Ivan Bašić

Moderatori/ce: TaRgEt_,Monolog,ribery,_dreamer_,insider

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 14573
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la baboedindzeko09 » 25 jun 2026, 15:00

Meni iskreno najbolji sinoć iza Alajbegovića i Kolašinca.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

kovac
Postovi: 74
Pridružen/a: 14 avg 2014, 11:59
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la kovac » 25 jun 2026, 15:16

DamirT je napisao/la:
25 jun 2026, 14:21
Ali onaj pas oko 55-te minute kad je brat sa centra nabi na tribine :rol:

Ovo ostalo sasvim dobro odradjeno. Jos vise mi je drago kad vidimo da je i on sa nasih terena dospio na najvecu scenu.
Taj pas je bio slabijom nogom :D

Odlična utakmica.

Avatar
Micron
Postovi: 768
Pridružen/a: 16 maj 2010, 09:16
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la Micron » 25 jun 2026, 16:50

kovac je napisao/la:
25 jun 2026, 15:16
DamirT je napisao/la:
25 jun 2026, 14:21
Ali onaj pas oko 55-te minute kad je brat sa centra nabi na tribine :rol:

Ovo ostalo sasvim dobro odradjeno. Jos vise mi je drago kad vidimo da je i on sa nasih terena dospio na najvecu scenu.
Taj pas je bio slabijom nogom :D

Odlična utakmica.
Samo imao je i par dobrih poteza tom slabijom nogom, nije bas totalni parmak, onaj gol Mahmica je došao nakon Basicevog suta desnom nogom. A i protiv Italije je volej bio desnom nogom kad je Donnaruma izvadio.

Kako god po meni je pružio jučer ono što ja potenciram sve vrijeme. Nadam se još malo da ce defanzivu popraviti, ali to ce sve aBd doci prelaskom u bolji tim.

Btw pretrcao je 11.5km.

Avatar
bhsport
Postovi: 13542
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la bhsport » 25 jun 2026, 16:57

Ivane bravo, odlična partija jučer.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
lisander
Postovi: 3188
Pridružen/a: 25 feb 2009, 19:43
Lokacija: velika zabacenost
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la lisander » 25 jun 2026, 18:00

Sveukupno uz Seu Tenka naš najbolji igrač do sad

mercurial
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la mercurial » 25 jun 2026, 22:52

Realnost je da je trenutno nas najbolji veznjak, ali to ne znaci da je posebno dobar. Problem je sto svaki put treba da se namjesti na lijevu nogu da bi nesto odigrao i to nekad traje predugo. Ali zasluzuje svoje mjesto ispred Benjamina trenutno uz Sunjica.

MiranGlasnic
Postovi: 1002
Pridružen/a: 14 okt 2025, 16:11
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la MiranGlasnic » 25 jun 2026, 23:01

mercurial je napisao/la:
25 jun 2026, 22:52
Realnost je da je trenutno nas najbolji veznjak, ali to ne znaci da je posebno dobar. Problem je sto svaki put treba da se namjesti na lijevu nogu da bi nesto odigrao i to nekad traje predugo. Ali zasluzuje svoje mjesto ispred Benjamina trenutno uz Sunjica.
Njega je teška nevolja natjerala da pokuša onaj šut desnom nogom…istu onakvu situaciju je imao protiv Paname…i on je upropastio napad.


Avatar
Arvid
Postovi: 24134
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la Arvid » 26 jun 2026, 12:34

Minus mu je sto mu desna noga sluzi samo za kretanje. Da i nju malo pocne koristiti bio bi jos brutalniji. Bilo je par situacija gdje je imao priliku uposliti saigraca ali dok se namjesti na lijevu nogu prodje voz.

Edit

A tek vidim da ste to apsolvirali :mrgreen:
I found freedom. Losing all hope was freedom.

zaostrog
Postovi: 1792
Pridružen/a: 11 nov 2021, 23:34
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la zaostrog » 26 jun 2026, 12:50

DamirT je napisao/la:
25 jun 2026, 13:50
Ne znam gdje ovo da napisem, sto se tice igraca koji bi trebali nakon SP-a preci u neki jaci klub, izdvajaju se Basic, Mahmic, Muharemovic, Alajbegovic (mada je vec presao prije SP, ko zna sta misli Leverkusen sa njim) i Lukic vrlo vjerovatno.
Ovo bi valjalo, minimalno. Lukić je zapravo nevažan, a i on će svakako u Aziju, da uzme neku paru jer ulazi u godine, a to je sasvim u redu.

Klubovi koji se spominju za Bašića - Celtic, Eintracht, Elche, sve je to super. Već smo to pisali, ali meni se čini ništa jednostavnije utopiti ovakvog igrača u neki donji ešalon u ligama petice. U suštini bitna uloga u reprezentaciji u velikim utakmicama, traži da igra fudbal, konstatan i redovan u BiH, Rusiji, Kazahstanu, pa i relativno mlad.

Alajbegović će sigurno na dobar nivo (Leverkusen već jeste), Muharemović također vjerovatno Inter, Mahmić će isto Bundesku kačiti sigurno, ostaje samo Bašić da se utopi negdje i da u svim linijama imamo igrače na višem nivou.

Nama će sada najveći problem predstavljati Šunjić i njegova pozicija. Kombinacija Mahmić-Bašić je sasvim ok, to se barem dijelom riješilo. Na mjestu Šunjića mora biti kud i kamo bolji igrač. Da li je to Busuladžić ili Kujović, ali to treba što prije integrisati gore.

Sindikat12
Postovi: 2284
Pridružen/a: 15 feb 2020, 21:01
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la Sindikat12 » 26 jun 2026, 12:52

Ide transfer nakon SP, od svih CM (Mahmic je ofanzivni) u ekipi on je najbolji trenutno.

Daduli
Postovi: 1049
Pridružen/a: 10 avg 2016, 14:30
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la Daduli » 26 jun 2026, 12:53

Ovaj kreten od zaostroga konstantno minimizira bilo kog igrača Srbina. Evo Lukića npr.
Dalje, pojma nema koje pozicije igraju Mahmić, Šunjić, Busuladžić... btw ubijedjen sam da su zaostrog i Diadora ista osoba.
Glory Glory Man United

Avatar
Beduin
Postovi: 19500
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la Beduin » 26 jun 2026, 16:32

Ovom partijom je sebi kupio prvih 11 umjesto Tahirovica, siguran sam u to.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Kapetan
Postovi: 938
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la Kapetan » 26 jun 2026, 16:36

Strašan napredak Ivana Bašića, da ga zdravlje posluži i da bude još bolji. Zadnje dvije utakmice je maestralno odigrao :bih:

FerdinandF
Postovi: 670
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la FerdinandF » 26 jun 2026, 22:46

Beduin je napisao/la:
26 jun 2026, 16:32
Ovom partijom je sebi kupio prvih 11 umjesto Tahirovica, siguran sam u to.
Ne bih bio tako siguran
Štaviše, siguran sam da Benjo pocinje protiv Amera

Avatar
Beduin
Postovi: 19500
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la Beduin » 26 jun 2026, 23:07

FerdinandF je napisao/la:
26 jun 2026, 22:46
Beduin je napisao/la:
26 jun 2026, 16:32
Ovom partijom je sebi kupio prvih 11 umjesto Tahirovica, siguran sam u to.
Ne bih bio tako siguran
Štaviše, siguran sam da Benjo pocinje protiv Amera
Ma nema sanse, daleko vise se nudio i dolazio do lopte, isao ispred protivnickog sesnaesterca, rastecan, jednostavno sam ubijedjen da je Barbarez to uvidio i da nece filozofirati previse.
Zao mi je sto se Amir premalo koristio, ako je vec fizicki spreman.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

FerdinandF
Postovi: 670
Pridružen/a: 01 jun 2018, 17:21
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la FerdinandF » 26 jun 2026, 23:20

Beduin je napisao/la:
26 jun 2026, 23:07
FerdinandF je napisao/la:
26 jun 2026, 22:46
Beduin je napisao/la:
26 jun 2026, 16:32
Ovom partijom je sebi kupio prvih 11 umjesto Tahirovica, siguran sam u to.
Ne bih bio tako siguran
Štaviše, siguran sam da Benjo pocinje protiv Amera
Ma nema sanse, daleko vise se nudio i dolazio do lopte, isao ispred protivnickog sesnaesterca, rastecan, jednostavno sam ubijedjen da je Barbarez to uvidio i da nece filozofirati previse.
Zao mi je sto se Amir premalo koristio, ako je vec fizicki spreman.
Jedno je igrati protiv Katara, a drugo protiv Švice.

Avatar
Beduin
Postovi: 19500
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la Beduin » 26 jun 2026, 23:23

FerdinandF je napisao/la:
26 jun 2026, 23:20
Beduin je napisao/la:
26 jun 2026, 23:07
FerdinandF je napisao/la:
26 jun 2026, 22:46


Ne bih bio tako siguran
Štaviše, siguran sam da Benjo pocinje protiv Amera
Ma nema sanse, daleko vise se nudio i dolazio do lopte, isao ispred protivnickog sesnaesterca, rastecan, jednostavno sam ubijedjen da je Barbarez to uvidio i da nece filozofirati previse.
Zao mi je sto se Amir premalo koristio, ako je vec fizicki spreman.
Jedno je igrati protiv Katara, a drugo protiv Švice.
I ja kazem, a Tahirovic ni protiv Katara nije nesto posebno odigrao, budimo realni.
Ja i dalje u podsvijesti imam ono njegovo nabijanje lopte u aut kad je izvodio slobodan udarac. Sve kontam da nije sudija dodijelio loptu Kataru pa ovaj morao u aut nabiti :mrgreen:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

babino
Postovi: 8032
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la babino » 26 jun 2026, 23:30

Beduin je napisao/la:
26 jun 2026, 23:23
FerdinandF je napisao/la:
26 jun 2026, 23:20
Beduin je napisao/la:
26 jun 2026, 23:07


Ma nema sanse, daleko vise se nudio i dolazio do lopte, isao ispred protivnickog sesnaesterca, rastecan, jednostavno sam ubijedjen da je Barbarez to uvidio i da nece filozofirati previse.
Zao mi je sto se Amir premalo koristio, ako je vec fizicki spreman.
Jedno je igrati protiv Katara, a drugo protiv Švice.
I ja kazem, a Tahirovic ni protiv Katara nije nesto posebno odigrao, budimo realni.
Ja i dalje u podsvijesti imam ono njegovo nabijanje lopte u aut kad je izvodio slobodan udarac. Sve kontam da nije sudija dodijelio loptu Kataru pa ovaj morao u aut nabiti :mrgreen:
sviran je faul nama 100%, Bendzi vjerujem da je mislio da je prekid zbog Radeljica pa je napucao u out da im vrati loptu, sve drugo bi bilo retradirano:-)

Avatar
PasodelMar
Postovi: 728
Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:08
Kontakt:

Re: Ivan Bašić

Post Postao/la PasodelMar » 26 jun 2026, 23:34

Beduin je napisao/la:
26 jun 2026, 23:23
FerdinandF je napisao/la:
26 jun 2026, 23:20
Beduin je napisao/la:
26 jun 2026, 23:07


Ma nema sanse, daleko vise se nudio i dolazio do lopte, isao ispred protivnickog sesnaesterca, rastecan, jednostavno sam ubijedjen da je Barbarez to uvidio i da nece filozofirati previse.
Zao mi je sto se Amir premalo koristio, ako je vec fizicki spreman.
Jedno je igrati protiv Katara, a drugo protiv Švice.
I ja kazem, a Tahirovic ni protiv Katara nije nesto posebno odigrao, budimo realni.
Ja i dalje u podsvijesti imam ono njegovo nabijanje lopte u aut kad je izvodio slobodan udarac. Sve kontam da nije sudija dodijelio loptu Kataru pa ovaj morao u aut nabiti :mrgreen:
Pa nije Barbarez forsirao Tahira dvije godine da bi ga se tek tako odrekao radi dvije dobre partije Bašića. Tahirovic će ti ostati na sestici zauvijek dragi moj, a Bašić i Mahmić će se mijenjati na osmici, živi bili pa vidjeli :mrgreen:. Ovaj sistem 4-4-2 nećemo više dugo igrati, vjv još na SP i to je to.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Beduin, Elddar, Nakata, Shevko, trunks1946, Wisey i 46 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []