18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Shevko
Postovi: 532
Pridružen/a: 21 feb 2026, 13:22
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Shevko » 16 jun 2026, 10:59

Svicarci su u prvom poluvremenu najvise napadali preko lijeve strane Vargas/Rodriguez koji kombinuju medjusobno. Rodriguez se ubacuje iz drugog plana ali iskreirali su jednu veliku sansu. Dok na desnoj strani gdje obitava Zakaria Ndoye su otvarali Qatar na nekoliko velikih sansi (s te strane napravljen penal), i Zakaria trazi kombinatoriku ili ubacaj. Zanimljivo je da su predkraj prvog poluvremena vargas i ndoye zamijenili strane ali su nastavljali napadati po lijevoj.

Embolo je bio poprilicno usamljen.

U drugom poluvremenu iskljucivo napadanje sa lijeve strane, Rodriguez kao da je iskihao i postao duh dok je Vargas pokusavao bezuspjesno sam da probije stranu. Ndoye duh pa je poslije brzo zamijenjen. Nekad se gleda ubacivnje Xhake na sut iz drugog plana (imao je 2). Svicarci od 75 minute prestaju da se vracaju u odbranu.

Vargas je imao jednu 100% sansu koju je promasio.

Svicarska nema individualni kvalitet, nisu opasnost iz prekida. Ali, opasni su iz moguce kombinatorike, ubacivanje iz drugog plana i ulaska u kazneni.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 14551
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la baboedindzeko09 » 16 jun 2026, 10:59

BosPos je napisao/la:
16 jun 2026, 10:58
Imamo negativan omjer sa Qatarom. Imamo poraz i remi protiv njih a sada su mnogo bolji nego tada.
Prijateljske iz 2000. i 2010. jbt
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
DamirT
Postovi: 30877
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la DamirT » 16 jun 2026, 10:59

PSV je napisao/la:
16 jun 2026, 10:56
DamirT je napisao/la:
16 jun 2026, 10:54
PSV je napisao/la:
16 jun 2026, 10:50


Nemoj tog luzeraja jbg. Ne igramo protiv Francuske/Portugalije. Moze se i mora ici na bodove, svjesno i zeljeti to. Ako ne mozemo otkinuti bodove Svici, sto ocekivati u narednoj rundi? Ne treba nikome skidati gace, ma da bih ja volio da BiH bude 2. u grupi, tad ni iduca faza nije bauk, ko bi nas zapao onda - Koreja, Mexico, Ceska? I to bi se dalo proci uz malo srece, borbenosti i znanja. Ovo je nase vrijeme. ;) :yawn:
Ma daleko od luzeraja. Ovo govorim najvise jer ce ovdje pola komentara biti kao nakon Kanade, ako kojim slucajem izgubimo. Hocu da kazem i ako izgubimo, svakako imamo mec loptu u trecem kolu. Ali svakako imam neki osjecaj da cemo u cetvrtak dobar rezultat ostvariti.
Pa nas svijet je takav, kako god prodje, biti ce komentara. Ja ne bih zalio da izgube ali da se srcano bore, a vjerujem da hoce. Ove dosta manje selekcije otkidaju bodove favoritima, mozemo i mi Svici. Da li je bolje biti prvi ili drugi u nasoj grupi?
Drugi, idemo na drugog iz A grupe. Ako budemo prvi bukvalno nas moze zapasti Ekvador/Obala Slonovace ili Austrija/Alzir. Ima i najlaksa opcija treci iz grupe gdje je Belgija, Iran, Egipat, Novi Zeland.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

19vendetta87
Postovi: 10265
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la 19vendetta87 » 16 jun 2026, 11:00

PSV je napisao/la:
16 jun 2026, 10:56

Pa nas svijet je takav, kako god prodje, biti ce komentara. Ja ne bih zalio da izgube ali da se srcano bore, a vjerujem da hoce. Ove dosta manje selekcije otkidaju bodove favoritima, mozemo i mi Svici. Da li je bolje biti prvi ili drugi u nasoj grupi?
Tuku nas Svajcarci bro. Verujem da si jaku svotu lupio. :yawn:
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

boki86
Postovi: 5120
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la boki86 » 16 jun 2026, 11:02

Ma svica nama odgovara vise nego kanada, ekipa koja ne igra brzo, jesu kvalitetniji od kanade, ali nemaju tu brzinu, zelju i naboj koji su kanadjani imali kao domacini. Freuler i dzaka u sredini imaju zajedno 70 godina. Ako odigramo pametno, mozemo i do boda. Ne treba ovdje srljati. Protiv katara ce vec biti na horuk, to treba dobiti na silu, tabakovic ili dzeko da uguraju golove
Zadnja izmjena: boki86, dana/u 16 jun 2026, 11:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
HariTz
Postovi: 3231
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la HariTz » 16 jun 2026, 11:02

Shevko je napisao/la:
16 jun 2026, 10:59
Svicarska nema individualni kvalitet, nisu opasnost iz prekida. Ali, opasni su iz moguce kombinatorike, ubacivanje iz drugog plana i ulaska u kazneni.
:wtf:

Avatar
RollingPaper
Postovi: 4386
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la RollingPaper » 16 jun 2026, 11:04

Sta sve nece covjek procitat :D

Confiance
Postovi: 1324
Pridružen/a: 26 jan 2024, 19:27
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Confiance » 16 jun 2026, 11:05

BosPos je napisao/la:
16 jun 2026, 10:58
Imamo negativan omjer sa Qatarom. Imamo poraz i remi protiv njih a sada su mnogo bolji nego tada.
Iskreno, ne sjecam se da smo ikada izgubili protiv njih, ako i jesmo - to je sigurno davna proslost. Treba se fokusirati na sadasnjost, a realno stanje je da smo trenutno bolja selekcija, u to nema sumnje nikakve. Uz ozbiljan pristup ne bi trebalo biti problema.

Avatar
phillies
Postovi: 2371
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la phillies » 16 jun 2026, 11:05

KarlMarx je napisao/la:
16 jun 2026, 10:24
FerdinandF je napisao/la:
16 jun 2026, 10:17
Mi trebamo pucati na dvije pobjede u preostala dva meča, i prvo mjesto u grupi, što bi nam omogućilo puno lakšeg peotivnika u drugoj fazi.
Tako trebamo igrati, idemo na prvo ili drugo mjesto, ako budeš treći ideš vjerovatno na Njemacku ili USA, bolje recimo da nam dođe Ceska ili Juzna Koreja u knock out fazi da otvorimo put do finala. :D
Ako bi kojim slucajem bili 1 u grupi, onda nam je moguci protivnik treceplasirana ekipa iz grupa: E,F,G ili J.
E: Obala Slonovace ili Ekvador
F: Svedska ili Japan
G: Egipt, Iran ili Belgija
J: Austrija, Jordan ili Alzir

U slucaju da prodjes ovo slijedeci je protivnik pobjednik grupe K, navjerovatnije Portugal.

U drugom slucaju, ako budes 2. u grupi, igras protiv Ceha ili Juzne Koreje (ko bude drugi). Ako njih prodjes igras protiv pobjednika moguceg para Maroko (ako bude drugi)- Holandija/Japan (pobjednik grupe).

Jos je rano govoriti prije svega kakav ce poredak po grupama biti, kao i to da li treba (NE TREBA) nasa reprezentacija ista kalkulisati, ali ovako navijacki pricamo. Cini mi se da bi laksi put da se sto dalje dodje na prvenstvu bio preko drugog mjesta u grupi.

Avatar
Madal
Postovi: 5988
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 16 jun 2026, 11:06

boki86 je napisao/la:
16 jun 2026, 11:02
Ma svica nama odgovara vise nego kanada, ekipa koja ne igra brzo, jesu kvalitetniji od kanade, ali nemaju tu brzinu, zelju i naboj koji su kanadjani imali kao domacini. Freuler i dzaka u sredini imaju zajedno 70 godina. Ako odigramo pametno, mozemo i do boda. Ne treba ovdje srljati. Protiv katara ce vec biti na horuk, to treba dobiti na silu, tabakovic ili dzeko da uguraju golove
Katar dobijamo lakse od ocekivanog ako napunimo sredinu i krenemo na max od pocetka. Meni nista nisu protiv Svicarske pokazali. Moramo makar 5 zicera stvoriti, jedino da sve profulamo da nas potrefi baksuzna utakmica.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

19vendetta87
Postovi: 10265
Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la 19vendetta87 » 16 jun 2026, 11:08

RollingPaper je napisao/la:
16 jun 2026, 11:04
Sta sve nece covjek procitat :D
Mozda on pod individualni kvalitet misli na igrace nivoa Viniciusa, Yamala, Kanea, Haalanda, itd. :mrgreen:
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎

boki86
Postovi: 5120
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la boki86 » 16 jun 2026, 11:11

Madal je napisao/la:
16 jun 2026, 11:06
boki86 je napisao/la:
16 jun 2026, 11:02
Ma svica nama odgovara vise nego kanada, ekipa koja ne igra brzo, jesu kvalitetniji od kanade, ali nemaju tu brzinu, zelju i naboj koji su kanadjani imali kao domacini. Freuler i dzaka u sredini imaju zajedno 70 godina. Ako odigramo pametno, mozemo i do boda. Ne treba ovdje srljati. Protiv katara ce vec biti na horuk, to treba dobiti na silu, tabakovic ili dzeko da uguraju golove
Katar dobijamo lakse od ocekivanog ako napunimo sredinu i krenemo na max od pocetka. Meni nista nisu protiv Svicarske pokazali. Moramo makar 5 zicera stvoriti, jedino da sve profulamo da nas potrefi baksuzna utakmica.
Ma nije tu potrebna toliko sredina, niti mi imamo takve igrace da iskreiramo neke kombinatorike. To ce biti druze na silu, preko krila, dva visoka napadaca i bunarenje ili prekidi. Svakako smo dominantni u zraku. Ko englezi ranih 90tih :D

Avatar
Madal
Postovi: 5988
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 16 jun 2026, 11:17

boki86 je napisao/la:
16 jun 2026, 11:11
Madal je napisao/la:
16 jun 2026, 11:06
boki86 je napisao/la:
16 jun 2026, 11:02
Ma svica nama odgovara vise nego kanada, ekipa koja ne igra brzo, jesu kvalitetniji od kanade, ali nemaju tu brzinu, zelju i naboj koji su kanadjani imali kao domacini. Freuler i dzaka u sredini imaju zajedno 70 godina. Ako odigramo pametno, mozemo i do boda. Ne treba ovdje srljati. Protiv katara ce vec biti na horuk, to treba dobiti na silu, tabakovic ili dzeko da uguraju golove
Katar dobijamo lakse od ocekivanog ako napunimo sredinu i krenemo na max od pocetka. Meni nista nisu protiv Svicarske pokazali. Moramo makar 5 zicera stvoriti, jedino da sve profulamo da nas potrefi baksuzna utakmica.
Ma nije tu potrebna toliko sredina, niti mi imamo takve igrace da iskreiramo neke kombinatorike. To ce biti druze na silu, preko krila, dva visoka napadaca i bunarenje ili prekidi. Svakako smo dominantni u zraku. Ko englezi ranih 90tih :D
Ma nema ni Katar. Ubacimo Mahmica i standardni dvojac i bez problema uzimamo loptu i polako. Pa i Italiji smo uzeli sredinu i prije crvenog. Oni su izrazito niski tako da ni bunarenje nije losa opcija.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
HariTz
Postovi: 3231
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la HariTz » 16 jun 2026, 11:22

Ja iskreno mislim da ćemo bolje izgledati protiv Švicarske (imati će ulogu favorita) a i ne igraju onakav presing kao Kanađani.. pa ono 90 minuta nije stalo.. a protiv Katara će baš biti na silu i ho-ruk.. ubacuj u šesnasterac i lomi ih :mrgreen:

Ali hajde, možda mi to već protiv Švicarske riješimo :mrgreen:

Avatar
HariTz
Postovi: 3231
Pridružen/a: 12 sep 2012, 18:10
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la HariTz » 16 jun 2026, 11:24

Madal je napisao/la:
16 jun 2026, 11:17
Ma nema ni Katar. Ubacimo Mahmica i standardni dvojac i bez problema uzimamo loptu i polako. Pa i Italiji smo uzeli sredinu i prije crvenog. Oni su izrazito niski tako da ni bunarenje nije losa opcija.
U svim drugim slučajevima bih ti rekao da nema šanse da očekuješ debitanta u početnoj postavi.. ali poznavajući Barbareza, ne bi se šokirao ni da vidim Malića na špicu.

Edincapitano
Postovi: 1652
Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Edincapitano » 16 jun 2026, 11:24

baboedindzeko09 je napisao/la:
16 jun 2026, 10:59
BosPos je napisao/la:
16 jun 2026, 10:58
Imamo negativan omjer sa Qatarom. Imamo poraz i remi protiv njih a sada su mnogo bolji nego tada.
Prijateljske iz 2000. i 2010. jbt
:rol:

Avatar
Madal
Postovi: 5988
Pridružen/a: 16 avg 2018, 11:58
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Madal » 16 jun 2026, 11:29

HariTz je napisao/la:
16 jun 2026, 11:24
Madal je napisao/la:
16 jun 2026, 11:17
Ma nema ni Katar. Ubacimo Mahmica i standardni dvojac i bez problema uzimamo loptu i polako. Pa i Italiji smo uzeli sredinu i prije crvenog. Oni su izrazito niski tako da ni bunarenje nije losa opcija.
U svim drugim slučajevima bih ti rekao da nema šanse da očekuješ debitanta u početnoj postavi.. ali poznavajući Barbareza, ne bi se šokirao ni da vidim Malića na špicu.
Mahmic “glumi” Hajradinovica, ista su pozicija, a njega je koristio u utakmicama protiv protivnika slicnih kvaliteta. A i ima smisla ubaciti dodatnog igraca koji zna odigrati pas, zadnji pas i ima opasan sut u utakmici gdje ganjas pobjedu. Ja sam ubijedjen da ce mu dati makar 30ak minuta a ne bi me cudilo ni da bude starter.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat

Avatar
Beduin
Postovi: 19472
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Beduin » 16 jun 2026, 11:30

Misljenja sam da nam ovdje treba vise tehnicki potkovanih igraca, pa tako Kerim da pocne lijevo. U zavisnosti od Kolasinca u kakvom je stanju razmisliti sa Memicem (da li lijevo ili desno na beku).

Medjutim, i Esmir je tehnicki odlican, mogao bi igrati direktno na Rodrigeza zbog brzine, samo nam predstavlja problem ta rupa izmedju sredine i napada pa ni nasa krila nemaju sa kim odigrati neke duple pasove ili kod prebacivanja lopte na drugi stranu to ide dosta sporije. Da li krenuti sa jos jednim veznim za pocetak, ali je to neuigrano i neprovjereno, ili ne odstupati od nase filozofije sa 2 napadaca pa raditi visok presing i ganjati tranziciju i kontre, bice zanimljiva odluka selektora.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
RollingPaper
Postovi: 4386
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la RollingPaper » 16 jun 2026, 11:31

I ja mislim da ce Kerim vjerovatno počet u četvrtak.

Avatar
perun
Postovi: 940
Pridružen/a: 25 feb 2025, 14:50
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la perun » 16 jun 2026, 11:32

Švicarci su već pod ogromnim pritiskom, svjesni su da u slučaju poraza pa čak i neriješenog rezultata mogu ispasti već u grupnoj fazi dok njihovi mediji nameću imperativ pobjede. Ići će na sve ili ništa a tu ih želimo.

Gaze naši ko plitak potok :kafa:
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

DEBUG SSO: [] | STATUS: []