Premijer liga BiH - aktuelno

killafrommanilla
Postovi: 4329
Pridružen/a: 23 mar 2020, 13:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la killafrommanilla » 14 okt 2024, 08:58

RedBlue je napisao/la:
14 okt 2024, 08:46
killafrommanilla je napisao/la:
14 okt 2024, 08:14
Riquelme je napisao/la:
13 okt 2024, 23:42


Crveni ladno.

Al Vehab je zasluzeno iskljucen, da budemo realni
Ako je zbog faula, ni blizu. Ako misliš na prigovore i konstantno pričanje sa sudijom, ok shvatam ali opet kapiten je - valjda po pravilima ima pravo nešto reći sudiji. A s druge strane, Meijers je napravio pa barem 8 prekršaja i nije dobio crveni. Kriterij neujednačen, tako da ako jednima ne daješ crveni za ovo sve, onda ne daješ ni drugima.
Meijers napravio tri faula.
Meni je djelovalo da je napravio puno vise od tri faula, i zasluzio je sigurno makar zuti, kad vidis kako su ih dobivali Hrkac, Mlinaric pa i Okeke za svoj prvi faul.

Uglavnom, pretpostavljam da je tebi sudjenje bilo apsolutno evropski i da Njegomirovic treba da dobije neku osmicu za sudjenje :mrgreen:
samo kad sam tu, neretva kroz mene teče, čudna jada od mostara grada svako veče

A i kada nema pobjede
Ili s nekim dijelis bodove
Nemoj brinuti, bodrit cemo te
Samo jako, nema predaje!

Avatar
Vanja8
Postovi: 14076
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Vanja8 » 14 okt 2024, 09:00

RedBlue je napisao/la:
14 okt 2024, 08:46
killafrommanilla je napisao/la:
14 okt 2024, 08:14
Riquelme je napisao/la:
13 okt 2024, 23:42


Crveni ladno.

Al Vehab je zasluzeno iskljucen, da budemo realni
Ako je zbog faula, ni blizu. Ako misliš na prigovore i konstantno pričanje sa sudijom, ok shvatam ali opet kapiten je - valjda po pravilima ima pravo nešto reći sudiji. A s druge strane, Meijers je napravio pa barem 8 prekršaja i nije dobio crveni. Kriterij neujednačen, tako da ako jednima ne daješ crveni za ovo sve, onda ne daješ ni drugima.
Meijers napravio tri faula.
Hajde iskreno, eto neka je napravio tri faula,po tebi , da je napravio i ovih 8 sto napisa killo, da li bi dobio crveni, ali iskreno tvoje misljenje ?
I jos jedno pitanje, nije nikakva zahebancija jer nisam upratio, kad je igrac Borca dobio zadnji put crveni karton, uopste ne mislim na direktan crveni karton koji se poprilicno dijele drugim klubovima?

Avatar
Riquelme
Postovi: 363
Pridružen/a: 26 apr 2021, 09:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Riquelme » 14 okt 2024, 09:06

killafrommanilla je napisao/la:
14 okt 2024, 08:14
Riquelme je napisao/la:
13 okt 2024, 23:42
DamirT je napisao/la:
13 okt 2024, 19:13
https://www.facebook.com/share/v/TB4kfBSMR9b9EWzp/

Za ovo samo zuti :urnebes:
Crveni ladno.

Al Vehab je zasluzeno iskljucen, da budemo realni
Ako je zbog faula, ni blizu. Ako misliš na prigovore i konstantno pričanje sa sudijom, ok shvatam ali opet kapiten je - valjda po pravilima ima pravo nešto reći sudiji. A s druge strane, Meijers je napravio pa barem 8 prekršaja i nije dobio crveni. Kriterij neujednačen, tako da ako jednima ne daješ crveni za ovo sve, onda ne daješ ni drugima.
Valjda je za ovo dobio 2.žuti. Vidis po reakkciji igraca Borca da je dobio udarac u lice

slika
Brokula: "..Prije je Kina zapadni Tajvan.." 👌

VeteranSA
Postovi: 1244
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la VeteranSA » 14 okt 2024, 09:09

Trenutno u ligi imamo tri ekipe sa izuzetno visokim ambicijama, i dvije koje su svjesne da nemaju uslove za najviši plasman. Ove tri su Zrinjski, Borac i Sarajevo, a ostale dvije Željo i Velež.
Zrinjski radi sve u tišini, na hinjaka, onako baš latinski. Imaju kvalitetnu ekipu, ali rade i sa sudijama, ništa ne prepuštaju slučaju, mada realno nisu ofirni niti blizu kao Borac.
Borac koji krade otkako je Vico na čelu saveza, i to brutalno, otvoreno, bez imalo uvijanja, baš pljačkaju i otimaju, i niko im ništa ne može. Ne znam što to toliko ofirno rade kada imaju solidnu ekipu godinama, a ove sezone rekao bi i odličnu, baš su se pojačali.
I Sarajevo koje je uložilo u ekipu baš mnogo para, sa ciljem titule naravno, ali ne mogu da priđu Zrinjskom i Borcu jer se ovi štite maksimalno.
U cijeloj ovoj priči, od svoje nemoći Mirvić kreira strategiju preko svih medija, preko Magode pokušava promjeniti stvari iz baze , uvlači u cijelu priču ostale klubove, traži podršku na sve strane, plače, a ne znam je li svjestan da je u "nemogućoj misiji" dok se stanje u savezu ovakvo.
Imali su predsjednike saveza 25 godina (Pušina i Begić), deklarisani navijači Sarajeva, imali su kompletnu logistiku i ljude u savezu na svim pozicijama, i malo su napravili. Mislim da ovaj put sa Ibrakovićem i tim pristupom može dovesti samo do još većeg potopa.
Sa druge strane lože Želju i Veleža najviše, jer su Sloboda i Igman tanki, a ekipe tipa Širokog i Posušja se ne žele mješati u ovu priču.
Sa druge strane Željo ima svoj put, dug, težak, ali ne bi trebalo odustati od čišćenja dugova i lošeg rada u prošlosti, pa polako korak po korak.
Ligi ozbiljnog lijeka nema dok ljudi ne shvate da se samo kvalitetom, organizacijom i podrškom sa tribina može naprijed, i dok je sve ostalo kratkog daha. Po meni za sada Zrinjski je najbliži tome, Željo će ići tim putem, a ovo što Borac radi, i Sarajevo želi "na silu" i "rezultat po svaku cijenu" je veoma kratkog daha, i propašće veoma brzo.

Platonova
Postovi: 344
Pridružen/a: 26 sep 2024, 07:46
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Platonova » 14 okt 2024, 09:10

Riquelme je napisao/la:
14 okt 2024, 09:06
killafrommanilla je napisao/la:
14 okt 2024, 08:14
Riquelme je napisao/la:
13 okt 2024, 23:42


Crveni ladno.

Al Vehab je zasluzeno iskljucen, da budemo realni
Ako je zbog faula, ni blizu. Ako misliš na prigovore i konstantno pričanje sa sudijom, ok shvatam ali opet kapiten je - valjda po pravilima ima pravo nešto reći sudiji. A s druge strane, Meijers je napravio pa barem 8 prekršaja i nije dobio crveni. Kriterij neujednačen, tako da ako jednima ne daješ crveni za ovo sve, onda ne daješ ni drugima.
Valjda je za ovo dobio 2.žuti. Vidis po reakkciji igraca Borca da je dobio udarac u lice

slika
Pomjerena vilica, igraj dalje ;)
VOLIMO PUNK I BANJALUČKOG BORCA !

Avatar
RedBlue
Postovi: 1994
Pridružen/a: 28 maj 2013, 11:05
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la RedBlue » 14 okt 2024, 09:10

Problem je sto sad svi ali bukvalno svi igraci kad igraju protiv Borca, skacu i komentarisu bas svaki faul, aut, korner, uvijek neko ima nesto da prigovori, sami unose nervozu sebi i onda i sudije reaguje kako reaguju. Onaj mali Vehabovic je od prve minute krenuo da sere, mase rukama, komentarise svaku odluku, na kraju je dobio i sto je zasluzio. Eto kazem, mogao je dati crveni Susicu i to je jedina velika greska, ostalo je manje vise nebitno sa kretanja toka utakmice.

Avatar
Riquelme
Postovi: 363
Pridružen/a: 26 apr 2021, 09:21
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Riquelme » 14 okt 2024, 09:15

RedBlue je napisao/la:
14 okt 2024, 09:10
Problem je sto sad svi ali bukvalno svi igraci kad igraju protiv Borca, skacu i komentarisu bas svaki faul, aut, korner, uvijek neko ima nesto da prigovori, sami unose nervozu sebi i onda i sudije reaguje kako reaguju. Onaj mali Vehabovic je od prve minute krenuo da sere, mase rukama, komentarise svaku odluku, na kraju je dobio i sto je zasluzio. Eto kazem, mogao je dati crveni Susicu i to je jedina velika greska, ostalo je manje vise nebitno sa kretanja toka utakmice.
Izgledalo ko da hoce crveni. Buni se na 1.zuti bezveze, baca loptu odmah nakon tog, mlati rukama.
Lik lud totalno
Brokula: "..Prije je Kina zapadni Tajvan.." 👌

mma_hz
Postovi: 11400
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la mma_hz » 14 okt 2024, 09:17

RedBlue je napisao/la:
14 okt 2024, 09:10
Problem je sto sad svi ali bukvalno svi igraci kad igraju protiv Borca, skacu i komentarisu bas svaki faul, aut, korner, uvijek neko ima nesto da prigovori, sami unose nervozu sebi i onda i sudije reaguje kako reaguju. Onaj mali Vehabovic je od prve minute krenuo da sere, mase rukama, komentarise svaku odluku, na kraju je dobio i sto je zasluzio. Eto kazem, mogao je dati crveni Susicu i to je jedina velika greska, ostalo je manje vise nebitno sa kretanja toka utakmice.
A ko je kriv za takvo ponasanje igraca,sto znaju cim dodju da ce ih se ovako ili onako zaklati?
FK SARAJEVO.

FROM THE RIVER TO THE SEA PALESTINE WILL BE FREE.

Avatar
Pantelija
Postovi: 13710
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Pantelija » 14 okt 2024, 09:25

Cuj mogao je dati crveni .. ono je za 6 utakmica suspenzije.
I odmah to okrece utakmicu...
A to "manje vise" je najgore... 3-4 auta,3-4 kornera , 10ak faulova i protivnik u banani
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

killafrommanilla
Postovi: 4329
Pridružen/a: 23 mar 2020, 13:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la killafrommanilla » 14 okt 2024, 09:27

Pantelija je napisao/la:
14 okt 2024, 09:25
Cuj mogao je dati crveni .. ono je za 6 utakmica suspenzije.
I odmah to okrece utakmicu...
A to "manje vise" je najgore... 3-4 auta,3-4 kornera , 10ak faulova i protivnik u banani
Ma ja, mogao je dobiti crveni na 0:1 ali nista strasno sad toliko, sve je ostalo manje vise po njemu normalno nego ljudi bezveze skacu na svaki faul :mrgreen:

Pa to bi okrenulo sigurno tok utakmice, al sigurno. I to je ogromna greska i VARa i sudije ali naravno da ce Aco dobiti jednu osmicu za to :)
Zadnja izmjena: killafrommanilla, dana/u 14 okt 2024, 09:28, ukupno mijenjano 1 put.
samo kad sam tu, neretva kroz mene teče, čudna jada od mostara grada svako veče

A i kada nema pobjede
Ili s nekim dijelis bodove
Nemoj brinuti, bodrit cemo te
Samo jako, nema predaje!

Avatar
DurmitorskiJablan
Postovi: 250
Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:10
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la DurmitorskiJablan » 14 okt 2024, 09:28

Pantelija je napisao/la:
14 okt 2024, 09:25
Cuj mogao je dati crveni .. ono je za 6 utakmica suspenzije.
I odmah to okrece utakmicu...
A to "manje vise" je najgore... 3-4 auta,3-4 kornera , 10ak faulova i protivnik u banani
ma ne to je kao objektivno ,kao ovaj maše prica trebalo ga je odmah protjerati a to sto nasi lome ubise pa eto moglo biti crveni ali ne bi nista promijenilo.

Avatar
DurmitorskiJablan
Postovi: 250
Pridružen/a: 08 sep 2024, 12:10
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la DurmitorskiJablan » 14 okt 2024, 09:31

VeteranSA je napisao/la:
14 okt 2024, 09:09
Trenutno u ligi imamo tri ekipe sa izuzetno visokim ambicijama, i dvije koje su svjesne da nemaju uslove za najviši plasman. Ove tri su Zrinjski, Borac i Sarajevo, a ostale dvije Željo i Velež.
Zrinjski radi sve u tišini, na hinjaka, onako baš latinski. Imaju kvalitetnu ekipu, ali rade i sa sudijama, ništa ne prepuštaju slučaju, mada realno nisu ofirni niti blizu kao Borac.
Borac koji krade otkako je Vico na čelu saveza, i to brutalno, otvoreno, bez imalo uvijanja, baš pljačkaju i otimaju, i niko im ništa ne može. Ne znam što to toliko ofirno rade kada imaju solidnu ekipu godinama, a ove sezone rekao bi i odličnu, baš su se pojačali.
I Sarajevo koje je uložilo u ekipu baš mnogo para, sa ciljem titule naravno, ali ne mogu da priđu Zrinjskom i Borcu jer se ovi štite maksimalno.
U cijeloj ovoj priči, od svoje nemoći Mirvić kreira strategiju preko svih medija, preko Magode pokušava promjeniti stvari iz baze , uvlači u cijelu priču ostale klubove, traži podršku na sve strane, plače, a ne znam je li svjestan da je u "nemogućoj misiji" dok se stanje u savezu ovakvo.
Imali su predsjednike saveza 25 godina (Pušina i Begić), deklarisani navijači Sarajeva, imali su kompletnu logistiku i ljude u savezu na svim pozicijama, i malo su napravili. Mislim da ovaj put sa Ibrakovićem i tim pristupom može dovesti samo do još većeg potopa.
Sa druge strane lože Želju i Veleža najviše, jer su Sloboda i Igman tanki, a ekipe tipa Širokog i Posušja se ne žele mješati u ovu priču.
Sa druge strane Željo ima svoj put, dug, težak, ali ne bi trebalo odustati od čišćenja dugova i lošeg rada u prošlosti, pa polako korak po korak.
Ligi ozbiljnog lijeka nema dok ljudi ne shvate da se samo kvalitetom, organizacijom i podrškom sa tribina može naprijed, i dok je sve ostalo kratkog daha. Po meni za sada Zrinjski je najbliži tome, Željo će ići tim putem, a ovo što Borac radi, i Sarajevo želi "na silu" i "rezultat po svaku cijenu" je veoma kratkog daha, i propašće veoma brzo.
kako fino objasni sve i dodje do zelje i covjek pomislio sve same hodze i svecenici,nevinasca
prosle sezone samo sami sebe nisu pokrali da bi ostali u ligi

Avatar
Vanja8
Postovi: 14076
Pridružen/a: 18 jun 2018, 21:16
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Vanja8 » 14 okt 2024, 10:04

VeteranSA je napisao/la:
14 okt 2024, 09:09
Trenutno u ligi imamo tri ekipe sa izuzetno visokim ambicijama, i dvije koje su svjesne da nemaju uslove za najviši plasman. Ove tri su Zrinjski, Borac i Sarajevo, a ostale dvije Željo i Velež.
Zrinjski radi sve u tišini, na hinjaka, onako baš latinski. Imaju kvalitetnu ekipu, ali rade i sa sudijama, ništa ne prepuštaju slučaju, mada realno nisu ofirni niti blizu kao Borac.
Borac koji krade otkako je Vico na čelu saveza, i to brutalno, otvoreno, bez imalo uvijanja, baš pljačkaju i otimaju, i niko im ništa ne može. Ne znam što to toliko ofirno rade kada imaju solidnu ekipu godinama, a ove sezone rekao bi i odličnu, baš su se pojačali.
I Sarajevo koje je uložilo u ekipu baš mnogo para, sa ciljem titule naravno, ali ne mogu da priđu Zrinjskom i Borcu jer se ovi štite maksimalno.
U cijeloj ovoj priči, od svoje nemoći Mirvić kreira strategiju preko svih medija, preko Magode pokušava promjeniti stvari iz baze , uvlači u cijelu priču ostale klubove, traži podršku na sve strane, plače, a ne znam je li svjestan da je u "nemogućoj misiji" dok se stanje u savezu ovakvo.
Imali su predsjednike saveza 25 godina (Pušina i Begić), deklarisani navijači Sarajeva, imali su kompletnu logistiku i ljude u savezu na svim pozicijama, i malo su napravili. Mislim da ovaj put sa Ibrakovićem i tim pristupom može dovesti samo do još većeg potopa.
Sa druge strane lože Želju i Veleža najviše, jer su Sloboda i Igman tanki, a ekipe tipa Širokog i Posušja se ne žele mješati u ovu priču.
Sa druge strane Željo ima svoj put, dug, težak, ali ne bi trebalo odustati od čišćenja dugova i lošeg rada u prošlosti, pa polako korak po korak.
Ligi ozbiljnog lijeka nema dok ljudi ne shvate da se samo kvalitetom, organizacijom i podrškom sa tribina može naprijed, i dok je sve ostalo kratkog daha. Po meni za sada Zrinjski je najbliži tome, Željo će ići tim putem, a ovo što Borac radi, i Sarajevo želi "na silu" i "rezultat po svaku cijenu" je veoma kratkog daha, i propašće veoma brzo.
Hajde, vidim nick Veteran pa cu nesto malo pametno procitati...
Ali izgleda da je na ovom forumu to postalo izuzetan luksuz..
Elem, nalupa ti svega i svacega ko u mesari kad prave cevape.

Po tebi, Zelju ne zanima regularnost Prvenstva, vi ste izabrali da vracate dugove i da raskrstite sa proslim Upravama ? :crazy:
Ali me zivo interesuje, kad taj teski put predjete i stvorite ekipu, koja je i sada za samih vrh, a desi se neki novi Vico, pa vas izmasakrira nekoliko godina i ne da vam prismrditi tituli, vi cete to sa odobravanjem primiti? :hmmmmm:
Po ovom tvom postu imam osjecaj da bi mogli to komentarisati na nacin, "ma hebes titule, bitno je dug da smo vratili"...

Druga stvar, ako spinujes, onda to radis jako lose...
Ne place Mirvic i ne uvlaci na silu nikoga, imao si 4R inicijativu za formiranje Udruzenja Premijerligasa, pa svi znamo u BiH kakav je odgovor od Zelje stigao,"Hvala na pozivu , ali nije jos pravo vrijeme za to ".

De mi zivota ti i Boga, iskreno onako reci, po tebi kad je to optimalno vrijeme ?

Upravo takav stav i otvorio je mogucnost da Vico moze raditi sta zeli, covjece pa vi glasa ne dizete za ovo jezgro kriminala u FS KS na celu sa Colpom i Pilavom iako javno serviraju na sta su sve spremni.

Iskreno, pomalo je i jadno i tuzno da klub poput Zeljeznicara suti,da ne zeli da se suprostavi ovoj mafijaskoj organizaciji, ne ulazeci u sustinu stvarnih razloga takvog stava.
Lako je reci, Mirvic se bori za sebe, bolje je znaci zatvoriti usta i pustiti da te jasu kako zele ?
Nemojte onda dozvoliti da se Mirvic bori samo "za sebe", sto se ne prikljucite pa da se povede borba na nivou cijele PL...

I nije drug bitno da li su Sloboda i Igman "tanki", da postoji volja , a ne podanicki mentalitet, da postoji tih 5 klubova koji mogu sjesti i dogovoriti se, pa da se iskupe snimci, dokazi svih mahinacija na terenu ,da se posalje i UEFA-i I FIFA-i, da im se ukaze na neregularnost, da se zaprijeti istupanjem, khurac bi se i dalje orgijalo i izivljavalo po BH terenima.

A ne, plasiraj spin, Mirvic se bori za sebe, hoce na silu titulu, e koga hebe, neka nas handre, ali i njega ce...
Ma super...

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59751
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Virtu4l » 14 okt 2024, 10:14

Najjače je to što oni u stvari vjeruju da je Mirvić ušao u neku borbu sa savezom. Čovjek se toliko puta pošprdao sa njima, od Ajle, preko Ziljkića, do napuštanja terena, i oni i dalje slijepo vjeruju u neke njegove iskrene motive. :bow:

Toliko im je isprao mozak da samo pišu o suđenju i savezu već mjesecima. Tri katastrofalne sezone im je sveo na suđenje, zaista ima sjajan PR.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Blues1921
Postovi: 217
Pridružen/a: 02 nov 2015, 18:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Blues1921 » 14 okt 2024, 10:17

@vanja8
Optimalno vrijeme je onda kada se steknu svi uslovi da se moze djelovati planski, sa ciljem, sa logistikom, ljudima i na kraju krajeva kada budemo znali sta, koga, i zbog cega zelimo. Do tada, gerilski nastupi (vjerovatno se sjecas istih u doba upravljanja Misimovica) su za klinac, donose stetu, navlace gnjev i bijes navijaca bez da mozes ista konkretno uraditi jer nemas nista od gore navedenog. Udruzenje 4r se raspalo ne samo zbog Zeljine pozajmice, vase titule i kupa ili nekog treceg razloga, nego zbog nepostojanja jasne vizije i cilja sta to mi i kako mi to hocemo. A kada toga nema, sastancenje da se sastanci, bez nacina, ljudi, logistike, smjernica kako doci do zeljenog cilja je ubleharenje.
Da pojednostavim. Slika i prilika naseg naroda je u ovoj situaciji sa nfsBiH.

Svasta bismo mi nesto, ali ne znamo kako.
Sarajevski Željezničar.

Avatar
Pendulum
Postovi: 5304
Pridružen/a: 14 jun 2024, 23:49
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Pendulum » 14 okt 2024, 10:23

Zato će prvi poletiti da se "posluže" i "kite tuđim perjem" kad (ako Bog da) očistimo Savez od ovih gnjida koje sjede trenutno tu.

Njima ne smeta ovo što Vico radi? Očigledno ne smeta jer se ne bune (ne sviraju im penal protiv ekipe iz Mostara - niko ni avaz da pusti) - njima je bitno da vraćaju dugove. :urnebes:

Teška vremena .. :zviz:
Zadnja izmjena: Pendulum, dana/u 14 okt 2024, 11:35, ukupno mijenjano 1 put.
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48

Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)

killafrommanilla
Postovi: 4329
Pridružen/a: 23 mar 2020, 13:31
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la killafrommanilla » 14 okt 2024, 10:24

Blues1921 je napisao/la:
14 okt 2024, 10:17
@vanja8
Optimalno vrijeme je onda kada se steknu svi uslovi da se moze djelovati planski, sa ciljem, sa logistikom, ljudima i na kraju krajeva kada budemo znali sta, koga, i zbog cega zelimo. Do tada, gerilski nastupi (vjerovatno se sjecas istih u doba upravljanja Misimovica) su za klinac, donose stetu, navlace gnjev i bijes navijaca bez da mozes ista konkretno uraditi jer nemas nista od gore navedenog. Udruzenje 4r se raspalo ne samo zbog Zeljine pozajmice, vase titule i kupa ili nekog treceg razloga, nego zbog nepostojanja jasne vizije i cilja sta to mi i kako mi to hocemo. A kada toga nema, sastancenje da se sastanci, bez nacina, ljudi, logistike, smjernica kako doci do zeljenog cilja je ubleharenje.
Da pojednostavim. Slika i prilika naseg naroda je u ovoj situaciji sa nfsBiH.

Svasta bismo mi nesto, ali ne znamo kako.
Laz. Itekako je bilo plana ali jednostavno ucjenama i tim sitnim benefitima su srusili inicijativu iznutra. Odjekivalo bi to Evropom da smo uspjeli inicijativu izgurati da opstane jedno vrijeme.

I da je recimo Siroki usao u istu. Ne znam zasto oni nisu ni pokusali uci, ocito su mislili da ce im s druge strane biti bolje.

Imali bi onda i Igman dogodine, bilo bi tu napretka...
samo kad sam tu, neretva kroz mene teče, čudna jada od mostara grada svako veče

A i kada nema pobjede
Ili s nekim dijelis bodove
Nemoj brinuti, bodrit cemo te
Samo jako, nema predaje!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 59751
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Virtu4l » 14 okt 2024, 10:26

Blues1921 je napisao/la:
14 okt 2024, 10:17
A kada toga nema, sastancenje da se sastanci, bez nacina, ljudi, logistike, smjernica kako doci do zeljenog cilja je ubleharenje.
Da pojednostavim. Slika i prilika naseg naroda je u ovoj situaciji sa nfsBiH.

Svasta bismo mi nesto, ali ne znamo kako.

Ma smiješna priča, kao i uvijek. Za koji cilj da se bore klubovi, da se Ibraković postavi u savez? Pa taj je gori od Vice i svakog koji je trenutno na bilo kojoj funkciji u savezu. Ako postoji neki primjer za onu čuvenu - grobar fudbala, onda je to Abdulah Ibraković.

Oni bi nešto da ruše, da mijenjaju, a niko nema pojma koji je konkretan cilj? Još nikad nisu izašli sa jasnim planom šta to (i kako) treba da se mijenja. Da se sve digne na noge da bi FK Sarajevo postavio još svojih ljudi u savez? Neka hvala.

Da se još jednom ponovim, Ismiru Mirviću je ovo savršen getaway od loših rezultata i fijaska koji je doživio u ove tri godine. Shvatio je da ih (navijače) veoma lako može obmanuti i sada to stalno koristi. Ima ljude koji bukvalno botuju za upravu (slučaj Ziljkić) i oni im kreiraju narativ.
"Tako ti igra Bayern" - Ajla Alimanović

Blues1921
Postovi: 217
Pridružen/a: 02 nov 2015, 18:30
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la Blues1921 » 14 okt 2024, 10:37

killafrommanilla je napisao/la:
14 okt 2024, 10:24
Blues1921 je napisao/la:
14 okt 2024, 10:17
@vanja8
Optimalno vrijeme je onda kada se steknu svi uslovi da se moze djelovati planski, sa ciljem, sa logistikom, ljudima i na kraju krajeva kada budemo znali sta, koga, i zbog cega zelimo. Do tada, gerilski nastupi (vjerovatno se sjecas istih u doba upravljanja Misimovica) su za klinac, donose stetu, navlace gnjev i bijes navijaca bez da mozes ista konkretno uraditi jer nemas nista od gore navedenog. Udruzenje 4r se raspalo ne samo zbog Zeljine pozajmice, vase titule i kupa ili nekog treceg razloga, nego zbog nepostojanja jasne vizije i cilja sta to mi i kako mi to hocemo. A kada toga nema, sastancenje da se sastanci, bez nacina, ljudi, logistike, smjernica kako doci do zeljenog cilja je ubleharenje.
Da pojednostavim. Slika i prilika naseg naroda je u ovoj situaciji sa nfsBiH.

Svasta bismo mi nesto, ali ne znamo kako.
Laz. Itekako je bilo plana ali jednostavno ucjenama i tim sitnim benefitima su srusili inicijativu iznutra. Odjekivalo bi to Evropom da smo uspjeli inicijativu izgurati da opstane jedno vrijeme.

I da je recimo Siroki usao u istu. Ne znam zasto oni nisu ni pokusali uci, ocito su mislili da ce im s druge strane biti bolje.

Imali bi onda i Igman dogodine, bilo bi tu napretka...
Znam ja vrlo dobro zasto Siroki nije usao u tu inicijativu. **nego zbog nepostojanja jasne vizije i cilja sta to mi i kako mi to hocemo**. Zato ljudi i jesu gdje jesu, iako ih je procentualno najmanje.
A ako mi argumentima mozes dokazati suprotno, a sudeci po onome sto sam cuo od nasih "nacitanijih" tesko da mozes, unaprijed se izvinjavam. Sve ostalo je suplja i naprdjivanje.
Sarajevski Željezničar.

Avatar
denimen99
Postovi: 3680
Pridružen/a: 05 maj 2022, 19:01
Kontakt:

Re: Premijer liga BiH - aktuelno

Post Postao/la denimen99 » 14 okt 2024, 10:41

Mislim da klubovi samo trebaju da planiraju svoj program i napredak kada znaju da je njihov lik predsjednik Saveza. To je Borac odradio i rezultat je tu. Prije Borca to su radili Željo, Sarajevo, Zrinjski i Široki, Leotar, i rezultat nije izostao. Toga su svjesni klubovi i samo čekaju svoj red u dogovorenoj ligi.

Zato kažem Borac je sada top, ali već za 4 godine su prva liga RS-a.

A vi možete ovdje palamuditi o nekakvim udruženjima koliko god hoćete. Velež sam zna kako je uopšte ušao u Premier Ligu, koga su imali u Federalnoj, kako su držali sudijsku komisiju, kako su dobijali utakmice itd. Sada ima da trpe i da šute.

Dakle takav status lige nisam ja izmislio, samo pišem nešto što se već dogoilo nekoliko puta, i ko ne vidi da se sve vrti u krug, neka prebaci na Larin Izbor.

Zašto bi Široki ušao u bilo kakvu incijativu? Znaju da će opet doći njihovo doba i pripreamju klub i ekipu za to. Jer isto tako znaju da kada u vrhu saveza budu ljudi iz FK Sarajevo, da će ih naguziti prvom prilikom. Neće sljedeći predsjednik Saveza biti poštenjačina šta vam je više.
- Na Rodi su pare! Život na Lazio! Lecce Juve! Bordeaoux Toulouse!
- Ničija nije do José Zorrilla.
- Jel te Taylor našo'?
#VB89
______________________
FK Pijetlovi
Sportsport.ba 3. Liga: 🏆 (2023)
Sportsport.ba 2. Liga: 🏆 (2024)

Odgovori

Natrag na “Premijer liga BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Balorda, BungaBum, Lik, Venom i 30 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []