18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Svicarci su u prvom poluvremenu najvise napadali preko lijeve strane Vargas/Rodriguez koji kombinuju medjusobno. Rodriguez se ubacuje iz drugog plana ali iskreirali su jednu veliku sansu. Dok na desnoj strani gdje obitava Zakaria Ndoye su otvarali Qatar na nekoliko velikih sansi (s te strane napravljen penal), i Zakaria trazi kombinatoriku ili ubacaj. Zanimljivo je da su predkraj prvog poluvremena vargas i ndoye zamijenili strane ali su nastavljali napadati po lijevoj.
Embolo je bio poprilicno usamljen.
U drugom poluvremenu iskljucivo napadanje sa lijeve strane, Rodriguez kao da je iskihao i postao duh dok je Vargas pokusavao bezuspjesno sam da probije stranu. Ndoye duh pa je poslije brzo zamijenjen. Nekad se gleda ubacivnje Xhake na sut iz drugog plana (imao je 2). Svicarci od 75 minute prestaju da se vracaju u odbranu.
Vargas je imao jednu 100% sansu koju je promasio.
Svicarska nema individualni kvalitet, nisu opasnost iz prekida. Ali, opasni su iz moguce kombinatorike, ubacivanje iz drugog plana i ulaska u kazneni.
Embolo je bio poprilicno usamljen.
U drugom poluvremenu iskljucivo napadanje sa lijeve strane, Rodriguez kao da je iskihao i postao duh dok je Vargas pokusavao bezuspjesno sam da probije stranu. Ndoye duh pa je poslije brzo zamijenjen. Nekad se gleda ubacivnje Xhake na sut iz drugog plana (imao je 2). Svicarci od 75 minute prestaju da se vracaju u odbranu.
Vargas je imao jednu 100% sansu koju je promasio.
Svicarska nema individualni kvalitet, nisu opasnost iz prekida. Ali, opasni su iz moguce kombinatorike, ubacivanje iz drugog plana i ulaska u kazneni.
- baboedindzeko09
- Postovi: 14551
- Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
- Lokacija: Small Heath, Birmingham
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Prijateljske iz 2000. i 2010. jbt
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Drugi, idemo na drugog iz A grupe. Ako budemo prvi bukvalno nas moze zapasti Ekvador/Obala Slonovace ili Austrija/Alzir. Ima i najlaksa opcija treci iz grupe gdje je Belgija, Iran, Egipat, Novi Zeland.PSV je napisao/la: ↑16 jun 2026, 10:56Pa nas svijet je takav, kako god prodje, biti ce komentara. Ja ne bih zalio da izgube ali da se srcano bore, a vjerujem da hoce. Ove dosta manje selekcije otkidaju bodove favoritima, mozemo i mi Svici. Da li je bolje biti prvi ili drugi u nasoj grupi?DamirT je napisao/la: ↑16 jun 2026, 10:54Ma daleko od luzeraja. Ovo govorim najvise jer ce ovdje pola komentara biti kao nakon Kanade, ako kojim slucajem izgubimo. Hocu da kazem i ako izgubimo, svakako imamo mec loptu u trecem kolu. Ali svakako imam neki osjecaj da cemo u cetvrtak dobar rezultat ostvariti.PSV je napisao/la: ↑16 jun 2026, 10:50
Nemoj tog luzeraja jbg. Ne igramo protiv Francuske/Portugalije. Moze se i mora ici na bodove, svjesno i zeljeti to. Ako ne mozemo otkinuti bodove Svici, sto ocekivati u narednoj rundi? Ne treba nikome skidati gace, ma da bih ja volio da BiH bude 2. u grupi, tad ni iduca faza nije bauk, ko bi nas zapao onda - Koreja, Mexico, Ceska? I to bi se dalo proci uz malo srece, borbenosti i znanja. Ovo je nase vrijeme.![]()
![]()
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
-
19vendetta87
- Postovi: 10265
- Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Tuku nas Svajcarci bro. Verujem da si jaku svotu lupio.
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ma svica nama odgovara vise nego kanada, ekipa koja ne igra brzo, jesu kvalitetniji od kanade, ali nemaju tu brzinu, zelju i naboj koji su kanadjani imali kao domacini. Freuler i dzaka u sredini imaju zajedno 70 godina. Ako odigramo pametno, mozemo i do boda. Ne treba ovdje srljati. Protiv katara ce vec biti na horuk, to treba dobiti na silu, tabakovic ili dzeko da uguraju golove
Zadnja izmjena: boki86, dana/u 16 jun 2026, 11:03, ukupno mijenjano 1 put.
