18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
LeCoq
Postovi: 263
Pridružen/a: 05 jan 2026, 20:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la LeCoq » 19 jun 2026, 09:24

Ako ništa, dobro je da se malo spusti euforija. Sve je ovo u jednom trenutku izgledalo pretjerano. Haj dresovi, al u Sarajevu po mahalama zastave na balkonima, prozorima :D Još važnije da popusti hajp oko nekih igrača, Bajraktarevića i Alajbegovića prije svih. Vidi se da je ovo uticalo na njih i to negativno na kraju.
Nadam se da će se i stručni štab presabrati oko nekih igrača i postavke. U svakom slučaju, imamo dobru šansu za jednu plus utakmicu i to bi bio uspjeh.

leo1946
Postovi: 3812
Pridružen/a: 20 sep 2021, 13:28
Lokacija: ..
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la leo1946 » 19 jun 2026, 09:28

jestamaji je napisao/la:
19 jun 2026, 09:10
je li ima ikakva realna procjena koliko je juče bilo naših ljudi na stadionu
Na ovim njihovim megalomanskim stadionima je tesko odokativno procijeniti ali po snimcima sa tribina bilo je bas bas puno nasih.

Avatar
DamirT
Postovi: 30885
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la DamirT » 19 jun 2026, 09:29

BenjooJutub je napisao/la:
19 jun 2026, 08:32
Vjerujem da smo svi radili projekcije utakmica i bodova prije početka ovog SP. Moja projekcija, a vjerujem i ostaliH 99% navijača su bila 4 boda.
Sad ne znam da li su ovi što pljuju taj 1% ili su i oni imali neku projekciju od 4 boda ali svejedno pljuju, vrijeđaju, prozivaju.

Odavno se ovdje više ne kritikuje, ljudi psuju "bebu u bešici", mrtve, nerođene... :crazy: Neko će reći krezubi Bošnjo pljuje... Dok je bio krezub pljuvao je, kad se dokopao para i uradio zube počeo je i da vrijeđa.

Da li je stvarno neko od vas mislio da ćemo imati 6 ili više bodova? :tokralju:
Ma ljudi su nas vidjeli vec u finalu. Pitanje je bilo samo protivnik. Zal je jedino sto smo do zadnjih 15 minuta imali fenomenalan rezultat protiv 5 puta iskusnije ekipe. Jos sam misljenja da je krajnji rezultat izuzetno nerealan.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
Wolffire
Postovi: 1635
Pridružen/a: 08 dec 2009, 20:29
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Wolffire » 19 jun 2026, 09:31

Prije svih igraca trebamo se mi navijaci spustiti na zemlju. Ova repreznetacija se tek gradi. Prije dvije godine smo bili na dnu, kako reprezentacija tako igraci. Dedic bio zakovan za klupu u Marseju, Alajbegovic na klupi u Leverkusenu, Esmir igrao za rezerve PSV i da ne nabrajam dalje. Ne moze se za godinu dvije postati vrhunska ekipa. Naravno treba biti realan i kritikovati igru. Pogotovu nasu sredinu terena i guranje Tahirovica ali treba i imati strpljenja sa ovim momcima. I dalje imamo sve u svojim rukama. Pobjedom protiv Qatara bi gotovo pa sigurno isli dalje sto je za ovo ekipu i sve nas prije dvije godine, ponavljam dvije f... godine bilo na razini mokrih snova.

Moju podrsku ce uvijek imati i nikad se necu spustiti na taj nivo da vrijedjam igrace zbog igre. Iznereviraju me itekako. Pratim fudbal gotovo 40 godina nisam vidio za dvije utakmice vise gresaka koje su osnova fudbala. Pa sam kolasinac je imao 6-7 pogresnih dodavanja prvom igracu do sebe. Sto mi je neshvatljivo. U napadu smo brzopleti i prestraseni. Demirovic protiv Kanade i Memic jucer prilikom one kontre. Ja vjerujem da ce ovo sve da se aBd poslozi i da cemo proci ovu grupnu fazu sto ce biti jako fina osnova za gradjenje ekipe dalje.

Poslije ovog svjetskog ako se Dzeko oprosti, a realno trebao bi. Preci na sistem sa jendim napadacem a tri u veznom redu. Nisam iamo priliku puno gledati Mahmica, ali nije ni bitno on ili neko drugi koji se ne boji uzeti loptu na sredini i preci 20m sa njom u nogama. Takav igrac bi rasteretio nasu igru i siguran sam da bi build-up izgledao puno bolje a sredina mnogo sigurnije.

Uglavnom sretno momci idemo ovo izgurati do kraja.

Avatar
GrbavicaHrammm
Postovi: 1608
Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la GrbavicaHrammm » 19 jun 2026, 09:33

Jedina svijetla tacka bili navijaci, fakat preko 30.000 nasih bilo

Avatar
LeCoq
Postovi: 263
Pridružen/a: 05 jan 2026, 20:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la LeCoq » 19 jun 2026, 09:34

DamirT je napisao/la:
19 jun 2026, 09:29
BenjooJutub je napisao/la:
19 jun 2026, 08:32
Vjerujem da smo svi radili projekcije utakmica i bodova prije početka ovog SP. Moja projekcija, a vjerujem i ostaliH 99% navijača su bila 4 boda.
Sad ne znam da li su ovi što pljuju taj 1% ili su i oni imali neku projekciju od 4 boda ali svejedno pljuju, vrijeđaju, prozivaju.

Odavno se ovdje više ne kritikuje, ljudi psuju "bebu u bešici", mrtve, nerođene... :crazy: Neko će reći krezubi Bošnjo pljuje... Dok je bio krezub pljuvao je, kad se dokopao para i uradio zube počeo je i da vrijeđa.

Da li je stvarno neko od vas mislio da ćemo imati 6 ili više bodova? :tokralju:
Ma ljudi su nas vidjeli vec u finalu. Pitanje je bilo samo protivnik. Zal je jedino sto smo do zadnjih 15 minuta imali fenomenalan rezultat protiv 5 puta iskusnije ekipe. Jos sam misljenja da je krajnji rezultat izuzetno nerealan.
Ružno je vidjeti 4-1, al realno morao se ukalkulisati jedan poraz u grupi. Nismo mi baš tako jaki koliko smo se ufurali, dovoljno je vidjeti vezni red i sve je jasno. MIslim da smo u najvažnijoj utakmici, protiv Kanade, izvuklu dobar rezultat i to je karta za play off.
Poraz ili nerješeno protiv Katara bi bilo veliko razočarenje i značilo bi da smo podbacili, uprkos plasmanu.

boki86
Postovi: 5120
Pridružen/a: 17 okt 2022, 11:42
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la boki86 » 19 jun 2026, 09:36

Znas da imas mejtove u sredini sto se tice fizikalija, vidis koliko su ti igraci nespremni, svaki dan si sa njima. I ti opet izvedes dva napadaca od kojih jedan, razumljivo sa 40 godina, ne moze ispratiti sve, drugi je usavrsio sposobnost da izgleda zauzeto i angazovano bez ikakvog ucinka.
Stoperi ti bukvalno izginuse zatvarajuci rupe mrtvaca ispred njih. Dedic desno na vjetrometini sam, Memic ko alisa u zemlji cudesa.
Ali jok Barbarez stoji ko ikebana kakva u zakopcanom sakou i nesto im suflira sa strane i ibreti se kako nas svicarci pretrcavaju i sanse prave.

spursman
Postovi: 741
Pridružen/a: 29 sep 2014, 12:25
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la spursman » 19 jun 2026, 09:39

dinoze je napisao/la:
19 jun 2026, 08:31
Na koga god da idemo u cetvrtfinalu svejedno je tu nam je kraj.
Neke lude sanse bi mozda imali samo protiv Turske, ostali ce nas fizicki pojesti.
USA i Australija su pet nivoa iznad nas sto se tice spreme.
kakvo crno četvrtfinale, misliš šesnaestinu?
audere est facere!

Avatar
EmirTM87
Postovi: 1644
Pridružen/a: 13 dec 2009, 19:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la EmirTM87 » 19 jun 2026, 09:41

Sve je jasno, imamo nedostataka, Svicarska je jaca i poraz se mogao i ocekivati ali ja ne mogu shvatiti da Bajraktarevic udje, seta po terenu, dribla glupira se, gubi lopte i nakon svake izubljene lopte i dalje seta. Na kraju, zbog njega je i dobio Muharemovic crveni karton

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BenjooJutub » 19 jun 2026, 09:42

DamirT je napisao/la:
19 jun 2026, 09:29
BenjooJutub je napisao/la:
19 jun 2026, 08:32
Vjerujem da smo svi radili projekcije utakmica i bodova prije početka ovog SP. Moja projekcija, a vjerujem i ostaliH 99% navijača su bila 4 boda.
Sad ne znam da li su ovi što pljuju taj 1% ili su i oni imali neku projekciju od 4 boda ali svejedno pljuju, vrijeđaju, prozivaju.

Odavno se ovdje više ne kritikuje, ljudi psuju "bebu u bešici", mrtve, nerođene... :crazy: Neko će reći krezubi Bošnjo pljuje... Dok je bio krezub pljuvao je, kad se dokopao para i uradio zube počeo je i da vrijeđa.

Da li je stvarno neko od vas mislio da ćemo imati 6 ili više bodova? :tokralju:
Ma ljudi su nas vidjeli vec u finalu. Pitanje je bilo samo protivnik. Zal je jedino sto smo do zadnjih 15 minuta imali fenomenalan rezultat protiv 5 puta iskusnije ekipe. Jos sam misljenja da je krajnji rezultat izuzetno nerealan.
Meni bi bilo stvarno krivo ako se nekad ispostavi da se u ovoj utakmici igralo na neriješen rezltat, jer bi se moglo onda i sa Katrom igrati neriješeno i vrlo vjerovatno proći i tako dalje.

Ako je to bio plan Barbareza, onda je stvarno kukavičluk. Ali to nikada nećemo saznati. :D

Avatar
LeCoq
Postovi: 263
Pridružen/a: 05 jan 2026, 20:38
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la LeCoq » 19 jun 2026, 09:45

Postava koju je Barbarez sinoć izveo, je postava koju bi izvelo 90% forumskih znalaca o kritičara. Ostaje pitanje dežurnog krivca Tahirovića.
Evo vidimo da su Alajbegović i Memić na krilima, što se prizivalo kao formula za finale, sada flopovi. Inače, ne kontam stalno pljuvanje po igračima za koje se zna koliki im je domet.

Avatar
DamirT
Postovi: 30885
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la DamirT » 19 jun 2026, 09:46

EmirTM87 je napisao/la:
19 jun 2026, 09:41
Sve je jasno, imamo nedostataka, Svicarska je jaca i poraz se mogao i ocekivati ali ja ne mogu shvatiti da Bajraktarevic udje, seta po terenu, dribla glupira se, gubi lopte i nakon svake izubljene lopte i dalje seta. Na kraju, zbog njega je i dobio Muharemovic crveni karton
Ja se nadam da njemu neko to sugerise i ukazuje na te stvari. Cak ga za kaznu ne bi namjerno uveo protiv Katra, pa neka se malo zapita. Spusti se druze, ne igras u Realu.
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
ArtemisFowl
Postovi: 2011
Pridružen/a: 29 apr 2021, 20:57
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la ArtemisFowl » 19 jun 2026, 09:47

BenjooJutub je napisao/la:
19 jun 2026, 08:32
Vjerujem da smo svi radili projekcije utakmica i bodova prije početka ovog SP. Moja projekcija, a vjerujem i ostaliH 99% navijača su bila 4 boda.
Sad ne znam da li su ovi što pljuju taj 1% ili su i oni imali neku projekciju od 4 boda ali svejedno pljuju, vrijeđaju, prozivaju.

Odavno se ovdje više ne kritikuje, ljudi psuju "bebu u bešici", mrtve, nerođene... :crazy: Neko će reći krezubi Bošnjo pljuje... Dok je bio krezub pljuvao je, kad se dokopao para i uradio zube počeo je i da vrijeđa.

Da li je stvarno neko od vas mislio da ćemo imati 6 ili više bodova? :tokralju:
Moja projekcija je bila 3 boda i prolazak dalje :mrgreen:

Ja sam generalno zadovoljan, u ove dvije utakmice je bio cilj uzeti taj bod i onda ganjati pobjedu protiv Katara. Jedino što me boli, raspad svega nakon crvenog, ne vjerujem da tu nismo mogli bolje zatvoriti. Nikad mi nije svejedno da li si izgubio 3-1 ili 4-1.

Što se tiče reakcije nakon gola, tu su pomješani osjećaji kod igrača, zato i jest onakva reakcija. Izgubio si utakmicu, ali ti je prvijenac za reprezentaciju i zabio si gol na svjetskom prvenstvu. Nije niko gurnuo Mahmića u bunar, sasvim prirodna reakcija kod takvih golova. Zabio je Quagliarella jedan od najljepših golova na svim svjetskim prvenstvima, protiv Slovačke 2010. pa nije imao reakciju ekipe jer su ispadali u tom trenutku.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13293
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la StevieG8 » 19 jun 2026, 09:48

LeCoq je napisao/la:
19 jun 2026, 09:45
Postava koju je Barbarez sinoć izveo, je postava koju bi izvelo 90% forumskih znalaca o kritičara. Ostaje pitanje dežurnog krivca Tahirovića.
Evo vidimo da su Alajbegović i Memić na krilima, što se prizivalo kao formula za finale, sada flopovi. Inače, ne kontam stalno pljuvanje po igračima za koje se zna koliki im je domet.
Dedić sam držao desnu stranu, prebacio je i Memića lijevo sredinom drugog poluvremena. Stvarno ne znam šta je bila poenta toga.
slika
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 1242
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la imekorisnicko » 19 jun 2026, 09:50

HariTz je napisao/la:
19 jun 2026, 09:02


Bilo je: neka Barbarez barem baraž izbori da vidimo taj blagi napredak. Pa hajde Wales da izbacimo. Pa hajde i Italiju, kući smo, zar ne? Pa hajde i da dominiramo protiv domaćina Kanade... gdje je mjera?

Nema mjere. Ovi degenerici po forumu su degenerici i njih i ne shvatam ozbiljno,međutim bruku raje sad nešto pljuje.
Ovo nam je drugi poraz od početka kvalifikacija u zvaničnim,dakle izgubili smo samo od Austrije i Švicarske.

Prošle kvalifikacije smo završili peti. Identičnim rezultatom kao sinoć nas je uzeo Luksemburg,samo puno dominantnije nego što je to Švicarska uradila.

Avatar
viKK
Postovi: 3621
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la viKK » 19 jun 2026, 09:52

StevieG8 je napisao/la:
19 jun 2026, 09:20
Ima li snimak
fullmatchshows.com

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2045
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la BenjooJutub » 19 jun 2026, 09:58

slika


za ovu situaciju mislim da je Džeko očitao bukvicu Kerimu.

Ali tako se se stiče iskustvo, grade ga iz utakmice u utakmicu, ne sumnjam da će protiv Katra već biti bolje. :)

Avatar
UrbyEmanuelson
Postovi: 4720
Pridružen/a: 14 avg 2012, 13:52
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la UrbyEmanuelson » 19 jun 2026, 10:01

Mislim da italijani cupaju kose nakon ovog sto su vidjeli sinoc :mrgreen:
Al' da ne crnimo,ako nismo u stanju rijesiti Katar,onda i jest red da idemo kuci. A vjerujem da smo kvalitetniji od njih i da prolazimo aBd :bih:

Iceplayer
Postovi: 2188
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Iceplayer » 19 jun 2026, 10:02

inzomni je napisao/la:
19 jun 2026, 09:16
Iceplayer je napisao/la:
19 jun 2026, 09:04
Ma sve je okej idemo aBd proći grupu, a onda smo nezgodna ekipa svakom na ispadanje kad se igra...
Mi apsolutno nikom nismo nezgodni, pogotovo sad kad smo ispuhali svu mogucu nafaku.

99% forumasa zna sastav za srijedu, zna se ko mora da igra, kako ce se igrati. A kamoli jedan Lopetegui.
Kakvu nafaku, nema nafake izbaciti Italiju i Wels. Ovdje se postavlja situacija kao da smo mi jedini ikad izgubili utakmicu na svjetskom prvenstvu...

Maverick
Postovi: 525
Pridružen/a: 30 avg 2015, 14:54
Kontakt:

Re: 18.06.2026: Švicarska - Bosna i Hercegovina

Post Postao/la Maverick » 19 jun 2026, 10:02

Jesmo se juĉer svi nahajpovali da je došo vakat da trio fantastiko Kerim-Derim-Bajrim izgranatira protivničke položaje i rastavi ih na 3 prosta kantonalna dijela. Čak sam zbog tog hajpa i na kladji odigro patriotski. Pomislih kad će ako neće sad će. Kad ono fantastiko se s loptom nije sastavio. Sve suprotno od hajpa.
'Papak se nikad gradu nece prilagoditi. Citav zivot ce probati preko reda, bacat ce otpad na ulicu i ako mu kazes: 'Ispalo Vam nesto', on ce te pokusati prebiti, ako zakljuci da je jaci od tebe' by SZ

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: FerdinandF, LeCoq, Micron, Pensioner26, prisonbreak, RightBack, Sensei, Sheyi i 92 gosta.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []