Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider
-
SamoTi4000
- Postovi: 43
- Pridružen/a: 25 maj 2026, 13:27
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Profesor doktor Sergej Barbarez!
Napaćeni likovi će uvijek naći razlog zašto ne pokazati poštovanje prema nekome ko to apsolutno zaslužuje po svemu i posrat se po svemu.
Napaćeni likovi će uvijek naći razlog zašto ne pokazati poštovanje prema nekome ko to apsolutno zaslužuje po svemu i posrat se po svemu.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Da ima 100 reprezentacija na svjetskom prvenstvu ovo bi bio uspjeh broj 1. Kakav crni ekvivalent Nigeriji. Veca je pobjeda ove momcadi nad cetverostrukim svjetskim prvakom s kojim su obezbjedili SP nego cijele Susiceve kvalifikacije. Covjece po Balkana navija za ovu djecu. Ovo je nevidjeno na ovim prostorima od 91. U cenru Zagreba se prenosi i prati utakmica na javnoj povrsina kao da igra Hrvatska. Nikad ni jedan Bosanski nacionalni tim nije prosirio slavu BiH kao ova grupa mladih nogometasa. Evo ja sam u Angoli gledao utakmicu i ljudi navijaju za BiH u hotelu kao da njihovi igraju.hz1987 je napisao/la: ↑25 jun 2026, 08:13Jeste, najveci je do sada. Sa skoro U21 je umarsirao medju 32 reprezentacije, dok je Safet naslijedio Cirin rukopis i sa nevidjeno jacom generacijom otisao na prvenstvo koje broji 32 reprezentacije. Utakmica protiv USA je ekvivalent u sustini Nigeriji za plasman 1/8. Ovo jeste uspjeh jer smo autsajderi i ni sami ne zbamo kako smo se usunjali zasluzeno ovdje od marta. Golem uspjeh sa igrackim kadrom, veci nego 2014 definitivno. Al tek smo sad tamo gdje smo bili 2014, medju 32.Maroon1946 je napisao/la: ↑25 jun 2026, 07:14Sada i zvanično naš najbolji selektor u historiji.
Lice svoje zemlje!!!
Hvala ti Sergej![]()
- JohnCleese
- Postovi: 5741
- Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
- Lokacija: zemlja "ciganska"
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Barba je za godinu dana bavljenja trenerskim poslom postao bolji takticar od mnogih iskusnih stratega.Beduin je napisao/la: ↑25 jun 2026, 09:06Ako ga je nesto krasilo od dolaska na kormilo reprezentacije, to su onda izmjene. Skoro pa u svakoj utakmici je potrefio, manje-vise pravovremeno reagovao, davalo rezultata i boost ekipi.
Sa druge strane, ima nekih nelogicnih i tesko objasnjivih stvari kod selekcije igraca, ali uporno govorim dok imas rezultat nista ti se ne moze spocitavati, pa i cudne odluke (a ko ih ne radi, jelde?).
I ja sam ocekivao vecu minutazu i ulogu Amira, pa cak i neke minute za Tabakovica, ali kod ovog drugog nije bilo nuzno da ga se gura u igru nakon povrede pa ce jos spremniji biti protiv Amerike. Svi mi znamo da nam je sredina najveca boljka, da tu nikako ne funkcionisemo, mozemo se samo nadati da ce u dogledno vrijeme iskociti neka kvalitetnija imena i da ce prilagoditi formaciju krilima i Mahmicu iza napadaca te graditi igru oko njih nakon ovog turnira. Zaista se vidi ogroman brisan prostor izmedju veznog reda i napada, dosta nepokrivenog terena i to narocito dolazi do izrazaja protiv jacih ekipa.
Bezobrazno je svaki uspjeh sad pripisivati igracima, a koje je doveo sam selektor i dozira ih taman da pravimo rezultat. Nije ni on imao srece, par povreda ponajboljih igraca, i opet odlicno gura turnir. Mozda nije vrhunski takticar, ali odlicno radi sa onim sto imamo, odlicno motivise igrace, uostalom nazire se i plan B gdje po potrebi se presaltamo na 3 stopera i to donese rezultate, tako da mozemo zakljuciti kako i u tom segmentu nam selektor napreduje i sazrijeva, vidljiv je progres.
Ima 2-3 odlicne zamisli kad sta promijeniti bilo to takticki ili zamjenama igraca.
Volim te Bosno
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.
Svabo je to...
Svabo je to...
-
HeavyBassBlues
- Postovi: 166
- Pridružen/a: 08 jul 2025, 08:23
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
2014 smo imali tri puta jači tim, imnali smo 10-11 igrača, sada imamo 5-6
ovo sada je milion puta veći merak. svi mogu sada pričat šta hoće, ja sam 100% siguran da niko živ u ovo nije vjerovao, osim ako nema blage veze sa fudbalom. htjeli hateri priznati ili ne, ovo je veliki posao koji su sergej i spaha napravili. ogroman i apsolutno im svaka čast! je li se sve poklopilo? jeste! jesmo li imali sreće, jesmo! ali neka se hejteri zapitaju zašto se poklopilo njima a ne nekom drugom.
ovo je ogroman uspjeh .... OGROMAN!!!
ovo sada je milion puta veći merak. svi mogu sada pričat šta hoće, ja sam 100% siguran da niko živ u ovo nije vjerovao, osim ako nema blage veze sa fudbalom. htjeli hateri priznati ili ne, ovo je veliki posao koji su sergej i spaha napravili. ogroman i apsolutno im svaka čast! je li se sve poklopilo? jeste! jesmo li imali sreće, jesmo! ali neka se hejteri zapitaju zašto se poklopilo njima a ne nekom drugom.
ovo je ogroman uspjeh .... OGROMAN!!!
- AllGunsBlazing
- Postovi: 9803
- Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
- Lokacija: 72000
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Sinoc smo imali izuzetno dobrih momenata i bas losih. Izmjene je pogodio. Mahmic u sredini opet dao gol. Za Ameriko cemo morati skontati kako izbjeci onu crnu rupu od 30. minute.
Ja bih protiv Amerike igrao skroz defanzivno. Memic i Burnic "krila". Tri u veznom sa dva defanzivna. Pokusati izvuci 0-0 do poluvremena, da se malo i njima nervoza uvuce u redove. Raduje sto cemo imati Dedica i Muharemovica na raspolaganju. Katic je bas los u grupnoj fazi. Mozda je vrijeme da Hadzikadunic krene od pocetka?
Uglavnom, divna noc. Solidna takticka predstava.
Ja bih protiv Amerike igrao skroz defanzivno. Memic i Burnic "krila". Tri u veznom sa dva defanzivna. Pokusati izvuci 0-0 do poluvremena, da se malo i njima nervoza uvuce u redove. Raduje sto cemo imati Dedica i Muharemovica na raspolaganju. Katic je bas los u grupnoj fazi. Mozda je vrijeme da Hadzikadunic krene od pocetka?
Uglavnom, divna noc. Solidna takticka predstava.
Celik!3,2,2.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
mi nebi bili mi da iz pozitivno uvijek izvucemo nesto negativno, sta da smo dobili ovu grupu u kojoj je austrija? Evo mi i hrvati smo jedine reprezentacije sa ovih prostora koji su prosli grupnu fazu, ovo je ogroman uspijeh, mi smo mala drzava, imamo naj mladju reprezentaciju na SP, pada bolan Amerika.HeavyBassBlues je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:01Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Zadnja izmjena: SanaBosna, dana/u 25 jun 2026, 11:08, ukupno mijenjano 1 put.
- AllGunsBlazing
- Postovi: 9803
- Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
- Lokacija: 72000
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Jesi ziv nepismeni prijatelju?
Celik!3,2,2.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Neće ni njemu biti jednostavno odrediti ko će igrati kad ne može razmišljati samo o tome šta je najbolje za ekipu. Možda bi bilo bolje bez Džeke ali njemu je svaka utakmica potencijalno zadnja i ne može ga ostaviti na klupi. Možda bi više trebao Memić umjesto Bajraktarevića zbog defanzive ali ovaj mu neće nikad oprostiti ako ga ostavi protiv njegovih na klupi. To su već dva igrača koja ti moraju igrati od početka a možda ne bi trebali.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Često se provuče Bosna i Hercegovina kad se spominju reprezentacije koje su tu zahvaljujući proširenju, ali je li to stvarno tako? Bili smo drugi u grupi, što je donosilo baraž i prije proširenja. Baraž nam ne bi bio ništa lakši od Velsa i Italije ni za SP 2022., i oni su završili kao drugoplasirani u grupama. Jedino što nam nosilac grupe ne bi mogla biti Austrija, ali oni su svakako bili prvi i nismo u utakmicama s njima ni ostvarili plasman, tako da bi nam to isto bilo i da smo imali Francuze. Rumunija bi bila u drugom šeširu i u starom formatu.HeavyBassBlues je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:01Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Isto što me nervira je kad stranci pišu o našem plasmanu, ispada da nam je pao plasman s neba, sve se svodi na Bastonijev crveni.
Ne ide nam na ruku ni to kako smo izgledali u prve dvije utakmice, pa nije baš da smo uvjerili svijet u suprotno.
- imekorisnicko
- Postovi: 1252
- Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Niđe veze.HeavyBassBlues je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:01Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Bili smo drugi u grupi, prošli užas težak baraž.
Dobili smo laganu grupu na SP,ali smo to zaslužilli. Grupa sa Švicarskom,Italijom i Kanadom bi bila smatrana ozbiljnom grupom na ovom SP,mi smo to spriječili. Teoretski,32 jeste 32,ali nokaut je nokaut. Ovo je,bez dileme, naš najveći uspjeh ikad.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
daleko najvećiimekorisnicko je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:15Niđe veze.HeavyBassBlues je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:01Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Bili smo drugi u grupi, prošli užas težak baraž.
Dobili smo laganu grupu na SP,ali smo to zaslužilli. Grupa sa Švicarskom,Italijom i Kanadom bi bila smatrana ozbiljnom grupom na ovom SP,mi smo to spriječili. Teoretski,32 jeste 32,ali nokaut je nokaut. Ovo je,bez dileme, naš najveći uspjeh ikad.
- BenjooJutub
- Postovi: 2054
- Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
dugo neka reprezentacija u svijetu ( a da nije u TOP 10 reprezentacija) nije imala ovakav hype. Još ga sinoć Kerim zabiberi, ide sad globalno furanje na njegovu proslavu gola.
mi možda i nismo toliko nahajpani, jer gledamo svaku utakmicu i vide se nedostaci, greške... ali rezultati su tu i to stvar hype.
opet napominjem, nismo svjesni koliko je sve ovo VELIKO i koliko ćemo benefita od ovog imatu u budućnosti.
mi možda i nismo toliko nahajpani, jer gledamo svaku utakmicu i vide se nedostaci, greške... ali rezultati su tu i to stvar hype.
opet napominjem, nismo svjesni koliko je sve ovo VELIKO i koliko ćemo benefita od ovog imatu u budućnosti.
Zadnja izmjena: BenjooJutub, dana/u 25 jun 2026, 11:22, ukupno mijenjano 1 put.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ali ne treba se predavati, ostvaren je uspjeh idemo uzeti što je više moguće sad je prilika. Hrvatska nikad ne bi uzela medalje da su se zadovoljili prolaskom grupe. Odlično veliki respekt za prolaz, ali idemo iskorisitti dalje nema opuštanjajestamaji je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:16daleko najvećiimekorisnicko je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:15Niđe veze.HeavyBassBlues je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:01Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Bili smo drugi u grupi, prošli užas težak baraž.
Dobili smo laganu grupu na SP,ali smo to zaslužilli. Grupa sa Švicarskom,Italijom i Kanadom bi bila smatrana ozbiljnom grupom na ovom SP,mi smo to spriječili. Teoretski,32 jeste 32,ali nokaut je nokaut. Ovo je,bez dileme, naš najveći uspjeh ikad.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Pa ostaju sigurno, to od pocetka govore da je EP krajnji cilj.
Hvala Barba, Spaha i citavom strucnom stabu
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
G.B.
"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic
Rona i Leao - Mjauuu 🐈
Devedesetka - 👏👏
Velid Spaho - Dobro je
- Beduin
- Postovi: 19505
- Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
- Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Jeste, vidljiv je progres u dosta stvari.JohnCleese je napisao/la: ↑25 jun 2026, 10:31Barba je za godinu dana bavljenja trenerskim poslom postao bolji takticar od mnogih iskusnih stratega.Beduin je napisao/la: ↑25 jun 2026, 09:06Ako ga je nesto krasilo od dolaska na kormilo reprezentacije, to su onda izmjene. Skoro pa u svakoj utakmici je potrefio, manje-vise pravovremeno reagovao, davalo rezultata i boost ekipi.
Sa druge strane, ima nekih nelogicnih i tesko objasnjivih stvari kod selekcije igraca, ali uporno govorim dok imas rezultat nista ti se ne moze spocitavati, pa i cudne odluke (a ko ih ne radi, jelde?).
I ja sam ocekivao vecu minutazu i ulogu Amira, pa cak i neke minute za Tabakovica, ali kod ovog drugog nije bilo nuzno da ga se gura u igru nakon povrede pa ce jos spremniji biti protiv Amerike. Svi mi znamo da nam je sredina najveca boljka, da tu nikako ne funkcionisemo, mozemo se samo nadati da ce u dogledno vrijeme iskociti neka kvalitetnija imena i da ce prilagoditi formaciju krilima i Mahmicu iza napadaca te graditi igru oko njih nakon ovog turnira. Zaista se vidi ogroman brisan prostor izmedju veznog reda i napada, dosta nepokrivenog terena i to narocito dolazi do izrazaja protiv jacih ekipa.
Bezobrazno je svaki uspjeh sad pripisivati igracima, a koje je doveo sam selektor i dozira ih taman da pravimo rezultat. Nije ni on imao srece, par povreda ponajboljih igraca, i opet odlicno gura turnir. Mozda nije vrhunski takticar, ali odlicno radi sa onim sto imamo, odlicno motivise igrace, uostalom nazire se i plan B gdje po potrebi se presaltamo na 3 stopera i to donese rezultate, tako da mozemo zakljuciti kako i u tom segmentu nam selektor napreduje i sazrijeva, vidljiv je progres.
Ima 2-3 odlicne zamisli kad sta promijeniti bilo to takticki ili zamjenama igraca.
Volim te Bosno![]()
Kad malo razmislim, Katic je ocito izveden zbog potencijalnog zutog kartona koji bi ga sprijecio da igra protiv Amerike, jer se ocekivalo da ce Katar napasti i vrsiti pritisak na nasu zadnju liniju. I to je Barbarez odlicno previdio i sprijecio da nas oslabi u nokaut fazi.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.
075 ❤
075 ❤
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Nisam se isplakao sinoc niti kad smo se plasirali kao jutros kad sam sluso na tribini ovog Vladu kako prica o nama 
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Gdje su stručnjaci što očekuju neku ljepotu od igre, a Katar nas tranzicijom raznese čim im malo prostora ostavimo. Šta bi tek bilo da igramo 'fudbal' protiv jačih.. Petarda po meču.
Očigledno nisu ljudi svjesni koliko smo mi limitirani u branjenju prostora. Ovaj haramluk koji ćemo gledati protiv Amerike je jedina ispravna postavka, kao što je bila i protiv Švicarske i Kanade.
Svaka čast selektoru, stručnom štabu i igračima na historijskom uspjehu. Golemo je ovo. Pregolemo iskustvo za ove mlade momke i ljude na klupi. U fazi rebuildinga ekipe doći do historijskog uspjeha.. Za nadat se da ćemo pojačat stvari gdje smo tanki do kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i da će se igrači razvijati u ispravnom smjeru.
Očigledno nisu ljudi svjesni koliko smo mi limitirani u branjenju prostora. Ovaj haramluk koji ćemo gledati protiv Amerike je jedina ispravna postavka, kao što je bila i protiv Švicarske i Kanade.
Svaka čast selektoru, stručnom štabu i igračima na historijskom uspjehu. Golemo je ovo. Pregolemo iskustvo za ove mlade momke i ljude na klupi. U fazi rebuildinga ekipe doći do historijskog uspjeha.. Za nadat se da ćemo pojačat stvari gdje smo tanki do kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i da će se igrači razvijati u ispravnom smjeru.
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ako si to vidio u izmjenu Katića, svaka ti čast.Beduin je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:26Jeste, vidljiv je progres u dosta stvari.JohnCleese je napisao/la: ↑25 jun 2026, 10:31Barba je za godinu dana bavljenja trenerskim poslom postao bolji takticar od mnogih iskusnih stratega.Beduin je napisao/la: ↑25 jun 2026, 09:06Ako ga je nesto krasilo od dolaska na kormilo reprezentacije, to su onda izmjene. Skoro pa u svakoj utakmici je potrefio, manje-vise pravovremeno reagovao, davalo rezultata i boost ekipi.
