Možeš poslati u PP?
FK Sarajevo
Moderatori/ce: hilmo,insider,MortemHz
Re: FK Sarajevo
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
- luckystrike
- Postovi: 3246
- Pridružen/a: 19 okt 2023, 10:30
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Nevezano za sinoćnju utakmicu, meni su zapale neke stvari za oko i ne razumijem da stručni štab to ne može promjeniti već duže vrijeme, a to su:
1. Pozicioniranje igrača u odbrambenim zadacima, kada naši igrači stoje poprilično daleko od protivničkih, tako im se daje prostor za odigravanje akcija, solo prodore i centaršuteve. Mislim da bi morali poraditi na "tight marking-u", osim ako to nisu neke taktičke zamisli koje ja ne shvatam.
2. Igra glavom odbrambenih pa i veznih igrača nakon ispucanih lopti koji skoro pa svaku nerezonski odigravaju samo da je se riješe bez da imaju ikakvu svijest i viziju kuda loptu otpremiti da ostane u našem posjedu.
3. Izvođenje auta bez plana za dalje i često rezultira izgubljenom loptom.
Ne znam slažete li se i kako ih riješiti, ali po mom viđenju ovo su neke boljke čije bi unaprijeđenje popravilo našu igru.
1. Pozicioniranje igrača u odbrambenim zadacima, kada naši igrači stoje poprilično daleko od protivničkih, tako im se daje prostor za odigravanje akcija, solo prodore i centaršuteve. Mislim da bi morali poraditi na "tight marking-u", osim ako to nisu neke taktičke zamisli koje ja ne shvatam.
2. Igra glavom odbrambenih pa i veznih igrača nakon ispucanih lopti koji skoro pa svaku nerezonski odigravaju samo da je se riješe bez da imaju ikakvu svijest i viziju kuda loptu otpremiti da ostane u našem posjedu.
3. Izvođenje auta bez plana za dalje i često rezultira izgubljenom loptom.
Ne znam slažete li se i kako ih riješiti, ali po mom viđenju ovo su neke boljke čije bi unaprijeđenje popravilo našu igru.
Re: FK Sarajevo
Prava istina je da je on mala chetnicko-sandzacka hinja.Bordobojausrcu je napisao/la: ↑03 apr 2025, 20:52Bas me zanima prava istina, momak non stop objavljuje statuse za nas
![]()
Lik izjavi da mu je najbolje bilo u B.Luci ?! Mjestu gdje orgijaju i velicaju ratne zlocince...
"Stvarno ne shvatam ovo pisanje po forumu o strancima. Kao imamo previse stranaca ??? :?:
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Uopste nemamo. Imamo tri stranca. Keremeha,Renana i Vrancica" (anti)KLOC
Re: FK Sarajevo
Kako je samo lagano Hiros prosao pored Paskaleva i Kyeremeha, kao da ih nema, pa su ga onda jos ostavili samog da postigne gol. Kyeremeh je propuh u odbrani ali neozbiljna i neodgovorna reakcija Paskaleva.
Inace, malo je reci da sporo igramo. Bubanja i Balta zajedno na terenu, catenaccio u pokusaju na Kosevu. Trebao je jos staviti Serbecica i Soldu za svaki slucaj, mozda bi izvukli 0:0
Inace, malo je reci da sporo igramo. Bubanja i Balta zajedno na terenu, catenaccio u pokusaju na Kosevu. Trebao je jos staviti Serbecica i Soldu za svaki slucaj, mozda bi izvukli 0:0
- jurisicduska
- Postovi: 10892
- Pridružen/a: 09 jun 2015, 00:01
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Ja mislim da imamo.fks74 je napisao/la: ↑03 apr 2025, 20:04Nemamo mi gore šanse, trenutno su im igrači u boljoj formi, odbrana bez Gojkovića je taraba. I golman mi ide na živce, ne znam kada je šta odbranio.jurisicduska je napisao/la: ↑03 apr 2025, 18:09Ja ću ipak sačekati revanš pa dati sud o ovoj sezoni.
Ne mislim da je nešto gotovo.
Dobili smo i Zrinjski možemo i njih.
- ErosViverosViv
- Postovi: 3380
- Pridružen/a: 05 sep 2024, 19:19
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Imamo dobre sanse, nekih 35-40% jer je ovo ekipa koja nekim svojim ludackim, neplanskim odlukama moze nadomjestiti tromost i nevolju i odigrati utakmicu sezone.jurisicduska je napisao/la: ↑03 apr 2025, 23:46Ja mislim da imamo.fks74 je napisao/la: ↑03 apr 2025, 20:04Nemamo mi gore šanse, trenutno su im igrači u boljoj formi, odbrana bez Gojkovića je taraba. I golman mi ide na živce, ne znam kada je šta odbranio.jurisicduska je napisao/la: ↑03 apr 2025, 18:09Ja ću ipak sačekati revanš pa dati sud o ovoj sezoni.
Ne mislim da je nešto gotovo.
Dobili smo i Zrinjski možemo i njih.
U odbrani jeste propuh i treba se navici na to u 2025 jer na Gojkovica ne mozemo racunati. Vec sutra krenuti u potragu za stoperom za evropu, ljetne pripreme i narednu sezonu. Naravno, 2 krila, 2 prednja vezna i spic kojem ce butic zamjena biti. Sto prije dogovoriti.
-
EastMadness
- Postovi: 1188
- Pridružen/a: 10 okt 2024, 14:06
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
100 posto je slavio pobjedu BorcaBordobojausrcu je napisao/la: ↑03 apr 2025, 20:52Bas me zanima prava istina, momak non stop objavljuje statuse za nas
![]()
-
mosarajvosa83
- Postovi: 10366
- Pridružen/a: 28 jul 2022, 20:11
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Prvo pise medjed pa onda ovaj mu odgovori i tako svaki post haha kako ste smjesni i jadni sta je ovo,napusite nam se k kolektivno. De nam reci sta je guliju rekao?
Re: FK Sarajevo
Ako dobiju u Mostaru, imamo neke sanse u Kupu, ako bude nerijeseno, vjerojatno ce se htjeti obezbijediti preko kupa na sve načine, ako izgube u Mostaru ganjat ce Kup 100 posto i da krecu od drugog pretkola u Evropi
Re: FK Sarajevo
Kako administrator dozvoljava da neko nekoga naziva medjedom i ne bude kaznjen zbog toga?mosarajvosa83 je napisao/la: ↑04 apr 2025, 00:16Prvo pise medjed pa onda ovaj mu odgovori i tako svaki post haha kako ste smjesni i jadni sta je ovo,napusite nam se k kolektivno. De nam reci sta je guliju rekao?
Re: FK Sarajevo
Da ne pričam kako je ovo apsolutna glupost. Pa čak sam i ja znao za izričito Lens desetak dana prije nego je bilo zvanično.mosarajvosa83 je napisao/la: ↑04 apr 2025, 00:16Prvo pise medjed pa onda ovaj mu odgovori i tako svaki post haha kako ste smjesni i jadni sta je ovo,napusite nam se k kolektivno. De nam reci sta je guliju rekao?
Ima puno stvari koje treba zamjerati Mirviću, ali ne moramo izmišljati.
Re: FK Sarajevo
Nesmije se desavat izbijanje lopte od nasih stopera, vec lopta na stranu ili da se def vezni vrati po loptu, golmanu loptu takodje veacat samo kad je bas gusto. Borac nema brze ofanzivne igrace al zato ima mnogo brze igrace na stoperu koji su dobri na lopti.
Takodje druge lopte smo sve pogubili protiv njih u sve 3 utakmice.. a realno imamo fizicki jace i visocije i ISKUSNIJE IGRACE, a ljudi nas uzimaju. Takodje nasi napadaci su kamilica za stopere njihove, nijedan start nije napravljen od strane naseg napadaca na hereri niti carolini. Nekazem da se idu ljudi povrijedit al nemozes ici na njih ko slina, i zato smatram da Butic ili Turkes ovisno ko bude igrao da mora od prve minute bit ostar da osjete oni da cemo bit fizikal.
Obavezno moramo igrat sa krdzlicom ili mustaficom od prve minute u najgorem slucaju sa Mehmedovicem
Jabi igrao 4 5 1 ako guli nebude spreman
Takodje druge lopte smo sve pogubili protiv njih u sve 3 utakmice.. a realno imamo fizicki jace i visocije i ISKUSNIJE IGRACE, a ljudi nas uzimaju. Takodje nasi napadaci su kamilica za stopere njihove, nijedan start nije napravljen od strane naseg napadaca na hereri niti carolini. Nekazem da se idu ljudi povrijedit al nemozes ici na njih ko slina, i zato smatram da Butic ili Turkes ovisno ko bude igrao da mora od prve minute bit ostar da osjete oni da cemo bit fizikal.
Obavezno moramo igrat sa krdzlicom ili mustaficom od prve minute u najgorem slucaju sa Mehmedovicem
Jabi igrao 4 5 1 ako guli nebude spreman
-
pjankesarajevo
- Postovi: 1570
- Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Bravo majstore.Pendulum je napisao/la: ↑03 apr 2025, 14:53Ja ne znam kako vama žižović (namjerno malim slovom) može biti primjer kako nekom novom treneru u našoj ligi "ne treba puno da nauči" kako se uzima titula kod nas?Maroon1946 je napisao/la: ↑03 apr 2025, 14:30Svake godine ti se u ovo doba uvuče letargija. Da li mislis da ce i sljedece godine biti ista drugacije ako Zekic ostane? Od mene ima podrsku da ostane jos 10 godina ako znaci da cemo sljedece godine biti konkurentni za titulu ali stvari ne izgledaju dobro. Nije ovo ni Premiership ni La Liga da nekom treba 3 sezone da skonta kako uzeti titulu. Zizovic dosao u klub i nisu se njemu sve stvari poslozile niti je Borac u idealnoj situaciji pa dosao skoro do polufinala KL. Zekic iako vidi da ne mozemo igrati sa ovom formacijom i dalje igra i ni pod razno nista ne mijenja iako vidi da je ovo loše. Ovakvu igru bi igrali sa svim tim trenerima koje si naveo, isto bi bilo.Pendulum je napisao/la: ↑03 apr 2025, 10:12
Jel moguće da svako 6-9-10 mjeseci gledamo/tražimo/očekujemo da se trener mijenja? Jel moguće da ne možemo istrpiti jednog trenera dvije sezone (ili ne do Bog tri+)?
Koliko smo trenera promijenili (uz to i igrača) od posljednje titule? Šta nam je to dobro donijelo? Apsolutno ništa, niti će.
Onog trenutka kada istrpimo (ili ispoštujemo) jednog trenera duže od 2 sezone, tad se možemo nadati da ćemo napraviti neki iskorak/napredak. Svi oni koji priželjkuju ove smjene (a poslije svakog poraza ili loše odigrane tekme pojavi vas se 10-tak "stručnjaka"; jedni prizivaju Čičkovo ulje drugi Husrefa) ne žele dobro Klubu. Tačka.
Ne žele dobro klubu ljudi koji prizeljkuju provjernog i naseg najboljeg poslijeratnog trenera? Ok... Ja sam ubijeđen da bi Hus uzeo bar jednu titulu od 2021. Imamo najbolju ekipu u ligi ove sezone a i imali smo i prosle ali ocigledno da je i do trenera malo. Eto doveli smo silne strucnjake iz razlicitih zemalja pa nista. Sljedece godine ti nece biti Gulishe to odmah znaci da necemo biti ni upola dobri ko sto smo sad.
Opet, neka Zekicu jos sljedecu sezonu ali ako mi na polusezoni ne budemo ni blizu titule ne vidim razlog zasto bi se ova saradnja nastavila. Nekako mi sve lici na proslu sezonu i kraj Rozmana vrlo moguce da ce se tako zavrsiti i ova epizoda Zekica, nadam se da grijesim.
Pa jesmo li svi gledali iste utakmice borca ove sezone ili nismo? Jesmo li svi gledali iste utakmice tog istog borca u Evropi?
Prvo, kako su došli do titule prošle godine koja im je omogućila da igraju protiv nekakve mrtve Egnatije?
Drugo, kako su prošli tu mrtvu Egnatiju?
Treće, koliko utakmica su izgubili u Evropi i opet ušli u grupe?
Četvrto, te utakmice koje su dobili u toj grupnoj fazi su u 60-70% slučajeva dobijali uz veliku dozu sreće (hiljadu faktora je i tu uticalo)
Peto, da li su oni osjetili igranje u našoj ligi dok su u isto vrijeme igrali te evropske utakmice? Ja bih rekao da nisu - imali su puni fokus na evropske utakmice jer su znali da u domaćem šampionatu imaju 3 boda tj. pobjedu samo ako se pojave na utakmici (osim u duelima protiv nas, kamenjara i eto, možemo reći kona).
Šesto, kamenjari su pretprošle godine igrali istu tu grupnu fazu ali se igranje na 3 fronta (evropa, liga, kup) osjetilo jer nisu imali protekciju kakvu je imao borac do sad.
Kakav crni Hus, kakav crni Zalizani Mirza, kakav crni Dogan i kakve više crne pi*ke materine u vidu Čale, Kodre i ostalih oyebina koje pored Sarajeva u CV-u nemaju ozbiljnu fudbalsku ekipu. Možda Kodro jedino ima?
Meni nije bitno kako se trener zove (ovaj trenutni je Zekić, zato možda izgleda kao da njega branim) ali, onog trenutka kad mi ispoštujemo (istrpimo) jednog trenera 2+ sezone, onda možemo očekivati napredak i iskorak. Sve osim toga nas vodi na put na kojem se trenutno nalaze plave fekalije.
Do sljeće utakmice, prijatno.![]()
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️
-
pjankesarajevo
- Postovi: 1570
- Pridružen/a: 15 apr 2023, 21:43
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
Tako je Duskaaaaaa. Ako ih u nekom slucaju prodjemo treba nam dat pehar odmah.jurisicduska je napisao/la: ↑03 apr 2025, 18:09Ja ću ipak sačekati revanš pa dati sud o ovoj sezoni.
Ne mislim da je nešto gotovo.
Dobili smo i Zrinjski možemo i njih.
Samo naprijed moje Sarajvoooooooo ♥️
Re: FK Sarajevo
Politika kluba je uzasna, i to je to. Svaku sezonu se mijenja trener, i svaki trener mijenja formaciju i taktiku, i dovede po 5 svojih igraca, a ostalih 5 se ne uklapaju u taj stil fudbala. Jednostavno se mora znati formacija i stil igre, i za taj stil igre dovodis i trenere i igrace. Trener ne smije dovoditi igrace kao sto je slucaj u Bayernu. Znaci ako igramo 4-3-3, napadacki i direktno sa presingom, skautiras fudbalere koji mogu da iznesu taj fudbal. Kada dovodis trenere, trazis isto te koji igraju taj fudbal i to je to, sve ostalo je cirkus kolorado.
- relativizam
- Postovi: 1729
- Pridružen/a: 11 sep 2024, 08:43
- Kontakt:
Re: FK Sarajevo
jos 2,3 prelazna roka i bit ce ovo dobro,samo da igraci prodju pripreme 
Re: FK Sarajevo
Ma jok paša, puno je 2-3 prelazna roka.relativizam je napisao/la: ↑04 apr 2025, 09:14jos 2,3 prelazna roka i bit ce ovo dobro,samo da igraci prodju pripreme![]()
Klopp kad je u Liverpool došao u prvoj sezoni je osvojio tripletu. Ako ćeš mi pričati o Liverpoolu, engleskoj ligi i govoriti kako se to ne može porediti, imam jedan bliži primjer - Jakir & kamenjari - šta je on osvojio/uradio u prvoj sezoni? Ja ću ti reći; nije ni evropu osigurao ALI, zamisli sad ovo, ostao je trener kamenjara i napravio od njih ono što gledamo zadnjih 5 sezona.
Kakav mentalitet mi kao navijači imamo, to nisu istine.
Postao/la 19vendetta87 » 14 sep 2024, 22:48
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
Samo Allah zna koliko smo ja i moja porodica sretni (Sarajevo igralo 2:2 sa Posušjem)
Re: FK Sarajevo
Nama je nažalost vec kroz više sezona glavni problem vezni red. Nikako da ubodemo sa 2 dobra igraca ili ako ubodemo (Djordjevic) povrijedi se. Evo isto i sa odbranom, taman se ustabili sa Gojkovicem povrijedi se. Jbg realno nemam ni sreće sa tim povredama. To su igrači koje jednostavno ne možeš lako nadoknaditi.
Trenutno 3 najbolja igrača sa povredama. Gojko, Djordjevic i Guliashvili.
Pavicic i Lulic su meni razočarenja iskreno, Karlo je još i dobar bio prošlu polusezonu sad je van forme očito ali Pavicic sa takvim bacgroundom došao i qarina skoro pa svaku utakmicu. Mustafic i ima pravo što se ljuti što nije ispred ovog u postavi, realno.
Trenutno 3 najbolja igrača sa povredama. Gojko, Djordjevic i Guliashvili.
Pavicic i Lulic su meni razočarenja iskreno, Karlo je još i dobar bio prošlu polusezonu sad je van forme očito ali Pavicic sa takvim bacgroundom došao i qarina skoro pa svaku utakmicu. Mustafic i ima pravo što se ljuti što nije ispred ovog u postavi, realno.
Re: FK Sarajevo
Ja sam rekao da trenutna ekipa s kojom raspolazemo ima puno rupa, odbrambeno je to nesigurno, a gore nemas igraca sposobnog da bilo sta iskreira ili zabije neki gol.nokee je napisao/la: ↑04 apr 2025, 09:26Nama je nažalost vec kroz više sezona glavni problem vezni red. Nikako da ubodemo sa 2 dobra igraca ili ako ubodemo (Djordjevic) povrijedi se. Evo isto i sa odbranom, taman se ustabili sa Gojkovicem povrijedi se. Jbg realno nemam ni sreće sa tim povredama. To su igrači koje jednostavno ne možeš lako nadoknaditi.
Trenutno 3 najbolja igrača sa povredama. Gojko, Djordjevic i Guliashvili.
Pavicic i Lulic su meni razočarenja iskreno, Karlo je još i dobar bio prošlu polusezonu sad je van forme očito ali Pavicic sa takvim bacgroundom došao i qarina skoro pa svaku utakmicu. Mustafic i ima pravo što se ljuti što nije ispred ovog u postavi, realno.
Najbolji odbrambeni i ofanzivac ti nedostaju, uz veznog koji je pravi motor ekipe i sve sto radi radio je kako treba. Pored toga nam nedostaje i desni bek koji je vec dvije sezone standardan. Jedini klasan igrac koji ti je zdrav je Bubanja, a i on je prirodno pao u formi.
Sto se tice Lulica i Pavicica, Lulic je zabijao neke golove jesenas, ali mimo toga nije davao neki veliki doprinos. Sada ne daje golove i ostao si s igracem koji najobicniji pas ne moze dati. S druge strane, Pavicic je daleko vece razocarenje. Nevjerovatno zivcira njegovo peglanje lopte i konstatna zelja da u kvadratnom metru dodirom lopte izbaci 3 protivnicka igraca. Ako kojim slucajem uradi neki dribling, lopta obavezno ide nazad. Pa da se izvuce neka njegova statistika, mislim da bi pokazala da je 90% njegovih pasova nazad stoperima, a ostalih 10 na stranu bekovima. To sto on igra moze i Mustafic sto kazes za puno manju platu. I on zna biti kritican, ali barem uvijek daje maksimum i predstavlja kakvu-takvu opasnost sutem izvana. Pavicic osim prodora s asistencijom na 3:0 protiv Veleza nije dao nikakav doprinos nasoj igri.
FK SARAJEVO
Titula: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
Kup: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
Titula: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐
Kup: ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐




