Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

SamoTi4000
Postovi: 43
Pridružen/a: 25 maj 2026, 13:27
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la SamoTi4000 » 25 jun 2026, 10:21

Profesor doktor Sergej Barbarez!
Napaćeni likovi će uvijek naći razlog zašto ne pokazati poštovanje prema nekome ko to apsolutno zaslužuje po svemu i posrat se po svemu.

dubrovnik
Postovi: 6172
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la dubrovnik » 25 jun 2026, 10:30

hz1987 je napisao/la:
25 jun 2026, 08:13
Maroon1946 je napisao/la:
25 jun 2026, 07:14
Sada i zvanično naš najbolji selektor u historiji.

Lice svoje zemlje!!!

Hvala ti Sergej :bih:
Jeste, najveci je do sada. Sa skoro U21 je umarsirao medju 32 reprezentacije, dok je Safet naslijedio Cirin rukopis i sa nevidjeno jacom generacijom otisao na prvenstvo koje broji 32 reprezentacije. Utakmica protiv USA je ekvivalent u sustini Nigeriji za plasman 1/8. Ovo jeste uspjeh jer smo autsajderi i ni sami ne zbamo kako smo se usunjali zasluzeno ovdje od marta. Golem uspjeh sa igrackim kadrom, veci nego 2014 definitivno. Al tek smo sad tamo gdje smo bili 2014, medju 32.
Da ima 100 reprezentacija na svjetskom prvenstvu ovo bi bio uspjeh broj 1. Kakav crni ekvivalent Nigeriji. Veca je pobjeda ove momcadi nad cetverostrukim svjetskim prvakom s kojim su obezbjedili SP nego cijele Susiceve kvalifikacije. Covjece po Balkana navija za ovu djecu. Ovo je nevidjeno na ovim prostorima od 91. U cenru Zagreba se prenosi i prati utakmica na javnoj povrsina kao da igra Hrvatska. Nikad ni jedan Bosanski nacionalni tim nije prosirio slavu BiH kao ova grupa mladih nogometasa. Evo ja sam u Angoli gledao utakmicu i ljudi navijaju za BiH u hotelu kao da njihovi igraju.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5734
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la JohnCleese » 25 jun 2026, 10:31

Beduin je napisao/la:
25 jun 2026, 09:06
Ako ga je nesto krasilo od dolaska na kormilo reprezentacije, to su onda izmjene. Skoro pa u svakoj utakmici je potrefio, manje-vise pravovremeno reagovao, davalo rezultata i boost ekipi.
Sa druge strane, ima nekih nelogicnih i tesko objasnjivih stvari kod selekcije igraca, ali uporno govorim dok imas rezultat nista ti se ne moze spocitavati, pa i cudne odluke (a ko ih ne radi, jelde?).

I ja sam ocekivao vecu minutazu i ulogu Amira, pa cak i neke minute za Tabakovica, ali kod ovog drugog nije bilo nuzno da ga se gura u igru nakon povrede pa ce jos spremniji biti protiv Amerike. Svi mi znamo da nam je sredina najveca boljka, da tu nikako ne funkcionisemo, mozemo se samo nadati da ce u dogledno vrijeme iskociti neka kvalitetnija imena i da ce prilagoditi formaciju krilima i Mahmicu iza napadaca te graditi igru oko njih nakon ovog turnira. Zaista se vidi ogroman brisan prostor izmedju veznog reda i napada, dosta nepokrivenog terena i to narocito dolazi do izrazaja protiv jacih ekipa.

Bezobrazno je svaki uspjeh sad pripisivati igracima, a koje je doveo sam selektor i dozira ih taman da pravimo rezultat. Nije ni on imao srece, par povreda ponajboljih igraca, i opet odlicno gura turnir. Mozda nije vrhunski takticar, ali odlicno radi sa onim sto imamo, odlicno motivise igrace, uostalom nazire se i plan B gdje po potrebi se presaltamo na 3 stopera i to donese rezultate, tako da mozemo zakljuciti kako i u tom segmentu nam selektor napreduje i sazrijeva, vidljiv je progres.
Barba je za godinu dana bavljenja trenerskim poslom postao bolji takticar od mnogih iskusnih stratega.
Ima 2-3 odlicne zamisli kad sta promijeniti bilo to takticki ili zamjenama igraca.
Volim te Bosno :bih:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

HeavyBassBlues
Postovi: 166
Pridružen/a: 08 jul 2025, 08:23
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la HeavyBassBlues » 25 jun 2026, 11:01

Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.

Avatar
jestamaji
Postovi: 17751
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jestamaji » 25 jun 2026, 11:04

2014 smo imali tri puta jači tim, imnali smo 10-11 igrača, sada imamo 5-6

ovo sada je milion puta veći merak. svi mogu sada pričat šta hoće, ja sam 100% siguran da niko živ u ovo nije vjerovao, osim ako nema blage veze sa fudbalom. htjeli hateri priznati ili ne, ovo je veliki posao koji su sergej i spaha napravili. ogroman i apsolutno im svaka čast! je li se sve poklopilo? jeste! jesmo li imali sreće, jesmo! ali neka se hejteri zapitaju zašto se poklopilo njima a ne nekom drugom.

ovo je ogroman uspjeh .... OGROMAN!!! :bih:

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 9803
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AllGunsBlazing » 25 jun 2026, 11:06

Sinoc smo imali izuzetno dobrih momenata i bas losih. Izmjene je pogodio. Mahmic u sredini opet dao gol. Za Ameriko cemo morati skontati kako izbjeci onu crnu rupu od 30. minute.

Ja bih protiv Amerike igrao skroz defanzivno. Memic i Burnic "krila". Tri u veznom sa dva defanzivna. Pokusati izvuci 0-0 do poluvremena, da se malo i njima nervoza uvuce u redove. Raduje sto cemo imati Dedica i Muharemovica na raspolaganju. Katic je bas los u grupnoj fazi. Mozda je vrijeme da Hadzikadunic krene od pocetka?

Uglavnom, divna noc. Solidna takticka predstava.
Celik!3,2,2.

SanaBosna
Postovi: 1389
Pridružen/a: 10 jun 2017, 12:54
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la SanaBosna » 25 jun 2026, 11:07

HeavyBassBlues je napisao/la:
25 jun 2026, 11:01
Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
mi nebi bili mi da iz pozitivno uvijek izvucemo nesto negativno, sta da smo dobili ovu grupu u kojoj je austrija? Evo mi i hrvati smo jedine reprezentacije sa ovih prostora koji su prosli grupnu fazu, ovo je ogroman uspijeh, mi smo mala drzava, imamo naj mladju reprezentaciju na SP, pada bolan Amerika.
Zadnja izmjena: SanaBosna, dana/u 25 jun 2026, 11:08, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 9803
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la AllGunsBlazing » 25 jun 2026, 11:08

sidras je napisao/la:
25 jun 2026, 01:07
AllGunsBlazing je napisao/la:
23 jun 2026, 08:12
.
jos jedno pisanje po odvratnoj cernobilskoj faci jos jednog debila . obrisi se ali prvose pogledaj u ogledalo i pljuni retardinjo
Jesi ziv nepismeni prijatelju? :urnebes:
Celik!3,2,2.

Avatar
Drape
Postovi: 9780
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Drape » 25 jun 2026, 11:08

Neće ni njemu biti jednostavno odrediti ko će igrati kad ne može razmišljati samo o tome šta je najbolje za ekipu. Možda bi bilo bolje bez Džeke ali njemu je svaka utakmica potencijalno zadnja i ne može ga ostaviti na klupi. Možda bi više trebao Memić umjesto Bajraktarevića zbog defanzive ali ovaj mu neće nikad oprostiti ako ga ostavi protiv njegovih na klupi. To su već dva igrača koja ti moraju igrati od početka a možda ne bi trebali.

Avatar
Zglavkar
Postovi: 1218
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Zglavkar » 25 jun 2026, 11:12

HeavyBassBlues je napisao/la:
25 jun 2026, 11:01
Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Često se provuče Bosna i Hercegovina kad se spominju reprezentacije koje su tu zahvaljujući proširenju, ali je li to stvarno tako? Bili smo drugi u grupi, što je donosilo baraž i prije proširenja. Baraž nam ne bi bio ništa lakši od Velsa i Italije ni za SP 2022., i oni su završili kao drugoplasirani u grupama. Jedino što nam nosilac grupe ne bi mogla biti Austrija, ali oni su svakako bili prvi i nismo u utakmicama s njima ni ostvarili plasman, tako da bi nam to isto bilo i da smo imali Francuze. Rumunija bi bila u drugom šeširu i u starom formatu.

Isto što me nervira je kad stranci pišu o našem plasmanu, ispada da nam je pao plasman s neba, sve se svodi na Bastonijev crveni.

Ne ide nam na ruku ni to kako smo izgledali u prve dvije utakmice, pa nije baš da smo uvjerili svijet u suprotno. :D

Avatar
imekorisnicko
Postovi: 1251
Pridružen/a: 30 apr 2013, 23:36
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la imekorisnicko » 25 jun 2026, 11:15

HeavyBassBlues je napisao/la:
25 jun 2026, 11:01
Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Niđe veze.
Bili smo drugi u grupi, prošli užas težak baraž.
Dobili smo laganu grupu na SP,ali smo to zaslužilli. Grupa sa Švicarskom,Italijom i Kanadom bi bila smatrana ozbiljnom grupom na ovom SP,mi smo to spriječili. Teoretski,32 jeste 32,ali nokaut je nokaut. Ovo je,bez dileme, naš najveći uspjeh ikad.

Avatar
jestamaji
Postovi: 17751
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la jestamaji » 25 jun 2026, 11:16

imekorisnicko je napisao/la:
25 jun 2026, 11:15
HeavyBassBlues je napisao/la:
25 jun 2026, 11:01
Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Niđe veze.
Bili smo drugi u grupi, prošli užas težak baraž.
Dobili smo laganu grupu na SP,ali smo to zaslužilli. Grupa sa Švicarskom,Italijom i Kanadom bi bila smatrana ozbiljnom grupom na ovom SP,mi smo to spriječili. Teoretski,32 jeste 32,ali nokaut je nokaut. Ovo je,bez dileme, naš najveći uspjeh ikad.
daleko najveći

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2054
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la BenjooJutub » 25 jun 2026, 11:21

dugo neka reprezentacija u svijetu ( a da nije u TOP 10 reprezentacija) nije imala ovakav hype. Još ga sinoć Kerim zabiberi, ide sad globalno furanje na njegovu proslavu gola. :D

mi možda i nismo toliko nahajpani, jer gledamo svaku utakmicu i vide se nedostaci, greške... ali rezultati su tu i to stvar hype. :)

opet napominjem, nismo svjesni koliko je sve ovo VELIKO i koliko ćemo benefita od ovog imatu u budućnosti. :bih:
Zadnja izmjena: BenjooJutub, dana/u 25 jun 2026, 11:22, ukupno mijenjano 1 put.

Iceplayer
Postovi: 2206
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Iceplayer » 25 jun 2026, 11:21

jestamaji je napisao/la:
25 jun 2026, 11:16
imekorisnicko je napisao/la:
25 jun 2026, 11:15
HeavyBassBlues je napisao/la:
25 jun 2026, 11:01
Moze se lamentitati sta je veci uspjeh; ovo sad ili ono 2014. Svi imaju svoje razloge i treba uvaziti svaciji argument.
No, cinjenica jeste da smo ono prvenstvo zavrsili na 20. mjestu,a ovo smo se plasirali tek među 32. Bez obzira na format takmicenja, osvojeno mjesto je osvojeno mjesto, jer je takav sistem vrijednovanja.
Neko ce reci da smo u proteklim kvaligikacijama izbacili teze protivnike i bit ce u pravu. Ali isto tako treba uzeti u obzir da se nije prosirio broj ucesnika, nas na SP ne bi ni bilo.
Dakle, osvojeno mjesto je trenutno jedini utvrđeni nacin vrednovanja uspjeha. Mi smo trenutno, nominalno 16-32.
Ako mrknemo rednecke, onda mozemo pricati o historijskom uspjehu sto se iskreno nadam.
Niđe veze.
Bili smo drugi u grupi, prošli užas težak baraž.
Dobili smo laganu grupu na SP,ali smo to zaslužilli. Grupa sa Švicarskom,Italijom i Kanadom bi bila smatrana ozbiljnom grupom na ovom SP,mi smo to spriječili. Teoretski,32 jeste 32,ali nokaut je nokaut. Ovo je,bez dileme, naš najveći uspjeh ikad.
daleko najveći
Ali ne treba se predavati, ostvaren je uspjeh idemo uzeti što je više moguće sad je prilika. Hrvatska nikad ne bi uzela medalje da su se zadovoljili prolaskom grupe. Odlično veliki respekt za prolaz, ali idemo iskorisitti dalje nema opuštanja :bih: :bih: :bih:

Avatar
DamirT
Postovi: 31099
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la DamirT » 25 jun 2026, 11:24

Soli je napisao/la:
25 jun 2026, 09:27
Najveći uspjeh je kredit koji su dobili Barbarez i SŠ, mislim da sada sasvim sigurno ostaju do Eura 2028. Naravno ukoliko se ne desi baš neki debakl u LN tipa 0-1-5 omjer.
Pa ostaju sigurno, to od pocetka govore da je EP krajnji cilj.

Hvala Barba, Spaha i citavom strucnom stabu :yawn:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Velid Spaho - Dobro je

Avatar
Beduin
Postovi: 19505
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Beduin » 25 jun 2026, 11:26

JohnCleese je napisao/la:
25 jun 2026, 10:31
Beduin je napisao/la:
25 jun 2026, 09:06
Ako ga je nesto krasilo od dolaska na kormilo reprezentacije, to su onda izmjene. Skoro pa u svakoj utakmici je potrefio, manje-vise pravovremeno reagovao, davalo rezultata i boost ekipi.
Sa druge strane, ima nekih nelogicnih i tesko objasnjivih stvari kod selekcije igraca, ali uporno govorim dok imas rezultat nista ti se ne moze spocitavati, pa i cudne odluke (a ko ih ne radi, jelde?).

I ja sam ocekivao vecu minutazu i ulogu Amira, pa cak i neke minute za Tabakovica, ali kod ovog drugog nije bilo nuzno da ga se gura u igru nakon povrede pa ce jos spremniji biti protiv Amerike. Svi mi znamo da nam je sredina najveca boljka, da tu nikako ne funkcionisemo, mozemo se samo nadati da ce u dogledno vrijeme iskociti neka kvalitetnija imena i da ce prilagoditi formaciju krilima i Mahmicu iza napadaca te graditi igru oko njih nakon ovog turnira. Zaista se vidi ogroman brisan prostor izmedju veznog reda i napada, dosta nepokrivenog terena i to narocito dolazi do izrazaja protiv jacih ekipa.

Bezobrazno je svaki uspjeh sad pripisivati igracima, a koje je doveo sam selektor i dozira ih taman da pravimo rezultat. Nije ni on imao srece, par povreda ponajboljih igraca, i opet odlicno gura turnir. Mozda nije vrhunski takticar, ali odlicno radi sa onim sto imamo, odlicno motivise igrace, uostalom nazire se i plan B gdje po potrebi se presaltamo na 3 stopera i to donese rezultate, tako da mozemo zakljuciti kako i u tom segmentu nam selektor napreduje i sazrijeva, vidljiv je progres.
Barba je za godinu dana bavljenja trenerskim poslom postao bolji takticar od mnogih iskusnih stratega.
Ima 2-3 odlicne zamisli kad sta promijeniti bilo to takticki ili zamjenama igraca.
Volim te Bosno :bih:
Jeste, vidljiv je progres u dosta stvari.

Kad malo razmislim, Katic je ocito izveden zbog potencijalnog zutog kartona koji bi ga sprijecio da igra protiv Amerike, jer se ocekivalo da ce Katar napasti i vrsiti pritisak na nasu zadnju liniju. I to je Barbarez odlicno previdio i sprijecio da nas oslabi u nokaut fazi.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Sheyi
Postovi: 13938
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Sheyi » 25 jun 2026, 11:27

Nisam se isplakao sinoc niti kad smo se plasirali kao jutros kad sam sluso na tribini ovog Vladu kako prica o nama :plac:

Avatar
CAGarfia
Postovi: 5862
Pridružen/a: 30 mar 2023, 01:47
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la CAGarfia » 25 jun 2026, 11:29

Gdje su stručnjaci što očekuju neku ljepotu od igre, a Katar nas tranzicijom raznese čim im malo prostora ostavimo. Šta bi tek bilo da igramo 'fudbal' protiv jačih.. Petarda po meču.

Očigledno nisu ljudi svjesni koliko smo mi limitirani u branjenju prostora. Ovaj haramluk koji ćemo gledati protiv Amerike je jedina ispravna postavka, kao što je bila i protiv Švicarske i Kanade.

Svaka čast selektoru, stručnom štabu i igračima na historijskom uspjehu. Golemo je ovo. Pregolemo iskustvo za ove mlade momke i ljude na klupi. U fazi rebuildinga ekipe doći do historijskog uspjeha.. Za nadat se da ćemo pojačat stvari gdje smo tanki do kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i da će se igrači razvijati u ispravnom smjeru.

Avatar
emir_
Postovi: 6433
Pridružen/a: 07 okt 2008, 16:13

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la emir_ » 25 jun 2026, 11:31

Beduin je napisao/la:
25 jun 2026, 11:26
JohnCleese je napisao/la:
25 jun 2026, 10:31
Beduin je napisao/la:
25 jun 2026, 09:06
Ako ga je nesto krasilo od dolaska na kormilo reprezentacije, to su onda izmjene. Skoro pa u svakoj utakmici je potrefio, manje-vise pravovremeno reagovao, davalo rezultata i boost ekipi.
Sa druge strane, ima nekih nelogicnih i tesko objasnjivih stvari kod selekcije igraca, ali uporno govorim dok imas rezultat nista ti se ne moze spocitavati, pa i cudne odluke (a ko ih ne radi, jelde?).

I ja sam ocekivao vecu minutazu i ulogu Amira, pa cak i neke minute za Tabakovica, ali kod ovog drugog nije bilo nuzno da ga se gura u igru nakon povrede pa ce jos spremniji biti protiv Amerike. Svi mi znamo da nam je sredina najveca boljka, da tu nikako ne funkcionisemo, mozemo se samo nadati da ce u dogledno vrijeme iskociti neka kvalitetnija imena i da ce prilagoditi formaciju krilima i Mahmicu iza napadaca te graditi igru oko njih nakon ovog turnira. Zaista se vidi ogroman brisan prostor izmedju veznog reda i napada, dosta nepokrivenog terena i to narocito dolazi do izrazaja protiv jacih ekipa.

Bezobrazno je svaki uspjeh sad pripisivati igracima, a koje je doveo sam selektor i dozira ih taman da pravimo rezultat. Nije ni on imao srece, par povreda ponajboljih igraca, i opet odlicno gura turnir. Mozda nije vrhunski takticar, ali odlicno radi sa onim sto imamo, odlicno motivise igrace, uostalom nazire se i plan B gdje po potrebi se presaltamo na 3 stopera i to donese rezultate, tako da mozemo zakljuciti kako i u tom segmentu nam selektor napreduje i sazrijeva, vidljiv je progres.
Barba je za godinu dana bavljenja trenerskim poslom postao bolji takticar od mnogih iskusnih stratega.
Ima 2-3 odlicne zamisli kad sta promijeniti bilo to takticki ili zamjenama igraca.
Volim te Bosno :bih:
Jeste, vidljiv je progres u dosta stvari.

Kad malo razmislim, Katic je ocito izveden zbog potencijalnog zutog kartona koji bi ga sprijecio da igra protiv Amerike, jer se ocekivalo da ce Katar napasti i vrsiti pritisak na nasu zadnju liniju. I to je Barbarez odlicno previdio i sprijecio da nas oslabi u nokaut fazi.
Ako si to vidio u izmjenu Katića, svaka ti čast.
Bio je spor, slab na pasovima. Daleko od ostalih igrača. Zasluženo zamijenjen.

Hadžikadunić je bio puno bolji a na kraju i za go asistirao.
4-IN-A-ROW

Avatar
Beduin
Postovi: 19505
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Sergej Barbarez - selektor Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Beduin » 25 jun 2026, 11:39

emir_ je napisao/la:
25 jun 2026, 11:31
Beduin je napisao/la:
25 jun 2026, 11:26
JohnCleese je napisao/la:
25 jun 2026, 10:31

Barba je za godinu dana bavljenja trenerskim poslom postao bolji takticar od mnogih iskusnih stratega.
Ima 2-3 odlicne zamisli kad sta promijeniti bilo to takticki ili zamjenama igraca.
Volim te Bosno :bih:
Jeste, vidljiv je progres u dosta stvari.

Kad malo razmislim, Katic je ocito izveden zbog potencijalnog zutog kartona koji bi ga sprijecio da igra protiv Amerike, jer se ocekivalo da ce Katar napasti i vrsiti pritisak na nasu zadnju liniju. I to je Barbarez odlicno previdio i sprijecio da nas oslabi u nokaut fazi.
Ako si to vidio u izmjenu Katića, svaka ti čast.
Bio je spor, slab na pasovima. Daleko od ostalih igrača. Zasluženo zamijenjen.

Hadžikadunić je bio puno bolji a na kraju i za go asistirao.
Ja opet mislim da je zbog zutog kartona ponajvise, iako jeste nesto slabija partija Katica bila, ali je imao i neka dobra uklizavanja i pored sebe imao jednog Malica. A nije ni Hadzija brz igrac, medjutim odlicno je odradio poluvrijeme sinoc i to sam vec pisao da mi je itekako drago zbog njega. :mrgreen:

Ne mora znaciti da je tako, ali imam dojam da je pazio i na te detalje jer dokazano Katic i Muharemovic u tandemu su zvijeri.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: rossonero85 i 18 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []