FK Sarajevo - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz

Da li će FK Sarajevo proći u 2. pretkolo lige prvaka?

Da
161
75%
Ne
55
25%
 
Ukupno glasova: 216

terabajt
Postovi: 7986
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la terabajt » 17 nov 2013, 21:40

sekac je napisao/la:
pile87 je napisao/la:
soe je napisao/la:@ tu i tamo:Zaboravio si onu vasu tamo daleko :).
Nadji mi neki klip sa utamice gdje se pjeva ja jos spavam po navici.
Zasto nisi nabrojo nase obrade Merlina,Azre itd.
Kad smo kod pjevanja ja se sjecam derbija od prije rata na kome navijaci Zelje pjevaju Bosna , Bog i carsija a navijaci sarajeva odgovaraju skandiranjem Jugoslavija na nasu zastavu isto tako odgovaraju zastavom Jugosalvije.
A da paradoks bude veci danas se busaju u bosanstvno, dobro jesu vremena druga i drugi ljudi ali... istinotost price mogu potvrditi stariji navijaci oba kluba...
NE TJERAJ ME DA TRAŽIM SLIKU SA TRANSOM BOŠNJACI PA ŠTA(eti ima bržih na žalost nečiju)
Jel sa derbija ta slika.

Avatar
Evolution87
Postovi: 10643
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Evolution87 » 17 nov 2013, 21:44

jug je vasa sveta strana po islamu odabrana..

I nemojte vise o pjesmama i navijanju ovdje :roll:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
Alen1987
Postovi: 881
Pridružen/a: 22 apr 2012, 21:46
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Alen1987 » 17 nov 2013, 22:13

Protiv Lištice treba igrati bunker i pokušati na kontru i iz prekida zabiti gol, što bi nam garantovalo bar bod, jer odbrana s Vuletom na čelu teško prima golove. Tatomirovića bih na stopera,formacija 5-4-1, ili onu juveovu 3-5-2.

------------------komazec---------------

todor----tadejevic---radovac---jevtić

puzigaća----------------------vusljanin
-----dupovac-----vule-----tatko-----
-----------------bandović---------------

Klupa: abdihodžić,kovačević,bišanović,osmanagić,travančić,huseinbašić,karić. Ako bi se Cimirot oporavio, onda njega ubaciti umjesto Vusljanina ili Jevtića. Travančića obavezno ubaciti zadnjih 30min., u zavisnosti od rez.

1L8F9C2
Postovi: 634
Pridružen/a: 02 jul 2013, 12:18
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 1L8F9C2 » 17 nov 2013, 22:43

pile87 je napisao/la:
soe je napisao/la:@ tu i tamo:Zaboravio si onu vasu tamo daleko :).
Nadji mi neki klip sa utamice gdje se pjeva ja jos spavam po navici.
Zasto nisi nabrojo nase obrade Merlina,Azre itd.
Kad smo kod pjevanja ja se sjecam derbija od prije rata na kome navijaci Zelje pjevaju Bosna , Bog i carsija a navijaci sarajeva odgovaraju skandiranjem Jugoslavija na nasu zastavu isto tako odgovaraju zastavom Jugosalvije.
A da paradoks bude veci danas se busaju u bosanstvno, dobro jesu vremena druga i drugi ljudi ali... istinotost price mogu potvrditi stariji navijaci oba kluba...
Otiso si Dragane ostala je tuga, vjecno ce te voljeti Grobari sa juga ?! Mozes li se sjetiti ove prije rata a danas je pjevate legendi tribine.

Doduse vi ne znate obraditi pjesmu, vec LETECE MEDVJEDICE pjevate u orginalu :mrgreen:

r3m1
Postovi: 703
Pridružen/a: 03 sep 2013, 10:48
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la r3m1 » 17 nov 2013, 22:46

slika
Pustite male plave i uzivajte u pobjedi Sarajeva, kakva god da je , nasa je.
Biti srcem vezan, u tome leži snaga

Avatar
miky_hz
Postovi: 22532
Pridružen/a: 23 feb 2009, 14:19
Lokacija: BoRdO mAhAlA
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la miky_hz » 17 nov 2013, 23:05

Meni se svidjelo kako je ovaj Jevtic odigrao iako sam se iznenadio na pocetku iskreno postavkom(ne negativno da se razumijemo),cini mi se dosta dobar na lopti,nije bas za zadnjeg veznog ali u ovome sustavu mislim da je neko ko moze i desetku tu famoznu solidno odigrati.Mislim da jako lijepo barata loptom i da mu je to jaca strana ,vidjela se svakako promjena u toj formaciji sa dva gore pa makar taj drugi bio i Karic vidljivo je koliko prostora vise ima za ostale,u tom omjeru je Karic 2 puta mogao gurnuti Nikolu samog gore prvi put peglao loptu i bio faul,drugi put nije zelio da doda.Hocu da kazem da je drasticna razlika pa makar taj drugi bio i Karic opasnije to izgleda i puno se vise prostora ostavlja,vidio sam neke napredke u igri.Prilikom centarsuteva se u 16 ubacivalo po minimalno 3 igraca mada je znalo i 4 da bude u datom trenutku,to mi je inace uvijek smetalo ranije jel konstantno kad smo napadali trazio se centarsut a gore samo Komazec stoji i tu je vrlo tesko nesto ocekivati,ovako kad je vise glava mnogo je lakse i opasnije po protivnicki gol

Po meni Puzigaca i Trivunovic veceras najbolji bili,Todorovic podbacio skroz,Karica ne vrijedi ni komentarisati

U globalu nije bila nesto aman zaman ni utakmica ni igra,lijep je rezultat i to je najbitnije

I svakako da Komazec i ko jos ima kartone treba da se cisti naredno kolo i da preskoce Leotar da nebi u nastavku sezone na nekim bitnijim utakmica strahovali i eventualno ih cuvali
DINO MERLIN "Znas kako ti je to, rodiš se u Sarajevu i navijas za Sarajevo. Ima i onih koji su u manjini i navijaju za Zelju. Hvala Bogu ja nisam medju njima".

bacelonafan
Postovi: 940
Pridružen/a: 25 apr 2013, 12:30
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la bacelonafan » 17 nov 2013, 23:08

Jevtic nije za dm-a to je definitivno on je ofanzivan igrac,dobar je tehnicki odma se to vidi

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 16673
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 17 nov 2013, 23:16

Uglavnom puno bolja postava nego s onim silnim razbijacima. Mislim da je tu dovoljan Cimirot

1L8F9C2
Postovi: 634
Pridružen/a: 02 jul 2013, 12:18
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la 1L8F9C2 » 17 nov 2013, 23:21

Treba reci da Tadejevicu dobro lezi pozicija zadnjeg veznog.Dobar pregled igre ima !

vedator
Postovi: 1315
Pridružen/a: 16 okt 2013, 16:05
Lokacija: fb.me/BHtubeTV
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vedator » 17 nov 2013, 23:39

http://youtu.be/UrX0AP7AwLI

[youtube][/youtube]

Baš ga je šukno. :D

Avatar
sjever
Postovi: 715
Pridružen/a: 11 okt 2008, 13:34
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la sjever » 18 nov 2013, 00:22

vedator je napisao/la:http://youtu.be/UrX0AP7AwLI

[youtube][/youtube]

Baš ga je šukno. :D
Malo je reći,Nikola ljubim te u zlatnu kopačku :D
NOVI PRVAK JE SA KOŠEVA !!!

Avatar
AdiRajvosa
Postovi: 254
Pridružen/a: 25 maj 2013, 01:28
Lokacija: " Gdje si Ti, tu smo i mi"
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la AdiRajvosa » 18 nov 2013, 01:28

pile87 je napisao/la:
soe je napisao/la:@ tu i tamo:Zaboravio si onu vasu tamo daleko :).
Nadji mi neki klip sa utamice gdje se pjeva ja jos spavam po navici.
Zasto nisi nabrojo nase obrade Merlina,Azre itd.
Kad smo kod pjevanja ja se sjecam derbija od prije rata na kome navijaci Zelje pjevaju Bosna , Bog i carsija a navijaci sarajeva odgovaraju skandiranjem Jugoslavija na nasu zastavu isto tako odgovaraju zastavom Jugosalvije.
A da paradoks bude veci danas se busaju u bosanstvno, dobro jesu vremena druga i drugi ljudi ali... istinotost price mogu potvrditi stariji navijaci oba kluba...

Kakve ti decko gluposti pises.

Avatar
avlami97
Postovi: 2457
Pridružen/a: 19 sep 2010, 10:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la avlami97 » 18 nov 2013, 08:45

Sarajevo je prvi gol postiglo iz klasičnog ofsajda (Bojan Puzigaća). Uvjerite se: Puzigaća je u trenutku upućivanja lopte u šesnaesterac bio u ofsajdu. Ne znam kako to nije vidio pomoćni sudija. To sam i jučer napisao, ali sam se sada i konačno uvjerio.

[youtube][/youtube]
Goethe: "Zabludi korisnoj, uvijek pretpostavljam istinu štetnu. Ako i probudi bol istina nosi i lijek".

vincenttan
Postovi: 331
Pridružen/a: 15 sep 2013, 16:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vincenttan » 18 nov 2013, 10:53

0:36 je taj detalj, u trenutku kada igrac udara loptu, puzigaća jeste u ifajsdu ali je taj ofsajd otprilike 20 cm, tj ako sudija nije bio dobro namjesten (a nije vidi se sa klipa) nije mogao vidjeti to nikako...

Dakle ofajd jeste, ali je tesko bilo za vidjeti, uz to , nije stekao nikakvu prednost jer je vraćao se nazad...

Avatar
avlami97
Postovi: 2457
Pridružen/a: 19 sep 2010, 10:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la avlami97 » 18 nov 2013, 11:35

vincenttan je napisao/la:0:36 je taj detalj, u trenutku kada igrac udara loptu, puzigaća jeste u ifajsdu ali je taj ofsajd otprilike 20 cm, tj ako sudija nije bio dobro namjesten (a nije vidi se sa klipa) nije mogao vidjeti to nikako...

Dakle ofajd jeste, ali je tesko bilo za vidjeti, uz to , nije stekao nikakvu prednost jer je vraćao se nazad...
Dilema je riješena. Ofsajd je bio. Zbog takvog ofsajda (Adilović protiv Čelika) i sličnih situacija, cijelu prošlu sezonu, Željo je iz Zenice i pitara bio na meti provokacija.
Goethe: "Zabludi korisnoj, uvijek pretpostavljam istinu štetnu. Ako i probudi bol istina nosi i lijek".

SirokiZg
Postovi: 108
Pridružen/a: 18 mar 2012, 20:59
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la SirokiZg » 18 nov 2013, 11:37

Al šta je s golmanom Slavije?
Pa slijepac bi obranio tu loptu.
Čovjek s 11m 20cm od sredine gola pukne loptu GLAVOM i ovaj si je zakuca u mrežu. Sramota

vincenttan
Postovi: 331
Pridružen/a: 15 sep 2013, 16:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vincenttan » 18 nov 2013, 11:41

avlami97 je napisao/la: Dilema je riješena. Ofsajd je bio. Zbog takvog ofsajda (Adilović protiv Čelika) i sličnih situacija, cijelu prošlu sezonu, Željo je iz Zenice i pitara bio na meti provokacija.
adilovic je trcao prema naprijed i ofsajdom izgradio sebi prednost, dok se puzigaća nije kretao prema golu i ofajd od 10 -20 cm je nemoguce vidjeti, adilovic je cijelim tijelom bio ispred obrane i kretao se prema golu...

na vasoj tekmi
-penal?? napucana lopta
-faul prije gola nad igracem travnika
i dosta skakljivvih situacija... koje su bile tu i tamo , bas kao i ovaj ofajd.... tako da su i tu dileme sve rijesene

nama se spocitava penal u bijeljini, a niko nema ni jedan snimak gdje se vidi je li bilo kontakta ili nije...
igrac sarajeva kaze da je bilo kontakta ovaj kaze da nije... posto nema DOKAZA da nije bio penal, smatra se da jeste... i to je to
jucer gledam ovaj snimak gdje igrač želje sa 7-8 metara napucava igraca travnika u ruku i ne vidi se NISTA na snimku... odakle meni pravo da kazem sta je bilO?
meni je ono napucana lopta, da li je igrac imao ruku u priirodnom polozaju ili nije ne vidi se i necu da monetarisem...

Avatar
avlami97
Postovi: 2457
Pridružen/a: 19 sep 2010, 10:33
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la avlami97 » 18 nov 2013, 11:50

vincenttan je napisao/la:
avlami97 je napisao/la: Dilema je riješena. Ofsajd je bio. Zbog takvog ofsajda (Adilović protiv Čelika) i sličnih situacija, cijelu prošlu sezonu, Željo je iz Zenice i pitara bio na meti provokacija.
adilovic je trcao prema naprijed i ofsajdom izgradio sebi prednost, dok se puzigaća nije kretao prema golu i ofajd od 10 -20 cm je nemoguce vidjeti, adilovic je cijelim tijelom bio ispred obrane i kretao se prema golu...

na vasoj tekmi
-penal?? napucana lopta
-faul prije gola nad igracem travnika
i dosta skakljivvih situacija... koje su bile tu i tamo , bas kao i ovaj ofajd.... tako da su i tu dileme sve rijesene

nama se spocitava penal u bijeljini, a niko nema ni jedan snimak gdje se vidi je li bilo kontakta ili nije...
igrac sarajeva kaze da je bilo kontakta ovaj kaze da nije... posto nema DOKAZA da nije bio penal, smatra se da jeste... i to je to
jucer gledam ovaj snimak gdje igrač želje sa 7-8 metara napucava igraca travnika u ruku i ne vidi se NISTA na snimku... odakle meni pravo da kazem sta je bilO?
meni je ono napucana lopta, da li je igrac imao ruku u priirodnom polozaju ili nije ne vidi se i necu da monetarisem...

Znači i penal za Sarajevo protiv Viteza je sumnjiv. Nije igrač Viteza mogao sebi odrezati ruku, da ga lopta ne pogodi u istu. ;)
Faul na 16 za Želju je crveni karton za Travnik (prethodio golu). Zadnji igrač odbrane je srušio napadača Želje. Sudija je odolio pritiscima i nije dodijelio crveni igraču Travnika. Vjerovatno si gledao utakmicu.
Goethe: "Zabludi korisnoj, uvijek pretpostavljam istinu štetnu. Ako i probudi bol istina nosi i lijek".

vincenttan
Postovi: 331
Pridružen/a: 15 sep 2013, 16:51
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la vincenttan » 18 nov 2013, 12:07

onaj detalj protiv viteza se jasno vidi na snimci... ruka nije u prirodnom polzaju
ovo protiv travnika se ne vidi i ja ne tvrdim da nije penal jer ako nesto ne vidim onda NE VIDIM
to je kao i penal u bijeljini, nema ni jedna kamera koja prikazuje trnutak kada pada Todorović

tendenciozno sudjenje i lose sudjenje su dva razlicita pojma...
tendenciozno sudjenje je kada sudija 90 min pravi "greske" u koris jedne ekipe, dok je lose sudjenje kaada sudija grijesi na obje strane...
Primjer loseg je bijeljina gdje je sudija nakon penala i crvenog za radnik, dopustio da ista ekipa pravi masakr po terenu i divljacke startove je dopsutao, a svirao svaki kontakt i pad igraca radnika....znaci izgubio konce utakmice

tendenciozno sudjenje vrati se par sezona u nazad i imas mnogo, mnogo primjera

amypitar
Postovi: 9100
Pridružen/a: 03 avg 2012, 13:29
Kontakt:

Re: FK Sarajevo

Post Postao/la amypitar » 18 nov 2013, 12:11

Ma daj **** vas vise penal.
Izgleda da nam se vraca Emir Hadzic.Bice to tandem u vrhu napada Komazec-Hadzic-Bilbija. :o STRAŠNO. :!:

Zaključano

Natrag na “FK Sarajevo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []