Koronavirus (COVID-19) - općenito

Moderatori/ce: Monolog,insider,_dreamer_,ribery

Jeste li prebolili Covid ili se vakcinisali?

Nisam ni prebolio niti se vakcinisao
81
29%
Prebolio sam, nisam se vakcinisao
65
23%
Nisam prebolio, vakcinisao sam se
68
24%
I prebolio sam i vakcinisao sam se
68
24%
 
Ukupno glasova: 282

Avatar
Brokula
Postovi: 31413
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Brokula » 03 sep 2021, 10:33

Pa niste bas u pravu. Mnogi milijarderi su se debelo obogatili na ovoj pandemiji, al ono bas debelo
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 03 sep 2021, 10:39

Brokula je napisao/la:
03 sep 2021, 10:33
Pa niste bas u pravu. Mnogi milijarderi su se debelo obogatili na ovoj pandemiji, al ono bas debelo
Ok. Koji?
Pošto znaš da su zaradili, onda znaš i ko (nemoj samo reći Pfizer, to je banalno). Pa da targetiramo te pokretače ove lažne priče.

Generalno, nije poenta pojedinih bogataša, već svjetskih ekonomija. Ako i ima pojedinaca koji su zaradili (a ima sigurno) oni nisu mogli sami napraviti ovakvu zavjeru, već iza toga mora stajati globalni sistem. A globalna ekonomija je trenutno u recesiji.

Avatar
sljivo
Postovi: 14399
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 03 sep 2021, 11:14

Zaradili su oni koji imaju online servise, amazoni, netfliksi i čuda. Sve i da su oni ovo pustili i isplanirali taj plan na dugo nije dobar, čak je i katastrofalan, jer kad ekonomije padnu, kad običan čovjek ostane bez dijela novca koji bi potrošio za besposlicu i ti će čučnuti vrlo lahko i odmah. Nikom se ne isplati da se ovo oduži i da traje. Nikom.

Avatar
Dzoni
Postovi: 11318
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Dzoni » 03 sep 2021, 11:19

admin je napisao/la:
03 sep 2021, 10:26
samo još jedno neodgovoreno pitanje u nizu koje će teoretičari zavjere preskočiti jer im se ne uklapa.

niđe veze. eto neko hoce tebe da zatvori u kuću da bi na tome zaradio. Kako? e jbg, nije bitno kako, al garant je to, reko frajer na youtube (i pri tome on zaradio na naivnim budalama koje to šire između sebe kao neku vrhunsku pamet).
Pa zaradit ce oni koji treba da zarade, Bloomberg je prenio davno da su se bogati jos vise obogatili za vrijeme pandemije.
I to podavno su to objavili.
Obogatit ce se oni koji treba da se obogate, a ovi mali koji propadnu ce dobit kredit od njih.

Avatar
sljivo
Postovi: 14399
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la sljivo » 03 sep 2021, 11:24

Dzoni je napisao/la:
03 sep 2021, 11:19
admin je napisao/la:
03 sep 2021, 10:26
samo još jedno neodgovoreno pitanje u nizu koje će teoretičari zavjere preskočiti jer im se ne uklapa.

niđe veze. eto neko hoce tebe da zatvori u kuću da bi na tome zaradio. Kako? e jbg, nije bitno kako, al garant je to, reko frajer na youtube (i pri tome on zaradio na naivnim budalama koje to šire između sebe kao neku vrhunsku pamet).
Pa zaradit ce oni koji treba da zarade, Bloomberg je prenio davno da su se bogati jos vise obogatili za vrijeme pandemije.
I to podavno su to objavili.
Obogatit ce se oni koji treba da se obogate, a ovi mali koji propadnu ce dobit kredit od njih.
To je neminovnost i bez pandemije i sa pandemijom. To je kapitalizam i globalizam. Ono što je pandemija napravila je da malo brže dođu do tačke na kojoj su sad a i isto tako, kao što sam rekao gore, također im ne odgovara da ovo stanje potraje. Za 100 godina će jedna firma voditi sav svjetski biznis u vrsti posla koji obavlja (ako ne bude nekih većih prirodnih ili političkih havarija). To je neminovnost.

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la SPY » 03 sep 2021, 11:27

admin je napisao/la:
02 sep 2021, 15:30
SPY je napisao/la:
02 sep 2021, 15:02
Blejzer10 je napisao/la:
02 sep 2021, 14:45

Kakve veze ima Neutralni s tvojim dvojnim mišljenjem da korona ujedno nije opasna i da je bojni otrov?

Te priče da se saobraćajne nesreće pikaju pod koronu ostavi za malu djecu, ili postavi neke podatke s izvorima a ne youtube video.
Isto tu priču staru godinu dana da su obdukcije zabranjene, a nisu.

Kad se ovdje postavljala totalna smrtnost u Sarajevu u jeku vala u martu u poređenju sa drugim godinama, niste nešto mnogo glasni bili.
Ili je i totalna smrtnost laž, ili lažu ljudi da im familija umire?
Od bezopasnog virusa. Koji ne postoji. Koji je laboratorijski napravljen. Koji je bojni otrov.
Nema veze samo kažem takvi "virusi" koji su agresivni su u 99% slucajeva bojni otrovi.

Kad mi neko kaze stavi neke izvore a živimo trenutno u jednoj cenzuriranoj eri. Boli mene qrac ba hoces li ti meni nesto vjerovati ili ces mislit svojom glavom. Svi smo culi price o ljudima koji su umrli "od korone" a za njihovu smrt je krivo nesto trece. Ne mozes mi reci da su svi smrtni slucajevi korone "čisto" od korone? Jeste li toliko slijepi i isprepadani da vjerujete svemu što čujete i vidite?

Tesko da ko moze ko doci do mainstream medija da prenosi poruke koje nisu odobrene od establišmenta ovog korona projekta.
daj nam reci za jedan taj bojni otrov virus, pa da svi znamo kakvi su i koji su.
Koji je to "takav virus" pa je agresivan i bojni otrov? gdje je neko umro od jednog takvog, kada, ko ga je napravio?

takve gluposti lupaš, to je nevjerovatno.

ne bih uopšte ulazio u temu kako je nastao ovaj virus korone, ali odjednom stručnjaci znaju razliku između prirodnih i vještačkih, ono pogleda samo na tren ka virusu i zna koji je.
Jesi li ikad cuo za sarin? Ja ne znam šta se se svezali tog termina bojni otrov. Više nego očigledno je da se ovaj "virus" koristi samo kao sredstvo a vi to ne kontate. Koriste "virus" da nas preko njega kontrolišu. Iako si zdrav prav, svejedno mozes biti asimptomatski slucaj i opet ti je meta na celu. Lijepo su oni to isplanirali. Najčešće simptome su vezali za ovaj virus tako da ne smijes ni kihnut, prdnut. :mrgreen: Nevjerovatno koliko su preko medija isprali mozak i uvukli strah pod kosti ljudima. :urnebes:

FoSte95
Postovi: 12849
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la FoSte95 » 03 sep 2021, 11:40

Svježe vakcinisan :kafa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 03 sep 2021, 12:01

SPY je napisao/la:
03 sep 2021, 11:27
admin je napisao/la:
02 sep 2021, 15:30
SPY je napisao/la:
02 sep 2021, 15:02


Nema veze samo kažem takvi "virusi" koji su agresivni su u 99% slucajeva bojni otrovi.

Kad mi neko kaze stavi neke izvore a živimo trenutno u jednoj cenzuriranoj eri. Boli mene qrac ba hoces li ti meni nesto vjerovati ili ces mislit svojom glavom. Svi smo culi price o ljudima koji su umrli "od korone" a za njihovu smrt je krivo nesto trece. Ne mozes mi reci da su svi smrtni slucajevi korone "čisto" od korone? Jeste li toliko slijepi i isprepadani da vjerujete svemu što čujete i vidite?

Tesko da ko moze ko doci do mainstream medija da prenosi poruke koje nisu odobrene od establišmenta ovog korona projekta.
daj nam reci za jedan taj bojni otrov virus, pa da svi znamo kakvi su i koji su.
Koji je to "takav virus" pa je agresivan i bojni otrov? gdje je neko umro od jednog takvog, kada, ko ga je napravio?

takve gluposti lupaš, to je nevjerovatno.

ne bih uopšte ulazio u temu kako je nastao ovaj virus korone, ali odjednom stručnjaci znaju razliku između prirodnih i vještačkih, ono pogleda samo na tren ka virusu i zna koji je.
Jesi li ikad cuo za sarin? Ja ne znam šta se se svezali tog termina bojni otrov. Više nego očigledno je da se ovaj "virus" koristi samo kao sredstvo a vi to ne kontate. Koriste "virus" da nas preko njega kontrolišu. Iako si zdrav prav, svejedno mozes biti asimptomatski slucaj i opet ti je meta na celu. Lijepo su oni to isplanirali. Najčešće simptome su vezali za ovaj virus tako da ne smijes ni kihnut, prdnut. :mrgreen: Nevjerovatno koliko su preko medija isprali mozak i uvukli strah pod kosti ljudima. :urnebes:
S tvrdnjom da je koronavirus laž kojom se prikriva trovanje ljudi sarinom si sebe isključio iz daljih diskusija na ovom podforumu.

uvjeren sam da nas trolaš cijelo vrijeme, tako da mislim da je te šale sasvim dosta.

enobarca
Postovi: 8163
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la enobarca » 03 sep 2021, 12:31

Ja mislim da bi mi svi pomrli da nas truju sarinom :mrgreen: koliko se sjecam on je iznimno otrovan, nek me neko ispravi ako grijesim

Avatar
Brokula
Postovi: 31413
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Brokula » 03 sep 2021, 13:37

admin je napisao/la:
03 sep 2021, 10:39
Brokula je napisao/la:
03 sep 2021, 10:33
Pa niste bas u pravu. Mnogi milijarderi su se debelo obogatili na ovoj pandemiji, al ono bas debelo
Ok. Koji?
Pošto znaš da su zaradili, onda znaš i ko (nemoj samo reći Pfizer, to je banalno). Pa da targetiramo te pokretače ove lažne priče.

Generalno, nije poenta pojedinih bogataša, već svjetskih ekonomija. Ako i ima pojedinaca koji su zaradili (a ima sigurno) oni nisu mogli sami napraviti ovakvu zavjeru, već iza toga mora stajati globalni sistem. A globalna ekonomija je trenutno u recesiji.
https://inequality.org/great-divide/upd ... -pandemic/

https://www.forbes.com/sites/chasewitho ... -pandemic/
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Brokula
Postovi: 31413
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Brokula » 03 sep 2021, 13:43

I cuj nije poenta pojedinaca nego svjetskih ekonomija. Pojedinici kontrolisu svjetsku ekonomiju.
Jeff Bezos stoji iza cijelog fijaska sa dionicama $GME gdje su hedz fondovi vec u milijardama duga, jednom kad se squeeze dogodi cijelo trziste ce krahirati.
18 dana zaredom reverse repo prelazi hiljadu milijardi dolara u USA. Svaki dan novi rekordi.
To je nesto sto ce pogoditi cijeli svijet, a u biti par pojedinaca stoji iza svega
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 03 sep 2021, 13:57

Ok. Ovo je lista iz tvog clanka:


slika

Znaci, to su ti zavjerenici. Ti tvrdis da Elon Musk najvise zaradio kroz Teslu koji ocigledno ne bi tako napredovao da nije izmisljen koronavirus? S njim se utalio Bezos, OK za njega je jasno, lockdown mu je donio bogatstvo neminovno. Znaci to je sve izmisljeno da bismo sjedili kuci i narucivali stvari umjesto da kupujemo u granapima.

Kod nas logicno sve vode momci s Korpe? Oni su zaduzeni da u BiH siju strah da ne izlazimo iz kuca kako bi oni zaradili na dostavi?

Normalno, cash su uzeli i ostali online servisi, raja su prestala klikati po Google i po Facebooku pa se Zuckerberg morao utaliti i sve ovo skupa s njima smisliti jer je posao krenuo nizbrdo...

Inace, oni svi (osim Bezosa, njemu je fakat valjalo, jbg nekom mora) nisu svake godine uvecavali svoje bogatstvo isto ovako i sa i bez korone?

Moram reci, iz mog ugla, potpuno besmisleno

Avatar
Brokula
Postovi: 31413
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Brokula » 03 sep 2021, 14:15

Ja ne znam o cemu ti pricas, o kakvim zavjerama. Mene zavjere nikad nisu interesovale, nego cinjenice. Ja sam samo iznio cinjenice i tvoje netacne tvrdnje.

Takodjer, nisu ti milijarderi stekli silne milijarde prethodne godine kroz prodaju, nego kroz rast dionica.
A rast dionica se desio najvise zbog corone
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 03 sep 2021, 14:19

I hajmo sad nabrajati sve one kojim ovo nije valjalo ... automobilska industrija, nafta, banke, proizvodnja bilo koje vrste, turizam, transport svih vrsta...

I niko od tih koji su potonuli, neminovno prejakih i prepametnih likova nisu uspjeli ako nista na nekom stvarnom, cijenjenom kanalu eto ako nista bar napraviti da se cuje njihov glas da je u pitanju cista prevara?

Nategnuto bas

Avatar
Brokula
Postovi: 31413
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Brokula » 03 sep 2021, 14:22

Ja tebi stvarno ne mogu nacrtati da ne mislim da je bilo kakva prevara u pitanju, nit imam vremena za takve gluposti
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 03 sep 2021, 14:23

Brokula je napisao/la:
03 sep 2021, 14:15
Ja ne znam o cemu ti pricas, o kakvim zavjerama. Mene zavjere nikad nisu interesovale, nego cinjenice. Ja sam samo iznio cinjenice i tvoje netacne tvrdnje.

Takodjer, nisu ti milijarderi stekli silne milijarde prethodne godine kroz prodaju, nego kroz rast dionica.
A rast dionica se desio najvise zbog corone
Nadovezao si se na pricu o zavjeri. Naravno da se neko morao obogatiti u posljednjih godinu dana, a neko je morao i potonuti. Nisi nikakvu pamet otkrio. Eto Bill gates i Elon musk zaradili i sad je to nesto novo? Pojedinci koji su na ovoj listi, rastu godinama isto ovako, pa i vise i to nema mnogo veze s koronom.

Zato i jest besmisleno gledati pojedince, vec kompletne ekonomije kojim je ovo ocigledno nastetilo.

Avatar
Brokula
Postovi: 31413
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Brokula » 03 sep 2021, 14:40

Njihovo bogatstvo se eksponencijalno povecalo, direktno zahvaljujuci pandemiji, ni blizu normalnog rasta.
Ovo su pojedinci koji drze u vlasnistvu konglomerate koji drze pola svijeta.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Neutral
Postovi: 37957
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Neutral » 03 sep 2021, 15:28

STOŽER HNK 88 bolesnika na bolničkom liječenju, dvostruko više nego lani u ova doba.

U Zavodu za mikrobiologiju i molekularnu dijagnostiku SKB Mostar u protekla 24 sata testirano je 488 uzoraka. U Hercegovačko-neretvanskom kantonu bilo je 100 pozitivnih: 59 iz Mostara, 14 iz Čitluka, 12 iz Jablanice, 7 iz Konjica i 7 iz Čapljine, te 1 iz Stoca.

U Bosni i Hercegovini 811 novozaraženih koronavirusom, preminulo 14 osoba.

U Sarajevu 131 novi slučaj koronavirusa, dvije osobe preminule.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la Justin » 03 sep 2021, 15:46

Neutral je napisao/la:
03 sep 2021, 15:28
STOŽER HNK 88 bolesnika na bolničkom liječenju, dvostruko više nego lani u ova doba.

U Zavodu za mikrobiologiju i molekularnu dijagnostiku SKB Mostar u protekla 24 sata testirano je 488 uzoraka. U Hercegovačko-neretvanskom kantonu bilo je 100 pozitivnih: 59 iz Mostara, 14 iz Čitluka, 12 iz Jablanice, 7 iz Konjica i 7 iz Čapljine, te 1 iz Stoca.

U Bosni i Hercegovini 811 novozaraženih koronavirusom, preminulo 14 osoba.

U Sarajevu 131 novi slučaj koronavirusa, dvije osobe preminule.
Strasno.

Zatvarat skole sto prije.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

admin
Site Admin
Postovi: 12028
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Koronavirus (COVID-19) - općenito

Post Postao/la admin » 03 sep 2021, 15:54

Brokula je napisao/la:
03 sep 2021, 14:40
Njihovo bogatstvo se eksponencijalno povecalo, direktno zahvaljujuci pandemiji, ni blizu normalnog rasta.
Ovo su pojedinci koji drze u vlasnistvu konglomerate koji drze pola svijeta.
Na koji način se bogatstvo Elona Muska povećalo direktno zahvaljujući koroni?

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.