
FK Sarajevo
Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz
- DoktorXabaras
- Postovi: 2058
- Pridružen/a: 25 nov 2025, 18:02
- Lokacija: 18.4174847596 43.887485624
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Doktor za retardaciju.
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO
- Jet2Holiday
- Postovi: 1025
- Pridružen/a: 27 sep 2025, 15:53
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
E super onda. Sad mi je bas lakse.
🎶 Kad sa sjevera pjesmu čuješ ti, dole na terenu srce ostavi 🎶
„Nothing beats a Jet2 holiday!”
„Nothing beats a Jet2 holiday!”
Re: FK Sarajevo
Odmah sutra treba Marija smijeniti i pokusati sa nekim novim izazvati taj cuveni ‘pozitivni šok’, inace sezona nam je (opet) batal jer evo Velez nam je prosao na bod, Siroki na tri, a slijedi bitna utakmica super kupa i dva derbija protiv Veleza i gurbeta.
Mario je definitivno pogubio konce ekipa je kao rastimani orkestar i u ovakvoj konstelaciji mozemo dozivjeti u naredne dvije sedmice rezultatsku katastrofu i da padnemo na 5. mjesto.
Te price da treba neki trenerski kontinuitet ne piju vodu. To ima smisla u nekom uredenom klubu i sistemu gdje se zna sta se hoce i kako doci to toga, dok kod nas gdje je totalni javasluk u klubu gdje svako ima svoje neke interese i gdje je predsjednik kluba jedna obicna neznalica i ubleha pomaze samo neka ad hoc mjera.
I poslije poraza od Veleza u Kupu jasno se vidjelo da smo u nekakvom šoku bez ikakve ideje i zelje i tada je vec trebalo poceti razmisljati o smjeni, a sad je to neophodno ukoliko se zeli da se bar nekako pokusa spasiti sezona.
Mario je definitivno pogubio konce ekipa je kao rastimani orkestar i u ovakvoj konstelaciji mozemo dozivjeti u naredne dvije sedmice rezultatsku katastrofu i da padnemo na 5. mjesto.
Te price da treba neki trenerski kontinuitet ne piju vodu. To ima smisla u nekom uredenom klubu i sistemu gdje se zna sta se hoce i kako doci to toga, dok kod nas gdje je totalni javasluk u klubu gdje svako ima svoje neke interese i gdje je predsjednik kluba jedna obicna neznalica i ubleha pomaze samo neka ad hoc mjera.
I poslije poraza od Veleza u Kupu jasno se vidjelo da smo u nekakvom šoku bez ikakve ideje i zelje i tada je vec trebalo poceti razmisljati o smjeni, a sad je to neophodno ukoliko se zeli da se bar nekako pokusa spasiti sezona.
- skullcrusher
- Postovi: 1192
- Pridružen/a: 16 maj 2022, 13:46
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Da je 7 metara ofsajd bio ovaj nije svirao, ko zna sta bi bilo da je zabio ali nije. 100.000 maraka
Mjesecno je to fulilo. Evo nek to bude da nije kriv a sta je ostalo utakmice i to ? Covjek je jedan od losijih na terenu koliko je spor to su cinjenice sad sto ga neko brani u to ne ulazim ali bas bas los. Zamislite da je Dal Varesanovic imao vise doprinosa u igri a momka smo razvlacili nema sta mu nismo radili a realnost je da je dosta bolji nego Pirlo ovaj.
1946 !
Sarajevo ljubavi moja...
Sarajevo ljubavi moja...
Re: FK Sarajevo
Ovakvi bolje da ne izlazimo u Evropu, opet cemo se obrukati.
Re: FK Sarajevo
Na zapadnu gdje god hoćeš. Na istoku nisu ni svi pitari poželjni.
🇵🇸 FREE PALESTINE! 🇵🇸
Re: FK Sarajevo
Ovo je naša realnost, što prije prihvatite biti će vam lakše.
Ne reci mi hvala to ne tražim od tebe, srce na terenu dovoljno je za mene
L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!
L'otavo re di Roma F.T.
@Devedesetka najjači forumaš od postojanja foruma!
- relativizam
- Postovi: 1729
- Pridružen/a: 11 sep 2024, 08:43
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Sljedece sezone ide dupla 
Re: FK Sarajevo
1. Smjena trenera ??? Koga dovest. Neko reće Matjaž Kek odlično. Hajmo reći da pare nisu problem, pitanje je da li bi on htio.
Zadnja izmjena: Sazg, dana/u 16 mar 2026, 09:15, ukupno mijenjano 4 puta.
Re: FK Sarajevo
Ostane ti zapad i istok. Ne bi trebalo nigdje biti problema ali na Istoku ima nervozne raje.
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Re: FK Sarajevo
Naredno ljeto napadamo grupe konferencijske
Vamos Rajvosa!
Ko te nije volio nije ni obolio...
Ko te nije volio nije ni obolio...
Re: FK Sarajevo
Kad smo bili u nizu, imali smo sve to nabrojano. Svi smo u nebesa dizali i igru, i igrace i Maria i Zorana… Kad smo dobijali Zrinskog, i rastavljali Zeljkana Adem, Elezi, Ristovski, Banic su bili galaktikosi. Kompletna fudbalska javnost je pricala da igramo najbolji i najraznovrsniji fudbal u ligi. To su sve isti ljudi i danas. Ne moze se ekipa pravit i rastavljat nakon jednog kiksa, ocigledne sudijske kradje, i nespretno izgubljene utakmice danas. U losem smo nizu, sastavilo nam se, to stoji ali doci ce sebi. Bit cemo treci sto smo svi koji realno gledamo na stvari, znali jos u Novembru. A do Evrope s dobrim prelaznim rokom, dobrim pripremamam ce sve to izgledat puno puno bolje..Herson je napisao/la: ↑15 mar 2026, 22:23Zašto bi trebao ostati? Nisu rezultati najveći problem, eto ne moramo u Evropu, ne moramo ništa ni osvojiti, ali daj ponudi nešto navijačima. Da mi igramo dopadljiv i atraktivan fudbal, da utakmice počinjemo sa 4 u21 igrača, da postoje obrisi nekog sistema, ne bi mu se toliko zamjerao ovaj niz poraza. Ali, mi nemamo ništa. Nema igre, sistema ni na vidiku, nema mladih igrača, nema rezultata, apsolutno ništa. Jedostavno nema nijednog razloga da ga ostavimo na klupi i sljedeće sezone, osim ako se ne desi neko čudo u Mostaru pa osvoji trofej i pokrenu se neke stvari u ostatku sezone.badboy je napisao/la: ↑15 mar 2026, 22:04Nama bi smjena trenera u ovom trenutku bas bila najveca glupost koju bi mogli napravit. Mora se jednom preci preko te formule i ostaviti jednog trenera (i sportskog direktora) bar godinu, godinu i po dana da prodje kroz stvaranje ekipe i dostigne kontinuitet rezultata.
Ako je ikad bila prilika da se to uradi onda je to sada. Rezultati u ovom kolu su 95% odlucili ligu. Borac je novi prvak, Zrinjski ce bit drugi, a mi 90% ostajemo na tom trecem mjestu, posebno jer smo ispali iz kupa i ostaje ti samo fokus da zadris to trece mjesto (Evropa) i da uigravas ekipu za sledecu sezonu (sklapas igracku krizaljku sto se tice odlazaka i pojacanja). Zavrsit ovu sezonu a za iducu ako se misli ici na titulu tu uprava (ko god da u njoj sjedi) mora “odradit posao” jer se kod nas titule samo tako osvajaju (tako su se i prije osvajale ko god da ih je osvajao).
Ovo se znalo (osim za kup) jos kad su dosli Mario/Mamic, kad je prodat Guli a nije doveden igrac tog kalibra. Mi smo titulu halalili u onom vakumu sa Zekicem i utopijom sa Husrefom po ko zna koji put. Kup je izgubljen zbog sudijskih lakrdija, posebno u mecu sa Prijedorom, nakon kojeg su igraci totalno pali. Ni Prijedor ni Listica danas a ni Velez kad se sve sagleda u obje utakmice nas nisu nadigrali bez obzira na rezultat.
- ErosViverosViv
- Postovi: 3377
- Pridružen/a: 05 sep 2024, 19:19
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ne mogu da vjerujem koja nezainteresovanost vlada kada ganjamo rezultat, iz kola u kolo.
-
roccosiffredi
- Postovi: 648
- Pridružen/a: 24 feb 2023, 17:06
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Mi iz utakmice u utakmicu izgledamo sve smjesnije i smjesnije. Umjesto da se popravljamo, mi sve gori i gori. Dovuci se nekako do pauze, probati se dici do derbija. Oni ce biti zeljni osvete, treba biti spreman na sve.
Re: FK Sarajevo
Normalno da igraci ne zele da ginu kada dovodis neke totalne anonimuse i ubacujes ih umjesto momaka koji su do juce ginuki na terenu. Iz utakmice u utakmicu mijenjas sastav i sklanjas najbolje igrace sa njihovih pozicija da bi napravio mjesto panjevima koje mislis prodati.ErosViverosViv je napisao/la: ↑16 mar 2026, 00:23Ne mogu da vjerujem koja nezainteresovanost vlada kada ganjamo rezultat, iz kola u kolo.
Nadam se da cemo zavrsiti sezonu iza zeljane. To je jedini nacin da se majmuncina zainati i pocne razmisljati o rezultatima.
-
General505
- Postovi: 443
- Pridružen/a: 17 sep 2025, 21:51
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ima li neko blizak Upravi kluba, da sugerira, brukate i sebe i drzavu sa ovom igrom, kakve pare qrci palci, ulaganja...nesto tu ne stima od prvog dana sa tim "kapitalom" ubrizganim u Klub.
Mijenjaju se treneri svako drugo trece kolo prakticki, uvijek se nesto obecava stvori se neka nada ali stalno iz pada u pad, bruka za brukom
Ubacite tih par juniora levati, bar ce se neko prodati na kraju sezone da se uzmu pare bar, slicno kao sa Nidalom, kome se vise prosipaju suplje price o nekoj Evropi, trofejima a o titulama se moze samo sanjati.
Juniori su sasvim korektno odigrali pripreme, pompezno najavljivani novi Kovacici i na kraju nigdje nijednog, igraju polovnjaci srpskohrvatski, rezultat isti ili jos gori...da bar igraju djeca Akademije da s razlogom bar trpi rezultat, ovako trpi rezultat zbog nekih polovnjaka koji su tu samo da pare uzmu
Pa Ljajicu se ne zivi u Sa kamoli igra, to se vidi i mnogim drugima a upprno se forsira ta prica o bombasticnim pojacanjima koji mozda i znaju igrati ali nemaju karakter a karakter u klubu kao Sarajevo je naibitniji, jer on definise kvalitet igraca i a ne njegova biografija i proslost gdje je igrao.
Mijenjaju se treneri svako drugo trece kolo prakticki, uvijek se nesto obecava stvori se neka nada ali stalno iz pada u pad, bruka za brukom
Ubacite tih par juniora levati, bar ce se neko prodati na kraju sezone da se uzmu pare bar, slicno kao sa Nidalom, kome se vise prosipaju suplje price o nekoj Evropi, trofejima a o titulama se moze samo sanjati.
Juniori su sasvim korektno odigrali pripreme, pompezno najavljivani novi Kovacici i na kraju nigdje nijednog, igraju polovnjaci srpskohrvatski, rezultat isti ili jos gori...da bar igraju djeca Akademije da s razlogom bar trpi rezultat, ovako trpi rezultat zbog nekih polovnjaka koji su tu samo da pare uzmu
Pa Ljajicu se ne zivi u Sa kamoli igra, to se vidi i mnogim drugima a upprno se forsira ta prica o bombasticnim pojacanjima koji mozda i znaju igrati ali nemaju karakter a karakter u klubu kao Sarajevo je naibitniji, jer on definise kvalitet igraca i a ne njegova biografija i proslost gdje je igrao.
- luckystrike
- Postovi: 3246
- Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Izbacio Carlosa pasom na prvu, koji je doduše najvjerovatnije bio u ofsajdu, kada je Ljajic promasio s 5 m.
Proigrao dubinskom Elezija kad on ne uspjeva prebaciti loptu Ljajiću na 2. stativi.
Izbacio Menala koji je proslijedio za Mujkića koji ubacuje po zemlji za Carlosa i golman mu brani šut.
To su 3 od 4 ili 5 ozbiljnijih akcija koje smo imali, koje sam ja zapazio naknadnim pregledom hajlica.
Odnosno,
NisamInSajder je napisao/la: ↑15 mar 2026, 20:42Stvorili smo 3-4 situacije na čitavoj utakmici iz kojih smo mogli doći do gola, 3 situacije iz dugih lopti kada se nije mogla otvoriti igra, pa je Krdžalić prišao i dugom loptom tražio nekog u dubini, tako dolaze i šanse Carlosa i Ljajića
- DoktorXabaras
- Postovi: 2058
- Pridružen/a: 25 nov 2025, 18:02
- Lokacija: 18.4174847596 43.887485624
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ako i postoji takva mogućnost onda on nema šta da traži kao naš trener, da budem malo precizniji, on nema potrebe da se uopšte više bavi trenerskim poslom, za toliko godina ako se nisi uspio izboriti za osnov koji zahtjeva trener s to je "samostalnost u radu" onda majstore bay,bay.luckystrike je napisao/la: ↑15 mar 2026, 03:55Doktore,
Ne mogu se složiti s par napisanih stvari,
Prvo, ne možemo tvrditi sa sigurnošću da trener nije bio primoran s obzirom da je vrlo moguće da mora balansirati između zahtjeva Zorana i Ismira.
Tu su mogući i pritisci menadžera ali i samih igrača jer svi žele šansu, kao i povrede, Gojković se vratio iz ozbiljne povrede i pretpostavljam da nije još uvijek u mogućnosti odigrati 3 utakmice u 7 - 8 dana, a recimo povreda Cimirota ga je primorala da traži rješenje u Meiteu što je po meni nonsens.
Dalje, pogledaj samo 4 utakmice drugog dijela i početne postave, rotiralo se i tada;
Ali se nisu primali golovi.
Drugo, promjena formacije je koliko mene sjećanje služi došla nakon poraza od Veleža u utakmici protiv Borca a ne od početka drugog dijela sezone.
Kakogod, ne aboliram trenera krivice za loše igre ali mislim da ima i do samih igrača.
Naši igrači u defanzivi nerijetko stoje daleko od napadača protivničke ekipe. Nisu uvijek 100% fokusirani. U veznom redu nedostaje s jedne strane pritiska po izgubljenoj lopti s druge strane kretnje bez lopte u fazi napada. Nedostaje i lucidnosti, završni pas ili šut s distance.
Sve mogu razumjeti ali nedostatak žara i borbe, to ne mogu. Po mom skromnom mišljenju ni Rudar ni Velež nas nisu vele nadigrali, samo su imali veću želju, bili su čvršći u duelima i na lopti i više se kretali.
Ne znam kol'ko je tu do samog trenera, al' kad ih se natjera od Adema pa nadalje da malo više potegnu, ili kad se sami sjete što se pokazalo protiv želje ili pod bijelim brijegom, ovoj ekipi realno ne može niko parirati.
Za kratko vrijeme je uspio da nas stabilizuje i povrati samopouzdanje učini nekako čvršćim a igrače puno borbenijim ali je još brže uspio sve to da razje.be, zar on stvarno misli da če neki igrači tek tako prihvatiti činjenicu da neki anonimus sa par treninga izbaci iz tima trojicu igrača Marudža (stranac) Telalović (pozicija) Elezi (pozicija) a pri tom bez apsolutno nikakvog doprinosa.
Oprosti ali na ovo ostalo mi se zaista ne da komentarisat jer sam zaista ljut i razočaran u ove trenerove poteze, za mene trebat će mu dosta pobjeda da vrati neko povjerenje koje je imao na početku mandata ali teško da će se to desiti izgleda totalno pogubljeno, bez ikakvog plana reakcije a počeo je i sereću prozivat tako da..
Doktor za retardaciju.
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO
PSIHIJATRIJSKA BOLNICA KANTONA SARAJEVO
- luckystrike
- Postovi: 3246
- Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Nije sigurno na račun referenci doveden.
- napoleon72
- Postovi: 7134
- Pridružen/a: 04 jul 2019, 12:07
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
I svaki naredni trener ce bit samo kozmeticka promjena, jer nece Mirvic i Mamic sigurno dovest nekog ko ce im rampu udarit kad je ekipa u pitanju. Shvatite da smo bosanski Chelsea (ili je prije Chelsea engleski FK Sarajevo, mi smo prijr dobili glupog amerikanca
). Pored vlasnika koji je tipicni americki showman i ne zna gdje udara, dobili smo i Mamice koji imaju znanje, al upitna je motivacija da ovdje urade nesta. To definitivno nisu oni Mamici iz Dinama, koji su iza sebe imali kompletan savez i drzavu Hrvatsku, plus ulagali svoje pare i bili direktno ukljuceni u sve. I sad kad ode Cvitanovic (da li sad ili za 2 mjeseca, svejedno), nece sigurno doci ni Matjaz Kek ni Vladan Milojevic, nego neki novi Sefik Dzaferovic koji ce utakmice vodit s bubicom u uhu i slusat sta mu gazde govore.
GRMI SA SJEVERA!
1946
Sumnja ubija više snova, nego što će neuspjeh ikada.
1946
Sumnja ubija više snova, nego što će neuspjeh ikada.
Online
Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.
.png)




