FK Željezničar

Moderatori/ce: insider,irfo,LjoZee

U sezoni 2025/26. očekujem:

1. Borbu za titulu
79
18%
2. Borbu za Evropu
183
41%
3. Sredinu tabele
79
18%
4. Borbu za opstanak
103
23%
 
Ukupno glasova: 444

bablaz1
Postovi: 697
Pridružen/a: 03 maj 2015, 12:06
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la bablaz1 » 20 jan 2026, 18:10

Kolko sam ja razumio ni trener nije najzadovoljniji. Rano je da se bilo šta zaključuje

seha77
Postovi: 353
Pridružen/a: 21 jun 2025, 23:26
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la seha77 » 20 jan 2026, 18:13

Moze li neko da mi izdvoji najbolje i one koji su podbacili, nisam gledao.

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 20 jan 2026, 18:14

Bit će intersantno vidjeti hoćemo li nastaviti igrati 4-4-2 ili je ovo samo privremeno za ovu utakmicu.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Hrasno15
Postovi: 720
Pridružen/a: 03 avg 2024, 23:27
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hrasno15 » 20 jan 2026, 18:15

AhmedNurudin je napisao/la:
20 jan 2026, 17:32
KrajinaTm87 je napisao/la:
20 jan 2026, 17:27
Na koliko su Rakic Konings i Pejic potpisali odnosno koliko ih jos moramo trpiti ?? Nevjerovatno kakvi su se prljavi poslovi radili kad su takvi "talenti" potpisali za nas... Hvala ti Adzeme
Rakićev ugovor traje do ljeta 2028. Koningsov i Pejićev do ljeta 2027.
Kao ovi političari kada prođu na izborima, sigurni 4 godine, tako se i oni sad ne moraju brinuti

Avatar
GrbavicaHrammm
Postovi: 1653
Pridružen/a: 13 dec 2025, 19:41
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la GrbavicaHrammm » 20 jan 2026, 18:17

seha77 je napisao/la:
20 jan 2026, 18:13
Moze li neko da mi izdvoji najbolje i one koji su podbacili, nisam gledao.

Najbolji bio Rakic i Konings

Najgori Nastic :pinokio:

Nama bi najvece pojacanje bilo da nas napuste Rakic Konings i Pejic

BarbareZeljin
Postovi: 1328
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 20 jan 2026, 18:22

Ja sam se malo vise fokusirao na ovu 3 novih igraca.
Nastic,Prokop i Pejicev pokusaj da nas zavara,da zaboravimo....
Nastic se vidi u postavljanju i brzini reakcije da je klasa.
Prokop mi na prvu se ucini fizicki cudan na terenu. Ne znam jel on uopste zadnji vezni,ali kako sam ga poceo sve vise pratiti,vidim frajeru svaki dodir sa loptom odlican,brzo je konyrolise,ide naprijed. Mozda zvuci glupo ali mi na terenu djelovao kao Pirlo.
Meni je skroz dobar utisak ostavio. Nema problem sa kontrolom lopte. Brzo on nju smiri i stavi u funkciju za bilo sta. Imao je 2nputa ono losu procijenu nazad ali to je malo do uigranosti.
Glava mu je brza,brzo reaguje kad je pod pritiskom. Ne znam sad koliko je on brz,ali meni se svidio ovako na prvu.

Avatar
Levin
Postovi: 1773
Pridružen/a: 07 sep 2024, 16:33
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Levin » 20 jan 2026, 18:26

Prokop je pozicija prvenstveno osmice ili desetke. Ono što nam je falilo cijelu polusezonu. Još dok ga suigrači skontaju bit će to dobro. On i Erick dobro djeluju na sredini.
"Moj ideal bio je i ostao Željezničar!" - Branimir Jelušić

Avatar
Valter
Postovi: 1204
Pridružen/a: 01 avg 2013, 20:23
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Valter » 20 jan 2026, 18:27

godrina je napisao/la:
20 jan 2026, 18:07
Valter je napisao/la:
20 jan 2026, 17:37
Imamo staromodan tip golmana što nas jako usporava. Sporo misle, kada dođu u posjed treba godina da se riješe lopte. Nema ozbilne ekipe bez modernijeg golmana. Hoću da vjerujem se Stojanović mnogo bolje vidi od stručnjaka Adžema ko od postojećih igrača možda može a ko nema šanse da ikada mogne. Golman Pazaraca igrao keca na Želju. Sve u svemu za prvu tekmu bilo je neke trke i pasova.
Vala ja se malo osipam na to "moderno". Izvodimo aut 3 minute, igramo protiv sloge i posusja 8 utakmica u sezoni a problem nam golman jer ne igra nogom k'o onaj u barseloni. Hajmo mi krenut od temelja pa onda te finese rjesavat.
Temelji kreču od pozicije broj 1, al slažem se da nažalost ima mnogo pozicija koje igraju slow motion fudbal.

Hazre
Postovi: 1250
Pridružen/a: 05 jan 2023, 16:56
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hazre » 20 jan 2026, 18:31

BarbareZeljin je napisao/la:
20 jan 2026, 18:22
Ja sam se malo vise fokusirao na ovu 3 novih igraca.
Nastic,Prokop i Pejicev pokusaj da nas zavara,da zaboravimo....
Nastic se vidi u postavljanju i brzini reakcije da je klasa.
Prokop mi na prvu se ucini fizicki cudan na terenu. Ne znam jel on uopste zadnji vezni,ali kako sam ga poceo sve vise pratiti,vidim frajeru svaki dodir sa loptom odlican,brzo je konyrolise,ide naprijed. Mozda zvuci glupo ali mi na terenu djelovao kao Pirlo.
Meni je skroz dobar utisak ostavio. Nema problem sa kontrolom lopte. Brzo on nju smiri i stavi u funkciju za bilo sta. Imao je 2nputa ono losu procijenu nazad ali to je malo do uigranosti.
Glava mu je brza,brzo reaguje kad je pod pritiskom. Ne znam sad koliko je on brz,ali meni se svidio ovako na prvu.
Prokop je klasa. Imate Jackpot to vam garantujem. Pratim ga sigurno vec 7-8 godina. Iskreno iznenadio me transferom u Bosnu. Uglavnom klasa igrac, jos ako se dogovore i oko napadaca sto sam cuo, bice top

Avatar
Ferroviere1987
Postovi: 700
Pridružen/a: 05 jul 2025, 22:22
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Ferroviere1987 » 20 jan 2026, 18:35

A ja bas neki dan pominjem da nam je potreban veznjak tipa Savic iz borca i onda dodje Dominik magija kad primi loptu i krene zujat masina, boga mi vecina ga ismijava na forumu radi prezimena al mislim da ce se dosta puta cut sa razglasa

BarbareZeljin
Postovi: 1328
Pridružen/a: 27 jun 2020, 17:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la BarbareZeljin » 20 jan 2026, 18:42

Hazre je napisao/la:
20 jan 2026, 18:31
BarbareZeljin je napisao/la:
20 jan 2026, 18:22
Ja sam se malo vise fokusirao na ovu 3 novih igraca.
Nastic,Prokop i Pejicev pokusaj da nas zavara,da zaboravimo....
Nastic se vidi u postavljanju i brzini reakcije da je klasa.
Prokop mi na prvu se ucini fizicki cudan na terenu. Ne znam jel on uopste zadnji vezni,ali kako sam ga poceo sve vise pratiti,vidim frajeru svaki dodir sa loptom odlican,brzo je konyrolise,ide naprijed. Mozda zvuci glupo ali mi na terenu djelovao kao Pirlo.
Meni je skroz dobar utisak ostavio. Nema problem sa kontrolom lopte. Brzo on nju smiri i stavi u funkciju za bilo sta. Imao je 2nputa ono losu procijenu nazad ali to je malo do uigranosti.
Glava mu je brza,brzo reaguje kad je pod pritiskom. Ne znam sad koliko je on brz,ali meni se svidio ovako na prvu.
Prokop je klasa. Imate Jackpot to vam garantujem. Pratim ga sigurno vec 7-8 godina. Iskreno iznenadio me transferom u Bosnu. Uglavnom klasa igrac, jos ako se dogovore i oko napadaca sto sam cuo, bice top
Vidi se da zna ovako na prvu. Jos ako bude imao kvalitetnije suigrace. Hvala svakako na informacijama.

Kajkutenjoyer
Postovi: 752
Pridružen/a: 17 apr 2025, 18:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Kajkutenjoyer » 20 jan 2026, 18:46

Kockice da se spoje i sve super, botovi sto se ne javljate?
nek crknu dusmani, najjaci smo

Avatar
TefalTava
Postovi: 1074
Pridružen/a: 20 mar 2024, 10:43
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la TefalTava » 20 jan 2026, 19:02

Virtu4l je napisao/la:
20 jan 2026, 17:33
Kako tema utihnu nakon Vinijevog gola. :rol: :bow:
pa vidis da oni sto su otvoreno pisali da se ne treba ici na Grbavicu sad procaju o suvisnim pecatima i igracima na pripremama, pola pitari pola neostvareni pacenici sa raznih Instagram i fb stranica

NoDi80
Postovi: 19031
Pridružen/a: 02 maj 2023, 20:58
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la NoDi80 » 20 jan 2026, 19:10

Bravo Zeljo lijepa uvodna proba protiv ozbiljnog protivnika
Opusteno raja bice to sve dobro
Drago mi je zbog Sabica, jer i on zasluzan za gol i nadam se da ce igrati desno krilo umjesto Koningsa u kojem ne vidm nista
Steta precke Krpica, ako bude ozbiljan treba ostati
Konings najbolje nel kupi stvari, bolje nekog mladjeg forsirati
To je neko moje misljenje, a mozda se desi neko cudo pa proigra
Yugoslav First League: ⭐️
League of BiH: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Cup: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
BiH Supercup: ⭐️⭐️⭐️
UEFA Cup/UEFA Europa League
Semi-finalists
Quarter-finalists (2)
Mitropa Cup
Semi-finalists (2)
Intertoto Cup
Quarter-finalists
Raonffa 🏆

VeteranSA
Postovi: 1244
Pridružen/a: 27 dec 2019, 10:47
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la VeteranSA » 20 jan 2026, 19:29

BarbareZeljin je napisao/la:
20 jan 2026, 18:42
Hazre je napisao/la:
20 jan 2026, 18:31
BarbareZeljin je napisao/la:
20 jan 2026, 18:22
Ja sam se malo vise fokusirao na ovu 3 novih igraca.
Nastic,Prokop i Pejicev pokusaj da nas zavara,da zaboravimo....
Nastic se vidi u postavljanju i brzini reakcije da je klasa.
Prokop mi na prvu se ucini fizicki cudan na terenu. Ne znam jel on uopste zadnji vezni,ali kako sam ga poceo sve vise pratiti,vidim frajeru svaki dodir sa loptom odlican,brzo je konyrolise,ide naprijed. Mozda zvuci glupo ali mi na terenu djelovao kao Pirlo.
Meni je skroz dobar utisak ostavio. Nema problem sa kontrolom lopte. Brzo on nju smiri i stavi u funkciju za bilo sta. Imao je 2nputa ono losu procijenu nazad ali to je malo do uigranosti.
Glava mu je brza,brzo reaguje kad je pod pritiskom. Ne znam sad koliko je on brz,ali meni se svidio ovako na prvu.
Prokop je klasa. Imate Jackpot to vam garantujem. Pratim ga sigurno vec 7-8 godina. Iskreno iznenadio me transferom u Bosnu. Uglavnom klasa igrac, jos ako se dogovore i oko napadaca sto sam cuo, bice top
Vidi se da zna ovako na prvu. Jos ako bude imao kvalitetnije suigrace. Hvala svakako na informacijama.
Tačno se vidi da su i on i Nastić iznad ostatka ekipe. Ali uz njih se moglo vidjeti da i neki drugi igrači "nešto znaju" pa odigraju i brzo i precizno i kreativno. Ovdje je danas falio Deni, i mislim da će sa njim to još mnogo bolje izgledati. A tu je i ovaj mali iz Arsenala, ako bude šta od njega. Radovac i Erik spori baš.
Siguran sam da će se ova ekipa i uigrati, ali i igrački dodatno pojačati do početka sezone.

Avatar
Bersaga
Postovi: 1135
Pridružen/a: 31 maj 2021, 14:42
Lokacija: Švrakino, Poluklinika "Dilajla"
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Bersaga » 20 jan 2026, 19:32

Prvo poluvrijeme bukvalno ništa, jedino slobodnjak Alića vrijedan pomena. S obje strane bezveze.

Drugo poluvrijeme dosta bolje, življe. Opet stara boljka, realizacija. Krpić i Vini imali odlične šanse ali preko gola. Prvi šut u okvir gola je i kumovao za gol. Znači prvi šut u okvir gola tek u 80. minuti. Slaba reakcija golmana ali i to ne možeš isprovocirati ako šutaš pored i iznad gola.

Vini najbolji bio. Nastić i Prokop oke, smireni, znaju lopte. Konings, Rakić, Jaganjac i Pejić su preloši, ne vidim da njih iko može vratiti u život. Treba nam napadač pod hitno ili ćemo nastaviti patnju za postizanje gola.

Meni je zanimljiva stvar bila ulazak bekova u sredinu, Odinaka i Nastić su to radili. Ako neko prati Arsenal, kao Arteta što je radio sa Zinčenkom, Whiteom i ostalim. U par navrata je odlično izgledalo i lahko se prelazilo na protivničku polovinu.

Odbranu ćemo nekako i zategnuti ali napad bez pravog napadača nećemo nikad. Koliko god da košta ali bolje je imati jednog napadača kako Bog zapovijeda nego skupinu koju čine Krpić, Rakić, Jaganjac, Pejić i Konings.
Zadnja izmjena: Bersaga, dana/u 20 jan 2026, 19:36, ukupno mijenjano 1 put.
Uz tebe sam od rođenja svog,
uz tebe sam ja,
samo nek te čuva dragi Bog,
gdje god ti da zaigraš.

Hansestadt
Postovi: 3715
Pridružen/a: 20 sep 2022, 01:24
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Hansestadt » 20 jan 2026, 19:35

Kellogg's isti, mlitav ko u mlijeku

Avatar
gegenpressing
Postovi: 739
Pridružen/a: 28 apr 2023, 20:46
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la gegenpressing » 20 jan 2026, 19:46

Bersaga je napisao/la:
20 jan 2026, 19:32
Prvo poluvrijeme bukvalno ništa, jedino slobodnjak Alića vrijedan pomena. S obje strane bezveze.

Drugo poluvrijeme dosta bolje, življe. Opet stara boljka, realizacija. Krpić i Vini imali odlične šanse ali preko gola. Prvi šut u okvir gola je i kumovao za gol. Znači prvi šut u okvir gola tek u 80. minuti. Slaba reakcija golmana ali i to ne možeš isprovocirati ako šutaš pored i iznad gola.

Vini najbolji bio. Nastić i Prokop oke, smireni, znaju lopte. Konings, Rakić, Jaganjac i Pejić su preloši, ne vidim da njih iko može vratiti u život. Treba nam napadač pod hitno ili ćemo nastaviti patnju za postizanje gola.

Meni je zanimljiva stvar bila ulazak bekova u sredinu, Odinaka i Nastić su to radili. Ako neko prati Arsenal, kao Arteta što je radio sa Zinčenkom, Whiteom i ostalim. U par navrata je odlično izgledalo i lahko se prelazilo na protivničku polovinu.

Odbranu ćemo nekako i zategnuti ali napad bez pravog napadača nećemo nikad. Koliko god da košta ali bolje je imati jednog napadača kako Bog zapovijeda nego skupinu koju čine Krpić, Rakić, Jaganjac, Pejić i Konings.
Koliko sam vidio,Vini je stativu pogodio,a Janje je najagilniji bio,što se špiceva tiče.
Dobro zapažanje,ulazak bekova na zadnjeg veznog.
Brohra ribo se...

Avatar
Bersaga
Postovi: 1135
Pridružen/a: 31 maj 2021, 14:42
Lokacija: Švrakino, Poluklinika "Dilajla"
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la Bersaga » 20 jan 2026, 19:52

gegenpressing je napisao/la:
20 jan 2026, 19:46
Bersaga je napisao/la:
20 jan 2026, 19:32
Prvo poluvrijeme bukvalno ništa, jedino slobodnjak Alića vrijedan pomena. S obje strane bezveze.

Drugo poluvrijeme dosta bolje, življe. Opet stara boljka, realizacija. Krpić i Vini imali odlične šanse ali preko gola. Prvi šut u okvir gola je i kumovao za gol. Znači prvi šut u okvir gola tek u 80. minuti. Slaba reakcija golmana ali i to ne možeš isprovocirati ako šutaš pored i iznad gola.

Vini najbolji bio. Nastić i Prokop oke, smireni, znaju lopte. Konings, Rakić, Jaganjac i Pejić su preloši, ne vidim da njih iko može vratiti u život. Treba nam napadač pod hitno ili ćemo nastaviti patnju za postizanje gola.

Meni je zanimljiva stvar bila ulazak bekova u sredinu, Odinaka i Nastić su to radili. Ako neko prati Arsenal, kao Arteta što je radio sa Zinčenkom, Whiteom i ostalim. U par navrata je odlično izgledalo i lahko se prelazilo na protivničku polovinu.

Odbranu ćemo nekako i zategnuti ali napad bez pravog napadača nećemo nikad. Koliko god da košta ali bolje je imati jednog napadača kako Bog zapovijeda nego skupinu koju čine Krpić, Rakić, Jaganjac, Pejić i Konings.
Koliko sam vidio,Vini je stativu pogodio,a Janje je najagilniji bio,što se špiceva tiče.
Dobro zapažanje,ulazak bekova na zadnjeg veznog.
Blizu je bilo, provjerit ćemo kad Mirza izbaci izvještaj :D
Jaganjac jeste pokretljivi od njih ali to i nije toliko teško. Previše želi sve sam i kroz igrača bi da može ikako. Krpić i Rakić su preteški, Pejić nema volje za životom. Konings je priča za sebe, nema te pozicije koja njemu može odgovarati.
Uz tebe sam od rođenja svog,
uz tebe sam ja,
samo nek te čuva dragi Bog,
gdje god ti da zaigraš.

LoveFootball1987
Postovi: 211
Pridružen/a: 17 jun 2025, 10:50
Kontakt:

Re: FK Željezničar

Post Postao/la LoveFootball1987 » 20 jan 2026, 20:13

Levin je napisao/la:
20 jan 2026, 18:14
Bit će intersantno vidjeti hoćemo li nastaviti igrati 4-4-2 ili je ovo samo privremeno za ovu utakmicu.
Sa ovim kalibrom napadača to je ravno samoubistvu.

Odgovori

Natrag na “FK Željezničar”

Online

Trenutno korisnika/ca: haklamas i 13 gostiju.

DEBUG SSO: [] | STATUS: []