Re: Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Topa se pravi:

Anketa je završila: 08 apr 2024, 16:55.

1. Sa jajetom
31
47%
2. Bez jajeta
35
53%
 
Ukupno glasova: 66

JasminAgic
Postovi: 263
Pridružen/a: 08 jan 2023, 10:31
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la JasminAgic » 20 feb 2023, 21:09

boatenkk je napisao/la:
20 feb 2023, 21:05
baboedindzeko09 je napisao/la:
20 feb 2023, 20:53
Fakat ovdje ima baš bolesnih ljudi koji se sprdaju sa nečijom smrti, ili što se sprdaju sad kad napiše čovjek da je umoran od života i sl.

Ovi na to pišu da hoće Velid umrijeti, krepati i sl.

Jel realno da ste toliko retardirani, bolesni, kako možete uopšte takve stvari pomisliti kamoli izgovoriti, jestel vi stvarno popucali svi po šavovima toliko?
ne znas ga brate.. lik zasluzuje najgore samo znog pedofilije..
Kakve pedofilije?

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3073
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pensioner26 » 20 feb 2023, 21:11

Sta je konkretno pisao taj OldFashioned pa se čovjek povezuje sa pedofilijom?
Zalosno što čitam za tog forumaša. Ljudovi, ako se ne osjećate dobro, nadjite neku osobu kojoj mozete dušu otvoriti, pomoći će vam sigurno.

Avatar
StevieG8
Postovi: 13567
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 20 feb 2023, 21:11

matanisunje je napisao/la:
20 feb 2023, 21:03
yebote, fkt je Kapetan rahmetli :cry:
gdje ste vi to nasli potvrdu toga
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Felixians4 » 20 feb 2023, 21:12

baboedindzeko09 je napisao/la:
20 feb 2023, 21:01
Felixians4 je napisao/la:
20 feb 2023, 20:57
Tako je, kako je, prihvatio sam iako je pakleno teško biti u mojoj koži, no svjestan sam da je život nepredvidiv i da mnogi proživljavaju razne strahote. Ovih dana ću obaviti razgovor s mojima, vrijeme je za transparentnost, napatio sam i njih, no i namjerno sam održavao status quo koliko se moglo da oni se ne stresiraju više od potrebnog.
Kralju, za sve u životu ima rješenje. Nebitna je starosna dob, ako ti želiš nešto da ostvariš ili imaš neke planove, idi i ostvari ih. Izađi malo, socijaliziraj se sa ljudima, učlani se u teretanu, kreni na neke rekreacije fudbal/košarka. Radi na sebi, kakvo pominanje smrti i fraza poput dosta mi je života i svega, zamisli kako bi se roditelji osjećali da čuju to od tebe, kamoli da to ne daj Bože uradiš?

Ako ti ništa od navedenog ne pomogne, ima stručna pomoć, nije sramota brate mili, ja sam prvi koji je bio išao po istu nakon smrti jednog člana porodice tijekom tinejdžerskih dana i to me je izvuklo iz svega u prelomnim godinama.
Lijepo je to što ti sugeriraš, svjestan sam, no vidi se da niste psiholozi, kamoli psihijatri. Da je to tako jednostavno, bilo bi super. Promjena sredine bi mi pasala, upravo to je bio cilj, no propalo. Pa evo pročitaj da zbog njih koji mi stalno pokušavaju pomoći i odgađam te nekako izdržavam. A nema baš za sve rješenje.

Da, stručna pomoć je ta kojoj žudim, no i tu ne želim da se to sazna iako svi koji me vide i jedanput ili me poznaju, primijete da sam čudak i psihički u vinklu, drugo je kad se pročuje "na selu", obitelji padne reputacija.

Tebi hvala što na temi na kojoj smo aktivni prema meni si korektan, što normalno diskutiramo on topic, a hvala ti i na ovome i ono što si oblatio ove klonove koji degutantno pišu o drugima, evo upravo sam ja na tom nba topicu sada uhvaćen na zub jer sam htio da se iskorijeni takav sulud govor mržnje.


Ma vi ste tu super, ono kad ste kačili fotografije. Normalni, pravi, zdravi, lijepi momci sa budućnosti, obrazovani. Bh sport će polako se dizati, makar povremeno bude uspjeha, a svakako je najbitnije valjda sreća i zdravlje što su usko povezani porodice i bližnjih oko vas, baš sve ostalo je sporedno i nemjerljivo manje bitno

Avatar
boatenkk
Postovi: 502
Pridružen/a: 01 dec 2020, 13:01
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la boatenkk » 20 feb 2023, 21:13

podrska za felixa.. svako dobro
Zadnja izmjena: boatenkk, dana/u 20 feb 2023, 21:14, ukupno mijenjano 1 put.

matanisunje
Postovi: 879
Pridružen/a: 06 jan 2023, 14:23
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la matanisunje » 20 feb 2023, 21:13

ja sam se ono izmorio od koncerta Rade Manojlović kad sam bio u Travniku u aprilu prošle godine, tad sam prejako napadao onog lika o kojem vi pričate, ponijelo me, pa sam bio trajno banovan na starom nicku, neće se to više ponoviti, a sad sam se vratio jači nego ikad

Avatar
Arvid
Postovi: 17535
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 20 feb 2023, 21:15

Ne šprdajte se sa mentalnim zdravljem.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
ASD
Postovi: 26252
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 20 feb 2023, 21:15

Felixians4 je napisao/la:
20 feb 2023, 20:57
Asteriks je napisao/la:
20 feb 2023, 20:12
Felixians4 je napisao/la:
20 feb 2023, 19:51
to je sve relativno. nemam život, nisam dobro dug period psihofizički, nisam bio za život u ovom vremenu, prije par stotina ili čak desetaka godina vjerujem da mi ne bi bilo loše. forum mi je bitna stavka u tom ako se može nazvat životu i žalim da se krivo shvaća te da nema više tolerancije za drugačija razmišljanja i logička povezivanja.
Zivotu je potrebno utisnuti smisao, a smisao trazis na vise polja. Psihicki labilnijoj osobi, naci ljubav te vezati se za nju i samo tome gravitirati, moze biti mac sa dvije ostrice.

Morate rizikovati, neko cak i onaj rizik da granica prihvatljivog, gdje se otkljucavaju nova iskustva.

Priroda je nase staniste i prije izdvajanja anatomski modernog covjeka kao zasebne vrste i prirodi se potrebno vracati. Da bi razumio ono cemu tezis moras izucavati.

Postoji nesto sto nas razdvaja od drugih vrsta a to je moralni sud, sto se veze za smisao postojanja, koji je, gledajuci razvoj drustva nastao iz monoteizma a bioloski gledano, usadjen je i ispoljava se preko hormona oksitocina sto je rezultat slozenih procesa.

Ili da pojednostavim, sve je u tvojim rukama, a za pocetak citaj i samo citaj.
Nemam šta nego se složiti, no lako je reći(čak i sam sebi). E, upravo me ponajviše kompleksira da ne idem u prirodu. Sad je kasno za bilošta sva je (ne)prilika. Prijelomnica je bila s 14 godina,no i s 20-ak sam si još uvijek mogao smisao uprijeti u život, sada bih drugačije postupio, bio odvažan i pokušao negdje nešto.

Dakle, nisam ja bio netko i nešto, imao nekog i nešto u smislu ženske, prijatelja.. Čitav moj život od sredine puberteta je veoma isprazan, nesadržajan i tužan.

Mentalno sam zakinut, bez dijagnoze, a pošto su mi propali neki planovi i pare koje sam skupljao nestali kad je korona nastupila i obiteljski biznis propo, od 2020. tek sam se povukao u sebe i sve to me izjedalo i sada se manifestira tjelesnim problemima.

Tako je, kako je, prihvatio sam iako je pakleno teško biti u mojoj koži, no svjestan sam da je život nepredvidiv i da mnogi proživljavaju razne strahote. Ovih dana ću obaviti razgovor s mojima, vrijeme je za transparentnost, napatio sam i njih, no i namjerno sam održavao status quo koliko se moglo da oni se ne stresiraju više od potrebnog.
Da li si išao na razgovor psihijatru?

Da samo znaš kakvu sam depresiju imao, kada mi se prvi put pojavila, i do sada sam je tri puta pobjeđivao. Drugi put mi je bilo dosta lakše, jer sam znao kako je pobijediti. Treći put jako teško, jer se pojavila za vrijeme lockdowna.
Iako sam svjestan da će se jednog dana vratiti, svjestan sam da je depresija jedna od najboljih stvari koja mi se desila, jer sam psihički toliko jak da to nije normalno.

Avatar
Pensioner26
Postovi: 3073
Pridružen/a: 21 sep 2020, 10:48
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Pensioner26 » 20 feb 2023, 21:17

Ovdje na forumu nekako djeluju svi manje-više depresivni. Tužno za pročitati.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8405
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 20 feb 2023, 21:18

Felixians4 je napisao/la:
20 feb 2023, 21:12
Da je to tako jednostavno, bilo bi super. Promjena sredine bi mi pasala, upravo to je bio cilj, no propalo. Pa evo pročitaj da zbog njih koji mi stalno pokušavaju pomoći i odgađam te nekako izdržavam. A nema baš za sve rješenje.

Da, stručna pomoć je ta kojoj žudim, no i tu ne želim da se to sazna iako svi koji me vide i jedanput ili me poznaju, primijete da sam čudak i psihički u vinklu, drugo je kad se pročuje "na selu", obitelji padne reputacija.
Ništa nije jednostavno ni lako u životu, naročito neke odluke donijeti. Psiha je zayebana stvar kao i sve što ide uz to, ne trebaš se uopšte zatvarat jer tako možeš samo gore napraviti prema samom sebi kada ćeš doć u fazu da ćeš puknut skroz jer nećeš moć više držat u sebi.

Ma zayebi i ponos i reputacije i sve, šta i ako se pročuje? Jel to vrijedno nečijeg života ili tvog konkretno? Bolje biti zdrav i prav pa nek svijet priča šta hoće, na našem podnevlju će uvijek svijet pričati nešto jer je ovo sve jedna velika mahala, nemoj izlaziti nikako govorit će da si čudak i debil, izlazi svaku noć reći će ti da si klošar i sl.

Zato pamet u glavu i malo vedrijih tema, misli i stvari, ali obavezno bar jednom posjeti i potraži stručnu pomoć, sigurno da će ti biti odma bolje.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

JasminAgic
Postovi: 263
Pridružen/a: 08 jan 2023, 10:31
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la JasminAgic » 20 feb 2023, 21:18

matanisunje je napisao/la:
20 feb 2023, 21:13
ja sam se ono izmorio od koncerta Rade Manojlović kad sam bio u Travniku u aprilu prošle godine, tad sam prejako napadao onog lika o kojem vi pričate, ponijelo me, pa sam bio trajno banovan na starom nicku, neće se to više ponoviti, a sad sam se vratio jači nego ikad
Prestani navijati za Hajduk i neces biti depresivan. Zasto si mazohista?

Avatar
StevieG8
Postovi: 13567
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 20 feb 2023, 21:19

matanisunje je napisao/la:
20 feb 2023, 21:13
ja sam se ono izmorio od koncerta Rade Manojlović kad sam bio u Travniku u aprilu prošle godine, tad sam prejako napadao onog lika o kojem vi pričate, ponijelo me, pa sam bio trajno banovan na starom nicku, neće se to više ponoviti, a sad sam se vratio jači nego ikad
:rol:
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
Arvid
Postovi: 17535
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Arvid » 20 feb 2023, 21:19

Pensioner26 je napisao/la:
20 feb 2023, 21:17
Ovdje na forumu nekako djeluju svi manje-više depresivni. Tužno za pročitati.
Nema čovjeka kojeg ne muče neki unutrašnji bolovi ili ti ga problemi. Jedina je razlika kako istima pristupamo i kako ih gledamo.
I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
Apolon
Postovi: 2191
Pridružen/a: 04 apr 2021, 15:12
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Apolon » 20 feb 2023, 21:20

Pensioner26 je napisao/la:
20 feb 2023, 21:17
Ovdje na forumu nekako djeluju svi manje-više depresivni. Tužno za pročitati.
Osim wadethedog-a, on je vjeciti optimista :yawn:
Bio je i bog streličarstva, a njegove strijele nikad nisu promašile metu👈

Avatar
ASD
Postovi: 26252
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la ASD » 20 feb 2023, 21:22

Arvid je napisao/la:
20 feb 2023, 21:19
Pensioner26 je napisao/la:
20 feb 2023, 21:17
Ovdje na forumu nekako djeluju svi manje-više depresivni. Tužno za pročitati.
Nema čovjeka kojeg ne muče neki unutrašnji bolovi ili ti ga problemi. Jedina je razlika kako istima pristupamo i kako ih gledamo.
Ma bukvalno, ova depresija je preopaka bolest, ali se pojavi sve zbog nas samih. Ja sam svjestan zbog čega sam je imao.
Uglavnom je to zbog nedostatka aktivnosti. Zanemarivanja druženja, ili sportskih aktivnosti.

Ali se može pobijediti, i kad je pobijediš, jači si 10 puta nego prije nje.
Zadnja izmjena: ASD, dana/u 20 feb 2023, 21:23, ukupno mijenjano 1 put.

Bundesliga
Postovi: 11620
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la Bundesliga » 20 feb 2023, 21:22

Felixians4 je napisao/la:
20 feb 2023, 21:12
Druže da ti dam jedan savjet, jeste malo direktan ali vjeruj da će ti biti lakše. Ne možeš se ni na koga osloniti u životu, da pomoći će ti i porodica i prijatelji koliko mogu ali jedino ti sam sebi možeš pomoći i trebaš to prihvatiti. Kad prihvatiš da živimo u svijetu u kojemu dok se ti sam ne pobrineš za sebe neće se niko pobrinuti za tebe. Davat će ti glupe savjete, trgni se, imaš milion razloga da budeš sretan, da znaš kakvih ljudi i nedaća ima u svijetu bla bla. To ništa ne slušaj, tebi je tvoja muka najgora i to u potpunosti razumijem. Ali brate kad prestaneš očekivati bilo šta od ikoga tek onda će ti biti bolje i postat ćeš jači mentalno. Ne da će tebi neko trebati pomagati, već ćeš ti pomagati druge, upamti. A onda je sve ostalo lakše.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8405
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 20 feb 2023, 21:23

Jel @rio psiholog ono? Rio pomozi čovjeku šta osevapit ćeš se.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
redbull93
Postovi: 14537
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la redbull93 » 20 feb 2023, 21:24

Kajzer10 je napisao/la:
20 feb 2023, 20:57
redbull93 je napisao/la:
20 feb 2023, 20:51
a jbt nisam znao da kapetan nije vise sa nama. Par puta smo bas pisali i diskutovali, sta ti je zivot u pm.

Sad bas izguglo i vidio da je cak na fb i najavio svoje samoubistvo. Strasno.
Pa nije to valjda taj, covjek 48 godina imao jbt.

Sto je nevjerovatno, smrt ovog momka ocigledno ni mediji nisu pokrili.
Sve se poklapa da je to on, a i marsal je napisao.

Kako sam na googlu pronasao 13. februara napisao na fb da ce se ubiti, 17. februara mu ovdje zadnji post bio, a 21. februara se vec ubio. Kako je zivot yeben, pises sa nekim ovdje, a on razmislja da se ubije. Jos ovih par kretena ovdje yebu svakog u zdrav mozak, a ne znaju sa druge strane kako se ko osjeca i koliko je labilna osoba.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
StevieG8
Postovi: 13567
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la StevieG8 » 20 feb 2023, 21:26

redbull93 je napisao/la:
20 feb 2023, 21:24
Kajzer10 je napisao/la:
20 feb 2023, 20:57
redbull93 je napisao/la:
20 feb 2023, 20:51
a jbt nisam znao da kapetan nije vise sa nama. Par puta smo bas pisali i diskutovali, sta ti je zivot u pm.

Sad bas izguglo i vidio da je cak na fb i najavio svoje samoubistvo. Strasno.
Pa nije to valjda taj, covjek 48 godina imao jbt.

Sto je nevjerovatno, smrt ovog momka ocigledno ni mediji nisu pokrili.
Sve se poklapa da je to on, a i marsal je napisao.

Kako sam na googlu pronasao 13. februara napisao na fb da ce se ubiti, 17. februara mu ovdje zadnji post bio, a 21. februara se vec ubio. Kako je zivot yeben, pises sa nekim ovdje, a on razmislja da se ubije. Jos ovih par kretena ovdje yebu svakog u zdrav mozak, a ne znaju sa druge strane kako se ko osjeca i koliko je labilna osoba.
Ma nemoguce otkud njemu zena i dijete
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8405
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Chat - bez ratnih i političkih tema

Post Postao/la baboedindzeko09 » 20 feb 2023, 21:26

redbull93 je napisao/la:
20 feb 2023, 21:24
Jos ovih par kretena ovdje yebu svakog u zdrav mozak, a ne znaju sa druge strane kako se ko osjeca i koliko je labilna osoba.
Ovo je najgore. Nekome je možda baš forum bijeg od realnosti, jedina svijetla tačka u životu koja ga drži, kao evo što Felixians piše i onda dođu ovi debili i napišu krepi, dabogda ti zemlja kosti izbacila i što se ne ubiješ šta čekaš. Ne znam kako možeš bit takva osoba i imati 0 empatije prema svemu.
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: bavariapivo i 4 gosta.