- RollingPaper
- Postovi: 4386
- Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Sta sve nece covjek procitat 
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Iskreno, ne sjecam se da smo ikada izgubili protiv njih, ako i jesmo - to je sigurno davna proslost. Treba se fokusirati na sadasnjost, a realno stanje je da smo trenutno bolja selekcija, u to nema sumnje nikakve. Uz ozbiljan pristup ne bi trebalo biti problema.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ako bi kojim slucajem bili 1 u grupi, onda nam je moguci protivnik treceplasirana ekipa iz grupa: E,F,G ili J.KarlMarx je napisao/la: ↑16 jun 2026, 10:24Tako trebamo igrati, idemo na prvo ili drugo mjesto, ako budeš treći ideš vjerovatno na Njemacku ili USA, bolje recimo da nam dođe Ceska ili Juzna Koreja u knock out fazi da otvorimo put do finala.FerdinandF je napisao/la: ↑16 jun 2026, 10:17Mi trebamo pucati na dvije pobjede u preostala dva meča, i prvo mjesto u grupi, što bi nam omogućilo puno lakšeg peotivnika u drugoj fazi.![]()
E: Obala Slonovace ili Ekvador
F: Svedska ili Japan
G: Egipt, Iran ili Belgija
J: Austrija, Jordan ili Alzir
U slucaju da prodjes ovo slijedeci je protivnik pobjednik grupe K, navjerovatnije Portugal.
U drugom slucaju, ako budes 2. u grupi, igras protiv Ceha ili Juzne Koreje (ko bude drugi). Ako njih prodjes igras protiv pobjednika moguceg para Maroko (ako bude drugi)- Holandija/Japan (pobjednik grupe).
Jos je rano govoriti prije svega kakav ce poredak po grupama biti, kao i to da li treba (NE TREBA) nasa reprezentacija ista kalkulisati, ali ovako navijacki pricamo. Cini mi se da bi laksi put da se sto dalje dodje na prvenstvu bio preko drugog mjesta u grupi.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Katar dobijamo lakse od ocekivanog ako napunimo sredinu i krenemo na max od pocetka. Meni nista nisu protiv Svicarske pokazali. Moramo makar 5 zicera stvoriti, jedino da sve profulamo da nas potrefi baksuzna utakmica.boki86 je napisao/la: ↑16 jun 2026, 11:02Ma svica nama odgovara vise nego kanada, ekipa koja ne igra brzo, jesu kvalitetniji od kanade, ali nemaju tu brzinu, zelju i naboj koji su kanadjani imali kao domacini. Freuler i dzaka u sredini imaju zajedno 70 godina. Ako odigramo pametno, mozemo i do boda. Ne treba ovdje srljati. Protiv katara ce vec biti na horuk, to treba dobiti na silu, tabakovic ili dzeko da uguraju golove
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
-
19vendetta87
- Postovi: 10265
- Pridružen/a: 06 jan 2023, 18:21
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Mozda on pod individualni kvalitet misli na igrace nivoa Viniciusa, Yamala, Kanea, Haalanda, itd.
👉 Almedin Ziljkić - Ubica BORD mitomana i botova 😎
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ma nije tu potrebna toliko sredina, niti mi imamo takve igrace da iskreiramo neke kombinatorike. To ce biti druze na silu, preko krila, dva visoka napadaca i bunarenje ili prekidi. Svakako smo dominantni u zraku. Ko englezi ranih 90tihMadal je napisao/la: ↑16 jun 2026, 11:06Katar dobijamo lakse od ocekivanog ako napunimo sredinu i krenemo na max od pocetka. Meni nista nisu protiv Svicarske pokazali. Moramo makar 5 zicera stvoriti, jedino da sve profulamo da nas potrefi baksuzna utakmica.boki86 je napisao/la: ↑16 jun 2026, 11:02Ma svica nama odgovara vise nego kanada, ekipa koja ne igra brzo, jesu kvalitetniji od kanade, ali nemaju tu brzinu, zelju i naboj koji su kanadjani imali kao domacini. Freuler i dzaka u sredini imaju zajedno 70 godina. Ako odigramo pametno, mozemo i do boda. Ne treba ovdje srljati. Protiv katara ce vec biti na horuk, to treba dobiti na silu, tabakovic ili dzeko da uguraju golove
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ma nema ni Katar. Ubacimo Mahmica i standardni dvojac i bez problema uzimamo loptu i polako. Pa i Italiji smo uzeli sredinu i prije crvenog. Oni su izrazito niski tako da ni bunarenje nije losa opcija.boki86 je napisao/la: ↑16 jun 2026, 11:11Ma nije tu potrebna toliko sredina, niti mi imamo takve igrace da iskreiramo neke kombinatorike. To ce biti druze na silu, preko krila, dva visoka napadaca i bunarenje ili prekidi. Svakako smo dominantni u zraku. Ko englezi ranih 90tihMadal je napisao/la: ↑16 jun 2026, 11:06Katar dobijamo lakse od ocekivanog ako napunimo sredinu i krenemo na max od pocetka. Meni nista nisu protiv Svicarske pokazali. Moramo makar 5 zicera stvoriti, jedino da sve profulamo da nas potrefi baksuzna utakmica.boki86 je napisao/la: ↑16 jun 2026, 11:02Ma svica nama odgovara vise nego kanada, ekipa koja ne igra brzo, jesu kvalitetniji od kanade, ali nemaju tu brzinu, zelju i naboj koji su kanadjani imali kao domacini. Freuler i dzaka u sredini imaju zajedno 70 godina. Ako odigramo pametno, mozemo i do boda. Ne treba ovdje srljati. Protiv katara ce vec biti na horuk, to treba dobiti na silu, tabakovic ili dzeko da uguraju golove![]()
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Ja iskreno mislim da ćemo bolje izgledati protiv Švicarske (imati će ulogu favorita) a i ne igraju onakav presing kao Kanađani.. pa ono 90 minuta nije stalo.. a protiv Katara će baš biti na silu i ho-ruk.. ubacuj u šesnasterac i lomi ih
Ali hajde, možda mi to već protiv Švicarske riješimo
Ali hajde, možda mi to već protiv Švicarske riješimo
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
U svim drugim slučajevima bih ti rekao da nema šanse da očekuješ debitanta u početnoj postavi.. ali poznavajući Barbareza, ne bi se šokirao ni da vidim Malića na špicu.
-
Edincapitano
- Postovi: 1652
- Pridružen/a: 09 sep 2025, 23:11
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Mahmic “glumi” Hajradinovica, ista su pozicija, a njega je koristio u utakmicama protiv protivnika slicnih kvaliteta. A i ima smisla ubaciti dodatnog igraca koji zna odigrati pas, zadnji pas i ima opasan sut u utakmici gdje ganjas pobjedu. Ja sam ubijedjen da ce mu dati makar 30ak minuta a ne bi me cudilo ni da bude starter.
A ljudi slabo pamte to je ovde glavni problem
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
ko te jeb'o godinama **** te opet
-Beogradski sindikat
- Beduin
- Postovi: 19472
- Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
- Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Misljenja sam da nam ovdje treba vise tehnicki potkovanih igraca, pa tako Kerim da pocne lijevo. U zavisnosti od Kolasinca u kakvom je stanju razmisliti sa Memicem (da li lijevo ili desno na beku).
Medjutim, i Esmir je tehnicki odlican, mogao bi igrati direktno na Rodrigeza zbog brzine, samo nam predstavlja problem ta rupa izmedju sredine i napada pa ni nasa krila nemaju sa kim odigrati neke duple pasove ili kod prebacivanja lopte na drugi stranu to ide dosta sporije. Da li krenuti sa jos jednim veznim za pocetak, ali je to neuigrano i neprovjereno, ili ne odstupati od nase filozofije sa 2 napadaca pa raditi visok presing i ganjati tranziciju i kontre, bice zanimljiva odluka selektora.
Medjutim, i Esmir je tehnicki odlican, mogao bi igrati direktno na Rodrigeza zbog brzine, samo nam predstavlja problem ta rupa izmedju sredine i napada pa ni nasa krila nemaju sa kim odigrati neke duple pasove ili kod prebacivanja lopte na drugi stranu to ide dosta sporije. Da li krenuti sa jos jednim veznim za pocetak, ali je to neuigrano i neprovjereno, ili ne odstupati od nase filozofije sa 2 napadaca pa raditi visok presing i ganjati tranziciju i kontre, bice zanimljiva odluka selektora.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.
075 ❤
075 ❤
- RollingPaper
- Postovi: 4386
- Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
- Kontakt:
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
I ja mislim da ce Kerim vjerovatno počet u četvrtak.
Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina
Švicarci su već pod ogromnim pritiskom, svjesni su da u slučaju poraza pa čak i neriješenog rezultata mogu ispasti već u grupnoj fazi dok njihovi mediji nameću imperativ pobjede. Ići će na sve ili ništa a tu ih želimo.
Gaze naši ko plitak potok
Gaze naši ko plitak potok
Moralan je samo onaj tko se drži morala bez straha od kazne i bez očekivanja nagrade.
Online
Trenutno korisnika/ca: adrenaline323, ajaca, GG3, Iniesta12, KockarVicin007, MiranGlasnic, random11, Rio12345, Shevko, Slobodanpad1945 i 70 gostiju.