Sa druge strane, ima nekih nelogicnih i tesko objasnjivih stvari kod selekcije igraca, ali uporno govorim dok imas rezultat nista ti se ne moze spocitavati, pa i cudne odluke (a ko ih ne radi, jelde?).
I ja sam ocekivao vecu minutazu i ulogu Amira, pa cak i neke minute za Tabakovica, ali kod ovog drugog nije bilo nuzno da ga se gura u igru nakon povrede pa ce jos spremniji biti protiv Amerike. Svi mi znamo da nam je sredina najveca boljka, da tu nikako ne funkcionisemo, mozemo se samo nadati da ce u dogledno vrijeme iskociti neka kvalitetnija imena i da ce prilagoditi formaciju krilima i Mahmicu iza napadaca te graditi igru oko njih nakon ovog turnira. Zaista se vidi ogroman brisan prostor izmedju veznog reda i napada, dosta nepokrivenog terena i to narocito dolazi do izrazaja protiv jacih ekipa.
Bezobrazno je svaki uspjeh sad pripisivati igracima, a koje je doveo sam selektor i dozira ih taman da pravimo rezultat. Nije ni on imao srece, par povreda ponajboljih igraca, i opet odlicno gura turnir. Mozda nije vrhunski takticar, ali odlicno radi sa onim sto imamo, odlicno motivise igrace, uostalom nazire se i plan B gdje po potrebi se presaltamo na 3 stopera i to donese rezultate, tako da mozemo zakljuciti kako i u tom segmentu nam selektor napreduje i sazrijeva, vidljiv je progres.
Ima 2-3 odlicne zamisli kad sta promijeniti bilo to takticki ili zamjenama igraca.
Volim te Bosno![]()
Kad malo razmislim, Katic je ocito izveden zbog potencijalnog zutog kartona koji bi ga sprijecio da igra protiv Amerike, jer se ocekivalo da ce Katar napasti i vrsiti pritisak na nasu zadnju liniju. I to je Barbarez odlicno previdio i sprijecio da nas oslabi u nokaut fazi.
Bio je spor, slab na pasovima. Daleko od ostalih igrača. Zasluženo zamijenjen.
Hadžikadunić je bio puno bolji a na kraju i za go asistirao.
4-IN-A-ROW
- Beduin
- Postovi: 19505
- Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
- Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
- Kontakt:
Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine
Ja opet mislim da je zbog zutog kartona ponajvise, iako jeste nesto slabija partija Katica bila, ali je imao i neka dobra uklizavanja i pored sebe imao jednog Malica. A nije ni Hadzija brz igrac, medjutim odlicno je odradio poluvrijeme sinoc i to sam vec pisao da mi je itekako drago zbog njega.emir_ je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:31Ako si to vidio u izmjenu Katića, svaka ti čast.Beduin je napisao/la: ↑25 jun 2026, 11:26Jeste, vidljiv je progres u dosta stvari.JohnCleese je napisao/la: ↑25 jun 2026, 10:31
Barba je za godinu dana bavljenja trenerskim poslom postao bolji takticar od mnogih iskusnih stratega.
Ima 2-3 odlicne zamisli kad sta promijeniti bilo to takticki ili zamjenama igraca.
Volim te Bosno![]()
Kad malo razmislim, Katic je ocito izveden zbog potencijalnog zutog kartona koji bi ga sprijecio da igra protiv Amerike, jer se ocekivalo da ce Katar napasti i vrsiti pritisak na nasu zadnju liniju. I to je Barbarez odlicno previdio i sprijecio da nas oslabi u nokaut fazi.
Bio je spor, slab na pasovima. Daleko od ostalih igrača. Zasluženo zamijenjen.
Hadžikadunić je bio puno bolji a na kraju i za go asistirao.
Ne mora znaciti da je tako, ali imam dojam da je pazio i na te detalje jer dokazano Katic i Muharemovic u tandemu su zvijeri.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.
075 ❤
075 ❤
Online
Trenutno korisnika/ca: 231983, bosnas_, D97, dedo26, HalaMadrid, Kaunas, Principatus, StevieG8, Sveti, tuzlanskinacin, Wilshere10 i 60 gostiju.





