da Tahirović nije imao dobru utakmicu i da je Bašić bio jači igrač. Realnost je da naše alternative Tahiroviću i Bašiću nisu neograničene. Konstruktivan doprinos bi bio korisniji od pukog kritiziranja pojedinačnih igrača. Moja poenta je da sistem koji igramo nije dizajniran za Tahirovića/Bašića. Prostori u veznom redu su preveliki, a praznine dovode do pogrešnih dodavanja i čestih gubitaka lopte. Duge lopte bez Džeke su neefikasne, tako da bismo trebali igrati s dodatnim ofanzivnim veznim igračem umjesto napadača.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amidzaa, FerdinandF, Shevko i 49 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []