Svaka cast, mislim da ce svaki razuman covjek razumjeti ovaj komentarnekoIzMostara je napisao/la: ↑05 maj 2024, 18:36Mozda si zivio u Mostaru, mozda si ga i dobro izucio , al nisi dovoljno.Lewy21 je napisao/la: ↑05 maj 2024, 17:35Direktorcic je napisao/la: ↑05 maj 2024, 00:17Dobar post realan ali moras se preselit u Mostar pa da vidis o cemu se radi.Kad malog ne mozes upisat u skolu koja ti je ispod zgrade nego ga moras vozit par kilometara autom,onda bi nekom yebo majku naravno
A ponavljam,momak u haustoru je odgurnut i 1 put udaren. Kako bi bilo da se RA odlucio da kreci fasadu pa ga sacekaju ispred zgrade i sve se odvije ispred zgrade, je li to onda opravdano?
U Mostaru sam proveo dosta vremena zapravo i sa Bošnjacima i sa Hrvatima. Ne ureklo se, ja nisam imao problem hvala Bogu, ali znam da je između vas situacija takva kakva jeste. Generalno je Mostar zajeban grad, treba ga dobro upoznati da bi ga razumio. Duga je to priča da bi sad ovdje o tome. Samo ću reći da imam neki osječaj da bi se Mostar mogao razviti u bolji grad od Sarajeva da ne postoji ta podjela i nacionalšovinizam popraćen dobrim dijelom i vjerskim šovinizmom koji su izraženi na previše visokom nivou. Tužno, a mislim da se to nažalost nikad neće ni promjeniti i da će se ovo nastaviti prenositi i na naredne generacije. Lako je vjerovati i da će biti još gore.
Naravno, ne naslađujem se ovdje ni jednima ni drugima, samo su mi zasmetali dvostruki standardi. Nekada sam bio redovan na južnoj tribini na Grbavici i dan danas podržavam Manijake, ali sam procjenio da sam više tip osobe za sjedit na istoku sa društvom i gledat i komentarisat utakmicu, navijat kad navija cijeli stadion i to je to. Razumijem ultra-tifo fazon kako se već kaže ali jednostavno nisam baš u tome. Ne mogu sebe zamisliti u nekom belaju sa policijom, u nekoj tuči, a kamo li kako nekome kradem ili otimam obilježje. Zato sam se i ovdje suzdržavao od komentara kada su te stvari u pitanju, ali sada nisam mogao jer ne volim kada neko ima dvostruki standard.
Na ovu situaciju samo mogu napraviti predikciju da se Red Army neće htjeti ugasiti i da će navesti kao razlog da im ništa nije palo po navijačkom kodeksu. Ultrasi će na to imati odgovor u fazonu "pa što bi se mi gasili ako nisu oni, a nije nam ni udarni pao". Ali ako se Red Army odluči na gašenje, postavlja se pitanje na šta će se Ultrasi odlučiti? To već ne mogu predvidjeti.
Uglavnom, prevelika nepažnja i kurcobolja u obje situacije. Tu se postavlja pitanje kome se sve može desiti ista nepažnja i nespremnost. Što se tiće mene za kojeg su veći neki ovdje napisali da nikako nisam ultra, nek nastave i jedni i drugi organizovano navijat, ma i sa istim imenima što se mene tiće.![]()
Kakvi dvostruki arsini, ovo 2 se ne moze porediti, iako jest za osudu obje situacije. Pusti price 10 momaka ga sacekalo, znaci nije tacno.
1) Sacekali su ga u haustoru nenaoruzani sa transparentima u rukama odmah nakon utakmice, nije ih vratio na finalnu destinaciju. KRIVA GRUPA koja ga nije otpratila na lokaciju.
Ovo se moze navesti kao narusavanje javnog reda i mira, mozda i neka krivicna prijava
2) 4 naoruzana kriminalca upala u kucu gdje je bio sam momak duboko u noci kako bi uzeli transparente, znaci transparenti su bili ostavljeni, dosli na lokaciju. Ovo je ozbiljno krivicno djelo, mnogo ozbiljnije neg ovo iznad, zatvorska kazna jer se klasificira kao oruzana pljacka.
Ne pravdam ja nikoga da budemo nacisto, takav sam tip poput tebe, komentarisi utakmicu i uzivaj.
Ne bih se ni javio na tvoje komentare, poprilicno se slazem sa njima u dosta toga napisanog, ali ovo se ne moze porediti, ni mjesto, ni vrijeme, ni nacin egzekucije svojih planova. Zivio drug![]()
Da se nadovezem samo, da su oni covjeka sacekali u dvoristu kuce kad je donosio krpe bilo bi legitimno a ovako ti je samo kriminalna radnja, isto kao upadnes u udruzenje navijaca obijes ga i uzmes tipa bubanj i hvalis se sa njim
A akcija RA po meni navijacka, niko nije kriv ultrasima jer su nekom deckicu od 20+ godina dali na cuvanje krpa pa se sad vade na roditelje itd itd
Ljudi upratili ko nosi krpe i gdje ostavljaju tog covjeka sasvim legitimno


